Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

A co polecacie do Foresterka w rozmiarze 215/60/16? Coś co dawałoby chociaż namiastkę komfortu i dobrze tłumiło nierównosci bo na razie każda nawet najmniejsza jest dosadnie sygnalizowana donośnym hałasem, większe dodatkowo wprawiają w rezonans plastiki. O jeżdzie po bruku nawet nie wspomnę...

Jazda cywilna bez szaleństw..o ile dostojnym wolnym ssakiem można szaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie do Foresterka w rozmiarze 215/60/16? Coś co dawałoby chociaż namiastkę komfortu i dobrze tłumiło nierównosci bo na razie każda nawet najmniejsza jest dosadnie sygnalizowana donośnym hałasem, większe dodatkowo wprawiają w rezonans plastiki. O jeżdzie po bruku nawet nie wspomnę...

Jazda cywilna bez szaleństw..o ile dostojnym wolnym ssakiem można szaleć.

 

To najlepsze będą dla Ciebie ........................... zimowe i opuść powietrze tak do 1.7-1.8 bara.

 

 

 

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boki się "rozlały" dziwnie miękkie są, aż dziś tam podjechałem i dopompowali mi do 2,5, zaraz inna jazda

 

Mont ja bym nie ryzykował na Twoim miejscu . Bo może być nie ciekawie. Miałem podobny przypadek, tylko że ja datę zobaczyłem po fakcie.

Mi oponka wystrzeliła zaraz za ostrym zakrętem i prawie wpadłem do rowu mimo małej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mont ja bym nie ryzykował na Twoim miejscu

 

Podają max.wiek opony od 6 do 10lat :roll: .Najchętniej pojechałbym na jaką pojeżdżawkę tam je wykończyć i z czystym sumieniem założyć nowe :razz:

Namierzyłem w dobrej cenie RE50A, może się zdecyduję :cool:

 

 

Różnica w cenie pomiędzy indeksem nośności 94 a 91 to110zł/oponę. Warto dopłacać ??

Indeks prędkości mają ten sam - "Y" czyli do 300km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest, że RE050A taką estymą się cieszą na forum? w teście adac http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/225_45_17/tab.asp?ComponentID=280168&SourcePageID=280689 wypadaja tak sobie, plasując się na piątym miejscu... acha, zadałem sobie trud i brałem pod uwagę tylko zachowanie na suchym i mokrym, pomijając hałas, zużycie paliwa i trwałość... też wyszło piąte :mrgreen:

 

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 11:17 pm ]

ja kupiłem do Sti Yokohama parada 225/40/18 ciekaw jestem co to za wynalzek, jeździł ktoś na tym? :mrgreen:

 

ja :cool:

ale na 215/40/18...

 

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 11:19 pm ]

Czy ktoś wie gdzie kupić nową RE050A w rozmiarze 205/50R16 ?

Wszędzie mają tylko wysokość profilu 55 - albo ja źle szukam.

 

http://www.opony.com/opony/57736_bridgestone_re050.html

205/50/16 za 424 za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkur napisał/a:

Czy ktoś wie gdzie kupić nową RE050A w rozmiarze 205/50R16 ?

Wszędzie mają tylko wysokość profilu 55 - albo ja źle szukam.

 

http://www.opony.com/opon...tone_re050.html

205/50/16 za 424 za sztukę

 

ale to jest kierunkowa RE050 a nie asymetryczna RE050A

RE050 - made in japan

RE050A - made in poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkur napisał/a:

Czy ktoś wie gdzie kupić nową RE050A w rozmiarze 205/50R16 ?

Wszędzie mają tylko wysokość profilu 55 - albo ja źle szukam.

 

http://www.opony.com/opon...tone_re050.html

205/50/16 za 424 za sztukę

 

ale to jest kierunkowa RE050 a nie asymetryczna RE050A

RE050 - made in japan

RE050A - made in poland

 

sorki, faktycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest, że RE050A taką estymą się cieszą na forum? w teście adac http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/225_45_17/tab.asp?ComponentID=280168&SourcePageID=280689 wypadaja tak sobie, plasując się na piątym miejscu...

Bo to stare opony są ;-)

W 2008 były wyżej:

http://www.autoinfo.pl/auto-swiat/opony ... on-letnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone RE050A w nominalnym WRX-owym rozmiarze 215/45R17 - brać 87W (nominalny) czy 87Y - zauważalnie droższy, ale jeszcze do zaakceptowania?

