Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, KubaOBK napisał(a):

Cześć, może to pytanie do działu technicznego, ale najpierw spróbuję tutaj:) przy parkowaniu i kręceniu kierownicą coś tam z przodu lubi potrzeszczeć / lekko postrzelać:) czyli toczenie się i zabawa hamulcem+kręcenie kierownicą - zaobserwowaliście u siebie coś takiego? Tak czy inaczej zgłoszę to przy następnym serwisie..

W nowych OBK też? Odgłosy znane w subaru od lat, mogliby w końcu coś z tym zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KubaOBK napisał(a):

Cześć, może to pytanie do działu technicznego, ale najpierw spróbuję tutaj:) przy parkowaniu i kręceniu kierownicą coś tam z przodu lubi potrzeszczeć / lekko postrzelać:) czyli toczenie się i zabawa hamulcem+kręcenie kierownicą - zaobserwowaliście u siebie coś takiego? Tak czy inaczej zgłoszę to przy następnym serwisie..

Jeśli przy hamowaniu (w ostatniej fazie przed zatrzymaniem) i przy skręconych kołach, to nie muszą ale mogą, to być hamulce. 

W moim XV przednie hamulce skrzypiały jak stary tapczan sprężynowy :facepalm:

 

Na fabrycznych klockach nic się nie działo, zaczęło skrzypieć po pierwszej wymianie w ASO, które miało z tym duży problem.

Ile ja się na słuchałem bajek, że winne są ranciki tarcz, no to wymmeniłem też i tarcze.

Potem były tłumaczenia, że "ten typ tak ma", bo to "auto budżetowe", "prosta konstrukcja", "w USA jeżdżą tym biedaki", itd. ... a "nawet jak wyczyścimy i przesmarujemy to i tak pan wróci". 

No i wracałem.

Do póki nie zmieniłem ASO na nieASO (po gwarancji oczywiście) - tam wyczyścili raz a porządnie i przestało skrzypieć. :)

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał(a):


… ale masz nogę wtedy na hamulcu czy nie ? 

Muszę sprawdzić czy mam zawsze wtedy jak trzeszczy:) wydaje mi się ze potrafi coś strzelić nawet wtedy jak stoję w miejscu, z noga na hamulcu, ale w bezruchu i wtedy kręcę kierą…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KubaOBK napisał(a):

To raczej nie hamulce, halasuje przy kręceniu kierownicą, przy prawie zerowej prędkości, w sytuacji jaka najczęściej jest przy parkowaniu.

Mam dokładnie to samo w Forku. To rzekomo problem jakichś niewymiarowych tulei, które zostały źle zaprojektowane i ich wymiana na nowe nie pomaga. Na razie przywykłem.
Jest dokładnie tak, jak pisał @Blixten: przy manewrach na parkingu, czyli w automacie z nogą na hamulcu, z układu hamulcowego dochodzą skrzypienia i trzaski jak ze starego tapczanu. Co ciekawe, problem nie występuje, gdy pada deszcz, tylko gdy jest sucho.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sartek napisał(a):

Mam dokładnie to samo w Forku. To rzekomo problem jakichś niewymiarowych tulei, które zostały źle zaprojektowane i ich wymiana na nowe nie pomaga. Na razie przywykłem.
Jest dokładnie tak, jak pisał @Blixten: przy manewrach na parkingu, czyli w automacie z nogą na hamulcu, z układu hamulcowego dochodzą skrzypienia i trzaski jak ze starego tapczanu. Co ciekawe, problem nie występuje, gdy pada deszcz, tylko gdy jest sucho.

 

To tylko moja sugestia, oczywiście do sprawdzenia u Was. 

Lekarstwem na trzeszczenie hamulców u mnie było gruntowne czyszczenie zacisków, smarowanie prowadnic... 

    

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blixten napisał(a):

Lekarstwem na trzeszczenie hamulców u mnie było gruntowne czyszczenie zacisków, smarowanie prowadnic...

