Skocz do zawartości

Subaru SOLTERRA [AA] (MY22=>) BEV


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

No to jest oficjalna informacja, że będzie dostępny w przyszłym roku. Ze zdjęć widać, że kształt będzie zbliżony do Toyoty.

2021_0511_1-1_M8w_oB-OZy.jpg

 

2021_0511_1-2_M8w_Bo-ZOy.jpg

 

https://www.subaru.co.jp/press/news/2021_05_11_9750/

 

Tłumaczenie Google:

"SUBARU Nazwę nowego pojazdu elektrycznego, który ma zostać wydany w 2022 roku, wybrano jako „SOLTERRA”
-Pierwszy globalny pojazd elektryczny SUBARU mający na celu współistnienie z naturą-
・ SUV model EV, który SUBARU opracowuje wspólnie z Toyota Motor Corporation (dalej Toyota) * 1
・ Przyjęcie dedykowanej dla pojazdów elektrycznych platformy e-SUBARU GLOBAL PLATFORM opracowanej wspólnie z Toyotą
・ Japonia, Stany Zjednoczone / Kanada, Europa, Chiny itd. Tak więc zostanie wydany do połowy 2022 roku

SUBARU zdecydowało się na nazwę pojazdu elektrycznego, który zostanie opracowany na premierę w 2022 roku jako „SOLTERRA”.

„SOLTERRA” jest pierwszym pojazdem SUBARU, który wykorzystuje wyłącznie elektryczną platformę e-SUBARU GLOBAL PLATFORM i jest modelem SUV-a EV klasy segmentu C.

    
SOLTERRA
GLOBALNA PLATFORMA e-SUBARU opracowana wspólnie przez SUBARU i Toyotę to platforma, która umożliwia efektywne wdrażanie różnych odmian pojazdów elektrycznych poprzez połączenie kilku typów modułów i jednostek, takich jak przód, środek i tył. Podczas gdy obie firmy połączyły swoją wiedzę, aby stworzyć zupełnie nową platformę wyłącznie dla pojazdów elektrycznych, współpracowaliśmy z Toyotą, aby osiągnąć wysokie bezpieczeństwo kolizji i doskonałą stabilność kierowania, do których SUBARU dążył w pojazdach elektrycznych.

„SOLTERRA” jest rozwijana nie tylko przez tę nową platformę, ale także przez SUBARU i Toyotę w wielu obszarach, takich jak planowanie produktu, projektowanie i ocena wydajności. Technologia AWD Subaru i Toyota rozwijają się przez wiele lat. Obie firmy są praca nad stworzeniem nowego SUV-a, który będzie wyglądał jak samochód elektryczny, łącząc ich mocne strony, na przykład wykorzystując doskonałą technologię elektryfikacji Toyoty.

Nazwa „SOLTERRA” to wymyślone słowo, które łączy łacińskie słowa „SOL”, co oznacza „słońce” i „TERRA”, co oznacza „ziemię”. Dzięki osiągom AWD, który oferuje doskonałą stabilność kierowania i wysokie osiągi podczas jazdy, ten samochód ma cechy SUV-a podobnego do SUBARU, który zapewnia „bezpieczeństwo i radość”, gdziekolwiek jesteś. Chcę jeszcze bardziej pogłębić współistnienie. Dlatego tak to nazwałam.

„SOLTERRA” zostanie wydany w Japonii, Stanach Zjednoczonych / Kanadzie, Europie, Chinach itd. Do połowy 2022 r. Jako nowa opcja dołączenia do gamy SUV-ów SUBARU obejmującej Ascent * 2 , Outback, Forester i SUBARU XV. jest.

