Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Matiz napisał:

Pany mam takie zagadnienie:
Szwagierka chce chłopowi kupić coś fajnego na urodziny, bo to 30stka. Widzi w silejzi te wszystkie vouchery "JAZDA LAMBO PO TORZE" i pomyślała o czymś takim. Oczywiście najpierw weryfikacja u mnie "bo sie znam"...

nie znam!

szybki rekonesans w necie i wygląda na to że te "twójprezent" ze stoiska w silesi to jakieś 15min jazdy. Ale wyniuchałem też, że najlepsze w stosunku kasa<-> ilość jazdy organizuje... nasze SJS! I to nie tylko subarami

Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Który tor wybrać, jaki "pakiet", stopień itp? A moze jakaś inna alternatywa? Troche nie wiem jak tego szukać, wbicie "jazda po torze prezent" daje mnóstwo wyników, wygląda na to że zrobił sie z tego spory biznes...

Nie wiem ile chce za to dać,ale strzelam koło 500-600zł

Będe wdzięczny
pozdrowienia!

Hej, byłem w zeszłym roku ze szwagrem.

Miałem bon na jedno okrążenie Ferrari F430 i KTM. Dokupiłem na miejscu jeszcze jedno kółko Galardo.

Faktycznie cała zabawa zależy od tego na jakiego instruktora się trafi, o ile w Ferrari było spoko, to gość w KTM co 10 sekund mnie hamował, pomijam fakt że jedno okrążenie trwało pewnie około minuty i tak naprawdę nic wielkiego się nie działo, po prostu wszystkich uważają chyba za totalnych laików.

Na końcu zostało mi Lambo i trafiłem na totalnego luzaka, który znowu co chwilę mówił gaz gaz gaz :D.

Pomijam fakt, że chyba te auta są na jakimś setupie serwisowym, bo odniosłem wrażenie, że mój stary GieTek szybciej się odpychał :D.

Generalnie fajna zabawa, przeżycie i przygoda dla Kogoś Kto kocha motoryzację.

Szwagier miał dwa kółka Ferrari, to mógł sobie pozwolić na przejazd prostą z większą prędkością.

Pozdrawiam.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2021 o 15:56, Matiz napisał:

ja w bielsku robiłem wał do żuka po swapie skrzyni, skracanie, przespawanie flanszy, nowa podpora, nowy 1 krzyżak- 550zł.
Jak was nie odstrasza brak maszyn numerycznych na rzecz suwmiarek i tokarek z korbą to polecam. Fach w ręku. Takich miejsc jest coraz mniej
 

43-300 Bielsko-Biała

ul. Gałczyńskiego 28
https://walybielsko.pl/
 

wał żuk.jpg

 

Wał ze zdjęcia wygląda profesjonalnie :thumbup:

 

A tak z ciekawości, dlaczego akurat u nich robiłeś?

Bo z tego co widać w guglach, po sąsiedzku jest jeszcze:

https://r-service.pl/kontakt.html

a trochę wyżej:

https://www.figura.com.pl/kontakt.html

(Bielsko to jakieś zagłębie wałowe :biglol:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czekker napisał:

 

Wał ze zdjęcia wygląda profesjonalnie :thumbup:

 

A tak z ciekawości, dlaczego akurat u nich robiłeś?

 

 

Dostałem sprawdzony namiar od złomboli, głównie chodziło o to, że taka fucha była tam już robiona parokrotnie = ryzyko spartaczenia było minimalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2021 o 10:55, Pablito79 napisał:

Pomijam fakt, że chyba te auta są na jakimś setupie serwisowym, bo odniosłem wrażenie, że mój stary GieTek szybciej się odpychał :D.

 


A to to mnie nie zdziwi zupełnie :) on jest akurat nieuleczalny fordziorz, więc chyba RSa mu weźniemy.

jedno kółko? Miałeś to na Kielcach? Ile byś polecał kółek zeby była frajda? Ja niestety nigdy nie byłem... BA!- tyle razy miałem jechać z Podbeskidziakami na Wyrazów i też nie dojechałem :P

Dzięki za info Pablito :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Matiz napisał:

jedno kółko? Miałeś to na Kielcach? Ile byś polecał kółek zeby była frajda?

Chłopie, ja potrzebuję 3 żeby się rozgrzać. A frajda to jest jak zrobisz 3-4 sesje po 5 kółek :) 

Dla kogoś kto nie jeździł nigdy sportowym samochodem i nigdy po torze to w zasadzie wszystko będzie atrakcyjne. Natomiast jak ktoś miał coś do czynienia z tymi tematami to jedno okrążenie na torze tylko rozdrażnia. Nie mówiąc o tym, że na Kielce jest 2,5h jazdy w jedną stronę. 