Czyli układ hamulcowy. Ja na razie zleciłem czyszczenie na zasadzie przedmuchania sprężonym powietrzem i wydmuchania brudu za zero dolarów, pomogło na jakieś 700 km. Jak się skończą klocki, zlecę gruntowną konserwację, zobaczymy, jakie będą efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Foresterze SJ pukało w przednim zawieszeniu przy powolnych manewrach na skręconych kołach i winne były tuleje wahacza przedniego. Zalecam wymienić tylko na oryginały. Pozdrawiam Lechu

Edytowane przez Lechu1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sartek napisał(a):

Czyli układ hamulcowy. Ja na razie zleciłem czyszczenie na zasadzie przedmuchania sprężonym powietrzem i wydmuchania brudu za zero dolarów, pomogło na jakieś 700 km. Jak się skończą klocki, zlecę gruntowną konserwację, zobaczymy, jakie będą efekty.

 

U mnie na każdym przeglądzie ASO czyści wszystkie zaciski z własnej inicjatywy. Nawet trochę mnie to zaskoczyło na początku, ale pozytywnie. Przy okazji przerotują koła więc wszystko gra.

 

Odgłosów dziwnych brak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki w autach za 200k+ trzeszczą tylko w upały czy to norma po kilku tysiącach km? :D globalna platforma taka sztywna :D tak to jest jak się kupuje auto w ciemno 

Swoją drogą, dobicie zawieszenia mogłoby być mniej „chamskie”. Zapierdzielasz paskudną drogą, wóz nic sobie z tego nie robi i świetnie się prowadzi, aż tu nagle takie „jeb” bez ostrzeżenia. 
 

A tak ogólnie to Outback spełnia swoje zadanie, to świetny, komfortowy, rodzinny wóz na wypady w nieznane :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sweeps_on_aliss napisał(a):

Plastiki w autach za 200k+ trzeszczą tylko w upały czy to norma po kilku tysiącach km? 

 

Czasami coś tam skrzypnie, ale podjęłem szereg działań by to ograniczyć i wkrótce coś na ten temat naskrobię.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sweeps_on_aliss napisał(a):

Plastiki w autach za 200k+ trzeszczą tylko w upały czy to norma po kilku tysiącach km?

U mnie coś pyka w okolicach osłony przeciwsłonecznej pasażera - im cieplej tym bardziej. Jak osłonę otworzę i włożę coś na sztywno między osłonę a podsufitkę - przestaje. Nie wiem czy to sama podsufitka czy osłona gdzieś. Przy następnej wymianie oleju zamelduję.

Poza tym nie słyszę, żeby coś trzeszczało. Przebieg nieco ponad 20kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sweeps_on_aliss napisał(a):

Na jakich oponkach wyjeżdżają z salonu Outbacki zimą?

Na pewno Pirelli. Jaki konkretny model to powiedzą ci co mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.09.2023 o 14:50, FilipBB napisał(a):

Na pewno Pirelli. Jaki konkretny model to powiedzą ci co mają.

Nowe auta domyślnie wyjeżdżają zawsze na letnich.

Niektóre marki pozwalają zamienić opony w czasie konfiguracji auta, w Renault wziąłem wielosezonowe zamiast letnich, mogłem wybrać też zimówki.

W Subaru zawsze na letnich, ale chyba już od lat dodają gratis zimówki, jeżeli kupimy auto w okresie +/- od listopada do marca.

Ja brałem auto "z wystawy" 9 listopada, było na letnich, zimówki Bridgestone dostałem gratis. (salon nie na wpływu na to, jakie to będą opony, byli przekonani, że przyjdą Pirelli)

Na moje życzenie Pan Frey mi je zamontował, tak że wyjechałem z salonu na zimówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ben napisał(a):


Jaki hak montowałeś? Miałeś podcinany zderzak? Jak to wyszło?

Mogę odpowiedzieć w zastępstwie. Ja montowałem wertykalnego, hiszpańskiego Aragona plus dedykowana wiązka. B. korzystna cena. W zderzaku musi być podcięcie, tam jest wszystko zabudowane na gładko. Ponieważ mam hak pionowy, podcięcie jest dosyć głęboko pod zderzakiem, już w części poziomej. Żeby je zobaczyć trzeba zajrzeć pod auto. Normalnie absolutnie niewidoczne, gniazdo też, jest obrotowe i chowa się w podłogę. Jeżeli potrzebujesz mogę zrobić jakieś foto.

Edytowane przez Czarownik
Ortografia, a raczej jej brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...