Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, turdziGT napisał:

Mysle ze to bardziej uderza w ego niz ma znaczenia w praktyce....

Tak się zaczyna, a później kończy się jak subaru z silnikami 1.6 bo w praktyce to nie ma znaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega nie załapał delikatnego żarciku zawartego w moim poście. Tak mi się po prostu skojarzyło z innym wątkiem gdzie ludzie sobie udowadniają że nikt nie potrzebuje tyle mocy i 80KM to aż nadto żeby się poruszać po drogach i praktycznie nie ma różnicy w czasie przejazdu na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odebrałem stelvio Q i pojeździłem ok. 1500 km i krótka recenzja co prawda jestem laikiem w samochodach sportowych ale może kogoś zainteresuja wrażenia. 

 

w skrócie wyglada to dla mnie tak: 

 

1.Rewelacyjne właściwości jezdne – dziwne uczucie siedzisz dość wysoko a jeździ nie jak SUV

 

2. rewelacyjny dzięki wydechu -jazda w trybie race uzależnia -strzaly z wydechu, brzmienie silnika, przegazówki przy redukcjach i strzały - szkoda że nie można mieć otwartych klap wydechu w trybie dynamic bo w race nie działają systemy kontroli trakcji, jeśli porównać z AMG 35 to nie ma co porónwywać

 

3 Niesamowicie szybko działająca sktrzynia biegów ZF

 

4 Silnik – brzmienie, reakcja na gaz, to jak się wkręca na obroty coś niesamowitego

 

5 Super wyglądające i trzymające karbonowe fotele sparco, czy wygodne to się okaze w dłuższych trasach mam obawy 

 

 

Co mogę powiedzieć więcej, żaden samochód nie zrobił na mnie do tej pory takiego wrażenia, nie chce się wysiadać, w trybie race ryku silnika można słuchać w nieskonczoność przy najmniej na razie 

 

Z minusów jak pisałem brak możliwości otwarcia klap w innych niż race trybach, nie domykają się szyby po zamknięciu zamków -z tego co wiem to jest to do ogarnięcia. 

 

Słaba kamera cofania, reszta jest OK przynajmniej dla mnie -nie jestem gadzciazem Przydałby się wskaźnik temperatury oleju i ciśnienia doałdowania jak w Forku -tego chyba nie ma, jest wskańik temp. oleju ale bez wartośći , w formie kresek. Ciśnienia doałdowania chyba nie ma albo nie potrafię znaleźć.

Trochę skrzypią hamulce na zimno jak się wolno jedzie , toczy -może się dotrą

 

Na razie uważam że dobra decyzja, w tych pieniądzach nic co jeździ podobnie bym chyba nie kupił, nic co ma więcej niż 500 KM i może zabrac rodzine też nie. Atutem dla mnie jest też to że nie ma niczego udawanego- wydechy, karbon, aluminium, zegary. Poodobno nie ma tez GPFu ale nie jestem pewny. 

 

Miał być niszowy ale nie wiem czy jest spotkałem już drugą koniczynkę oklejona w macie imageproxy.php?img=&key=89cebd84b302413aw Lublinie w pobliskim sklepie jak po piwko zajechałem, pogadałem z właścielem ma nabite 20 kkm i jest bardzo zadowolony. Na pocieszenia kilka Lambo tez się kręci po dzielni....

 

No i na koniece pytanie – nakulałem około 1.5 kkm teraz chce jechac na wczasy więc wpadnie kolejne około 3kkm. Alfa podobno zaleca pierwsza wymiane oleju po 3000 km ale to nieoficalnie i nieobligatoryjne. Wiem że są tu na forum mechanicy -zmienialibyście teraz olej przy aktualnym przebiegu czy po powrocie z wczasów z przebiegiem pewnie około 5 kkm (ta druga opcja bardziej mi pasuje z braku czasu, w Lublionie ASO nie chcec zmienic brak aurotuzacji). 

 

Z góry dzieki za sugestie co do wymiany oleju. 

fullsizeoutput_2953.jpeg

A7FgjYVYS2OTlbPu20XN6g.jpg

 

fullsizeoutput_2957.jpeg

jwd6TZ17QMqUWICYVRlD2Q.jpg

k6R51Y+tT6WXRxEv%n1PUQ.jpg

X473HnvhT02zuB2V9bE6Ug.jpg

p8GHdr8vT8SJC3ce3c5ooQ.jpg

fullsizeoutput_2958.jpeg

Edytowane przez jaszyn
  • Super! 23
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z gratulacje ! problem z tym olejem jest taki że czasu do wyjazdu niewiele a w Lublinie w ASO nie chcą za bardzo ileju wymienić bo nie mają autoryzacji na quadrifoglio a samochód na gwarancji i nie bardzo chcą albo nie mogą.  Wiec albo ogarnę gdzieś po cichu jakimś innym serwisie ale nie wiem czy taka wymiana zostawia jakieś ślady  które mogą skutkować utratą gwarancji , nie wiem też jak z dostępnością oleju -rekomendowana jakaś selenia i filtra. Albo spribuje gdzieś po drodze się umówić może w Krakowie lub Bielsku Bialej.  Ewentualnie może we Włoszech zmnienie podczas pobytu tak czy inaczej kłopot sie robi. Czy to na prawde ma znaczenie że taka wymiana bedzie po 5kkm a nie po 3 kkm ?  z tego co wiem to częsc własciclei Q wymieniała normalnie po 15 kkm tak jak nakazuje producent? sorry może głupie pytania kopletnie sie nie znam na tym.

