Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Tomasz_555 napisał:

@KotMorderca - co tam u Ciebie ? Nie dajesz znaków życia. I co z Twoim Subaru ?

Ja dzisiaj się obudziłem o 10.15 i już wiedziałem, że żadna ściema w robocie nie przejdzie, że teraz jeszcze tylko małe zakupy :biglol: także spota musiałem opuścić.

 

Fura się składa bardzo powoli niestety. Blok po obróbce wrócił na początku grudnia i już zaraz miało być auto do odbioru ale... no właśnie ale. Z blokiem było coś nie tak i pojechał z powrotem do poprawy i wrócił z tego co mi wiadomo dopiero ~tydzień temu.

 

Na obecną chwilę to mi pozostaje oglądania na youtubie kolejnych "brutal antilag sound subaru rally compilation", a pewnie gdzieś w styczniu intensywne docieranie silnika (niech te hotele pootwierają :angry: bo mam zamiar okrążyć Polskę).

 

NOSI MNIE BEZ SUBARAKA

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2020 o 00:07, KotMorderca napisał:

Na obecną chwilę to mi pozostaje oglądania na youtubie kolejnych "brutal antilag sound subaru rally compilation", a pewnie gdzieś w styczniu intensywne docieranie silnika (niech te hotele pootwierają :angry: bo mam zamiar okrążyć Polskę).

 

NOSI MNIE BEZ SUBARAKA

Uff, bo już myślałem, że wjechałeś nim do jeziora. :) No to czekamy. Brakuje nam tych strzałów z wydechu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2020 o 11:31, Tomasz_555 napisał:

Uff, bo już myślałem, że wjechałeś nim do jeziora. :) No to czekamy. Brakuje nam tych strzałów z wydechu. :) 

Ile ja bym problemów rozwiązał jakbym nim wjechał do jeziora :biglol:

 

A rano dostałem info, że auto odpalone :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ekipa po krótkiej przerwie ;) co do blacharza w Sosnowcu o którym już tutaj trochę wspominane było to właśnie jesteśmy w drodze. Jeśli ktoś jest ciekaw jego pracy zanim będzie chciał tam oddać Subaraka mogę zdać relacje z renowacji swojego Fiacika bo będzie robiony od praktycznie zera ;) mam nadzieję że jak już będzie gotowy to przyjmiecie na spocie obok Subaru :D

 

Resized_20201230_094536.thumb.jpeg.9d5def2d26fd894b75d0480daedf477e.jpeg

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Grzecho napisał:

Czołem ekipa po krótkiej przerwie ;) co do blacharza w Sosnowcu o którym już tutaj trochę wspominane było to właśnie jesteśmy w drodze. Jeśli ktoś jest ciekaw jego pracy zanim będzie chciał tam oddać Subaraka mogę zdać relacje z renowacji swojego Fiacika bo będzie robiony od praktycznie zera ;) mam nadzieję że jak już będzie gotowy to przyjmiecie na spocie obok Subaru :D

 

Resized_20201230_094536.thumb.jpeg.9d5def2d26fd894b75d0480daedf477e.jpeg

Eee nooo przed chwilą widziałem tego Kanta na lawecie, Chorzów - Katowice? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzecho napisał:

Czołem ekipa po krótkiej przerwie ;) co do blacharza w Sosnowcu o którym już tutaj trochę wspominane było to właśnie jesteśmy w drodze. Jeśli ktoś jest ciekaw jego pracy zanim będzie chciał tam oddać Subaraka mogę zdać relacje z renowacji swojego Fiacika bo będzie robiony od praktycznie zera ;) mam nadzieję że jak już będzie gotowy to przyjmiecie na spocie obok Subaru :D

