Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, aflinta napisał:

Dwie strony wcześniej jest lista wariantów RSa jakie się mają ukazać, jest zarówno PHEV jak i zwykła benzyna.

a to ok, to uspokoiłeś mnie, czyli mogę spać spokojnie mając świadomość że nadal Skoda lepsza od Subaru:mrgreen:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał:

Nowy RS ponoć ma dostać 1.4 TSI 150KM dodatkowo wspomagane elektrycznym 113KM. Osiągi idą w dół, tzn przyśpieszenie gorsze, prędkość max niższa, masa zapewne wzrośnie

 

Pełna paleta silnikowa RS ma być dostępna taka jak w Golfie 8 GTI GTE GTD.

 

Czyli 1,4tsi +elektr  lub 2,0tsi,  lub 2,0tdi.

 

Czyli że  oprócz trzech różnych kolorów białych będzie można sobie do RS zamówić również jeden z trzech napędów. :D

Potrójny nokaut lepszości...

Edytowane przez dirkdiggler
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marek napisał:

Kurde, Ty mi powiedz. Bo ja tylko wiem, ze panewy szły we wszystkim , 2.5 t to najlepiej z salonu prosto do mechanika jechać, a boxer diesel to tez chyba szwajcarski zegarek nie był;)

Owszem, smród po dieslu ciągnie się do dzisiaj, 2,5T też nie było wzorcem trwałości... Ale ja się pytam o obecną ofertę - same wolnossące silniki, spięte głównie z CVT. Większych problemów taki zestaw nie sprawiał, a przynajmniej dosyć cicho jest w tym temacie. Są już od kilku dobrych lat na rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2020 o 22:33, aflinta napisał:

Owszem, smród po dieslu ciągnie się do dzisiaj, 2,5T też nie było wzorcem trwałości... Ale ja się pytam o obecną ofertę - same wolnossące silniki, spięte głównie z CVT. Większych problemów taki zestaw nie sprawiał, a przynajmniej dosyć cicho jest w tym temacie. Są już od kilku dobrych lat na rynku. 

 

cicho jest tylko na naszym kontynencie, gdzie Subaru to rzadko spotykany motoryzacyjny dziwolag / egzotyk i gdzie konsumenta nadal mozna karmic sloganami z serii TTTM... natomiast w Nowym Swiecie, gdzie troche tych aut sprzedaja i gdzie ochrona praw konsumenta ma troszke inny wymiar, sytuacja z CVT juz nie jest taka kolorowa ;)

 

http://www.subarucomplaints.com/cvt/

 

i potem nagle mamy ot taki gest dobrej woli ze strony FHI / Subaru (w trybie dobrowolno-przymusowym, jak mawiano wczesniej :mrgreen::yahoo:)

 

https://www.ncconsumer.org/news-articles/subaru-issues-extended-transmission-warranty-program-for-certain-vehicles.html

 

Edytowane przez eddie_gt4
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

cicho jest tylko na naszym kontynencie, gdzie Subaru to rzadko spotykany motoryzacyjny dziwolag / egzotyk i gdzie konsumenta nadal mozna karmic sloganami z serii TTTM... natomiast w Nowym Swiecie, gdzie troche tych aut sprzedaja i gdzie ochrona praw konsumenta ma troszke inny wymiar, sytuacja z CVT juz nie jest taka kolorowa ;)

http://www.subarucomplaints.com/cvt/

Jeśli dobrze pamiętam, to nie wszystkie Subaru na US robione są tam gdzie auta na EU. Może i Subaru u nas jest egzotyczne, niemniej skrzynia CVT jest na standardowym wyposażeniu wielu sprzedanych aut od wielu lat i na forum nie widać jakiegoś wysypu problemów jak z UPG, panewkami czy owa czkawka po dieslach 2008-2010. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, aflinta napisał:

Jeśli dobrze pamiętam, to nie wszystkie Subaru na US robione są tam gdzie auta na EU. Może i Subaru u nas jest egzotyczne, niemniej skrzynia CVT jest na standardowym wyposażeniu wielu sprzedanych aut od wielu lat i na forum nie widać jakiegoś wysypu problemów jak z UPG, panewkami czy owa czkawka po dieslach 2008-2010. 

 

sek w tym, ze problemy z CVT sa innej natury niz UPG, panewki czy pekajacy wal... wycie czy szarpanie skrzyni tak bardzo nie przeszkadza jak stukajacy silnik czy unieruchomione auto :P

 

 

 

P.S. Forki czy XV wychodza z tej samej fabryki w JPN, a problemy z CVT tez ich dotycza...

 

http://subaru-sia.wixsite.com/indiana/products

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eddie_gt4 napisał:

wycie czy szarpanie skrzyni tak bardzo nie przeszkadza jak stukajacy silnik czy unieruchomione auto

Ile jest u nas na forum tematów z wyjącą albo szarpiącą skrzynią? Ostatnio był jeden - wymienione rozsypane łożysko. Ja rozumiem, że wiele osób może dać sobie wmówić, że TTTM, ale przecież na naszym forum głównie się narzeka a ja tego wzmożonego poświęconego CVT nie widzę. Może niezbyt dokładnie śledzę dział techniczny i coś mi umyka - nie wykluczam. 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam pojedzilem audi i tylko a4  i mega fajne auto, pomijam kwestie napedowe bo to nie było to 2.0tfsi , ale cala ergonomia , wszystko jak należy nie zrozumiem ludzi którzy daja 200 za skode  zamiast 200tys za audi. Przepasc , bo naprawdę powątpiewałem w niemiecką motoryzację i musialem sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zegary w tym superb sa jak dla mnie kontynuacja tego szczytu brzydoty. O zgrozo podejrzewam ze to efekt zamierzony. Obrzydlistwo te skody, ale ok octavia to racjonalny wybor, superb w podstawie tez do pracy...ale chwalic sie tym? Supetb za 200tys? To oszustwo za ktore jeszcze ludzie płacą.  

 

 

licznik-skoda-fabia-14-wielkopolskie-mieleszyn-sprzedam-527219977.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MateuszWwa napisał:

Zegary w tym superb sa jak dla mnie kontynuacja tego szczytu brzydoty. O zgrozo podejrzewam ze to efekt zamierzony. Obrzydlistwo te skody, ale ok octavia to racjonalny wybor, superb w podstawie tez do pracy...ale chwalic sie tym? Supetb za 200tys? To oszustwo za ktore jeszcze ludzie płacą.  

 

 

licznik-skoda-fabia-14-wielkopolskie-mieleszyn-sprzedam-527219977.jpg

 

tak, sprzed dekady :)

 

obecnie to to nieco inaczej wygląda 

Skoda-Octavia8.jpg

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pominę, że to są zegary z Fabii, tej której produkcja wystartowała jeszcze przed 2000 rokiem. W Superbie były zupełnie inne.

 

Trauma widzę, jest naprawdę poważna ;) 

 

Choć, obawiam się, że jeszcze zatęsknimi za klasycznymi zegarami ;)

 

Best-Gauges-Gear-Patrol-Alfa-768x591.jpg

Edytowane przez subleo
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subleo napisał:

...

 

Choć, obawiam się, że jeszcze zatęsknimi za klasycznymi zegarami ;)

 

 

 

ja już powoli zaczynam tęsknić.

Jak w corrado trzeba było dopłacić za wersję bez szyberdachu, to za jakiś rok trzeba będzie dopłacić za zwykłe zegary zamiast virtual cockpit.

Edytowane przez Dymian
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...