 

Byliśmy kiedyś na torze Jastrząb na szkoleniu. Koleżanka z pracy po zrobieniu 3 kółek Mustangiem GT stwierdziła, że bez szału, a znacznie bardziej podobało jej się, jak lataliśmy Focusem po płycie poślizgowej z szarpakami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz_555 napisał:

Dla kogoś kto nie jeździł nigdy sportowym samochodem i nigdy po torze to w zasadzie wszystko będzie atrakcyjne. Natomiast jak ktoś miał coś do czynienia z tymi tematami to jedno okrążenie na torze tylko rozdrażnia.


no i tu jest problem. Ortodoksyjny petrolhead, tunigowiec ...ale chyba nawet nie ciągnie go do szybkiej jazdy

Wiesz, OSOBIŚCIE nie chciałbym dostać takiego prezentu, bo było by DOKŁADNIE tak jak mówisz
!
No ale "nie mój cyrk..." :wacko: W sumie nie mam do zaproponowania im żadnej alternatywy wiec tylko pomagam jak moge :unsure:

Spoko by było opłacenie wjazdówki na track day własnym autem! To moim zdaniem byłoby mega... Ale tu pojawia sie mały problem logistyczny...
wszystkie auta w proszku.

A w proszku są bo sie wadza jak on idzie na garag. Wsyscy dobrze wiemy  że chłop by sie bardziej ucieszył jakby mógł pokręcić śrubki w projekcie. ALE PRZECA NIE WLEZE im z butami w związek nie? :P
My już tych aut nigdy nie dokończymy, nie z kobietami u boku. A tymbardziej z dzieckiem. Moja impreza zgnije na wylot, jego fordy też :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2021 o 16:08, Matiz napisał:

Pany mam takie zagadnienie:
Szwagierka chce chłopowi kupić coś fajnego na urodziny, bo to 30stka. Widzi w silejzi te wszystkie vouchery "JAZDA LAMBO PO TORZE" i pomyślała o czymś takim. Oczywiście najpierw weryfikacja u mnie "bo sie znam"...

nie znam!

szybki rekonesans w necie i wygląda na to że te "twójprezent" ze stoiska w silesi to jakieś 15min jazdy. Ale wyniuchałem też, że najlepsze w stosunku kasa<-> ilość jazdy organizuje... nasze SJS! I to nie tylko subarami

Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Który tor wybrać, jaki "pakiet", stopień itp? A moze jakaś inna alternatywa? Troche nie wiem jak tego szukać, wbicie "jazda po torze prezent" daje mnóstwo wyników, wygląda na to że zrobił sie z tego spory biznes...

Nie wiem ile chce za to dać,ale strzelam koło 500-600zł

Będe wdzięczny
pozdrowienia!


Najlepiej bezpośrednio Autoprezent z Tarnowskich Gór, te stoiska prezentowe mają właśnie od nich.
Ja rok temu na urodziny właśnie miałem 3 kółka przyjemności na Silesia Ring w GTR.
W tym roku planuje ponownie ale xbow bo tam brak elektroniki :D
3 kólka GTR na lewym na małym torze plus film wyszło coś koło 500/600 właśnie. 
 

 

Pytanie jeszcze do wcześniejszych postów odnośnie spota, zdjęcie napisaliście, że z grupy FB.
Może ktoś podać linka lub nazwę lokalnej grupy na fb
 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Matiz napisał:

jedno kółko? Miałeś to na Kielcach? Ile byś polecał kółek zeby była frajda?

Miałem po jednym kółku :(, byłem na Silesia Ring, frajda była nawet z pojedynczych kółek, ponieważ nigdy nawet nie siedziałem w Lambo, ale następnym razem myślę, że totalne minimum, to trzy okrążenia jednym autem.

16 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Chłopie, ja potrzebuję 3 żeby się rozgrzać. A frajda to jest jak zrobisz 3-4 sesje po 5 kółek :) 

Dla kogoś kto nie jeździł nigdy sportowym samochodem i nigdy po torze to w zasadzie wszystko będzie atrakcyjne. Natomiast jak ktoś miał coś do czynienia z tymi tematami to jedno okrążenie na torze tylko rozdrażnia. Nie mówiąc o tym, że na Kielce jest 2,5h jazdy w jedną stronę. 

Oj przyznaję racje w 100%:D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prezentów z jazdy po torze mam zdanie jak inni - minimum 15 kółek :) każdy jest inny i jeżeli mowisz, że to 'tuningowiec' to zapewne i jedno przyspieszenie na prostej da mu frajde. 

