Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, SubaruLPG napisał:

Koncern w Subaru w Europie przeżywa ciężkie chwilę choć sprzedaż XV chyba jest niezła sporo tego widuje na ulicy.(może się mylę ale dalsze dokręcanie śruby może spowodować wycofanie się Subaru z rynku Europejskiego)

 

Zobaczymy czy będziesz taki szczęśliwy kiedy się dowiesz że taki superb to na papierze normę taką a rzeczywistości...:) żartuję oczywiście

Jednak to kwestia czasu kiedy ten silnik przestanie spełniać normy spalania i zostanie ci tylko silnik od kosiarki w skodzie. Niestety wszystko zmierza w tym kierunku...

 

Niestety inicjatyw w drugą stronę nie widzę. w mediach widzimy ciągłe protesty.... ekologów? (chyba nie są to ekolodzy)

Dalsze zaostrzenie regulacji spowoduje  jeszcze większy downsizing i inne dziwne nietrwałe rozwiązania.(które nie mają nic wspólnego z EKOLOGIĄ)

 

 

 

 

 

Jak się okazuje, ze Skoda teraz jest lata świetlne przed Subaru to zaczynasz o tym ze za chwile przepisy to ukruca;)

 

Sam miałem Type r 5 limited, niesamowity samochód, aczkolwiek panewki zaśpiewały po jednym konkretnym upalaniu, to tak a propo super 2 literówek za dawnych czasów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewki zaśpiewały bo wał jest krótki w silniku boxer, a stały napęd na cztery koła bardzo mocno obciąża cały układ napędowy i cudów nie ma duży moment obrotowy z czasem zrobi swoje, co do hybryd i całego napędu E to przyszłość miałem przyjemność zrobić sporo kilometrów Toyotą hybrydową, szykujcie się na zmiany auta bez E to już zabytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 17:48, Jaca68 napisał:

BRZ już w ofercie nie ma.

Faktycznie, nie sprawdziłem, mój błąd. Możliwe że będą nowe, w każdym razie Subaru miało eleganckie coupe ( ludzie do niego wzdychają, w tym na przykład moja żona),  a Skoda jaka jest, każdy widzi..  I nie jest to widok który budzi emocje. Jest takie coś jak budowanie wizerunku marki, przez robienie modeli powiedzmy, specjalnych. Mało osób na nie stać, ale przyciągają klientów którzy wybiorą modele na miarę swoich możliwości. Subaru robiło to świetnie.
Czasy się zmieniły, ludzie się zmienili, teraz liczy się ilość wyświetlaczy lcd w samochodzie, podświetlenie ambient,  i lusterka które wyświetlają logo marki na parkingu, miękkie obicia..
Ale mniejsza z tym, zdania nie zmieniam, SBD Subaru jest cool, a Skoda jest.. no właśnie jest. Fajnie że jest, ale ja dziękuję, postoję. Nie jestem targetem tej marki,  może nigdy nie będę, szanuję tych co mają, w tym moja najbliższa rodzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leto napisał:

Czasy się zmieniły, ludzie się zmienili, teraz liczy się ilość wyświetlaczy lcd w samochodzie, podświetlenie ambient,  i lusterka które wyświetlają logo marki na parkingu, miękkie obicia..

 

ile ekranów ma teraz Subaru ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, leto napisał:

Faktycznie, nie sprawdziłem, mój błąd. Możliwe że będą nowe, w każdym razie Subaru miało eleganckie coupe ( ludzie do niego wzdychają, w tym na przykład moja żona),  a Skoda jaka jest, każdy widzi..  I nie jest to widok który budzi emocje. Jest takie coś jak budowanie wizerunku marki, przez robienie modeli powiedzmy, specjalnych. Mało osób na nie stać, ale przyciągają klientów którzy wybiorą modele na miarę swoich możliwości. Subaru robiło to świetnie.
Czasy się zmieniły, ludzie się zmienili, teraz liczy się ilość wyświetlaczy lcd w samochodzie, podświetlenie ambient,  i lusterka które wyświetlają logo marki na parkingu, miękkie obicia..
Ale mniejsza z tym, zdania nie zmieniam, SBD Subaru jest cool, a Skoda jest.. no właśnie jest. Fajnie że jest, ale ja dziękuję, postoję. Nie jestem targetem tej marki,  może nigdy nie będę, szanuję tych co mają, w tym moja najbliższa rodzina.

Jest Fabia R5 za 180 k euro netto.

 

A jakie teraz emocjonalne auto jest w ofercie Subaru? I jakie  obecne Subaru wyglada lepiej od Octavii RS czy Superba Sportline?

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dla mnie nowa Octavia(to jeszcze nie Rs na zdjęciu) wyglada o niebo lepiej. Taki Superb w Sportline tez, ale to kwestia gustu i podaruje sobie ocenę Levorga. Natomiast nie patrzmy na Skodę przez pryzmat w fabii w gazie.

 

Natomiast patrząc na osiągi to te auta są szybsze od obecnych Subaru, nawet głupi Superb 4x4 lata bokami. O łatwości modzenia bez wymiany pół silnika nie wspomnę bo to kopanie leżącego.

 

Poza tym tak naprawdę fajne Subaru były tylko na japoński rynek albo lub się skończyły wraz z nadejściem 2.5. 

