Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

no jest polski proramisty

a nie masz przypadkiem z zamiast y i na odwrót?

 

jesli tak uzyj kombinacj iklawiszy ctrl + shift z lewej strony do zmiany tego

a jak nie to nie wiem...

moge Ci zerknąć na pulpit za pomocą teamviev

 

Komputer sugeruje mi "Uzyskaj system Windows 10". Mój obecny laptop ma już trochę lat i zastanawiam się, czy się w to pakować? Warto?

Tanie i mocne przyspieszenie komputera to zakup dysku ssd. Drugi dysk na usb lub lepsze rozwiązanie zamontowanie go w miejscu napedu dvd(laptop)

 

 

najtańszy sposób przyspieszenia PC to usunięcie wszelkich usług i pierdołków przy uzyciu msconfig.

 

do tego wydajność wizualną zmniejszyć przy ustawieniach efektow, planowaniu zużycia procesora i pamieci. ;):P

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle nie mam "g" i "h" i nie działają delate ani strzałki. Po próbuje z tym shift plus costam

 

spróbuj użyć klawiatury ekranowej

na klawiaturze ekranowej zobacz co Ci wyświetla pod przyciskami ktore nie działaja.

jesli jest ok to fizycznie cos sie stało, jesli sa zamrożone to jakieś błedy w systemie

klawiature ekranowa wlaczasz s

 

start

wszystkie programy

akcesoria

ulatwienia dostepu

klawiatura ekranowa

Edytowane przez pawelszuszu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem,fizycznie coś się stało,bo na ekranowej jest OK.

Dzięki Szu.

 

Laptop?

Tylko nie daj się nabrać na wymianę w serwisie- kup dobry zamiennik i zmień sam- to tylko minuta roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to już wiem,fizycznie coś się stało,bo na ekranowej jest OK.

Dzięki Szu.

Laptop?

Tylko nie daj się nabrać na wymianę w serwisie- kup dobry zamiennik i zmień sam- to tylko minuta roboty.

Nie zawsze to minuta roboty.

 

 

W moim przypadku to nie będzie minuta z pewnością,cokolwiek bym tam nie miał wymienić :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatury.

Dell, asus, acer, które przyszło mi zrobić- są na 4 (niektóre 6) blokady nad klawiszami funkcyjnymi- odblokować- lekko do góry i wyjęcie taśmy z zaczepu i operacja odwrotna. Do tego nadają się śrubokręty precyzyjne za całe 3-4 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatury.

Dell, asus, acer, które przyszło mi zrobić- są na 4 (niektóre 6) blokady nad klawiszami funkcyjnymi- odblokować- lekko do góry i wyjęcie taśmy z zaczepu i operacja odwrotna. Do tego nadają się śrubokręty precyzyjne za całe 3-4 zł.

 

Della mam właśnie.Dzięki za rady.Czyli po prostu wymiana klawiatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. czy było może na forum coś w rodzaju;

"Na wszelki wypadek ściągnąłem ze strony Apple 'coś tam, coś tam' i zainstalowałem.

Efekt ? Zaraz się zastrzelę ...  :wacko:

:yahoo:

Nie idę dalej, zostaję z bandytą BG :coffee:

Tym razem z pełną premedytacją zaktualizowałem sterowniki nVidii i problem został rozwiązany.

Smacznych jabłek.

Winda :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to laptop, to zanim cokolwiek wymienisz sprawdź czy klawiatura jest dobrze przypięta do płyty głównej i przedmuchaj wtyczkę.

 

No i poszukaj klawisza num lock, często numeryczna jest nałożona na zwykłe klawisze i cuda się dzieją po włączeniu.

 

 

no jest polski proramisty

a nie masz przypadkiem z zamiast y i na odwrót?

 

jesli tak uzyj kombinacj iklawiszy ctrl + shift z lewej strony do zmiany tego

 

a jak nie to nie wiem...

 

moge Ci zerknąć na pulpit za pomocą teamviev

 

Komputer sugeruje mi "Uzyskaj system Windows 10". Mój obecny laptop ma już trochę lat i zastanawiam się, czy się w to pakować? Warto?

Tanie i mocne przyspieszenie komputera to zakup dysku ssd. Drugi dysk na usb lub lepsze rozwiązanie zamontowanie go w miejscu napedu dvd(laptop)

najtańszy sposób przyspieszenia PC to usunięcie wszelkich usług i pierdołków przy uzyciu msconfig.