 

dołączam się do pytania

tyle że ja znalazłem RE050A w tym rozmiarze tańsze z indeksem y niż z indeksem w

i zastanawiam się czy to w ogóle ma jakieś znaczenie dla wrx'a kombi którym jakoś strasznie nie szaleję :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubryk: sam przymierzałem się do tych opon, a opinie słyszałem praktycznie tylko na plus. Jednak zniechęciły mnie te Filipiny, czyli kraj produkcji i dlatego kupiłem Advan Sport V103 made in Japan :cool: Fajne oponki tyle, że do dupowozu. Ciche, na suchym dobrze trzymają (na porządnie mokrym jeszcze nie było okazji), niestety dla mnie trochę za miękkie - komfort na nierównościach większy, ale nie tego szukałem. Przy szybkich i ostrych łukach samochód "giba się" wyraźnie mocniej niż na zimówkach Nokiana :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubryk: sam przymierzałem się do tych opon, a opinie słyszałem praktycznie tylko na plus. Jednak zniechęciły mnie te Filipiny, czyli kraj produkcji i dlatego kupiłem Advan Sport V103 made in Japan :cool: Fajne oponki tyle, że do dupowozu. Ciche, na suchym dobrze trzymają (na porządnie mokrym jeszcze nie było okazji), niestety dla mnie trochę za miękkie - komfort na nierównościach większy, ale nie tego szukałem. Przy szybkich i ostrych łukach samochód "giba się" wyraźnie mocniej niż na zimówkach Nokiana :cool:

 

Coś nie tak z Filipinami? Szukam fajnych opon do jazdy codziennej - opcje są dwie 050A albo AC 01. Po mieście nie upalam a na pojeżdzawki właśnie ogarniam komplet innych kół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcje są dwie 050A albo AC 01

nie porównuj tych opon, to dwa zupełnie inne światy, :roll:

AC01 jak pisał Raison , jak i każda yokohama cywilna opona jest cholernie miekkka , co w powiązaniu z relatywnie twardym zawieszeniem w sub., zwyczajnie kompletnie nie działa.

 

Raison , a czy Ty przypadkiem ostatnio nie zamawiałes tych opon u mnie ? Bo komuś z forum ( chyba Tobie, ale nie jestem pewien ) wysyłałem takie opony, i jak sobie przypominam, to był to ktoś strasznie zdeterminowany i pewny tych opon :smile: , a szkoda bo ja kiedyś o nich pisałem że fajne, tylko nie do STI czy EVO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja od razu z dwoma pytaniami:

 

1. kupiłem swojego OBK w listopadzie i od razu po zakupie zmieniłem opony na zimówki. Teraz przyszła pora na letnie więc sprawdziłem, że kupiłem auto z różnymi oponami na osiach :roll: . Są dwa Geolandary do wyrzucenia (bieżnik 2-3 mm) oraz dwa Goodyear'y Exellence z bieżnikiem 6 mm. Czy opcja dokupienia dwóch nowych Goodyear'ów jest ryzykowna (nie wiem jaką głębokość ma nowy bieżnik)?

 

2. co sądzicie o tych oponach (Goodyear)?

 

Pytając "czy jest ryzykowna" nie miałem na myśli trwałości napędu (zakładam, że to nie będzie miało wpływu), tylko zachowanie na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romek_l,

1. Nowe opony mają około 8-9 mm z reguły, więc różnica będzie na poziomie jazdy normalnej jednego sezonu. Bo ocenia się średnio ścieralnośc opony w zależności od sezonowego przebiegu na 1,6-2 mm.

 

2. Ja z Goodyeara jestem mega zadowolony (mam EFFICIENTGRIP kupione w zeszłym roku 205/55 R16), zastrzegam tylko, że wtedy gdy jeździsz normalnie, a nie sportowo.

Ale na twoim miejscu zamiast Exellence wziąłbym właśnie model EFFICIENTGRIP. Cena jest praktycznie taka sama, a są znacznie cichsze i mniej się ścierają, a co do przyczepności to identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyear'y Exellence z bieżnikiem 6 mm

 

A te wymienione powyżej, to który rocznik i tydzień produkcji. Odczytasz to z cyfr za napisem DOT na oponie. Jak nie wiesz jak to wpisz tą wartość w wątek.

 

Do może być istotna dana do wymiany bo wysokość bieżnika świadczy, że opony są prawie nie zjechane (6 mm to +/- wartość nominalna). Z drugiej strony te oryginalne to pewnie te Yokohamy Geolandery, a te GY to jakby z demontażu po innym aucie lub jakaś dziwna podmianka.

 

Ja osobiście wymienił bym komplet 4 opon i nie zastanawiał się nad ich historią. To zbyt ważny element auta by ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te wymienione powyżej, to który rocznik i tydzień produkcji. Odczytasz to z cyfr za napisem DOT na oponie. Jak nie wiesz jak to wpisz tą wartość w wątek.

Goodyear'y są z końca 2007 (o ile dobrze pamiętam 4907).

 

Miałem zamiar kupić 4 nowe, ale jednak dokupienie dwóch to kasowo to jakaś tam różnica :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...