Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Infra napisał:

Rzadko tu zaglądam, może pytanie/ rozmowy już były. Co myślicie o iPhone 11? Może ktoś używa? Podoba to felerny model, ciągle na serwisie, wygina się blabla... 

 

Mam od premiery, zmieniłem z XR (bryła ta sama). Ani jeden ani drugi nie sprawił żadnego problemu :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

6 godzin temu, Infra napisał:

Rzadko tu zaglądam, może pytanie/ rozmowy już były. Co myślicie o iPhone 11? Może ktoś używa? Podoba to felerny model, ciągle na serwisie, wygina się blabla... 

Przesiadłem się z 6s bo już bateria nie wydalała i generalnie dużej zmiany nie zauważyłem w użytkowaniu bo 6s dalej ma update iOS ale:

- większy ekran + szybkie face ID (osobiście nieco minus dla mnie, bo wygodniej w aucie było mi odblokować przez touch ID, ale w sumie face ID też można dostosować, że nie musisz patrzeć na ekran) no i jednak wolałem wielkość 6tki

- używam prawie od premiery i w sumie nic się z nim nie działo i nie dzieje, co prawda zawsze mam go w pokrowcu

- bateria max to trochę ponad 3 doby, ale przy normalnym użytkowaniu, spięciu z apple watch i słuchawkami bt spokojnie 2 dni wytrzymuje, tyle, że raczej tylko używam go do rozmów, messengerów, slacków, teamsów i nawigacji i przeglądania stron a nie do gier i streamingów więc jak zwykle zależy jak kto używa

- bardzo dobry aparat, moim zdaniem po dłuższym użytkowaniu lepszy niż w żony P20 Pro - wiadomo, zawsze może być lepiej ale na moje potrzeby wystarczająco

 

Jak do tej pory nic mi się nie wygięło itp a dodam, że czasem używają go też moje dzieci (małe) :P .

 

Czy kupiłbym go drugi raz tak (lub nie jeśli w nowym SE jest taki sam aparat - bo nawet nie wiem).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kamul napisał:

Przesiadłem się z 6s bo już bateria nie wydalała i generalnie dużej zmiany nie zauważyłem w użytkowaniu bo 6s dalej ma update iOS ale:

- większy ekran + szybkie face ID (osobiście nieco minus dla mnie, bo wygodniej w aucie było mi odblokować przez touch ID, ale w sumie face ID też można dostosować, że nie musisz patrzeć na ekran) no i jednak wolałem wielkość 6tki

- używam prawie od premiery i w sumie nic się z nim nie działo i nie dzieje, co prawda zawsze mam go w pokrowcu

- bateria max to trochę ponad 3 doby, ale przy normalnym użytkowaniu, spięciu z apple watch i słuchawkami bt spokojnie 2 dni wytrzymuje, tyle, że raczej tylko używam go do rozmów, messengerów, slacków, teamsów i nawigacji i przeglądania stron a nie do gier i streamingów więc jak zwykle zależy jak kto używa

- bardzo dobry aparat, moim zdaniem po dłuższym użytkowaniu lepszy niż w żony P20 Pro - wiadomo, zawsze może być lepiej ale na moje potrzeby wystarczająco

 

Jak do tej pory nic mi się nie wygięło itp a dodam, że czasem używają go też moje dzieci (małe) :P .

 

Czy kupiłbym go drugi raz tak (lub nie jeśli w nowym SE jest taki sam aparat - bo nawet nie wiem).

Dzięki za superodpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update w mojej sprawie. Znajomy, ktory ma serwis gsm powiedział, ze to wyświetlacz. Pozniej jednak zaczalem szperac i okazalo sie... ze aktywowalem samsung GUARD zaraz po zakupie telefonu co dajei ochronę do kwietnia 2021.. mail juz poszedł, zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Danko napisał:

Update w mojej sprawie. Znajomy, ktory ma serwis gsm powiedział, ze to wyświetlacz. Pozniej jednak zaczalem szperac i okazalo sie... ze aktywowalem samsung GUARD zaraz po zakupie telefonu co dajei ochronę do kwietnia 2021.. mail juz poszedł, zobaczymy co dalej.

