Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie gdzie kupić nową RE050A w rozmiarze 205/50R16 ?

Wszędzie mają tylko wysokość profilu 55 - albo ja źle szukam.

 

jak przeglądałem niedawno jakiś katalog Bridgestone'a to 205/55R16 to był najmniejszy rozmiar RE050A, ale nie będę bronił zbyt mocno swojego zadania w tej kwestii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzywaczewski, do czego szukasz opon i w jakim rozmiarze?

 

Może warto sprawdzić Dayton D320? Cena mega pasztet, bieżnik taki sam jak firestone SZ80 (firestone i dayton to firmy "córki" bridgestone`a). Macałem je w sklepie i mogę powiedzieć tyle - są miękkie :razz: Nic więcej.

 

Jak wiemy SZ80 były superowe. Pytanie jak będzie z daytonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

czy BF Goodrich G-force Profiler to dobry pomysl?

Czy szukac Bridgestone RE50?

Jade w trase I chcialem juz na letnich, RE50 zabraklo i chlopaki z warsztatu, gdzie zaopatruje sie w gumki polecaja wlasnie BF.

Sprawa pilna-zmiana w poniedzialek lub po wyjezdzie.

 

p.s.

wyszukiwarka wyplula tylko jeden post z pytaniem o te opony - bez odpowiedzi.

pisze z telefonu-przepraszam za brak ognkow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzywaczewski, do czego szukasz opon i w jakim rozmiarze?

Do TurboDziadka, dojazdowki i pojezdzawki. Nie spiesze sie, bo mam jeszcze 4 komplety pazdziochow do zajechania, ale zaraz zregeneruje sobie 6 BBSow i nalozylbym juz na nie zdrowe oponki.

 

pablonas, mnie 205/55/15 beda kosztowac 255 brutto, a jeszcze fakturke na to wezme i VATcik odbierzemy, wiec w Daytony mnie nie skusza. Kolega kupil Daytony, ale jak zobaczyl po ile moge miec Kumho, to juz je sprzedaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam nowa klatka?

Baran dal termin za miesiac, wiec uznalem ze szkoda tyle czasu trzymac u niego auto. Moze nawet damy w tym czasie rade zalozyc dolot, IC z WRXa i sprezarke z Vovlo. A... odebralem wczoraj od igora_bb VOSChipa. Ciekawe jak to wszystko zaczenie razem banglac.

 

igor_bb, wiekie podziekowania za sprowadzenie tego cudaka. Polecam interesy z tym uzytkownikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem do Sti Yokohama parada 225/40/18 ciekaw jestem co to za wynalzek, jeździł ktoś na tym? :mrgreen:

 

Słyszałem, że na mokrym może być różnie za to na suchym elegancko. Tyle, że sam nie testowałem :wink: W tym sezonie także uderzam w Yokohamy :arrow: Advan Sport V103 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony oponami. Ja mam problem by po 6-ciu miesiącach ciężkiej zimy ściągnąć felgi z auta i założyć te z letnimi oponami.

 

Te 6 miesięcy temu posmarowałem smarem litowym wnętrza otworów felg - jednak mimo to felgi wyraźnie są zapieczone. Żadne WD40 rady nie daje. Szarpać też nie bardzo mogę bo auto jest na standardowym lewarze.

 

Mógłbym oczywiście podjechać do ASO lub pobliskiej wulkanizacji ale nie po to mam dwa komplety by nie dać samemu rady :smile: .

 

Na serwisie aukcyjnym kupiłem właśnie coś takiego - "ściągacz do tarcz i bębnów YATO YT-0602" - tak więc sprawa jest rozwojowa. Na razie pomykam na zimowych, czekam na ściągacz, a o sukcesie bądź porażce będę informował.

 

Jakby ktoś chciał i ściągasz się sprawdził to będę miał do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy duża jest poprawa w prowadzeniu pomiedzy 15 a 16 cali?

Teraz mam felgi 15". Zastanawiam się czy kupować jakieś 195/65/15 91V (albo XL z indexem H).

A może kupić felgi 16" i kupić coś z 205/55 91V-W

 

Jeśli chodzi o 15 to zastanawiam sie pomiedzy Turanzami ER300, Yokohama C.Drive, Continental ContiPremiumContact 2 a Pirelli CINTURATO P6

 

w standardowym rozmiarze 195/60 jest mały wybór i prawie wszystko z nośnościa tylko 88,

poprzednie letnie miałem takie i na zimówkach (mam 195/65/15 91H) w dodatnich temp. sie już lepiej samochód prowadził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpin, jako obsmiewany milosnik wysokiego profilu odradzam 65%. Kup 60% dla 15" albo 55% dla 16". Dodam jeszcze ze 205/55/16 to jeden z najpopularniejszych rozmiarow, jest tego duzo i relatywnie tanio - w nowych i w uzywkach. Mialem fajne felgi 16", ale sprzedalem tydzien temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie opony polecicie do OBK na lato 225/60/17.Raczej na asfalt nie w teren.

Pozdrawiam

A moze ma ktos doswiadczenie z oponą Yokohama geolandar G95?Takie mam oryginalnie tylko nie mialem okazji na nich jezdzic i zastanawiam sie czy zmieniac na np.Dunlop Sp Sport270 czy moze zostac przy originale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...