Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Bosman napisał:

Moje obserwacje niestety pokrywają się z tymi Bębna, tak z 50% zaobserwowanych przeze mnie burackich akcji na ulicy/trasie to kierowcy tej marki.

Co ciekawie dotyczy to nawet częściej zupełnie nowych aut, niż starych tzw. "dresiarskich" modeli.

To oczywiście tylko subiektywne odczucia głównie z W-wy i okolic.

 

Szkoda, bo to świetne auta.

Jestem tu zresztą dość niekonsekwentny, bo rajdówkę mam BMW i jakoś z tym żyje i bawię się w tym aucie wyśmienicie.

Tu się nie zgodzę. Moje obserwacje z Warszawy, to, że buractwo można zobaczyć wieczorem w centrum Warszawy.

Zauważyłem, że wiochę odstawiają kierowcy w super autach tak po 20:00. W porach wcześniejszych auta trzymają w garażach a wieczorem się lansują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lojszczyk napisał:

Tu się nie zgodzę. Moje obserwacje z Warszawy, to, że buractwo można zobaczyć wieczorem w centrum Warszawy.

Zauważyłem, że wiochę odstawiają kierowcy w super autach tak po 20:00. W porach wcześniejszych auta trzymają w garażach a wieczorem się lansują.

To proste bo w dzień jeżdżą BMW :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, turdziGT napisał:

A no i oczywiście tuż za X6 są kierowcy Cayenne. To z przed 5 minut pod hotelem. No nie zmieściło się .......o ile wogole próbowałem albo próbowałam    :facepalm: :D

20190524_173741.jpg

 

To głównie wina miejsc postojowych, lub ich braku i ogólnie próba wciśnięcia jak najwięcej miejsc parkingowych przez developerów. Dlatego taka sytuacja to mus, by można w miarę komfortowo wysiąść, nie narazić się na obicie, itp. Ten bmk'a już stanął bezpiecznie tuż przy linii, jakby porsche zaparkowało prawidłowo, to kierowca vw miałby problem i kolejne auto co by się wcisnęło pomiędzy bmw a porsche.

 

Ostatnio we Wrocławiu nocowałem i miejsca parkingowe w podziemnym garażu miały ok 2.1m .....masakra, dobrze, że miałem miejsce przy ścianie, a nie pomiędzy dwoma samochodami.

Coś w tym stylu (audi przy scianie, vovlo przy scianie, a i tak mega ciasno)

image.png.37b5cfe473691fb06e6d5df69c6057f7.png

https://moto.trojmiasto.pl/Czy-miejsca-parkingowe-sa-za-ciasne-Absurd-goni-absurd-n107592.html

Edytowane przez Korton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, radekk napisał:

@Korton fajnie tak sobie pooglądać zdjęcie żeby dla pewności utrwalić każdy szczegół:mrgreen::P

To nie moje zdjęcie, to z artykułu jak developer zrobił miejsca parkingowe na jednym z Krakowskich osiedli, chyba, że nie o to chodzi - ale wtedy nie łapie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Korton napisał:

 

To głównie wina miejsc postojowych, lub ich braku i ogólnie próba wciśnięcia jak najwięcej miejsc parkingowych przez developerów. Dlatego taka sytuacja to mus, by można w miarę komfortowo wysiąść, nie narazić się na obicie, itp. Ten bmk'a już stanął bezpiecznie tuż przy linii, jakby porsche zaparkowało prawidłowo, to kierowca vw miałby problem i kolejne auto co by się wcisnęło pomiędzy bmw a porsche.

 

Ostatnio we Wrocławiu nocowałem i miejsca parkingowe w podziemnym garażu miały ok 2.1m .....masakra, dobrze, że miałem miejsce przy ścianie, a nie pomiędzy dwoma samochodami.

