Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2017


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tegorocznych zmian... Wiadomo że jeszcze za wcześnie i Monte może nie dawać prawdziwego obrazu i z filmików to sobie można wróżyć jak w Andrzejki itp. itd., ale mimo to wyrobiły mi się dwa zupełnie subiektywne spostrzeżenia:

 

1. Cytryna wydaje się najlepiej zbierać po wolnych zakrętach.

 

2. Yariska wydaje się niedomagać z mechaniczną przyczepnością - jest dzika i nerwowa, podczas gdy reszta jest porównywalnie stabilna i zrównoważona. Aż strach myśleć co będzie jak to coś co wygląda jak silnik promu kosmicznego odpadnie z klapy w Finlandii albo na Mazurach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie NOWE.  Jak EV potrafił przejechać Dakar choć nie był konkurencyjny to można być pewnym, że będzie też zwiastun EV w rajdach.

 

 

http://samochodyelektryczne.org/acciona_100_ecopowered_jako_pierwszy_samochod_elektryczny_ukonczyl_rajd_dakar.htm

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rallye-magazin.de/wm/artikel/d/2017/01/25/fia-verlangt-aenderungen-am-toyota-yaris-wrc/?utm_content=buffera1178&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 

FIA się czepia Yarisa

 

Until the rally Sweden, Toyota has to improve at the upper mounting points of the rear shock absorbers. The distance between the underbody and the spring strut is too long. As "Motorsport aktuell" learned, the valves of the turbo four-cylinder have to be changed. An unauthorized material was used. However, because the rebuilding of the engine is not as fast as possible, the team has time to Mexico on this point.

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kubica jak dla mnie mimo wielkiego forumowego aplauzu to temat spalony. Jedynie w jego wykonaniu sa efektowne rolki i dobrze ze traci sponsorów zanim zabije pilota czy kibica.

 

aż żal to czytać ...... serio :( . myślałem że masz więcej oleju w głowie, jednak sie myliłem a szkoda  :(  

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze go znasz carfit stad masz odmienne zdanie gdyby chodziło o Holka czy kajto byłbyś bardziej wylewny

 

To nie o to chodzi ze go znam , jeśli piszesz że lepiej żeby nie jeździł bo kogoś zabije , to jest strasznie słabe ...... Kuzaj zabił 2 osoby , Mikkelsen 1 , Martin 1 , dalej mam wyliczać ilu ludzi zgineło na rajdach ? zastanów sie ..... a potem pisz , bo słabo sie mi robi :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mu kibicuje ale slabe to jest słuchac żarcików " jak dzisiaj wypadł Kubica" albo transparenty " Kubica dojedź do mety ". To są fakty z rajdu polski.

Albo Roberta charakter nie pozwala mu słuchać pilota albo bardzo ryzykuje. W rajdach liczy się stabilność niech dojeżdża 4,9,12,3 ale niech je ukończy. Postaw się w roli sponsora czy szefa zespołu. Jak możesz to przekaz mu żeby czasami odpuścił bo za 10 miejsce tez będzie git nam się podoba nie musi być w pierwszej trójce a teraz goni kuzaja w ilości nieukończonych rajdów

Edytowane przez 4mamut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mu kibicuje ale slabe to jest słuchac żarcików " jak dzisiaj wypadł Kubica" albo transparenty " Kubica dojedź do mety ". To są fakty z rajdu polski.

Albo Roberta charakter nie pozwala mu słuchać pilota albo bardzo ryzykuje. W rajdach liczy się stabilność niech dojeżdża 4,9,12,3 ale niech je ukończy. Postaw się w roli sponsora czy szefa zespołu. Jak możesz to przekaz mu żeby czasami odpuścił bo za 10 miejsce tez będzie git nam się podoba nie musi być w pierwszej trójce a teraz goni kuzaja w ilości nieukończonych rajdów

Przykro mi to mówić kolego, nie miej mi za złe, ale to jest czysta ignorancja. Rzeczywistość przeczytana na Onecie albo Wirtualnej Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mu kibicuje ale slabe to jest słuchac żarcików " jak dzisiaj wypadł Kubica" albo transparenty " Kubica dojedź do mety ". To są fakty z rajdu polski.