Ja jestem bardzo zainteresowany. Ile czekałeś na termin ? Byłeś wcześniej na oględzinach celem ustalenia zakresu prac czy wszystko dopiero jak auto do nich trafia ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Ja jestem bardzo zainteresowany. Ile czekałeś na termin ? Byłeś wcześniej na oględzinach celem ustalenia zakresu prac czy wszystko dopiero jak auto do nich trafia ? :) 

 

Na termin czekałem dłuuugo, ale też z tego powodu że raz warsztat odłożył w czasie a raz ja musiałem przesunąć termin. Kilka dni temu Pan Jacek był u mnie zobaczyć auto czy się wgl podejmie tego i czy był sens ruszać bo wiesz, to co dla mnie wygląda ok dla blacharza z takim doświadczeniem już tak może nie wyglądać, a że ja mam do niego duże zaufanie to po wstępnych oględzinach stwierdziliśmy że warto robić. Dziś auto zostało przywiezione na warsztat, jutro rano jadę zobaczyć jak to wygląda po całym rozebraniu i sobie ustalimy co trzeba zrobić a co by wypadało zrobić. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości @Grzecho, jeśli to nie tajemnica, to który to warsztat :question:

A tak poza pytaniem, to jak zobaczyłem zdjęcie, to włączyły mi się wspomnienia, miałem takiego Fiata kilka dobrych lat, przeżył u nas całkowite malowanie z białego na czerwony :D i generalkę silnika. O ile dobrze pamiętam to remont kosztował około 1500zł :biglol:.

Po całkowitym remoncie, buda się usztywniła i śmigał jak nowy.

Edytowane przez Pablito79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pablito79 napisał:

A tak z ciekawości @Grzecho, jeśli to nie tajemnica, to który to warsztat :question:

A tak poza pytaniem, to jak zobaczyłem zdjęcie, to włączyły mi się wspomnienia, miałem takiego Fiata kilka dobrych lat, przeżył u nas całkowite malowanie z białego na czerwony :D i generalkę silnika. O ile dobrze pamiętam to remont kosztował około 1500zł :biglol:.

Po całkowitym remoncie, buda się usztywniła i śmigał jak nowy.

 

Jacek Jura Sosnowiec na 27 stycznia 14 jak dobrze pamiętam ;) liczyłem jakiś czas temu koszt remontu silnika bo pewnie i to mnie nie minie jak ma być igiełka to same części na dziś to jakieś 2 tys... ale nie ma się co dziwić, już nawet z dostępnością podzespołów jest coraz trudniej. 

 

Ja nie jestem jakimś specjalnym fanem ani tego auta, ani klasyków tych prlowskich, ot zwykły sentyment do auta po dziadku, od 85r w domu żal złomować czy sprzedawać więc... sprzedałem swojego Hawka i czekałem by zrobić Kanta ;)

Edytowane przez Grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na Śląsku najlepiej zrobić regenerację wału napędowego - może ktoś polecić jakiś sprawdzony warsztat?

 

ASO w Mikołowie zawozi wały gdzieś do Bielska, ale niestety koszt trochę duży (1200 zeta).

Wujek Gugiel wyszukuje np. naprawapolosi.pl w Kato (niestety chyba kiepski dojazd/parking) lub welte.pl w Mysłowicach..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czekker napisał:

Gdzie na Śląsku najlepiej zrobić regenerację wału napędowego - może ktoś polecić jakiś sprawdzony warsztat?

 

ASO w Mikołowie zawozi wały gdzieś do Bielska, ale niestety koszt trochę duży (1200 zeta).

Wujek Gugiel wyszukuje np. naprawapolosi.pl w Kato (niestety chyba kiepski dojazd/parking) lub welte.pl w Mysłowicach..

 

Cardan service w Piekarach Śląskich

Znajomu woził tam wały ze swoich terenówek i nie narzekał więc chyba jest ok.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grzecho napisał:

 

Jacek Jura Sosnowiec na 27 stycznia 14 jak dobrze pamiętam

 

Byliśmy tam z dwoma autami w chyba październiku...

