Skocz do zawartości

Jak porwałem się z motyką na słońce czyli jak robiłem swap legacy IV diesel na spec B h6


Dzixd

Rekomendowane odpowiedzi

Ciąg dalszy serialu pt. Walka z rudą.

 

Stwierdziłem, że podzielę sobie pracę na etapy, bo czasu brakuje, żeby kompleksowo całość robić, a po co po piaskowaniu ma znowu ruda włazić.

 

Dzisiaj nadkole lewe.

 

Najwięcej czasu schodzi na zrywanie powłoki elastycznej szpachelką (1,5godziny) :grin:

d6e21e2c21574d2b54dd5293e8cc3efe.jpg&key=8181cc654233121eaee07dd5936cf19c2ebc5e73541a47ce656a76204da37864

feab7753044e35f65a8332c1e2430f29.jpg&key=6c2a796440816e3c5103f4d3537a76c050a31e0033b9ee388e201c10dd1ab70f

Potem piaskowanie rdzy (3 godziny)

2fa00f86882a5f312b0e47da794052b3.jpg&key=fd418e5abb84c3de988de048698d33bace9eab56645c5997a71fe1464fbd67df

A potem malowanie (10 minut) default_icon_mrgreen.gif

57fe1ac649cc04cdfe8e6f9fd1758f32.jpg&key=9c5acd95ef70b0692331ebf72a333fd93ab2fed5a8524256c55db4d86cf5d171

d0a7d7929eccfbbe8009fa7b71856f42.jpg&key=82fc32357f4b22e9a66660c875b7412ad2ed4d98ee4b41d74e46ff26a14b05e3

d21f08294cc55397ebcbff9eb4444a54.jpg&key=07ac64d383379279ed76faa83aedce11c1d0a66c9eac84f2641d96d7be4f4d20

b8b8b16dae579371ad186860ca32fb18.jpg&key=d91628e9ef83a4b8c5e5eb1827a114ab2877027159ad166cc7b09118449872ea

 

Wygląda spoko. Jak całość pomaluje to papierem ściernym pojadę powłokę i jeszcze jedną warstwę epoksydu położę. Może do świąt się wyrobię. default_biglol.gif

 

Ciąg dalszy nastąpi.

 

Wysłane z mojego mądrego telefonu

 

 

 

 

  • Super! 5
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Napisz co tam z Twoim legasiem, coś temat zamarł.

Ja już jestem na ukończeniu swojego, zrobiłem już konserwację, silnik włożony, zbiornik zmieniony, jeszcze trochę pierdół i koniec coraz bliżej. Wiem ile z tym roboty i jestem ciekaw co z Twoim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Update tematu.
Cały zeszły rok zszedł mi na problemach osobistych oraz zawodowych i nie miałem motywacji do grzebania. :Grin:

Ale w grudniu zacząłem przygotowywanie podłoża pod wiatę co by sobie w suchym środowisku grzebać.

Tydzień temu trafiła się okazja cenowa to nabyłem nowego legacy do kolekcji :oops:
Też h6 ale z automatem.
4be09d5b382130dff74ed4f7278e0998.jpg

040bc5c2a582d46d1937e79924efc908.jpg
Będzie osobny temat bo to też auto wymagające nakładów czasu. :mrgreen:

A prace nad podłożem trwają.
7f362d2173731242aeb8009490851db3.jpg
bb37641695e0c3f47d7a71da440a7efd.jpg
No i teraz dylemat powstał. Mam jeżdżące, nie grzebane h6 i po co mam robić tą przekładkę?

4fun chyba :biglol:

Ciąg dalszy nastąpi.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rozmach... Jakiś kanał w planach też?
No jasne.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ach, przeszedłem na ostatnią stronę a tam dalej brak happy endu :P
Mam do wzięcia mega zadbane OBK SBD po wymianie short blocka jakiś czas temu. Ogólnie cena jest taka, żeby brać (biorąc pod uwagę ogólny stan auta, serwisy w ASO jak i jego super wyposażenie) i w pełni świadomy ryzyka, jakie ze sobą niesie zakup tego silnika to zastanawiam się właśnie, czy łatwo jest się pozbyć potem auta z padniętym motorem czyli w zasadzie samej budy. Bo jak mi padnie to nie mam gdzie tego trzymać przez kolejny rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ManoLEE napisał:

Myślę, że oddanie na złom nie zajmie Tobie więcej jak jeden dzień ;).

No tak ;) A czy sprzedaż tego w całości zajmuje dużo czasu? Ktoś to kupuje? Na OLX jest trochę legacy/forków wystawionych ale czy to schodzi to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia ceny, jeśli uważasz, że jak silnik jest uszkodzony to jeszcze sporo weźmiesz to będziesz długo sprzedawał, najniższa cena gwarantuje najszybszą sprzedaż :)

Zawsze możesz naprawić, tak też robią, nowsze shortbloki podobno 200tys. powinny wytrzymać, sporo zależy też od użytkownika w jaki sposób użytkuje i serwisuje.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ManoLEE napisał:

Wszystko kwestia ceny, jeśli uważasz, że jak silnik jest uszkodzony to jeszcze sporo weźmiesz to będziesz długo sprzedawał, najniższa cena gwarantuje najszybszą sprzedaż :)

Zawsze możesz naprawić, tak też robią, nowsze shortbloki podobno 200tys. powinny wytrzymać, sporo zależy też od użytkownika w jaki sposób użytkuje i serwisuje.   


