Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Znawcą nie jestem, ale z własnego doświadczenia konsumenckiego wynika, że to HDD po latach spowalnia, a SSD działa jak nowy

Nawet spowolniony SSD jest szybszy od dysku mechanicznego :) Jak chce Ci się coś poczytać w tej kwestii to tu dwa takie na szybko artykuły:

http://storagegaga.com/we-raid-vraid/

https://xtremstorage.wordpress.com/2011/04/28/ssd-benchmarking-and-performance-tuning-pitfalls-and-recommendations/

 

W NTFSie fragmentacja jest jak najbardziej problemem: https://technet.micr...y/bb742585.aspx https://technet.micr...y/cc767961.aspx

OK, nie wyraziłem się precyzyjnie :) Nie jest to problem od czasów bodaj Visty, kiedy NTFS zawitał masowo pod strzechy użytkowników a defragmentacja jest stałym zaplanowanym działaniem systemu robionym kiedyś tam w nocy. Wydajność dysków też w ostatnich latach wzrosła i problem jakby stał się jeszcze mniejszy. Artykuły co zalinkowałeś dotyczą problemów z systemami NT 4.0 i 2000... prawdziwe Neandterthal Technology

3596718419_567c79e75a.jpg

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w ustawieniach kompuera

 

i tam zmieniasz, robisz logout i wpisujesz nowe.

 

poprowadź mnie za ręke... bo nie widzę

 

wchodzisz do Metro, wyszukujesz "ustawienia komputera", opcja "konta" ... i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

w ustawieniach kompuera

 

i tam zmieniasz, robisz logout i wpisujesz nowe.

 

poprowadź mnie za ręke... bo nie widzę

 

wchodzisz do Metro, wyszukujesz "ustawienia komputera", opcja "konta" ... i tyle.

 

nie widzę tam żadnego metro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W NTFSie fragmentacja jest jak najbardziej problemem: https://technet.micr...y/bb742585.aspx https://technet.micr...y/cc767961.aspx

OK, nie wyraziłem się precyzyjnie :) Nie jest to problem od czasów bodaj Visty, kiedy NTFS zawitał masowo pod strzechy użytkowników a defragmentacja jest stałym zaplanowanym działaniem systemu robionym kiedyś tam w nocy. Wydajność dysków też w ostatnich latach wzrosła i problem jakby stał się jeszcze mniejszy. Artykuły co zalinkowałeś dotyczą problemów z systemami NT 4.0 i 2000... prawdziwe Neandterthal Technology

3596718419_567c79e75a.jpg

;)

 

Wersje systemu nie bardzo mają  znacznie bo ostatnia wersja NTFSu 3.1 jest bodajże z 2001 :)

 

Tak, defragmentacja jest odpalana raz na tydzień domyślnie w nocy. Niestety domyślna defragmentacja w porównaniu do rozwiązań oferowanych przez np. Diskeepera jest uboga. Wystarczy wziąć duży projekt np. Open Office i przebudować go na dysku utrzymywanym domyślną defragmentacją oraz Diskeeperem - różnica w czasie to około 1/3.  

Faktycznie fragmentacja na NTFSie przebiega wolniej niż na FAT, ale mówimy o przypadku typowego użycia komputera. Jeśli jest to maszyna developerska gdzie dziennie idzie kilkadziesiąt kompilacji a tym samym powstaje i znika olbrzymia liczba plików to NTFS też się zajedzie po kilku tygodniach. 

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli jest to maszyna developerska gdzie dziennie idzie kilkadziesiąt kompilacji a tym samym powstaje i znika olbrzymia liczba plików to NTFS też się zajedzie po kilku tygodniach. 

Tak z ciekawości, jaki developer kompilując dzisiaj coś lokalnie używa dysku mechanicznego? Chyba bardzo cierpliwy :) A jeżeli używa do tego builderów (bo tak to się od kilkunastu lat robi) to tam raczej sprzęt wydajny stoi. Sam zajmując się tym w ramach PLD Linux ponad 10 lat temu do kompilacji lokalnych używałem RAMdysków, komputer bez SSD od ponad pięciu lat też mi się już w głowie nie mieści ;) W każdym razie maszyna developerska to niszowe zastosowanie w porównaniu do większości zwykłych śmiertelników używających komputera do działań biurowych i domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podjarkę, bo zmieniłem wysłużonego, siedmioletniego laptopa na stacjonarny i pomimo, że gdzie bym nie pytał, to słyszałem tylko "Intel, bierz I5", itp., to jednak kupiłem AMD FX 8320E + Radeona R9 280, monitor 24 cale i kurde - co za żyleta i wcale nie żałuję! :D

Liczę, ze w miarę sensownie pogram w Wiedźmina 3, a w likend kupuję Richard Burnsa i na razie pomęczę się na padzie.

ciała dałeś niesamowicie(żeby nie napisać inaczej), biorąc amd sam siebie ukarałeś i zabrałeś sobie dużo wydajności we wszystkich zastosowaniach.

