Skocz do zawartości

Z Legasia H6 MY'04 na Spec B MY'07


Oczkoo15

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Oczkoo15 napisał:

Mógłbyś rozjaśnić? :huh:

Przy wyjmowaniu aku musisz rozładować kondensator np żarowką i potem naładować podobnie przy wkładaniu.

Myślę, że bez problemu znajdziesz dokładne opisy/filmy w necie jak to zrobić. 

Bezpieczniejsze są kondensatory z elektroniką niby też trzeba naładować ale też mają zabezpieczania w elektronice.

Zastanowiłbym się nad wymianą, nie sa to duże koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bonless napisał:

Przy wyjmowaniu aku musisz rozładować kondensator np żarowką i potem naładować podobnie przy wkładaniu.

Dzięki za info ;) Tak zaawansowany technicznie nie jestem, więc każda informacja się przyda. 

Jeszcze mam jedno pytanie, przy akumulatorze mam wpięte takie coś, co to za wynalazek? :huh:

 

20210114_135820.thumb.jpg.b1adfa57d04e1aea8671ec48b69417ce.jpg

20210114_135813.thumb.jpg.a22dc851efc32571440b6e50db1bc4b4.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh granie zawsze budzi u mnie sentyment :) piękne auto. Ciekawy jestem jak ten sub "żyje" bo wygląda trochę, że nie ma miejsca... przynajmniej jak na moje oko. W tym miejscu w "analogicznych" drzwiach miałem kiedyś utopie wrzucone i mimo dziwnego umiejscowienia nawet to grało, te z K2 trochę jednak piszczą. Nie mniej polecam Ci wszystko co na bazie SS 2904, przerobiłem wiele wariacji tych głośników i te dadzą sobie świetnie (lepiej radę) niż focale. Będę obserwował co się dzieje z autem, a nuż się zainspiruję :) , piecyki też bym Ci radził podmienić, ale to w ogóle w sumie oddzielne tematy :D także nie zaśmiecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Oczkoo15 napisał:

Dzięki za info ;) Tak zaawansowany technicznie nie jestem, więc każda informacja się przyda. 

Jeszcze mam jedno pytanie, przy akumulatorze mam wpięte takie coś, co to za wynalazek? :huh:

 

20210114_135820.thumb.jpg.b1adfa57d04e1aea8671ec48b69417ce.jpg

20210114_135813.thumb.jpg.a22dc851efc32571440b6e50db1bc4b4.jpg

 

 

 

 

Bezpiecznik od kabli do piecy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co tu się od janiepawliło?! :drool:

 

Dawno mnie tu na forum nie było a gdzieś mi błysnęło info na FB, że sprzedajesz H6'tkę. Teraz już wszystko rozumiem!

Gratulacje zakupu w takim razie i jakby Ci się kiedyś znudził czarny środek, to wiesz gdzie uderzać ;) hehe

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Herostrates napisał:

Zdarzyło mi się tak z 80 kilometrów

 

IMG_5237.jpeg.7dac126a45ff48377262352320169037.jpeg

Brzmi jak wyzwanie :lol:

 

 

4 godziny temu, Danko napisał:

A pokaż, do jakiej cyferki max pokazuje? :mrgreen:

Komputer liczy do 50l/100

 

Swoją drogą zauważyłem, że poliftowe H6 ma większe rozbieżności w spalaniu niż przedlift.

W polifcie na trasie można zejść, jak widać, poniżej 7l. W przedlifcie natomiast najmniej ile udało mi się osiągnąć to 8.2l. 

Z kolei w trybie Sport Sharp przy dynamicznej jeździe polift więcej wciąga :ph34r:

Zastanawiam się, czy to zasługa SI Drive, czy może komputer inaczej liczy spalanie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no można zejść poniżej 7l/100 w H6. Wystarczy 6ty bieg, 80-90km/h, prosta droga, ciężarówka z przodu do redukcji oporów, wyłączona klima... światła... radio... nawiew... i już ;) 

 

Nie wiem co by trzeba zrobić żeby osiągnąć 5tkę z przodu, chyba tylko jazda z górki. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tinuviel napisał:

Nie wiem co by trzeba zrobić żeby osiągnąć 5tkę z przodu, chyba tylko jazda z górki. 

5tkę z przodu to można osiągnąć, ale w dieslu. ;) Przy H6 spalanie musi nabrać trochę innego znaczenia, bardziej ile wleje tyle spali. :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas, najmniej mi spaliło 9,5 przy 120 na tempomacie. Ale dodawałem czasem żeby nie hamować za tirem.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiła pierwsza drobna usterka, tłoczek się zapiekł w lewym przednim zacisku. Do tego klocek zjechany do końca :huh:

Skończyło się na przeczyszczeniu zacisków i wymianie klocków na Japanparts. Nic lepszego nie było na miejscu, ale hamuje to całkiem całkiem

 

Snapchat-369202805.thumb.jpg.0003c45101b09cb683569ab1ede1633f.jpg

 

 

Do tego kilka dni temu pojechałem na mycie podwozia 

 

Screenshot_20210321-161058_Gallery.thumb.jpg.32118b050b520ac555919dc50c4c42ae.jpg

 

 

I chyba jeszcze nie zdążyłem pochwalić się nowym wydechem... Założony jest przelot ze stali nierdzewnej. Nagranie dźwięku już wkrótce :D

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...