Coś w tym stylu (audi przy scianie, vovlo przy scianie, a i tak mega ciasno)

image.png.37b5cfe473691fb06e6d5df69c6057f7.png

https://moto.trojmiasto.pl/Czy-miejsca-parkingowe-sa-za-ciasne-Absurd-goni-absurd-n107592.html

Jasne miejsca są małe i to wszędzie ale zawsze można się starać wykazać choć odrobinę checi  żeby próbować się zmieścić nie utrudniając życie innym. To tak jak jazda lewym pasem mimo że prawy wolny.A ja sobie jadę lewym  i ch.... ci w 4 litery. Bo liczy się tylko ja, ja ja, i moje albo mnie. Egoizm  do kwadratu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, turdziGT napisał:

Jasne miejsca są małe i to wszędzie ale zawsze można się starać wykazać choć odrobinę checi  żeby próbować się zmieścić nie utrudniając życie innym. To tak jak jazda lewym pasem mimo że prawy wolny.A ja sobie jadę lewym  i ch.... ci w 4 litery. Bo liczy się tylko ja, ja ja, i moje albo mnie. Egoizm  do kwadratu. 

 

To nie to samo, bo jadąc lewym masz wybór i to tylko zależy od twojego widzimisię, poza tym to wbrew przepisom. Zaparkowanie samochodem 1.8m + lusterka na 2.1m nie narażając samochodu to już nie to samo.

Poza tym czasem przyjeżdzając na miejsce nie wiemy jaka była sytuacja wcześniej, raz tak miałem - przyjechałem na parking galerii handlowej, ktoś stał okrakiem na 2 miejscach, stanąłem obok, także na środku 2 miejsc parkingowych. Po jakimś czasie przychodzę do samochodu, patrzę i wygląda, że zaparkowałem jak osioł, obok mnie pusto, a ja stoję na środku zajmując 2 miejsca :)

Edytowane przez Korton
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Korton napisał:

To nie moje zdjęcie, to z artykułu jak developer zrobił miejsca parkingowe na jednym z Krakowskich osiedli, chyba, że nie o to chodzi - ale wtedy nie łapie :)

Mój znajomy kupił nowe mieszkanie tzw. Apartament. Po pomiarach okazało się, że jest mniejszy metraż. A płacił za metr kwadratowy. Teraz wystarczy pomnożyć przez mieszkania i ilość pięter o tyle jest developer na plus. Niestety trafiła kosa na kamień. To miejsce parkingowe też ma jakiś metraż ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary miejsc parkingowych to jedno, ale przy korzystaniu z nich potrzebne jest jeszcze minimum myślenia nie tylko o czubku własnego nosa i poszanowanie cudzej własności. Ostatnio byłem w jednej z krakowskich galerii i jak zwykle na parkingu wielopoziomowym przytuliłem się prawą stroną maksymalnie do betonowego słupa, po mojej lewej stał Golf mark II do którego miałem przy takim sposobie parkowania pewnie około metra, wysiadałem zupełnie swobodnie. Jak wróciłem do auta to Golfa już nie było a na moich drzwiach miałem pięknie odbitą pionową krechę ze śladami lakieru.
Biorąc to pod uwagę w 100% bezpieczne miejsce parkingowe musiałoby mieć pewnie ze 4,5 m, przyjmując oczywiście, że parkujący trafi w sam środek dzięki specjalnym pomocniczym liniom migającym na różowo czy tam selednowo, ew. mogłoby być otoczone betonowym murem i fosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adi napisał:

Jak to napisałeś, to pomyślałem, że będzie pierwsza Giulia QV na forum...ale reszta się już nie zgadzała ;)

 

No i okazało się, że ostatnia nadzieja na ciekawe auta (Ty) odchodzi do popularnego segmentu. Zawsze to lepiej niż Audi ;)

Nadzieja umiera ostatnia - moze nie Giulia ale Stelvio QV.

Nie wiem czy to alternatywa dla STI ale jak dotrze to dam znac.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Efti napisał:

Ostatnio byłem w jednej z krakowskich galerii i jak zwykle na parkingu wielopoziomowym przytuliłem się prawą stroną maksymalnie do betonowego słupa, po mojej lewej stał Golf mark II do którego miałem przy takim sposobie parkowania pewnie około metra, wysiadałem zupełnie swobodnie. Jak wróciłem do auta to Golfa już nie było a na moich drzwiach miałem pięknie odbitą pionową krechę ze śladami lakieru.