 

Niestety ludzie którzy nie mają pojecia o rajdach tak twierdza. 2lata temu pracowałem na stacji lotos i zarówno ajent jak i kierownik i część pracowników mówiła "lepiej żeby przestali sponsorować rozbijającego się non stop Kubice a ta kasę przeznaczyli chociażby na dom dziecka" jakiś czas później przyjeżdżała pani by wyceniać stacje bo lotos brał jakąś mega pożyczkę pod hipotekę całego majątku i dosłownie miesiąc czy dwa miesiące Robert stracił sponsora... Lotos ma dziwną politykę bo angażują sie praktycznie w większość gałęzi sportu co moim zdaniem jest bezsensu nie mając budżetu na to wszystko.

 

 

Kubica jeździ na limicie i za to go cenie bo nie odpuszcza brakuje mu tylko troche szczęścia w kwestii sponsora czy fabryki. Chłop ma papiery na mistrza wystarczy dać mu tylko szanse.

 

 

Swoją drogą dziwne jest to że Roberta tak wszyscy krytykują że wydzwaniał dość często a gdy Kuzi w swoim najlepszym czasie rozbijał sie 2-3razy częściej niz Robert za czasów jazdy w Lotosie to była cisza. Dopiero po jakimś czasie Kuzi dostał miano" dzwonnika z Krakowa"

 

Dzwony są częścią rajdów bez tego było by nudno jak na F1 w chwili obecnej...

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tez mu kibicuje ale slabe to jest słuchac żarcików " jak dzisiaj wypadł Kubica" albo transparenty " Kubica dojedź do mety ". To są fakty z rajdu polski.

Albo Roberta charakter nie pozwala mu słuchać pilota albo bardzo ryzykuje. W rajdach liczy się stabilność niech dojeżdża 4,9,12,3 ale niech je ukończy. Postaw się w roli sponsora czy szefa zespołu. Jak możesz to przekaz mu żeby czasami odpuścił bo za 10 miejsce tez będzie git nam się podoba nie musi być w pierwszej trójce a teraz goni kuzaja w ilości nieukończonych rajdów

Przykro mi to mówić kolego, nie miej mi za złe, ale to jest czysta ignorancja. Rzeczywistość przeczytana na Onecie albo Wirtualnej Polsce...

 

 

Nie czytam tego typu artykułów, nie mam też FB ale z rajdami poniekąd mam sporą styczność - nie tylko jako kibic ale również serwisujemy auta.

 

 

 

Ja tez mu kibicuje ale slabe to jest słuchac żarcików " jak dzisiaj wypadł Kubica" albo transparenty " Kubica dojedź do mety ". To są fakty z rajdu polski.

Niestety ludzie którzy nie mają pojecia o rajdach tak twierdza. 2lata temu pracowałem na stacji lotos i zarówno ajent jak i kierownik i część pracowników mówiła "lepiej żeby przestali sponsorować rozbijającego się non stop Kubice a ta kasę przeznaczyli chociażby na dom dziecka" jakiś czas później przyjeżdżała pani by wyceniać stacje bo lotos brał jakąś mega pożyczkę pod hipotekę całego majątku i dosłownie miesiąc czy dwa miesiące Robert stracił sponsora... Lotos ma dziwną politykę bo angażują sie praktycznie w większość gałęzi sportu co moim zdaniem jest bezsensu nie mając budżetu na to wszystko.

 

 

Kubica jeździ na limicie i za to go cenie bo nie odpuszcza brakuje mu tylko troche szczęścia w kwestii sponsora czy fabryki. Chłop ma papiery na mistrza wystarczy dać mu tylko szanse.