 

do tego wydajność wizualną zmniejszyć przy ustawieniach efektow, planowaniu zużycia procesora i pamieci. ;):P

Tak samo, jak tani tuning STi przez wyrzucenie pasażera i nawoskowanie karoserii. ;-)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. czy było może na forum coś w rodzaju;

"Na wszelki wypadek ściągnąłem ze strony Apple 'coś tam, coś tam' i zainstalowałem.

Efekt ? Zaraz się zastrzelę ...  :wacko:

:yahoo:

Nie idę dalej, zostaję z bandytą BG :coffee:

Tym razem z pełną premedytacją zaktualizowałem sterowniki nVidii i problem został rozwiązany.

Smacznych jabłek.

Winda :yahoo:

 

Dziękuję bardzo.  :)

Życzę powodzenia z winda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Klawiatury.

Dell, asus, acer, które przyszło mi zrobić- są na 4 (niektóre 6) blokady nad klawiszami funkcyjnymi- odblokować- lekko do góry i wyjęcie taśmy z zaczepu i operacja odwrotna. Do tego nadają się śrubokręty precyzyjne za całe 3-4 zł.

 

Della mam właśnie.Dzięki za rady.Czyli po prostu wymiana klawiatury?

 

zawsze mozesz kupić klawiature na usb i podpiąc do della.

 

miałem kiedyś dell, po latach dopiero licho brało klawiature i wlasnie kupiłem syfa za 25 zł na usb. :biglol:

 

 

 

teraz mam tylko IBM lenovo ze starych serii think pad - ze 4 sztuki

 

i niczego wiecej mi nie trzeba :yahoo:

 

najtańszy sposób przyspieszenia PC to usunięcie wszelkich usług i pierdołków przy uzyciu msconfig.

a ja słyszałem inna teorię

 

Komputer może mulić przez wirus lab antywirus :)

 

istnieje wiele czynników.

 

U mnie kaspersky + anti malware i jest ok.

 

 

pierwsze co robie gdy zaczyna zamula dokuczać, usuwam wszystko co jest w folderach temp, prefetch, temporary interet files, kasje historie przegladarki, usuwam programy typu malware, defragmentacja dysku w i stosuje sie do tego:

 

http://www.pcworld.pl/news/359354/25.sposobow.na.przyspieszenie.Windows.7.html

 

 

zawsze to jakiś sposób. ;)

 

 

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam tylko IBM lenovo ze starych serii think pad - ze 4 sztuki  

ja swoje wyprzedaje na allegro

 

parę t61p, t43p  pozostałość po x300 i jeszcze jeden w 100% sprawny do wystawienia

 

nie używam juz jakiś czas a swoje waży i miejsce zabiera

 

 

 

pierwsze co robie gdy zaczyna zamula dokuczać, usuwam wszystko co jest w folderach temp, prefetch, temporary interet files, kasje historie przegladarki, usuwam programy typu malware, defragmentacja dysku w i stosuje sie do tego:

 

 

eh te kompeter światy itp :)

 

aby komp nie mulił potrzebny jest ram w7x64 8g to minimum

dysk minimum 7200 rpm lub ssd

 

do tego jak się da intel turbo memory plus konfiguracja jako temp

 

co do defragmentacji od lat używam diskeeper i soft sam na bieżąco dba o wydajność dysku

sam używam dysków od lat tych samych czyli hitachi 7200 rpm i żaden inny

 

obecny laptop to w500 lenovo i jestem mega zadowolony. idealny robotnik chociaż nie najlżejszy.

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

CPU T9600 2,8GHz

Ram 8GB

Dysk Hitachi 7K750 750 GB 7200 rpm 16MB cache (uznaje tylko hitachi bo nigdy żaden nie zdechł od czasów t23 no i ta wydajność...)