 

Najpierw ja podjechałem swoim blobem rhd żeby dogadać termin (tylne kielichy) ale blacharz zbywał mnie żeby przyjechać po nowym roku bo teraz ma rozgrzebane auta itd. Tydzień później brat podleciał za moją namową czerwonym hawkiem na malowanie klapy, spojlera i usunięcie rdzy z nadkola. Wszystko wyszło bardzo ładnie łącznie z wspawaniem nowego sierpa z kawałkiem progu, małymi łatami kielichów, lakier też ładnie dobrany. Wszystko zrobione w miarę szybko jeszcze w listopadzie. (Trochę dziwne było to, że dostał światło stopu do ręki przy odbiorze zamiast zamontować już na gotowo do wyjazdu ale z tym sobie poradziłem przy akompaniamencie jednej butelki piwa.)

 

Zobaczymy co powie o moim jak się tam zjawię po nowym roku :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, darecky napisał:

Wszystko wyszło bardzo ładnie łącznie z wspawaniem nowego sierpa z kawałkiem progu, małymi łatami kielichów, lakier też ładnie dobrany. Wszystko zrobione w miarę szybko jeszcze w listopadzie.

Ten sierp miałeś swój czy oni załatwiali ? Jak to wyszło cenowo jeśli nie tajemnica ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 17:29, Tomasz_555 napisał:

Ja jestem bardzo zainteresowany. Ile czekałeś na termin ? Byłeś wcześniej na oględzinach celem ustalenia zakresu prac czy wszystko dopiero jak auto do nich trafia ? :) 

I ja się dołączam do grona zaciekawionych tym tematem. Obecnie właśnie walczę z kosztorysami/cenami/wyliczeniami/decyzjami itp. czy robić samemu przynajmniej w pewnym zakresie budę, czy oddać gołą już karoserię tak jak stoi komuś kto się tym zajmie czy w ogóle kupić inną budę z papierami (bo takie rozwiązanie też biorę pod uwagę i poczyniłem pierwsze kroki w rozeznaniu takiej opcji). Kiedyś byłem we wspomnianym warsztacie z moją pierwszą Imprezą GC ale ostatecznie nie doszło do żadnej naprawy więc z doświadczenia nie powiem co i jak ale chętnie posłucham/poczytam/popatrzę na Twoją relację @Grzecho. Wszelkie informacje bardzo mile widziane. Czekam i obserwuję temat zatem.

Edytowane przez dominikon
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dominikon napisał:

I ja się dołączam do grona zaciekawionych tym tematem. Obecnie właśnie walczę z kosztorysami/cenami/wyliczeniami/decyzjami itp. czy robić samemu przynajmniej w pewnym zakresie budę, czy oddać gołą już karoserię tak jak stoi komuś kto się tym zajmie czy w ogóle kupić inną budę z papierami (bo takie rozwiązanie też biorę pod uwagę i poczyniłem pierwsze kroki w rozeznaniu takiej opcji). Kiedyś byłem we wspomnianym warsztacie z moją pierwszą Imprezą GC ale ostatecznie nie doszło do żadnej naprawy więc z doświadczenia nie powiem co i jak ale chętnie posłucham/poczytam/popatrzę na Twoją relację @Phacochoerus Wszelkie informacje bardzo mile widziane. Czekam i obserwuję temat zatem.

 

Cześć! No prawie, prawie. 

Kant niestety nie mój, ja jedynie wyłapałem go z tłumu jak podróżował na lawecie. 

Edycja postu, wskazana. 

Pozdrawiam. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Ten sierp miałeś swój czy oni załatwiali ? Jak to wyszło cenowo jeśli nie tajemnica ? :) 

 

Oni zamawiali, cenowo ciężko to wyliczyć bo faktury nie dają :D Wrzucę Ci na priv co mam jako podsumowanie kosztów

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Phacochoerus napisał:

Cześć! No prawie, prawie. 