 

Ze swojej strony mogę polecic coś innego... Loty zapoznawcze na Muchowcu. https://loty.katowice.pl/pl/c/Loty-zapoznawcze/20 mega genialna sprawa. Mnie wysłała na to zona;) lot 1na1 z pilotem mała awionetka. Taka 'zajawka' przed prawdziwym kursem latania. Razem wyciągacie samolot z hangaru, szykujecie go do startu. Potem 30min lot w czasie którego zwykle pilot daje Ci samodzielnie sterować samolotem!! Tak! Przez kilka minut próbujesz samodzielnie utrzymać kurs :) nie mam pojęcia czy to legalne ;) ale to naprawdę świetne przezycie. A jak lubisz rollercoastery to pilot jest skłonny Ci pokazać trochę większe przeciążenia ;)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nastał nowy rok, to i czas noworocznych postanowień, które także dotyczą auta... Stąd dwa pytania:

 

- czeka mnie na pewno przed następną zimą zrobienie kielichów jak i chcę zabezpieczyć podwozie. Wyczytałem o miejscu w Sosnowcu w sprawach blacharskich, co jeszcze polecacie w regionie w tej materii? Nie musi być najtaniej - ma być dobrze ;)

 

- Malowanie i szpachlowanie zderzaków, nie są pęknięte, naruszona struktura. Może też ktoś sam temat ćwiczył i jest chętny odpłatnie się podjąć? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, _Peter_ napisał:

Chłopaki (i Dziewczyny?), ma ktoś może w Krakowie lub okolicach:

 

https://allegro.pl/oferta/tactrix-openport-2-0-ecu-chip-tuning-obdii-can-8610336198?reco_id=784e916b-4fb2-11eb-9145-000af7f61b40&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

 

zamówiłem tu i wygląda na to, że dostałem martwy a pilnie potrzebuje na 1 dzień zanim nie dostanę kolejnego.

 

Może ktoś z Katowickiej braci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2021 o 11:24, stean napisał:

Pytanie jeszcze do wcześniejszych postów odnośnie spota, zdjęcie napisaliście, że z grupy FB.
Może ktoś podać linka lub nazwę lokalnej grupy na fb

Śląskie Spotkania Subaru :) Wyślij prośbę o dołączenie to Cię dodam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bulczas87 napisał:

Witam serdecznie. Nie dawno nabyłem Impreze Hwaka 2.5, niestety wolnnossak. Z miłą chęcią poznam fanów marki i dowiem się kilka rzeczy.

Witaj.

Czemu niestety? To też fajne auto do przemieszczania się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, KotMorderca napisał:

No i elegancko możesz go na 100% docisnąć i się super bawić, a my w tych turbo estiajach albo boimy sie dotknąć gazu albo lądujemy na krawężniku :biglol:

 

Trochę racji tu macie :P Na razie muszę ogarnąć kilka rzeczy żeby go docisnąć na maxa. Ale najważniejsze już zrobione - wydech:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MaciekGX napisał:

Witam!
Szanowni koledzy czy może znacie jakiś dobry warsztat zajmujący się regeneracją lamp a dokładnie chodzi mi o przyklejenie nowego klosza lampy przedniej?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja ostatnio naprawiałem reflektor tutaj: http://reflektory.katowice.pl/kontakt.html

 

Nie jestem specjalistą, ale działa jak na razie bez zarzutu i wyszło w niezłej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja ostatnio naprawiałem reflektor tutaj: http://reflektory.katowice.pl/kontakt.html
 
Nie jestem specjalistą, ale działa jak na razie bez zarzutu i wyszło w niezłej cenie.
Ok dziękuję
Ja musze zdemontować popękany klosz i wklec nowy w moim forku

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Państwo za chwilę usłyszą, akcja dzieje się na Śląsku.

Podjeżdżam do domu Imprezą. Moja już czeka w odpalonym Foresterze więc szybciutko się przesiadam i jedziemy załatwić jeden temat na mieście. 

Po ogarnięciu tematu wracamy do auta, wyciągam kluczyk, wciskam i... cisza. Słychać tylko jak pojedyncze płatki śniegu opadają z okolicznych drzew. No i tak se klikam, biegam wkoło auta, cisza. Z nonszalancją stwierdzam, że mam plan awaryjny. Wsuwam klucz do wkładki, próbuję przekręcić i... Zaczynają lecieć pierwsze ***** i inne wyrazy uznane za wulgarne. No to biegam dalej, wciskam, chucham, ogrzewam dłońmi i... cisza. Oczywiście czapka, rękawiczki i inne akcesoria zimowe są w samochodzie. Wszechobecny chłód zaczyna dawać się we znaki, a głowie wizja zapierniczania 5 km z buta do domu po zapasowe kluczyki i powrót do auta - te same 5 km. 

Nagle ciszę przerywa znajomy głos zza auta - a masz swoje kluczyki ? 

W myślach odpowiadam - a czyje mam mieć, sąsiada ? W tym momencie następuje olśnienie i spoglądam na to co trzymam w ręce. Tak, to klucze do auta, które stoi w garażu. A w kieszeni klucze do Forestera. 

No taaa... 

Edytowane przez Tomasz_555
Poprawka
  • Haha 6
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Matiz napisał:

Tomaszu, spotkałem dziś na śniegu czerwonego hawka wolnossaka, gadka szmatka, nagle wspomniał, że ma brata który ma czarnego Hawka STI...

 

Masz brata? :P

 

 

Nie Hawka tylko bloba i nie STI tylko WRX xD Ty masz tego niebieskiego kombiaka? To mojego brata spotkałeś na AKS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...