Edytowane przez siewcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli jest to maszyna developerska gdzie dziennie idzie kilkadziesiąt kompilacji a tym samym powstaje i znika olbrzymia liczba plików to NTFS też się zajedzie po kilku tygodniach. 

Tak z ciekawości, jaki developer kompilując dzisiaj coś lokalnie używa dysku mechanicznego? Chyba bardzo cierpliwy :) A jeżeli używa do tego builderów (bo tak to się od kilkunastu lat robi) to tam raczej sprzęt wydajny stoi. Sam zajmując się tym w ramach PLD Linux ponad 10 lat temu do kompilacji lokalnych używałem RAMdysków, komputer bez SSD od ponad pięciu lat też mi się już w głowie nie mieści ;) W każdym razie maszyna developerska to niszowe zastosowanie w porównaniu do większości zwykłych śmiertelników używających komputera do działań biurowych i domowych.

 

W wielu firmach ciągle stacje robocze są z HDD. Powoli wymienia się ja na SSD więc proporcja zmienia się. W dużych firmach to nie jest tak hop siup wymienić dyski bo to musi przejść przez milion osób, podpisy itp. Jak robiłem w startupie to sprawa była prostsza: "idź se kup i przynieś rachunek". Buildery faktycznie od dawny były ale z doświadczenia własnego widzę je w dwóch sytuacjach:

1) budujemy coś czego i tak lokalnie nie odpalimy (np. oprogramowanie na centralę telefoniczną) bo nie mamy sprzętu/emulatora

2) codzienne budowania w ramach automatycznych testów/integracji/ itp.

Jeśli coś mogę uruchomić lokalnie aby przetestować, zdebugować itp. to wolę to zbudować lokalnie. Ostatnimi czasy pracuję w środowisku Microsoftu, do niedawna miałem stację HP Z800 niestety z HDD i był dramat. Co ciekawe RAMdisk nie pomógł wiele (około 15%). Od roku około mam SSD i jest zupełnie inna bajka. Do tego jeszcze jest Incredibuid - czyli rozproszona kompilacja na wszystkich maszynach, które akurat są wolne. Dopiero linkowanie jest lokalnie.

 

Aby za bardzo nie odbiegać od kwestii defragmentacji: kupić SSD i zapomnieć :)

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@siewcu, grać to praktycznie nie gram, poza kilkoma rzeczami, mam odblokowany mnożnik i cztery stówki względem odblokowanego i5 w kieszeni.

Miał być gigantyczny pobór, i nieziemskie grzanie, to sobie specjalnie miernik kupiłem jeszcze za cztery dychy i sprawdziłem - cały zestaw, tzn. łącznie z monitorem, głóśnikami, routerem, przy normalnym siedzeniu na stronkach, youtube, itp - około 150W. Uruchomiłem test na kilkanaście minut i dobiłem do 220W, a przypominam, że to suma wszystkiego, co podpięte, a nie samej jednostki centralnej. Z tym grzaniem też daję radę - w stresie nie przekroczyłem 56 stopni, a myślę, że gdybym wentylatory na maksymalną moc uruchomił, to jeszcze kilka stopni by spadło.

Acha, temperatury były mierzone dwoma  kilkoma programami - dwa pokazywały 56, dwa 39 stopnie.

Do obróbki zdjęć kilka rdzeni będzie jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

w ustawieniach kompuera

 

i tam zmieniasz, robisz logout i wpisujesz nowe.

 

poprowadź mnie za ręke... bo nie widzę

 

wchodzisz do Metro, wyszukujesz "ustawienia komputera", opcja "konta" ... i tyle.

 

nie widzę tam żadnego metro

 

już wiem co to to metro - nie wiem dlaczego się tak nazywa - ale nie widzę możliwości zmiany adresu mailowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy może ktoś polecić firmę/osobę zajmującą się pozycjonujonowaniem stron? 

Nie mam czasu ani ochoty robić tego samemu, ale po 3 miesiącach rozmów z różnymi polskimi firmami wydaje mi, że moje oczekiwania są nie do spełnienia.  :angry:  :rolleyes:

Mam jedną stronę do wypromowania. Mam przewidziany określony budżet, w którym muszę się zmieścić (do powiększenie w przypadku zwiększenia ilości zleceń), efektów nie oczekuję wcześniej po 3-6 miesiącach i chcę współpracować przynajmniej przez 6 miesięcy. 

