Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.01.2024 o 21:59, jmiciuk napisał(a):

W ogłoszeniu forka na otomoto jest „Gwarancja techniczna : 8 lat bez limitu km !”

Cokolwiek to znaczy

 

Jest 3 lata pełnej gwarancji (do 100.000 km) producenta + 5 lat ubezpieczenia.

Jest masa wyłączeń przedmiotowych i losowych, ale nie ma ograniczenia przebiegu. Obejmuje każdy pojazd zakupiony w 2024 r. w ASO i jest związane z VINem (przechodzi na nabywcę, ale trzeba w ciągu 14 dni poinformować danego dilera o zbyciu/nabyciu). 

 

Szczegóły są na stronie 

Microsoft Word - Warunki_specjalnej_dodatkowej_gwarancji_Safe8.doc (subaru.pl)

 

Pomysł dobry, ale trzeba pamiętać, że to ubezpieczenie i naprawa musi zostać zaakceptowana przez ubezpieczyciela. Niestety te dodatkowe 5 lat nie obejmuje sprzęgła i zawieszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rok z Bagien napisał(a):

Niestety te dodatkowe 5 lat nie obejmuje sprzęgła

Ciekawe czy to hydrokinetyczne w CVT też, czy tylko takie klasyczne mieli na myśli (których obecnie Subaru nie stosuje u nas). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie zakup nowego OBK, czekałem na wyprzedaż rocznika, no i to co jest, trudno nazwać okazją. Jak wiadomo, kurs EUR ostatnio znacznie spadł, i przy kursie celnym na styczeń, obniżka ceny rocznika 2023 to jedynie ok. 4,5k. Ok, dają jeszcze opony zimowe, ale to chyba nigdy nie było związane z wyprzedażą rocznika. A cena wersji Sport na wyprzedaży jest nawet wyższa niż była w ostatniej promocji w październiku o prawie 3k. Dziwna polityka SIP.

 

Czy jest szansa na jakieś dalsze obniżki, czy dać sobie spokój i poczekać ewentualnie na nowy rocznik, być może już MY24?

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ben napisał(a):


Ledwo, ledwo…
Ps
Przegrywa z ravką, ktora jest wyższa i cięższa. Legenda Subaru, ech!

 

Ci sami Szwedzi niezłą aferę rozkręcili właśnie z RAVką, z resztą .... zobacz sam czy mieli powody: 

 

 

Ten filmik musiał dotrzeć do konstruktorów Toyoty, bo: 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ben napisał(a):


Ledwo, ledwo…
Ps
Przegrywa z ravką, ktora jest wyższa i cięższa. Legenda Subaru, ech!

Obecny Outback ma niestety za miękki zapas, by lepiej wypadać w takich próbach i to była rzecz, która mnie w nim najbardziej rozczarowała - spory body roll nawet przy niezbyt szybkich ruchach kierownicą, co widać np. tu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, peteres napisał(a):

Czy jest szansa na jakieś dalsze obniżki, czy dać sobie spokój i poczekać ewentualnie na nowy rocznik, być może już MY24?

Podobno jadą na zbyt niskiej marży, by szaleć z obniżkami. Ja na Twoim miejscu wybrałbym MY24

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, peteres napisał(a):

Chodzi mi po głowie zakup nowego OBK, czekałem na wyprzedaż rocznika, no i to co jest, trudno nazwać okazją. Jak wiadomo, kurs EUR ostatnio znacznie spadł, i przy kursie celnym na styczeń, obniżka ceny rocznika 2023 to jedynie ok. 4,5k. Ok, dają jeszcze opony zimowe, ale to chyba nigdy nie było związane z wyprzedażą rocznika. A cena wersji Sport na wyprzedaży jest nawet wyższa niż była w ostatniej promocji w październiku o prawie 3k. Dziwna polityka SIP.

 

Czy jest szansa na jakieś dalsze obniżki, czy dać sobie spokój i poczekać ewentualnie na nowy rocznik, być może już MY24?

 

Jako jedna z nielicznych firm motoryzacyjnych SIP nie sprzedaje rabatów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale tu nie chodzi o rabat dla auta z bieżącego rocznika, i do tego jeszcze na zamówienie do produkcji, ale o rocznik 2023. Przy odsprzedaży na rynku wtórnym, cały czas liczy się data produkcji, a nie pierwszej rejestracji. Stąd uważam, że nazywanie czegoś wyprzedażą rocznika oferując obniżkę ceny o niecałe 2% jest trochę przesadą.

 

Swoją drogą znamienne jest, że w cenniku na styczeń nie jest podany kurs celny, jak to jest w przypadku innych miesięcy... 

