Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałem że to złe auto, napisałem że w tj budzie za parę lat wszędzie będzie ich pełno. Co do kształtu w Audi jest cały czas ewolucja a w BMW jednak czasem pojawia sie rewolucja.

Rozumem, że auto jest w 100% perfekcyjnie poprawne i cieszy mnie, że jesteś wewnętrznie uradowany.

 

Najlepiej prowadzącym samochodem którym trochę po PL jeździłem było EVO X - wymiar jak w playstation i nigdy nie jeździłem żadnym choć trochę podobnym w powadzeniu subaru ani innym ale też nie mam ku temu okazji. Obecny user S8 (właściciel firmy) równeż używał EVO i też stwierdził, że to inny wymiar i inna masa w stosunku do S8 pomimo ceramicznych hamulców itd, Nie wiem jak jeździ się RS6 ale jeżeli lepiej prowadzi się niż EVO X to aż ciężko to sobie wyobrazić tym bardziej, że EVO robiło rzeczy "nie możliwe". To niepałowane EVO kupił mój kolega (czynny rajdowiec) który na co dzień zajmuje się serwisem Subaru EVO i innymi - stwierdza dokładnie to samo co ja - inny wymiar ale używa go cywilnie bo za ciężki na rajdy i zbyt delikatny dlatego jeździ specjalnym GC8 . Oczywiście moce S8 i EVO są nie porównywalne, jak i komfort, itp 

 

Wg mnie, RS6 może to być jednym z ostatnich tak ekstremalnie dobrych i poprawnych aut, które w moich odczuciach sprawia wrażenie auta niezwykle delikatnego. Może faktycznie po "prezentacji" by się coś zmieniło, ale w obecnym kształcie to po prostu audi. Oby nie zabrakło Ci przyczepności...


Aha, kolega w US ma ZR1 i gdyby mógł to by z niego nie wychodził  a tam nadal tylko dwa zawory na cylinder plus mechaniczna sprężarka. cena sporo niższa ale auto nie rodzinne i nie 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie naprawdę nie rozumie tych wszystkich dywagacji i porównywań(szczególnie ze masa ludzi i znawców nie miała okazji jechac za kierownicą takiego RS6 szczególnie nowego wiec,takie dyskusje mozna wsadzic sobie krótko mówiąc......wiecie gdzie.Jak dla mnie mega maszyna...pzdr  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dopłacanie do Performance mija się z celem, bo to w zasadzie tylko program, który podejrzewam, że@@carfit sam ogarniesz albo oddasz do Sportmile.

 

Miałem przyjemność jechać wersją Performance do Poznania. Przyjemna i krótka podróż.

Złego słowa o tym się nie da powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba normalnie. Subaru z EyeSight też tak zrobi. Moim zdaniem nie wykryła, że zderzą się te dwa pojazdy, tylko wykryła, że za bardzo zbliżyła się do poprzedzającego pojazdu.

Nie, w tym przypadku pojazd jadący bezpośrednio przed Teslą poruszał się ze zbliżoną prędkością (może nawet przyspieszał). Natomiast bardzo słabo widoczny VAN/SUV rzeczywiście zmniejszał znacząco prędkość. I to wg mnie zostało przez Teslę rozpoznane.Trzeba zwrócić uwagę, kiedy pojawia się sygnał ostrzegawczy w Tesli (jest to sporo wcześniej zanim dochodzi do wypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bierz alfę ! Na RS4 trzeba czekać  a piękna Gulia  jest do wzięcia od ręki  :wub:

 

http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-carserwis-dealer-nr-1-juz-w-salonie-ID6yC8RP.html#787f16e52b

Korci strasznie , bo jest przepiękna , ale z AWD przy takich mocach nie zrezygnuje :(

 

 

Panie Edwinie, może kompromis mniejsza moc ale napęd Q4, czyli Alfa Giulia Veloce

 

Jeśli chodzi o audi, to kolega, który raz przejechał się RS6 powiedział, że jest szybkie, ale przez tę masę fizyki się nie da oszukać i hamuje słabo. 

Edytowane przez BW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem fascynacji elektrykami. Ta nagonka na silniki spalinowe że trują, że kończą się złoża itp. Złoża według uczonych się nie kończą bo niewiedzą ile ich jest więc skąd można wiedzieć że się kończą!? Dobry przykład na ceny paliw (które są niby połączone z kończącymi się złożami ropy), mieliśmy gdy amerykanie chcieli utrzeć nosa ruskim i jak spadało zapotrzebowanie na ropę oni nie zmniejszali wydobycia (oczywiście w współpracy z arabami). Okazało się że paliwo na stacjach potaniało o 1 zł. Teraz mam pytanie dla zwolenników elektrycznych aut: jak myślicie jakie podatki rządy nałożą na właścicieli aut elektrycznych jeżeli nie będą mogli ściągać daniny nałożonej na paliwo płynne? Teraz dotują zakup a jak wszyscy będziemy mieli takie auta to nam dowalą podatek od utylizacji baterii w wysokości 10 tyś zł raz na 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dopłacanie do Performance mija się z celem, bo to w zasadzie tylko program, który podejrzewam, że@@carfit sam ogarniesz albo oddasz do Sportmile.

 

Miałem przyjemność jechać wersją Performance do Poznania. Przyjemna i krótka podróż.

Złego słowa o tym się nie da powiedzieć.