Oczekuję słuchania ze zrozumieniem, dotrzymywania obietnic i pozycjonowania zgodnego z wytycznymi googe'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli jest to maszyna developerska gdzie dziennie idzie kilkadziesiąt kompilacji a tym samym powstaje i znika olbrzymia liczba plików to NTFS też się zajedzie po kilku tygodniach. 

Tak z ciekawości, jaki developer kompilując dzisiaj coś lokalnie używa dysku mechanicznego? Chyba bardzo cierpliwy :) A jeżeli używa do tego builderów (bo tak to się od kilkunastu lat robi) to tam raczej sprzęt wydajny stoi. Sam zajmując się tym w ramach PLD Linux ponad 10 lat temu do kompilacji lokalnych używałem RAMdysków, komputer bez SSD od ponad pięciu lat też mi się już w głowie nie mieści ;) W każdym razie maszyna developerska to niszowe zastosowanie w porównaniu do większości zwykłych śmiertelników używających komputera do działań biurowych i domowych.

 

Z mojego doswiadczenia bardzo duzo takich sytuacji, nie zrobie commita bez builda z testami wszystkimi (do tego dochodza walidacje np na kod/skladnie itp), dopiero jak u mnie lokalnie sie zbuduje to idzie na serwer i tam juz automatyczne ida buildy i paczki automatycznie. Wiekszosc developerow ma jeszcze sprzety z mechanicznymi dyskami. Czy na serwerze sie to zbuduje w 15 min czy godzine mnie to rybka, ale jak u mnie buduje sie z testami 20 min zaczyna byc denerwujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Ratinal, jaka fraza/jakie frazy? ;)

 

Takie, które będą miały największy wpływ na zwiększenie ruchu  ;)  

Generalnie chodzi o wypozycjonowanie strony związanej z grafiką komputerową (DTP). Szczegóły mogę podać jutro, po powrocie do Warszawy, bo nie chce zmyślać z głowy. Nie jestem szczególnie przywiązany do mojej koncepcji i otwarty na propozycje osób, które mają większe doświadczenie, ale chciałbym, żeby cała operacja miała ręce i nogi  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję słuchania ze zrozumieniem, dotrzymywania obietnic i pozycjonowania zgodnego z wytycznymi googe'a. 

 

Przecież pozycjonowanie jest nielegalne bo to zaburzanie dobrych, naturalnych wyników działania algorytmu :D .

 

Jak będziesz mógł to podrzuć te oczekiwania nie do spełnienia i szczegóły na PW ;) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczekuję słuchania ze zrozumieniem, dotrzymywania obietnic i pozycjonowania zgodnego z wytycznymi googe'a. 

 

Przecież pozycjonowanie jest nielegalne bo to zaburzanie dobrych, naturalnych wyników działania algorytmu :D .

 

Jak będziesz mógł to podrzuć te oczekiwania nie do spełnienia i szczegóły na PW ;) .

 

 

 

Taa... a dobre, naturalne wyniki działania algorytmu zostały napisane przez ludzi, którzy zapomnieli o życiu w 'normalnej' rzeczywistości :D 

Efekt jest taki, że bez tysiąca linków z wiarygodnych stron, 10 update'ów dziennie na facebook'u i innych podobnych serwisach po prostu Ciebie nie ma  :rolleyes:

Pytanie tylko kiedy wtedy znaleźć czas na normalną pracę  :rolleyes:

 

Tak czy owak PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam  jakiej firmy baterie kupić do hp pavilion dv6000 a raczej zamiennik bo laptop juz wiekowy ale tylko do neta mi służy a orginalna bateria ok 300 zł  także zbliżona wartość laptopa i nie ma sensu inwestowac bo w kazdej chwili może odmówić posłuszeństwa. pozdr 

Edytowane przez impreza555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

a ja się pochwalę :)

 

kupiłem mojemu 14-latkowi Laptopa MSI Gaming series czy jakoś tak (oficjalnie za bdb wyniki w szkole)

w ogóle się nie spodziewał, bo całkiem niedawno dostał della z I5 (badziewie)

Tak cieszące się dziecko to ja chyba w przedszkolu widziałem :) Biedak, z wrażenia i radochy zasnąć nie mógł.

 

Trochę się nim pobawiliśmy, no to powiem, nie dość że kolorowy jak cukiereczek to faktycznie szaleje.pod względem wydajności. Do noszenia sie jednak nie nadaje, taki stacjonarny laptopik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie powiem bo nie wiem. Wiedźmin 1 chodzi perfekcyjnie ale to pewnie nie wyznacznik.

Nie chcę marudzić, ale wiedźmin to nie jest gra dla 14-latków. Chyba że nie masz nic przeciwko zaliczaniu panienek i pijackim przyśpiewkom o kur***ach z dzielnicy portowej..

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...