Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Tęsknię do czasów, kiedy wizualizacji całej gamy modeli producenta nie dokonywało się przybliżając lub oddalając od dowolnego ich auta. Stoisz przy Superbie, robicz dwa kroki w tył i widzisz Octawię, jeszcze jeden krok do tyłu i masz Rapida, lekko w tył i w bok i jest już przed oczami Fabia :) Ostatnio złapałem siebie na tym, że Rapida, Octavię i Superba odróżniam tylko po napisie z tyłu lub na przednich lampach... nie wiem czy nowsze też te napisy jeszcze mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tęsknię do czasów, kiedy wizualizacji całej gamy modeli producenta nie dokonywało się przybliżając lub oddalając od dowolnego ich auta. Stoisz przy Superbie, robicz dwa kroki w tył i widzisz Octawię, jeszcze jeden krok do tyłu i masz Rapida, lekko w tył i w bok i jest już przed oczami Fabia :) Ostatnio złapałem siebie na tym, że Rapida, Octavię i Superba odróżniam tylko po napisie z tyłu lub na przednich lampach... nie wiem czy nowsze też te napisy jeszcze mają.

Uff czyli nie tylko ja tak mam <_<

Już myślałem, że miłość do motoryzacji mi przechodzi bo na ulicach widuje ostatnio te bardzo podobne modele np skody czy mercedesa tyle że raz większy raz mniejszy i... już miałem iść do taty pogadać  :biglol:

http://youtu.be/vqCzU6Mcvy0?t=3m27s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają :) ale xv od imprezy (tej co jej u nas nie ma) i levorga też nie odróżnisz. Ani legacy (tego co go u nas nie ma, chyba) od outbacka

Takie są teraz realia, a vag jes mistrzem w ujednolicaniu aut marki. Tyle że skodę w przeciwieństwie do audi nie kupuję się dla prestiżu marki, tylko dla użyteczności.

Nie wie jak inniale ja kupuję subaru bo lubie jeździć, i lubię ten typ motoryzacji, a skody dlatego że muszę jeździć dużo szybko tanio i niezawodnie. I już nie mogę się doczekać jak skoda wypuści superba kombi 4x4 z 190 konnym dieslem, myślę że to może być naprawde fajne auto na wyjazdy służbowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dzisiejsza motoryzacja ta stylistyczna jak i coraz bardziej technologiczna wygląda mniej więcej tak

7011__2.jpg


Ale wieże, że i ten tren kiedyś przeminie...

 

Teraz pytanie kiedy :rolleyes:  <_< 

 

To fakt coraz ładniejsze te auta są, a mazdy to już w ogóle :wub:  ale co z tego jak gdzie nie popatrzysz to wszystko to samo :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak robi niestety wiele marek...patrz BMW i kbecne serie 3 i 5. Punkty dla tego kto jest w stanie za kazdym razem podac, patrzac choćby na tyl, ktora jest ktora.

 

A Audi?

 

A Nissan QQ i X-Trail?

 

Niestety - unifikuje się zarowno bebechy jak i design.

 

Balem sie jednak, ze nowy Superb to bedzie po prostu nadmuchana Octavia. W srodku moze troche tak jest, ale na zewnątrz ma swoje wlasne, ostre i ciekawe linie, co cieszy.

 

Kwestia jak bedzie jezdzic, bo to ze jest duza i praktyczna to wszyscy wiedza.

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie odniose do tego w ten sposob. Sa gorsze podobienstwa np: seria 3 i 5 BMW ale z drugiej strony nie widze nic  zlego ze gama modeli ma pewien character I widzac model danej marki zawsze wiesz ze to np: BMW czy Mercedes czy Skoda.Ja nie widze az takiego podobienstwa do innych modeli.OK forma nadwozia jest podobna ale przy glebszej analizie to dwa rozne samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,4 TSI 4×4 110 kW (150 PS), kombiniert 5,4 (l/100 km), CO2-Emission kombiniert 125 (g/km)   Ciekawy silnik jak na Superba III.

 

 

w Superbie 4x4 1.4 TSI ma osiągać 100 km/h po 9 s prędkość maks. 217 km/h spalanie w cyklu mieszanym 5,4 l/100 km (dane fabryczne)

Skoda_Superb_III_2015_nova_technicka_dat

 

 

nie tylko w Superbie w nowym Passacie Alltrack też będzie

http://magazynauto.interia.pl/info-volkswagen-66/wiadomosci/news-volkswagen-prezentuje-nowego-passata-alltracka,nId,1674609

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie odniose do tego w ten sposob. Sa gorsze podobienstwa np: seria 3 i 5 BMW ale z drugiej strony nie widze nic  zlego ze gama modeli ma pewien character I widzac model danej marki zawsze wiesz ze to np: BMW czy Mercedes czy Skoda.Ja nie widze az takiego podobienstwa do innych modeli.OK forma nadwozia jest podobna ale przy glebszej analizie to dwa rozne samochody.

BMW jeszcze się jakoś trzyma w tym temacie. Więcej różnic niż podobieństw IMHO ;)

Natomiast

10474180_10152621377902019_1997753187145

10426532_10152621377897019_5320118281646

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzie bym Powiedzal ze tył przypomina Jette a nie stare A6

Jezeli chodzi o podobieństwo modeli Audi to robią to czego oczekują klienci.Po prostu jest to styl który lubią i dlatego go nie zmieniają.Plusem jest tez to ze przez powściągliwy design auta sie wolniej starzeją np: 6-7 letnie A8 wyglada nadal równie dobrze i dostojne co obecny model i tu uważam jest duża przewaga nad np: mercedesem którego obecny design jest super ale nie jest ponadczasowy i szybko sie zestarzeje.

post-1135-0-71267400-1424371499_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby FHI zrobiło takiego Legaca stylistycznie to by były same ohy i aha, ale że to Skoda to musi byc ble :unsure:

 

 

 

Podobno właściciele Porsche nerwowo zagryzają usta i z niepokojem obserwują lusterka wsteczne.

To pomówienia i złe języki. O przedział prędkości 250-300 jestem spokojny
O tak, bardzo użyteczny przedział prędkości...jak czesto z niego korzystałeś?

 

Staram się ciągle, ale nie wychodzi bo mam zimówki do 210 :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale RSy mają chore ceny...poziomy sporych mieszkan w naszej stolicy, dzienna utrata wartosci powyzej sredniej krajowej ;)

 

Kogo na to stac?

A nawet jak Cie stać - weź i kup...zobaczysz polską mentalność ;)

 

 

I dlatego Superb ma duuuzo sensu. Taki 280 KM niepozorny, przeciez to tylko Skoda. Nie boli sasiada.

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale RSy mają chore ceny...poziomy sporych mieszkan w naszej stolicy, dzienna utrata wartosci powyzej sredniej krajowej ;)

 

Kogo na to stac?

A nawet jak Cie stać - weź i kup...zobaczysz polską mentalność ;)

Bogatego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...