* 1: Skrót od Electric Vehicle, co oznacza pojazd elektryczny
* 2: 3-rzędowy model SUV sprzedawany przez SUBARU na rynkach zagranicznych w Ameryce Północnej"

 

Subaru Europe też wrzuciło wiadomość i większe zdjęcia:

183891059_10158215399745770_520666650414

 

Edytowane przez FilipBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FilipBB napisał:

No to jest oficjalna informacja, że będzie dostępny w przyszłym roku. Ze zdjęć widać, że kształt będzie zbliżony do Toyoty.

2021_0511_1-1_M8w_oB-OZy.jpg

 

2021_0511_1-2_M8w_Bo-ZOy.jpg

 

https://www.subaru.co.jp/press/news/2021_05_11_9750/

 

Tłumaczenie Google:

"SUBARU Nazwę nowego pojazdu elektrycznego, który ma zostać wydany w 2022 roku, wybrano jako „SOLTERRA”

SOLTERRA

 

no to sie z nazwą postarali tak na 10% :)

 

ciekawe gdzie/czy bedzie luna :D 

 

 

 

hint : wersje wyposazenia toyoty to ? 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny news :-) My od pol roku mamy jako drugie auto Nissana Leaf i jestesmy bardzo zadowoleni. Taki Solterra moze byc idealnym nastepca
Zgadzam się:)0692d86bc787e023649eecc90d192812.jpg

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FilipBB napisał:

„SOLTERRA” jest pierwszym pojazdem SUBARU, który wykorzystuje wyłącznie elektryczną platformę e-SUBARU GLOBAL PLATFORM i jest modelem SUV-a EV klasy segmentu C.

Czyli to będzie coś bardziej z segmentu XV niż Forestera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, orm napisał:

orientujecie sie czy premiera  na auto show w sierpniu 2021 WRX aktualna i nieśmiało spytam co z Europą ;) ?

Z takim elektrykiem to by się nawet pewnie jakoś sensownie bilansował.

- Dzień dobry, dla Pana WRX i Solterra

- Ale ja chciałem tylko WRX!

- WRX i Solterra to zestaw obowiązkowy, bijemy się o najniższą emisję flotową ;)

  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aflinta napisał:

Z takim elektrykiem to by się nawet pewnie jakoś sensownie bilansował.

- Dzień dobry, dla Pana WRX i Solterra

- Ale ja chciałem tylko WRX!

- WRX i Solterra to zestaw obowiązkowy, bijemy się o najniższą emisję flotową ;)

jak w pakiecie to bierim :)

wrx trasy solterra miasto

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak wypadnie w teście na rolkach ;) 

 

3 godziny temu, Pablito79 napisał:

Może w przyszłym roku na Plejadach, będzie jakieś zadanie Solterrą :superhero:

Naładuj auto w środku lasu mając do dyspozycji telefon, latarkę i pęczek drutu :) 

  • Super! 4
  • Haha 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według niemieckiego AMS będzie AWD i dwie opcje mocowe (po dwa silniki na oś): 200KM i 400KM. Ale w to ostatnie to uwierzę, jak zobaczę ;-)

 

https://www.auto-motor-und-sport.de/elektroauto/subaru-solterra-toyota-elektroauto-suv-fotos/

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no i Subaru.com potwierdza awd i właściwości terenowe:

 

”The Solterra EV brings the Subaru brand’s trusted reliability, state-of-the-art safety technology, and legendary all-wheel-drive engineering to an environmentally responsible all-electric SUV. The Subaru Solterra electric SUV – the natural evolution of Subaru all-weather, all-road performance – is scheduled to go on sale in 2022.”

 

https://www.subaru.com/solterra-ev

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, aflinta napisał:

Jestem ciekaw czy będą jakieś różnice (oprócz detali stylistycznych) względem Toyoty.

Moim zdaniem już ma totalnie inny przód od Toyoty. Zapowiada się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lisek napisał:

Czyli nadszedł czas żeby założyć panele na dach i zamontować wallboxa?:)

Ja już myślę jak podciągnąć zasilanie do miejsca postojowego w garażu. Generalnie trzeba ustawę o elektromobilności poczytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...