Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, darecky napisał:

Nawet gadaliśmy dziś o Tobie z blacharzem bo moje Subi i Twój Fiacik pod jednym dachem teraz stoją :D

 

 

 

Zaprowadziłem swojego no i nie wygląda to ciekawie ale już robią, tylne kielichy oczywiście

Nawet nie wiem które foto wam pokazać bo nie mogłem dobrze uchwycić telefonem skali zniszczeń. A magik musi tam wejść ze spawarką, głową i działać cuda :D

 

Pan Jacek magik, myślę że będziesz zadowolony z tego jak to ogarnie ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, yyy napisał:

 

Dzięki za fotki :) Zastanawiało mnie co tak stoisz jak widły w gnoju, teraz już rozumiem.

PS Skoro zostałem wywołany do tablicy to witam się serdecznie, bo kilka lat tu zaglądam, a jeszcze nie miałem okazji się odezwać.

Witaj, witaj.

No... Niewyspanie, brak umiejętności to i stałem jak widły i oglądałem jak Ci idzie. Nie chciałem się wpychać i zawadzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, darecky napisał:

IMG_20210219_151640.jpg

IMG_20210219_151921.jpg

 

 

 

 

 

 

 

A z ciekawszych rzeczy to wleciały zegarki STRI na daszku od @KotMorderca, mam takie byle jakie foto ob brata bo auto od mechanika do blacharza jeździ beze mnie, normalnie jak autonomiczne xD Nie ma się kiedy nacieszyć - dobrze, że chociaż śnieg stopniał to nie mam aż tak dużych wyrzutów sumienia

 

 

 

151978665_1080158642460304_2176157245116120894_n.jpg

 

O w mordeczkę.. Te kielichy to w WRXsie?

 

Drugie pytanko.

Jak u Ciebie podłączone są te zegary a konkretnie ciśnienie oleju? Posiadam dokładnie taki sam STRI oil press tylko że biały i nie wiem jak to wpiąć by działało. Zegar działa i widzi czujnik ale nie podaje żadnych wskazań, ciśnienie 0. Jak odepnę czujnik całkowicie to miga cały zegar że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 16:47, darecky napisał:

Zaprowadziłem swojego no i nie wygląda to ciekawie ale już robią, tylne kielichy oczywiście

Łooo :O słyszałem, że tam ruda lubi szaleć, ale nie spodziewałem się, że aż tak. :O 

Boję się myśleć jak będzie u mnie. Daj znać jak operacja się zakończy jaki ostatecznie był zakres prac i koszty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alkanick napisał:

 

O w mordeczkę.. Te kielichy to w WRXsie?

 

Drugie pytanko.

Jak u Ciebie podłączone są te zegary a konkretnie ciśnienie oleju? Posiadam dokładnie taki sam STRI oil press tylko że biały i nie wiem jak to wpiąć by działało. Zegar działa i widzi czujnik ale nie podaje żadnych wskazań, ciśnienie 0. Jak odepnę czujnik całkowicie to miga cały zegar że coś jest nie tak.

 

 

Nie miałem czasu zajrzeć pod maskę ani się przejechać ale wg mechaników czujnik jest wpięty trójnikiem w miejsce czujnika ciśnienia. Brat przeprowadził auto z miejsca na miejsce i mówił, że działa ale co wskazuje to już sam będę musiał sprawdzić :D 

 

 

 

3 minuty temu, Tomasz_555 napisał:

Łooo :O słyszałem, że tam ruda lubi szaleć, ale nie spodziewałem się, że aż tak. :O 

Boję się myśleć jak będzie u mnie. Daj znać jak operacja się zakończy jaki ostatecznie był zakres prac i koszty. 

 

No też się niemiło zaskoczyłem... A jak zrobi się cieplej to zajrzę pod te plastikowe progi gdzie u Ciebie jest niefajnie :D 

Zakres prac na tę chwilę to załatanie tego czego nie widać a jak widać sporo się ukryło xD

 

Blacharz mówił, że czarna "mastyka" była nieoryginalna na nadkolach więc ktoś tam już kiedyś w Anglii przede mną zaglądał ale ciężko stwierdzić co robił, żadnych łatek nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wyjechało od Pana Jacka blacharza magika.

Konkrety - 1500 zł za obie strony, tylko tylne kielichy, na razie tylko to czego nie widać. :upside-down-face_1f643-small:

 

Ciężko mi tu coś więcej napisać bo znowu to nie ja odebrałem auto a po drugie nie wchodziłem ze swoim zdaniem w robotę. Oddałem w ręce fachowca nie pytając ile to będzie kosztować i ile czasu to zajmie, jest zrobione, zabezpieczone - mam nadzieję na lata. Oby... Za rok pewnie pojadę na inspekcję a może i wcześniej bo chciałbym pojechać w końcu na Kielce a jak wiadomo, barierki przyciągają :biglol:

 

P.S. Mój to wrx 2004 z UK, ostatnio sprawdzałem te same miejsca u kolegi który ma takiego samego wrx tylko z Włoch i tam też można palcami wpychać rdzę jeśli się wie gdzie dotknąć :biglol:  myślał, że u niego jest dobrze bo nie widać nic poza czarną konserwacją. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2021 o 22:04, Grzecho napisał:

Lanosy gniją tak samo jak GD czy tam już było lepiej z blacharką? 