 

 

Swoją drogą dziwne jest to że Roberta tak wszyscy krytykują że wydzwaniał dość często a gdy Kuzi w swoim najlepszym czasie rozbijał sie 2-3razy częściej niz Robert za czasów jazdy w Lotosie to była cisza. Dopiero po jakimś czasie dostał miano" dzwonnika z Krakowa"

 

Dzwony są częścią rajdów bez tego było by nudno jak na F1 w chwili obecnej...

 

 

Nie porównuje Kubicy do Kuzaja bo to przepaść. Kuzaj zdaje się potrafił XVIII w. mostek skasować a jego filmy z wypadków chyba już wszyscy widzieli.

Robert jedzie na limicie ale niestety nie dasz rady przejechać tak rajdu.

Nie da rady walczyć z Ogierem i Tanakiem w wypożyczonym aucie.  Oni znają swoje auta, Robert nie.

 

 

Ja tez mu kibicuje ale slabe to jest słuchac żarcików " jak dzisiaj wypadł Kubica" albo transparenty " Kubica dojedź do mety ". To są fakty z rajdu polski.

Niestety ludzie którzy nie mają pojecia o rajdach tak twierdza. 2lata temu pracowałem na stacji lotos i zarówno ajent jak i kierownik i część pracowników mówiła "lepiej żeby przestali sponsorować rozbijającego się non stop Kubice a ta kasę przeznaczyli chociażby na dom dziecka" jakiś czas później przyjeżdżała pani by wyceniać stacje bo lotos brał jakąś mega pożyczkę pod hipotekę całego majątku i dosłownie miesiąc czy dwa miesiące Robert stracił sponsora... Lotos ma dziwną politykę bo angażują sie praktycznie w większość gałęzi sportu co moim zdaniem jest bezsensu nie mając budżetu na to wszystko.

 

 

Kubica jeździ na limicie i za to go cenie bo nie odpuszcza brakuje mu tylko troche szczęścia w kwestii sponsora czy fabryki. Chłop ma papiery na mistrza wystarczy dać mu tylko szanse.

 

 

Swoją drogą dziwne jest to że Roberta tak wszyscy krytykują że wydzwaniał dość często a gdy Kuzi w swoim najlepszym czasie rozbijał sie 2-3razy częściej niz Robert za czasów jazdy w Lotosie to była cisza. Dopiero po jakimś czasie dostał miano" dzwonnika z Krakowa"

 

Dzwony są częścią rajdów bez tego było by nudno jak na F1 w chwili obecnej...

 

 

Nie wiedziałem że Robert miał nawet miano "dzwonnika z Krakowa" więc jak już mówiłem nie czytam podwórkowych portali.

Dzwony będą się zdarzały. Każdy z nich nie raz przydzwonił, ale to jest team. Nie tylko Kubica. Jak jest duża presja o błędy łatwiej.

Nie znam Roberta osobiście ale skąd możecie wiedzieć jaki ma charakter. Może jest kłótliwy, roszczeniowy nie dogaduje się z pilotem, nie słucha innych itd. Nie tylko umiejętności ale całokształt się liczy o czym pisał Latvala po odejściu z VW.

 

 

Nie odpisujcie mu, wtedy nie będzie miał "paliwa" na swoje podwórkowe tezy. Ja i pewnie większość z Was nie chce mieć w tym wątku onetowego poziomu

 

Może i nie mam racji i jak mówię każdemu kibicuję z PL na bocznej szybie. Może więc jakaś konstruktywna krytyka ;)

Hołek wyprawiał cuda celice GT-four , potem  A-grupowej GC8, potem w 206 WRC.  W wypożyczonym Focusie dojechał 8 ze stajni Stobart w Rajdzie Polski. 

Gadałem nie raz z Krzyśkiem, on robił błąd jadąc na limicie w pierwszym dakarze w Navarze.

Nie wytrzymujesz kondycyjnie i sprzętowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...