Intel turbo memory 2GB w tym 1GB jako ready boost oraz 1GB jako Ready drive wykorzystywany jako temp oraz cache przeglądarek (nie ma syfu na dysku)

2 karty graficzne

do pracy bardzo energooszczena GMA4500HD+ (prawie 5h na baterii)

do gier ATi fire gl v5700

LCD 1920x1200 -a jak :) (teraz takich nie robią) (wyłączony oślepiajacy clear type (crack na aero styles domyślan czcionka to z win xp tahoma 8)))

Modem WWAN

BT

wifi ABGN

nagrywarka DVD

czytnik kart sd

kamer

czytnik lini papilatnych

szyfrowanie dysku

hasło dysku

 

dla mnie super rozwizanie to 2 kary graficzne. na tej zintegrowanej jest zima w laptopie i można bardzo długo pracować na baterii

 

ja zrobiłem 1 mod (o dziwo nie ma się o co czepiać!) wymieniona pasta jest ba diamentowa IC diamond 7

 

podczas zwykłej pogody cpu ma 38-40 st podczas pracy biurowej

 

koszt używki to 800-1000pln

 

co do t61p

po 3-cim który mi zdechł postanowiłem zmienić właśnie na w500

 

w każdym t61p padło gpu. laptopy sprzedałem za bezcen na allegro (miałem w najmocnijszej konfiguracji w tym z nateną wwan w matrycy)

 

przy łóżku mam x301 ssd

 

x300 ssd jest teraz na sprzedaż - genialne sprzęty - jedyny komentarz

 

do tego jeszcze jeden sprawny t61p (mało używany)

sprawny t43p (serwisowy do aut :) )

 

do X301 w500 mam oryginalne serwisowe rocovery w7 pl x64 lenovo

znam trochę ludzi z dawnego ibm polska

 

p.s.

mój pierwsze "starcie" to przyjechałem na zaproszenie abym oglądną nową serię T. w samochodzie uznałem to za stratę czasu i wariactwo kupienia sprzętu za prawie 8k :) z drugiej strony w pracy mobilnej co chwię padał compaq/hp/toshiba dell gericom nie wspominając o acerach i asusach.

po prezentacji złożyłem zamówienie :) , tak, kupiłem serię T w leasingu wiele lat temu :) do dzisiaj mam ten ostatni t23 z wifi oraz z pierwszym windowsem xp jako kompletnie sprzedawany system. a potem co jakiś czas zmieniałem na nowsze modele. Największy zawód to t61p (nvidia skopała gpu i na pewno każdy padnie) najlepepsze wspomnienia to t43p a teraz W500

 

ot moja przygoda z ibm lenovo.

 

co następne?

może coś ala x230 czy jakoś tak ale to jak zabraknie mi mocy w W500 ale na to się nawet nie zapowiada (generalnie nie gram, ew ET lub UFO z 1994) 

 

zdrada była jedna i świadoma - laptop do gier dla młodego czyli msi gamer.

mam też acera netbooka - dostałem go za prawie free z makro - przydatne ustrojstwo. małe i działa (w7 starter)

 

pozdrawiam


Co do clear type

 

to technologia zabijająca wzrok na ekranach z wysoką rozdzielczością bo obraz jest notorycznie rozmyty (ms nic soie z tego nie robi pomimo wojen na ms community)

 

jak się scrakuje aero to domyślną czcionką jest tahoma 8 z win xp - czyli czysto i ostro a nie rozlazła czcionka visty w7 i tak dalej

 

wystarczy włączyć lupę i zobaczyć jak wyglądają litery w powiększeniu po zastosowaniu zmiany i włączeniu małych ikon na paku zadań mamy 2 rzędy czyli godzina i data a nie tylko godzina. inne rzeczy też lepiej pasują na pasku bo zawsze w windowsach ta czcionka miała rozmiar 8 a nie 9

 

efekt końcowy

 

post-3100-0-73525700-1436308750_thumb.png

 

ponieważ IE używna nadal clear type to strny z małą czcionką wyglądaja tak

 

 


a tak wygląda strona forum na 1920x1200 w ie gdzie nie da się wyłączyć clear type

post-3100-0-19513700-1436309235_thumb.png

 

problem dotyczy matryc wysokiej rozdzielczości z wysokim zagęszczeniem pikseli

 

 


a tak to wygląda w powiększeniu - oko nie może złapać ostrości i zaczyna się błyskawiczne zmęczenie wzroku

 

post-3100-0-82127400-1436309547_thumb.png

 

 

 


no i na końiec inna przeglądarka bez clear type - zniekształcenia wprowadza program lupa ale i tak widać o co chodzi

post-3100-0-15023800-1436309834_thumb.png

 

pozdrawiam

 

p.s.

 

pisząc powyższe mój wzrok się nie zmęczył :)

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...