Czy Lanosy gniją bardziej od GD to nie wiem, ale wiem, że można mieć dziury w podłodze w GD, a można mieć spód jak z fabryki. Przykład: moja belka przednia wygląda jakby 15 lat leżała pod rynną z dachu, a kupiłem z tego samego rocznika stan niemal idealny.

 

W dniu 25.02.2021 o 09:59, darecky napisał:

Konkrety - 1500 zł za obie strony, tylko tylne kielichy, na razie tylko to czego nie widać. 

No to moim zdaniem bardzo uczciwa cena ze rzeźbę w gównie ! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 11:29, Tomasz_555 napisał:

 

 

No to moim zdaniem bardzo uczciwa cena ze rzeźbę w gównie ! :) 

to rzeźbienie w gównie mnie osobiście przeraża :biglol: do takich robót trzeba ludzi z pasją. 

 

 

Właśnie mijają nam cztery lata razem! :o

IMG_20190208_115935-02.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przelot chyba 2,75 od początku do końca plus końcowy tłumik.
Da się spokojnie zrobić 600km jednego dnia bez migreny :)

 

Co do belki to u mnie podobnie. odchodzą z niej już jakieś połacie blachy i kupiłem używaną też z 2001 i wygląda jak nowa.
Teraz wypiaskowana i pomalowana czeka na montaż w przyszłym tygodniu :)

Do tego hamulce i też będę mógł w końcu pojechać na Kielce. 

Edytowane przez stean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, krzepas napisał:

U mnie wygląda jakby center był "sklepany" i pospawany tak, aby średnica była ok.

Albo cat-back jest dospawany z większą średnicą od ori. Zauważ, że tam siedzie fabryczne złącze śrubowe. Rzecz, która z biegiem lat jako pierwsza się sypie w wydechu. Mnie się w pierwszym Forku oczywiście     rozpadło w Chorwacji. :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie orientujecie się może gdzie można wynająć kanał bądź podnośnik na godziny? Temat nie jest pilny :-)

 

Generalnie muszę wejść pod auto, żeby coś sobie wyczyścić na zasadzie benzyna ekstrakcyjna + stara szmata hehe...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, NonPhixion napisał:

Panowie orientujecie się może gdzie można wynająć kanał bądź podnośnik na godziny? Temat nie jest pilny :-)

Generalnie muszę wejść pod auto, żeby coś sobie wyczyścić na zasadzie benzyna ekstrakcyjna + stara szmata hehe...

 

Kiedyś był najazd obok garaży w pobliżu drogi 94 z Bytomia w kierunku Czeladzi:

 

image.thumb.png.1cb46cfd6b78d11d7d297ec10835ccf5.png

 

Na streetview jeszcze jest ;)

https://goo.gl/maps/FwngKLF5oUUofk9a7

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, czekker napisał:

 

Kiedyś był najazd obok garaży w pobliżu drogi 94 z Bytomia w kierunku Czeladzi:

 

image.thumb.png.1cb46cfd6b78d11d7d297ec10835ccf5.png

 

Na streetview jeszcze jest ;)

https://goo.gl/maps/FwngKLF5oUUofk9a7

 

Jak będę w tamtej okolicy to muszę zobaczyć czy ta miejscówka jest jeszcze dostępna.

 

Przy wszystkich garażach, które są w promieniu 2 kilometrów ode mnie w Rudzie Śląskiej postawili te takie a'la bramki na kłódkę i tylko Ci co mają garaże to mogą korzystać :-/ Rozumiem to, bo fakt jest taki, że często ktoś sobie pseudo warsztat z tego robił lub był taki chlew pod najazdem, że pod auto nie można było wejść.

 

Przy tym z Twojego i tak jest "pedantycznie" hehe => https://www.google.pl/maps/@50.3401987,18.9681582,3a,63.6y,263.11h,68.75t/data=!3m7!1e1!3m5!1sYn0jEL-CAR_0SbRqj9Cqfg!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DYn0jEL-CAR_0SbRqj9Cqfg%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D182.27223%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pablito79 napisał:

Siema, termin 13.03 zbliża się wielkimi krokami. Wybiera się Ktoś :question:

Jak dopuszczają oglądarę to ja chętnie. :)

 

5 godzin temu, NonPhixion napisał:

Panowie orientujecie się może gdzie można wynająć kanał bądź podnośnik na godziny? Temat nie jest pilny :-)

 

Generalnie muszę wejść pod auto, żeby coś sobie wyczyścić na zasadzie benzyna ekstrakcyjna + stara szmata hehe...

Z najazdami przy PRL-owskich garażach jest ten problem, że w moim przypadku Subaru miało za szeroki rozstaw kół co groziło spadnięciem z najazdu albo rozcięciem opony. :(

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz_555 napisał:

Z najazdami przy PRL-owskich garażach jest ten problem, że w moim przypadku Subaru miało za szeroki rozstaw kół co groziło spadnięciem z najazdu albo rozcięciem opony.

Jak to było "projektowane" pod Maluchy, 125p, Polonezy oraz wynalazki z ZSRR i NRD to później nie ma się co dziwić, że dzisiejsze auta się nie mieszą. Dlatego poszukuję normalnego kanału lub podnośnika gdzie myślę, że w 1h się ogarnę z tematem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...