 

No i super. Kopie zapasową masz włączona? Bo serwis prawie zawsze zaczyna od hard resetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update w mojej sprawie. Znajomy, ktory ma serwis gsm powiedział, ze to wyświetlacz. Pozniej jednak zaczalem szperac i okazalo sie... ze aktywowalem samsung GUARD zaraz po zakupie telefonu co dajei ochronę do kwietnia 2021.. mail juz poszedł, zobaczymy co dalej.
Szkoda, że pójdzie ci całą pamięć. :-(
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Jakość aktualizacji:

 

Dla przykładu - Mam smartwach fossil gen 5

mega fajny na papierze w dniu zakupu, ale sporo rzeczy średnio działało. Po ostatnich aktualizacjach z fossil -wymiata - jestem ultra zadowolony, że nie mam cukierkowego samsunga.

Ale jak to zwykle bywa google update i nie działa monitor snu, potem działa, potem nie działa odczyt pulsu serca, źle integrują się dane z cardiogramu i google fit, robię resety restarty i nic

na drugi dzień wszystko działa

 

potem nie działa kalendarz google i przypomnienia na smartwach, potem działa kalendarz w wearOS ale lnadal nie działa w smartwatch i dzisiaj działa wszystko

 

ręce opadają jak to jest testowane i wdrażane ale nie ukrywam tego, że jeszcze niedawno trochę żałowałem, że to fossil gen5 nie skagen 3 ale teraz jak już to wszystko działa to jestem mega zadowolony.

Warto było czekać na tego snapdragona 3100 - zegarek chodzi szybko, i na pełnym włączeniu wszystkiego z pełnym monitoringiem działa minimum 24 godziny i zostaje jeszcze ok 24%.

Też trzeba przyznać, że aplikacje jak cardiogram dają radę. Nawet mi coś napisali (zdiagnozowali) poszedłem z danymi do lekarza i ich opinią i nawet pomogło mi to ze zdrowiem (znacze lepiej się wysypiam i mam długie cykle głębokiego snu)

Do tego integracja aplikacji żywieniowych przez google fit i muszę przyznać, że dają radę. Od pierwszego smartwach sony do teraz to jest spora zmiana na plus dla androida wear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że część rzeczy zaczęła się przycinać - jakieś takie zamrożenia Skype, Chrome, Eternium. Zobaczymy jak będzie za miesiąc po kolejnej aktualizacji, które zapewne oprócz zabezpieczeń załata kilka problemów. Nie znajduję też kilku opcji wymienionych w opisach Androida 11, które niby mam mieć. No nic, jak zawsze beta testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AdaSch napisał:

P.S.

Jakość aktualizacji:

 

Dla przykładu - Mam smartwach fossil gen 5

mega fajny na papierze w dniu zakupu, ale sporo rzeczy średnio działało. Po ostatnich aktualizacjach z fossil -wymiata - jestem ultra zadowolony, że nie mam cukierkowego samsunga.

Ale jak to zwykle bywa google update i nie działa monitor snu, potem działa, potem nie działa odczyt pulsu serca, źle integrują się dane z cardiogramu i google fit, robię resety restarty i nic

na drugi dzień wszystko działa

 

potem nie działa kalendarz google i przypomnienia na smartwach, potem działa kalendarz w wearOS ale lnadal nie działa w smartwatch i dzisiaj działa wszystko

 

ręce opadają jak to jest testowane i wdrażane ale nie ukrywam tego, że jeszcze niedawno trochę żałowałem, że to fossil gen5 nie skagen 3 ale teraz jak już to wszystko działa to jestem mega zadowolony.

Warto było czekać na tego snapdragona 3100 - zegarek chodzi szybko, i na pełnym włączeniu wszystkiego z pełnym monitoringiem działa minimum 24 godziny i zostaje jeszcze ok 24%.

Też trzeba przyznać, że aplikacje jak cardiogram dają radę. Nawet mi coś napisali (zdiagnozowali) poszedłem z danymi do lekarza i ich opinią i nawet pomogło mi to ze zdrowiem (znacze lepiej się wysypiam i mam długie cykle głębokiego snu)

Do tego integracja aplikacji żywieniowych przez google fit i muszę przyznać, że dają radę. Od pierwszego smartwach sony do teraz to jest spora zmiana na plus dla androida wear.