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, peteres napisał(a):

Przy odsprzedaży na rynku wtórnym, cały czas liczy się data produkcji, a nie pierwszej rejestracji.

nie do końca. W przypadku Subaru pierwsze auta z bieżącego rocznika to kwiecień/maj. W najlepszym przypadku. Ktoś kto będzie szukał Subaru szybko się zorientuje, że ważna jest data rejestracji.   

37 minut temu, peteres napisał(a):

Stąd uważam, że nazywanie czegoś wyprzedażą rocznika oferując obniżkę ceny o niecałe 2% jest trochę przesadą.

biorąc pod uwagę że przy zamówieniu do produkcji dostajesz 0  % rabatu to jest swego rodzaju promocja. Ponad to ilość aut jest mocno ograniczona i więcej nie będzie więc nie ma sensu obniżać. Taka strategia sprzedaży jest od bardzo dawna. Min. 20 lat. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, peteres napisał(a):

Stąd uważam, że nazywanie czegoś wyprzedażą rocznika oferując obniżkę ceny o niecałe 2% jest trochę przesadą.

 

Jak dobrze zagadasz to te 2% na nowy rocznik dostaniesz, więc to lepsza opcja. Chyba że ci się nie spieszy, można poczekać, jak zostaną jakieś ostatnie sztuki z 2023 i może dealer puści trochę taniej - póki co jest dopiero połowa stycznia. Ale poziom rabatów jest ogólnie tak niski, że i tak o cenie decyduje w dużo większym stopniu kurs EUR 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, dandy napisał(a):

Zdradzisz po jakim kursie euro teraz przeliczają? W cenniku brak takiej informacji..

Zazwyczaj przeliczają po kursie celnym - przynajmniej do tej pory tak robili. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zapłacić za auto walutą kupioną po kursie atrakcyjniejszym od celnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dandy napisał(a):

Zdradzisz po jakim kursie euro teraz przeliczają? W cenniku brak takiej informacji..

Przyjmuje się kurs średni NBP z przedostatniej środy poprzedzającej dany miesiąc. Czyli na styczeń jest to kurs NBP z 20/12 - 4,3341

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Ja kupując w pierwszych dniach stycznia dostałem w cenie wyprzedażowej dywaniki gumowane, mate bagażnika, opony zimowe i hak z montażem no i ta przedłużoną gwarancję. Więc w miarę ok uważam. Samochodu potrzebowałem na już i tylko takie z placu brałem pod uwagę więc zamawianie 24 nie wchodziło u mnie  w grę. 

Edytowane przez SPQR
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sweeps_on_aliss napisał(a):

8 lat gwarancji do my23 dostałeś?

Tak. Samochód kupiłem w drugim tygodniu stycznia. W ogóle po przeczytaniu tego wątku uważam, że miałem szczęście. Z jazdami próbnymi nie miałem żadnych problemów, wręcz byliśmy do nich z żoną zachęcani tylko wiecznie nie mieliśmy czasu na dłużej niż 30/40 min. Poza tym Panowie w zasadzie sprzedali mój poprzedni samochód - sfotografowali, zrobili ogłoszenia, wstawili na swoje kanały. Jak już się sprzedał od razu dostałem auto na czas do odbioru nowego. Także ja z obsługi jestem bardzo zadowolony. A mam porównanie z Toyota, BMW i Citroenem, gdzie również kupowałem nowe samochody (choć szczerze mówiąc każdy zakup miło wspominam pod względem obsługi to w żadnym innym salonie nie dali mi samochodu zastępczego na czas o oczekiwania na nowy). 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Na taki zabawny test Ourbacka trafiłem przy niedzieli. Nie jest najnowszy i do tego po słowacku , ale …taki sympatyczny (jeżeli już gdzieś był prośba do Moderatorów o skasowanie) :)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ex-Dyrekcja napisał(a):

Na taki zabawny test Ourbacka trafiłem przy niedzieli. Nie jest najnowszy i do tego po słowacku , ale …taki sympatyczny (jeżeli już gdzieś był prośba do Moderatorów o skasowanie) :)

 

Znany i bardzo fajny. Po tym teście zachorowałem na SUP'a :)

A tutaj Rasto jeszcze raz wplótł OBK w bardzo ciekawą imprezę:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Interesuje mnie nowy outback. Swietna gwarancja 8 letnia i dobra cena na tle konkurencji… rocznie robie 40tys km. Mysle ze te 7 lat bym pojezdzil. Prosze  o wasze opinie na temat rego modelu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...