 

Ja jak jadę do galerii to parkuje na samym końcu gdzie nikt nie parkuje bo jest 300m do wejścia i nie chce się dupy ruszyć...wracam...obok stoi gulf albo pasat tak blisko, że wejść nie mogę...kuuu..wa! co tym ludziom jest się pytam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bikeman1 napisał:

 

Ja jak jadę do galerii to parkuje na samym końcu gdzie nikt nie parkuje bo jest 300m do wejścia i nie chce się dupy ruszyć...wracam...obok stoi gulf albo pasat tak blisko, że wejść nie mogę...kuuu..wa! co tym ludziom jest się pytam???

Standard.2 dni temu parkowalem na lotniskiem parkingu.500 m od wejścia najwyższy poziom jak naj dalej.Bankowo będzie ktoś zaparkowany obok i to tak że się drzwi nie otworzy :facepalm:

9 godzin temu, Korton napisał:

To nie to samo, bo jadąc lewym masz wybór i to tylko zależy od twojego widzimisię, poza tym to wbrew przepisom. Zaparkowanie samochodem 1.8m + lusterka na 2.1m nie narażając samochodu to już nie to samo.

Poza tym czasem przyjeżdzając na miejsce nie wiemy jaka była sytuacja wcześniej, raz tak miałem - przyjechałem na parking galerii handlowej, ktoś stał okrakiem na 2 miejscach, stanąłem obok, także na środku 2 miejsc parkingowych. Po jakimś czasie przychodzę do samochodu, patrzę i wygląda, że zaparkowałem jak osioł, obok mnie pusto, a ja stoję na środku zajmując 2 miejsca :)

Tu masz rację bo faktycznie sytuacja wcześniej jest niezna ale jeżeli auto jest zaparkowane krzywo to i tak świadczy to przynajmniej o nieścisłości właściciela.

 

 

Angielszczyzna kurka wodna. To już 3 alert na desce w przeciągu 3 dni i 500km a auto ma 15K i pachnie nowością :facepalm:

20190525_100629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak to napisałeś, to pomyślałem, że będzie pierwsza Giulia QV na forum...ale reszta się już nie zgadzała 
 
No i okazało się, że ostatnia nadzieja na ciekawe auta (Ty) odchodzi do popularnego segmentu. Zawsze to lepiej niż Audi
A tak poważnie, to mega jest ta Beemka.
 


Ale jakie odchodzi, jaka beemka??? . Ja ją tylko ujeżdżam przez 4 dni (żal było odmówić sobie takiej gratki ;)) a potem wracam do kochanego choć duuuuzo gorszego Ghibli .... i tak bym nie zamienił ;)

QV cały czas mi po głowie chodzi ...
  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta dla nie ma tylko jedną wadę i jest nią pozycja za kierownicą ale to tyczy się każdej Stelvio. Mega lekkie auto tzn jest lekkie jak na SUV ale zza kierowcy jest jeszcze lżejsze jak by ważył 1400 kg a nie 1700.Świetny automat ZF , mega precyzyjny układ kierowniczy,  osiągi też świetne. Dzwiek silnika to kwestia gustu mnie ten V6 90 stopni nie przypadł do gustu ale tak jak mówię to kwestia preferencji.W trybie komfort bardzo uniwersalne nie wiesz że masz pod nogą taka bestię. Konkurencji też raczej nie ma musiało by to być Fpace SVR  ? bo Macane za małe i za wolne z to Cayenne czy X5M to inna klada i na pewno nie taka zwinna.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, carfit napisał:

A tak zapytam , jeździł ktoś z Was , testował AR Stelvio Q 510KM ? 

Jezdzilem i ja i potwierdzm co @turdziGT pisze, chociaz dziwiek silnika to kwestia gustu - mnie sie podobal.

Co do pozycji za kierownica to fatkycznie troche dziwne uczucia, zwlaszcza jak sie ktos przesiadl z jakiegos normalnego (nie SUV) samochodu.

Niby siedzisz metr nad ziemia ale mozna sobie naprawde na duzo pozwolic, trzeba sie do tego przyzwyczaic.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...