4EFB3B1A-BDA8-4710-9DE3-47C63599839B.jpeg

510577C4-7E09-466F-A60E-AD609EE22E5B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ManoLEE napisał:

Ile mistrzostw Wrc ma Skoda? To już naprawdę ostatni post w tym temacie, równać Skodę do aut Japońskich to poprostu śmiech.

to tak jakby powiedzieć co to nie było za czasów Starożytnej Grecji, więc jaka to teraz potęga:P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ManoLEE napisał:

Ile mistrzostw Wrc ma Skoda? To już naprawdę ostatni post w tym temacie, równać Skodę do aut Japońskich to poprostu śmiech.

WRC2 chyba parę ma i to teraz. Tamtego Subaru już nie ma. Równać to co teraz produkuje Subaru do Kodiaqa, Superba czy Octavii to obłęd. To są dopiero auta dla emerytów.

I przefajność gc8 czy też nawet nowszych sti, paru forków i legacy tego nie zmieni, bo tych aut juz sie nie produkuje. A Skoda trzaska niezłe wózki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ManoLEE napisał:

Ile mistrzostw Wrc ma Skoda? To już naprawdę ostatni post w tym temacie, równać Skodę do aut Japońskich to poprostu śmiech.

 

Faktycznie, Skoda od 115 lat niczego nie osiągnęła w sportach motorowych :biglol:

https://www.skoda-storyboard.com/en/lifestyle/sports/motorsport/anniversary-of-speed-115-years-of-skoda-motorsport/

https://www.skoda-motorsport.com/en/8-cars-that-wrote-the-history-of-skoda-motorsport/

 

 

 

  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eurojanek napisał:

No i mielibysmy jeszcze firmę Diora ktora to bankrutancji zaznala gdy Dełu stwierdziło po przejeciu ze po co im dalej Diore brać jak mogą do aut koreańskie głośniczki pakować :/

 

mieliśmy sporo dobrych firm, które albo zostały oddane/sprzedane w obce ręce za grosze, albo zostały zdołowane przez nieumiejętnie zarządzający zarząd które w większości był podstawiony poprzez protekcje rządowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 14:09, dirkdiggler napisał:

 

 He, he. Ale żeś zestawił:upside-down-face_1f643-small:

 

Wreszcie ktoś stara się nawrócić  wątkek na charakter rozrywkowy.

 

Akurat Dodge jest na rodzimym rynku odbierany jak Dacia u nas ;) 

 

 

 

Moze, ale nowy dodge to naprawdę krok milowy jesli chodzi o wnetrze auta, materialy, jakosc skóry. Wsiadlem po wyjściu z dodga do nowego peugeota jakies gt kombi nowe, tez w skórach.. I mialem wrazenie ze to jakies dziwne tworzywo a nie skora. Peugoty ogolnie nowe ladne w srodku i z zewnatrz. 

Wiec moim zdaniem jak ktos mowi ze nowy dodge jest plastikowy to albo nie siedział w nim albo zbyt krytycznie patrzy, bo to nie auta z poprzednich edycji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Christoph napisał:

. Byc moze gdyby zamiast na Deawoo wladze postawilyby na wspolprace z VW, z duma ciagnelibysmy dyskusje w temacie: Polonez lepszy od Subaru

Polska współpracowała z fiatem już przed wojna , a ci w latach 80 nie byli po prostu zainteresowani inwestycja w nas. Dacia kupili od razu fracuzi a skode niemcy my mieliśmy po prostu dziejowego pecha jak zwykle zresztą.

Duży był w tym udział balcerowicza który uznał że rynek wyreguluje się sam ... jak widać nie wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyliście temat FSO więc muszę pewne osoby uświadomić. Fiat współpracował z nami od lat przedwojennych i nie było problem załatwiania silników Abartha do Poloneza czy 125p ba nawet 16 zaworowe jednostki były w zasięgu pod koniec lat 70, lata 80 to nasz cholerny system i stan wojenny nie pozwolił na dalszy rozwój naszych fabryk FSM miał produkować pierwszą Pandę, a FSO miał już podpisaną przez dyrekcję produkcję Uno, niestety jeśli ktoś kto zna się na produkcji mydła decyduję politycznie o zerwaniu umowy z Fiatem to mamy co mamy obecnie. Czesi jeszcze w latach 80 mogli nam jedynie zazdrościć technologii wytwarzania aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ManoLEE napisał:

jeśli ktoś kto zna się na produkcji mydła

 

Akurat wszystkie fabryki które w owych czasach produkowały mydło w Polsce działały świetnie, zakontraktowano dla nich ( zamówienie rządowe) fantastyczne włoskie i niemieckie maszyny które pracują do dziś w innych miejscach. Mieliśmy świetne mydlarnie w   Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Raciborzu i Ostrzeszowie. Przetrwały tylko dwie z czego ta w Raciborzu należy do Hindusów a Ostrzeszów produkuje mało i głownie markę "Biały Jeleń". Od naszych specjalistów w tej branży uczyli się wszyscy z bloku RWPG i nie tylko :)

Coś wiem na ten temat , bo w branży siedzę ponad 20 lat i wypuszczamy na rynek ponad 13 tysięcy ton mydła rocznie. EOT.

Edytowane przez Ayu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...