Kant niestety nie mój, ja jedynie wyłapałem go z tłumu jak podróżował na lawecie. 

Edycja postu, wskazana. 

Pozdrawiam. 

Faktycznie - mój błąd. Dzięki za zwrócenie uwagi. Post już zedytowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 00:31, czekker napisał:

Gdzie na Śląsku najlepiej zrobić regenerację wału napędowego - może ktoś polecić jakiś sprawdzony warsztat?

 

ASO w Mikołowie zawozi wały gdzieś do Bielska, ale niestety koszt trochę duży (1200 zeta).

 

 

 

 

ja w bielsku robiłem wał do żuka po swapie skrzyni, skracanie, przespawanie flanszy, nowa podpora, nowy 1 krzyżak- 550zł.
Jak was nie odstrasza brak maszyn numerycznych na rzecz suwmiarek i tokarek z korbą to polecam. Fach w ręku. Takich miejsc jest coraz mniej
 

43-300 Bielsko-Biała

ul. Gałczyńskiego 28
https://walybielsko.pl/

 

wał żuk.jpg

Edytowane przez Matiz
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam takie zagadnienie:
Szwagierka chce chłopowi kupić coś fajnego na urodziny, bo to 30stka. Widzi w silejzi te wszystkie vouchery "JAZDA LAMBO PO TORZE" i pomyślała o czymś takim. Oczywiście najpierw weryfikacja u mnie "bo sie znam"...

nie znam!

szybki rekonesans w necie i wygląda na to że te "twójprezent" ze stoiska w silesi to jakieś 15min jazdy. Ale wyniuchałem też, że najlepsze w stosunku kasa<-> ilość jazdy organizuje... nasze SJS! I to nie tylko subarami

Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Który tor wybrać, jaki "pakiet", stopień itp? A moze jakaś inna alternatywa? Troche nie wiem jak tego szukać, wbicie "jazda po torze prezent" daje mnóstwo wyników, wygląda na to że zrobił sie z tego spory biznes...

Nie wiem ile chce za to dać,ale strzelam koło 500-600zł

Będe wdzięczny
pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Matiz napisał:

Pany mam takie zagadnienie:
Szwagierka chce chłopowi kupić coś fajnego na urodziny, bo to 30stka. Widzi w silejzi te wszystkie vouchery "JAZDA LAMBO PO TORZE" i pomyślała o czymś takim. Oczywiście najpierw weryfikacja u mnie "bo sie znam"...

nie znam!

szybki rekonesans w necie i wygląda na to że te "twójprezent" ze stoiska w silesi to jakieś 15min jazdy. Ale wyniuchałem też, że najlepsze w stosunku kasa<-> ilość jazdy organizuje... nasze SJS! I to nie tylko subarami

Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Który tor wybrać, jaki "pakiet", stopień itp? A moze jakaś inna alternatywa? Troche nie wiem jak tego szukać, wbicie "jazda po torze prezent" daje mnóstwo wyników, wygląda na to że zrobił sie z tego spory biznes...

Nie wiem ile chce za to dać,ale strzelam koło 500-600zł

Będe wdzięczny
pozdrowienia!

Ja ciągle (od wiosny) czekam na 2 okrążenia Lambo. A to pandemia, a to deszcz... :facepalm:

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj regulamin takiej jazdy w twój prezent. Dosyć często są na krótkim torze organizowane lub sama jazda polega na tym, że instruktor cały czas mówi odpuść zwolnij depnij i tyle. Głównie chodzi o to, że nie pozwoli depnac na prostej mocniej gdzie jest to możliwe zasłaniając się  tym że np hamulce czy opony są nie rozgrzane. 

 

Wpisz sobie w Google i zobacz opinie. Dużo też zależy od tego jakiego "opiekuna" się dostanie.

 

 

Myślę że 1 stopień w Sjs da więcej frajdy i pożytku jak te 15 minut w lambo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...