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, FilipeK napisał:

Gratulacje! Te klapy to podejrzewam też do ogarniecie przez jakiegoś znawce, tak samo jak te szyby :) ale poki gwarancja to chyba nie ma co tykac :) 

 

 

Klapy podobno bez problemu się da zrobić, gwarancje kupiłem na  5 lat - jak z tym żyć ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi napisał:

@jaszyn

GRATULACJE!!! 

Mega samochód...gdyby jeszcze był sedanem, byłby idealny ;)

 

dzięki ! z tym sedanem to pełna zgoda, jak by Guglia była  w wersji Q z napedem 4x4 to pewnie bym guglią jeździł, a tak z racji że miał to być samochód nie tylko do zabawy ale bardziej do codziennego użytku to byłem skazany na Stelvio 

Edytowane przez jaszyn
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaszyn napisał:

Czy to na prawde ma znaczenie że taka wymiana bedzie po 5kkm a nie po 3 kkm ?

 

Nie ma większego znaczenia, tą pierwszą wymianę i tak robisz nadprogramowo, żeby wypłukać ewentualne brudy czy opiłki po dotarciu silnika. W Subaru H6 gdzie taka pierwsza wymiana była obowiązkowa, limit był właśnie 5000 km 

 

Alfa piękna, gratulacje, oby nie była kapryśna ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jaszyn napisał:

Trochę skrzypią hamulce na zimno jak się wolno jedzie , toczy -może się dotrą


Mogą nie ;) - u mnie w hali garażowej mieszkało Ferrari i  piszczały facetowi masakrycznie.

Ale te sportowe klocki to często lubią gadać ;) 

 

5 godzin temu, jaszyn napisał:

z tego co wiem to częsc własciclei Q wymieniała normalnie po 15 kkm tak jak nakazuje producent? sorry może głupie pytania kopletnie sie nie znam na tym.

Ci, którzy robili po 15k, to kupowali na własność, czy brali w wynajem? :) 
O ile pamiętam, w BMW M pierwszy przegląd jest obligatoryjny po 2 tys.

Jak zrobisz po 5K pewnie nie będzie dramatu, ale może lepiej na wczasach uważać z obrotami i muskać gaz jak w e-boxerze

 

A poza tym, to gratulacje z zakupu ciekawego auta. Oby się godnie sprawowało :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jaszyn napisał:

w Lublionie ASO nie chcec zmienic brak aurotuzacji

Naprawdę nie mają autoryzacji ? Ze strony alfy wynika, że jest to pełnoprawne ASO.

 

Właśnie brak ASO w północnej Polsce skutecznie hamuje moje zapędy do Alfy :/. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jaszyn napisał:

 

 

Klapy podobno bez problemu się da zrobić, gwarancje kupiłem na  5 lat - jak z tym żyć ?;)

https://www.active-sound.eu/de/alfa-romeo/giulia/giulia-typ-952/alfa-romeo-giulia-active-valve-control-klappensteuerung

Mam to w AMG, super sprawa, montaż i demontaż- 3 min. roboty w garażu... :)

Proszę bardzo ;)

Edytowane przez Dottoree
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jaszyn napisał:

o dzięki super sprawa

A co do oleju, zmieniłem sam olej i filtr po 2 tys. km u "Pana Mietka" i nic nie zostało w kompie, ASO poźniej przy przeglądzie się nie czepiało.

BTW. mieszkamy chyba na tej samej dzielni, bo widzę znajomą Stokrotkę :)

No i nie Giulia, a Stelvio:

https://www.active-sound.eu/de/alfa-romeo/stelvio/stelvio-typ-949/alfa-romeo-stelvio-active-valve-control-klappensteuerung

Edytowane przez Dottoree
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wymieniałem olej po jakiś 3-3.5 tys km. Jak planujesz dalszy wyjazd to ja bym to zrobił. Miejsce raczej nie ma zaznaczenia, tylko czym ci zaleją. Ewentualnie kup filtry z Alfy żeby nikt się nie przyczepił czemu są jakieś aftermarketowe, a oleju raczej na analizę nikt dawać nie będzie czy to było coś z Alfy czy innego producenta.

 

a poza tym to gratulacje:thumbup: niech dobrze się sprawuje

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem Forda RS to też po 3000 wymieniałem i do tego czasu w zasadzie myślałem gaz :facepalm:

Raczej zdecydowałbym się na wymianę. Wiadomo niektóre samochody to spełnienie marzeń a jak wiadomo na marzeniach się nie oszczędza.

 

Gratulacje zakupu i wyboru. Jeśli szukałbym czegoś tak mocnego i drogiego to na pewno byłaby to alfa. Ale chyba jednak do mnie bardziej przemawia giulia. Oczywiście tu już chodzi tylko o to co komu a nie po co 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...