Nie wiem czy warto się pchać w ryzyko. Mam do wzięcia OBK MY09 z pięknym wyposażeniem (w tym Webasto) za 10k pln. Short block wymieniony przy przebiegu 150k, czyli jakieś 150k km temu (nie z powodu awarii tylko po prostu "akcji serwisowej"). Starszy Pan, który mi je chce sprzedać dbał o niego perfekcyjnie, nie szalał, jeździł w trasie głównie i mówi, że pomimo awaryjności silnika poleca, bo zadbane jak żadne. Dodam, że nie jest to przypadkowa osoba z ulicy ;) 

Tak czy owak, myślę co zrobię jak padnie. Naprawa odpada. Pytanie, ile stracę sprzedając potem samą budę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Charlie9 napisał:


Nie wiem czy warto się pchać w ryzyko. Mam do wzięcia OBK MY09 z pięknym wyposażeniem (w tym Webasto) za 10k pln. Short block wymieniony przy przebiegu 150k, czyli jakieś 150k km temu (nie z powodu awarii tylko po prostu "akcji serwisowej"). Starszy Pan, który mi je chce sprzedać dbał o niego perfekcyjnie, nie szalał, jeździł w trasie głównie i mówi, że pomimo awaryjności silnika poleca, bo zadbane jak żadne. Dodam, że nie jest to przypadkowa osoba z ulicy ;) 

Tak czy owak, myślę co zrobię jak padnie. Naprawa odpada. Pytanie, ile stracę sprzedając potem samą budę ;) 

 

Próbujesz usprawiedliwić swoje tchórzostwo...bo z opisu powyżej wnioskuję, że tylko strach przed kłopotem - który najprawdopodobniej nie nastąpi - wstrzymuje cię przed transakcją. :OO:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:

10 tyś za OBK 09 ? 

Mina jak sto synów.

To samo chciałem napisać... Bez znaczenia, że to diesel, zadbane egzemplarze Obk/Leg chodzą za 30k czasem, a tu nagle dmuchany, kochany, pieszczony za dychę idzie. Życie byłoby zbyt piękne. 

@Charlie9 weź poświęć 350 złotych i zabierz tę furę do ASO na przegląd niech Panowie sprawdzą czy to warte 10 koła. ;)

Edytowane przez Orear
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Neutrino33 napisał:

 

Próbujesz usprawiedliwić swoje tchórzostwo...bo z opisu powyżej wnioskuję, że tylko strach przed kłopotem - który najprawdopodobniej nie nastąpi - wstrzymuje cię przed transakcją. :OO:

Tak, strach przed potencjalnymi problemami ;)

 

4 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:

10 tyś za OBK 09 ? 

Mina jak sto synów.

Dokładnie. Do tego 2kpl felg z oponami, belka na dach i webasto od nowości ;)

 

33 minuty temu, Orear napisał:

To samo chciałem napisać... Bez znaczenia, że to diesel, zadbane egzemplarze Obk/Leg chodzą za 30k czasem, a tu nagle dmuchany, kochany, pieszczony za dychę idzie. Życie byłoby zbyt piękne. 

@Charlie9 weź poświęć 350 złotych i zabierz tę furę do ASO na przegląd niech Panowie sprawdzą czy to warte 10 koła. ;)

Dopiero co było w ASO na grubym przeglądzie kilka tygodni temu, wszystko cacy. Stąd właśnie moje spore zainteresowanie tym egzemplarzem.

 

Dalej próbuje się dowiedzieć, czy short blocki które były wymieniane przez ASO wtedy różniły się czymkolwiek od oryginałów czy nie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się boisz diesla, kup benzynę i po temacie, nikt Tobie nie da gwarancji, że silnik nie padnie, przy benzynie też są różne awarie, jeśli masz budżet taki a nie większy kup Fabię i będziesz spokojnie spał. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ManoLEE napisał:

Jak się boisz diesla, kup benzynę i po temacie, nikt Tobie nie da gwarancji, że silnik nie padnie, przy benzynie też są różne awarie, jeśli masz budżet taki a nie większy kup Fabię i będziesz spokojnie spał. 

Absolutnie nie chodzi o budżet, mogę iść do salonu i sobie wziąć nowego Outbacka w leasing na firmę albo kupić starszego za gotówkę. Po prostu auto mi nie służy do zarabiania pieniędzy / wożenia rodziny i wystarczy mi auto za niewielkie pieniądze na moje potrzeby. A, że lubię "łapać okazję" to się zacząłem zastanawiać nad tym dokładnie egzemplarzem. Więc nie chodzi mi absolutnie o finanse tylko o ewentualny problem co zrobić, jak padnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Charlie9 napisał:

Absolutnie nie chodzi o budżet, mogę iść do salonu i sobie wziąć nowego Outbacka w leasing na firmę albo kupić starszego za gotówkę. Po prostu auto mi nie służy do zarabiania pieniędzy / wożenia rodziny i wystarczy mi auto za niewielkie pieniądze na moje potrzeby. A, że lubię "łapać okazję" to się zacząłem zastanawiać nad tym dokładnie egzemplarzem. Więc nie chodzi mi absolutnie o finanse tylko o ewentualny problem co zrobić, jak padnie :)

 

Weź se odpuść zatem i przy takich "zdolnościach" finansowych znajdź coś ciekawego i uratuj od zapomnienia.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mając kasę zastanawiasz się nad autem za 10 z 300tys nalotu, przecież to wiadome, że będzie generować spore koszta. Kup sobie H6 bądź turbo benzynę i po temacie tam za 10 zrobisz sobie w razie czego grubszy serwis. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pan Dziedzic napisał:

U mnie na podwórku jest sporo błota, możesz tam wyrzucić te piniondze :D 

 

Jak spotkałeś Złotą Rybkę to powiedziałeś, że chcesz "Sporo złota", ale rybka była przygłucha i teraz masz sporo błota :biglol:

Niektórzy skończyli ze strusiem Emu kiedy zapragnęli mieć wielkiego ptaka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...