 

 

Od początku mam wyłącznie androidy ale tu trzeba przyznać że ekosystem apple jest pod tym względem o niebo lepszy. Tam po prostu wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radnor napisał:

Tam po prostu wszystko działa.

Chyba, że nie działa ;)

Ale ogólnie racja, znacznie prościej jest ogarnąć ograniczoną ilość urządzeń i kompatybilność między nimi niż wozić się z pęczkiem niezależnych producentów dokładających jeszcze własne rzeczy. Z drugiej strony, żeby google potrafiło ogarnąć choć własną linię sprzętową (niby referencyjną), ale tak średnio im to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem sobie Pixela 2XL do jedenastki i powiem, że z opcji nowych i zmian które zauważyłem to Tryb Szarości zmienił nazwę na Tryb Nocny, pojawiła się ikonka autotranskrypcji każdego słyszanego słowa ale działa to dość powoli nie wyrabia się kiedy aktor mówi szybko czy coś (nie wiem czy działa po polsku, nie sprawdzałem). Pod klawiszem wyłączania jest teraz GPay, ale nie wiem czy nie było tego przypadkiem już w dyszce i zabrali stamtąd przycisk zrzutu ekranu - został umieszczony pod widokiem uruchomionych aplikacji, na dole. Na koniec moich zauważonych zmian, najfajniejsza funkcja - Android odbiera uprawnienia wybranym przez nas aplikacjom kiedy nie używamy ich przez kilka miesięcy.
PS. Poprawki błędów i zabezpieczeń to wiadomo, ale ja w tym nie siedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Orear napisał:

. Pod klawiszem wyłączania jest teraz GPay, ale nie wiem czy nie było tego przypadkiem już w dyszce

Nie było.

9 godzin temu, Orear napisał:

i zabrali stamtąd przycisk zrzutu ekranu - został umieszczony pod widokiem uruchomionych aplikacji, na dole

Ale pojawia się tylko wtedy jak jest włączone sterowanie gestami, jak ktoś miał (jak ja) sterowanie za pomocą dwóch klawiszy to zrzut ekranu był już niemożliwy.

9 godzin temu, OBK CVT napisał:

miala byc funkcja nagrywania dla rozmow i mikrofonu

dziala?

Miała być funkcja nagrywania tego co jest na ekranie telefonu + dźwięk. Jest w górnym panelu (trzeba go dodać edytując co się na nim ma znajdować).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

Ale pojawia się tylko wtedy jak jest włączone sterowanie gestami, jak ktoś miał (jak ja) sterowanie za pomocą dwóch klawiszy to zrzut ekranu był już niemożliwy.

A to ciekawe bo u mnie w gestach nie ma nic o zrzutach ekranu. A działa mi też za pomocą dwóch klawiszy (niższy od dźwięku + klawisz blokowania). 

Screenshot_20200911-210003.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Są tu użytkownicy Huawei P30 Pro? Jakieś opinie? Plusy, minusy :)

Mam P30 i jest znakomity, szczególnie aparat. Także domyślam się, że P30 Pro jest jeszcze lepszy - ma np. indukcyjne ładowanie i bardziej profesjonalny aparat.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Infra napisał:

Mam P30 i jest znakomity, szczególnie aparat. Także domyślam się, że P30 Pro jest jeszcze lepszy - ma np. indukcyjne ładowanie i bardziej profesjonalny aparat.

Generalnie z aparatu korzystam w automacie, choć przy gorszym świetle lubie się pobawić suwakami. Teraz mam LG G6 i jestem z niego zadowolony (choć ma pewne lagi), ale trzeba ruszyć do przodu. LG jeszcze 2-4 lata temu można było powiedzieć, że robią robotę + szybko spadające ceny po premierze. Niestety/stety, czasy się zmieniają i czas zmienić markę. P30 Pro mimo upływu czasu jeszcze się nie zestarzał, wygląda świeżo i cena jest już bardziej do przełknięcia (myślę o 8GB Ram). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...