Skocz do zawartości

Legacy - szybkie pytania


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, PotężnyWarmianin napisał(a):

Pany, kojarzy ktoś nie powinna iść ta malutka wtyczka? Wyciągałem radio, żeby podpiąć nawigację i wszystko niby działa, ale straciłem podświetlenie i jak przypuszczam od tego jest ta kostka, nigdzie jednak nie widzę wolnego miejsca coby ją wpiąć :D

radio.thumb.jpg.2e61efcb034da53d1d02b8a332d3bb45.jpg

Za kostka jest jeden Kabelek? Tak na szybko coś kojarzę, że powinien taki metalowy dzyndzelek wystawać na obudowie radia i się to tam wpinało, ale łapy nie dam sobie odciąć, muszę poszperać w zdjęciach. :)

 

Ale zakładam, że to jest właśnie masa radia, czyli jak się to wepnie to się powinno zaświecić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PotężnyWarmianin napisał(a):

Pany, kojarzy ktoś nie powinna iść ta malutka wtyczka? Wyciągałem radio, żeby podpiąć nawigację i wszystko niby działa, ale straciłem podświetlenie i jak przypuszczam od tego jest ta kostka, nigdzie jednak nie widzę wolnego miejsca coby ją wpiąć :D

radio.thumb.jpg.2e61efcb034da53d1d02b8a332d3bb45.jpg

Masz GX204-LE? Podświetlenie powinno działać bez tej wtyczki, tak jak i samo radio.
Niemniej jednak, na 90% to jest wtyczka, którą wsuwasz na jeden z wystających elementów obudowy radia. Coś jakby dodatkowe uziemienie, nie wiem do końca. Natomiast jak robiłem swoje car audio to też zastanawiałem się gdzie ona ma iść bo u mnie leżała luzem od samego początku. 

Sorry, nie zauważyłem, że są kolejne wpisy w tym wątku... 
Tak, to jest ten dzyndzol wystający, który pokazałeś na zdjęciu powyżej. ;) 

Edytowane przez Orear
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszedł mnie pomysł.. może już ktoś z was robił taki mod tj. dziś przy okazji robienia kabla do AUX. W legacy IV sedan polift. Miałem radio wyjęte pierwszy raz. Wiem że mogę kupić ramkę 2din. Ale;) może wyrzucić radio, zostawić panel sterowania climatronic bo widzę że sterowanie i zasilanie ma osobno. Wycięcie otworu i wykończenia panelu to nie problem dla mnie.  Dodatkowo muszę powiedzieć że moje radio szwankuje, włącza się i wyłącza samo. Czasami włączy się po ok. 10min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jojo80 napisał(a):

Naszedł mnie pomysł.. może już ktoś z was robił taki mod tj. dziś przy okazji robienia kabla do AUX. W legacy IV sedan polift. Miałem radio wyjęte pierwszy raz. Wiem że mogę kupić ramkę 2din. Ale;) może wyrzucić radio, zostawić panel sterowania climatronic bo widzę że sterowanie i zasilanie ma osobno. Wycięcie otworu i wykończenia panelu to nie problem dla mnie.  Dodatkowo muszę powiedzieć że moje radio szwankuje, włącza się i wyłącza samo. Czasami włączy się po ok. 10min. 

W moim temacie masz opisane jak przerabiałem ramke u siebie.

Ponizej link:

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jojo80 napisał(a):

Naszedł mnie pomysł.. może już ktoś z was robił taki mod tj. dziś przy okazji robienia kabla do AUX. W legacy IV sedan polift. Miałem radio wyjęte pierwszy raz. Wiem że mogę kupić ramkę 2din. Ale;) może wyrzucić radio, zostawić panel sterowania climatronic bo widzę że sterowanie i zasilanie ma osobno. Wycięcie otworu i wykończenia panelu to nie problem dla mnie.  Dodatkowo muszę powiedzieć że moje radio szwankuje, włącza się i wyłącza samo. Czasami włączy się po ok. 10min. 

 

Tylko klucz do sukcesu to: polift. Przedlift ma radio z klimą bardzo zintegrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Zgadza się..

Ale to na zdjęciu to akurat polift.
Mimo całego panelu, klima jest oddzielona od radia.
Żeby nie powielać, moja przeróbka:
https://forum.subaru.pl/topic/84270-modyfikacje-wn%C4%99trza-do%C5%82o%C5%BCenie-nawigacji-lub-pomys%C5%82-na-ciekawa-modyfikacj%C4%99/page/21/#comment-3162699




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moja wyświetlacz od klimy przestał działać. Rozebrałem i wygląda jakby coś się przepalilo w górnym lewym rogu:

20221127_174600.thumb.jpg.77402ebff60b4bfa8a3665c6ec26a8f7.jpg

 

To widać nawet ślad na obudowie:

20221127_174608.thumb.jpg.2104ef7e7c78862d85ef3759035508c3.jpg

 

 

Do naprawy czy śmietnik? Jak śmietnik to chyba najtaniej będzie kupić jakieś radio z legacy. Tylko to jest panel z ramki dla rhd polift, więc chyba jakieś radio z UK powinno się nadać na dawce? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie! :hi:

Panowie co się mogło popsuć? 
Fotel kierowcy.
Działa: kąt nachylenia oparcia, góra/dół, do przodu
Nie działa: do tyłu... 
Akurat mi dziś strzelił takiego focha jak się do roboty zbierałem. Odkurzałem wczoraj furę, przesunąłem fotel kierowcy do przodu i po skończeniu pracy tak został. Dziś jak go chciałem ustawić to kaplica, słychać, że do przodu chce jechać ale już nie ma gdzie, a do tyłu ani rusz.
Zakładam, że skoro działa do przodu to silniczek powinien być sprawny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, thomson0073 napisał(a):

Uszanowanie! :hi:

Panowie co się mogło popsuć? 
Fotel kierowcy.
Działa: kąt nachylenia oparcia, góra/dół, do przodu
Nie działa: do tyłu... 
Akurat mi dziś strzelił takiego focha jak się do roboty zbierałem. Odkurzałem wczoraj furę, przesunąłem fotel kierowcy do przodu i po skończeniu pracy tak został. Dziś jak go chciałem ustawić to kaplica, słychać, że do przodu chce jechać ale już nie ma gdzie, a do tyłu ani rusz.
Zakładam, że skoro działa do przodu to silniczek powinien być sprawny. 

Kabelki do sprawdzenia. Może się gdzieś poluzował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, raci napisał(a):

U mnie pomaga kilkukrotne, mocniejsze przesunięcie przełącznika do tyłu i zaskakuje, fotel jedzie.

Faktycznie tak jest! :) Trzeba dać przód tył przód tył i łapie. 
Czyli styki przełącznika trzeba ogarnąć. 
Dzięki! 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2022 o 22:27, Tinuviel napisał(a):

 

Tylko klucz do sukcesu to: polift. Przedlift ma radio z klimą bardzo zintegrowane.

Zdjąłem panel i widzę że jest połączenie taśmą dwóch płytek? To znaczy że nie przerobię tego radia na inne jak np. noblesse? 

IMG_20221128_180446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jojo80 napisał(a):

Zdjąłem panel i widzę że jest połączenie taśmą dwóch płytek? To znaczy że nie przerobię tego radia na inne jak np. noblesse? 

 

 

 

Nie no no chyba właśnie jest ok bo masz dwie osobne płytki. Przedlfit ma fizycznie jedną. Rozmierałem wczoraj swoją ramkę 2DIN i ona jest wpięta tym czarnym złączem które  zaznaczyłem a ta taśma jest po prostu wypięta.1034258891_Screenshot2022-11-28at18_21_11.thumb.png.1e46235a5780d66b256c3ca5597e7eb4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tinuviel napisał(a):

 

 

Nie no no chyba właśnie jest ok bo masz dwie osobne płytki. Przedlfit ma fizycznie jedną. Rozmierałem wczoraj swoją ramkę 2DIN i ona jest wpięta tym czarnym złączem które  zaznaczyłem a ta taśma jest po prostu wypięta.1034258891_Screenshot2022-11-28at18_21_11.thumb.png.1e46235a5780d66b256c3ca5597e7eb4.png

Ok. Właśnie tej informacji potrzebowałem. Taśma wychodzi lux. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...