Jest w tym temacie czym różni się wersja Performance od zwykłej RS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bierz alfę ! Na RS4 trzeba czekać a piękna Gulia jest do wzięcia od ręki :wub:

 

http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-carserwis-dealer-nr-1-juz-w-salonie-ID6yC8RP.html#787f16e52b

Korci strasznie , bo jest przepiękna , ale z AWD przy takich mocach nie zrezygnuje :(

Panie Edwinie, może kompromis mniejsza moc ale napęd Q4, czyli Alfa Giulia Veloce

 

Jeśli chodzi o audi, to kolega, który raz przejechał się RS6 powiedział, że jest szybkie, ale przez tę masę fizyki się nie da oszukać i hamuje słabo.

Chcesz powiedzieć ze 33m ze 100km/h to słabo ? Hamulce ceramiczne z przodu 420 mm z tylu 370 mm . Według mnie hamują nadzwyczaj dobrze .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie o rs6 ze to sredni samochod, że nie hamuje, ze za pare lat bedzie ich pełno, ze jest autem bez jaj, że Tesla lepsza?? :blink:  :blink:

to jest forum pasjonatów motoryzacji z benzyna we krwi czy forum szydełkowania??  Ten samochód urywa dupsko  jak przyspiesza, jak hamuje, jak wchodzi w zakrety...W grubym szoku jestem...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwin a nie wolales tego :D

BTW na razie jednen z 8 zbudowanych.

 

Zainteresowanym mogę zdradzić z pierwszej ej ręki że RS4 i Rs5 będzie miało 2.9 z biturbo 450KM i 600 NM

post-1135-0-36257800-1484159912_thumb.jpg

post-1135-0-12356900-1484160119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ze za pare lat bedzie ich pełno

pewnie, przecież to z wyglądu A6 ze znaczkami. Pierwsze lepsze ogłoszenie, A6 30TDI cena 120k za parę lat to cena będzie 60k a zamiast taniego nowego wozidełka weźmie niejeden w kredycie i viola. Potem znaczki itp. Przecież pełno tego wszędzie jakieś pod wersje S line takie tam blahblahblah

 

To że akurat ktoś ma prawdziwe RS6 a obok sąsiad podstawową A6 to dla trzeciego żadna różnica dlatego tak dużo jest tych aut. Dla jednego dobrze, dla drugiego nie, to wszystko. Ale to, że będzie ich pełno jak obecnie starsze generacje to nie wątpię. Nie wiem skąd jesteś ale na północy grupa VW jest ubóstwiana, więc chyba śmiało mogę powiedzieć, że maso, miasteczko wioska, pole namiotowe to 65% auta niemieckie głównie z grupy WV. Głupi Lotos i też same passaty itp z grupy VW

 

nawet wkleję komentarz z portalu motoryzacyjnego - ja w tym nie siedzę a moja obserwacja jest niezwykle zbliżona

 

 

 

Jeden z niewielu w motoryzacji przykładów wprowadzania kolejnych generacji modelu na zasadzie niekończącego się faceliftingu. Ten, trzeba przyznać, jest chyba najbardziej udany z dotychczasowych, jakkolwiek A6 wciąż pozostaje obrzydliwie akuratny.~Luzacjusz
Byli tacy, dla których poprzednie A6 wyglądało jak marzenie, choć częściej na pytanie o stylistykę tego modelu, mówiło się: „Ok, ale to Audi”. Nowemu A6 wyrosły pazury. I ciągle to jest Audi.~Powagosław

 

więc jak dla mnie, to kolejne Audi i mam tu na myśli zewnętrzny kształt a nie flaki. Np, osobiście uważam za żałosne przeróbki lamp w niższych modelach na ledowe tak jak to ma audi w nowyszch modelach no ale skoro kształt się prawie nie zmienia to może taki właściciel jednym ruchem podbija sobie rocznik modelowy :)


p.s.

a jeszcze parę lat temu usd był po 2 pln i trzeba było GTR-a kupić :) Nawet teraz sprzedaż pewnie byłaby z zyskiem :)


a apropos północy i właścicieli Audi, Rejestracja GA czyli GDYNIA jakby ktoś nie wiedział

 

https://youtu.be/BCaU9B2Q0nA?t=133

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu. Nie widziałem go na żywo, ale podejrzewam, że w porównaniu do zwykłej A6 wygląda jak na poniższym zdjęciu. ;)

 

attachicon.gifFB_IMG_1484165118541.jpg

To jest już konkretny kierunek :)

Widziałem ostatnio na żywo 911 GT3 na zlocie przy granicznej miejscowości Chojna "lotnisko" z niemcami. Przyjezdzaja czasami niemce autam sie poscigac . bylo wszystko rs 4 rs 6 rs stare mlode  , byl tes GTR seryjny.

Wpadł wyżej wymieniony GT 3 i skończyła się impreza :D

POZAMIATAŁ :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt.

 

Tyle że mi chodziło o zobrazowanie różnicy w wyglądzie między zwykłą A6 a RS6 przy pomocy tego zdjęcia. ;)

lubię takie zobrazowanie :)

 

Ja to bym chciał tego pięćdziesięciolatka :). O wiele bardziej, niż tę nówcię ;).

Widuje po niemcach , kurde jakie dopieszczone jeżdżą ....

No nie z lat 60 ale 80 TH, moim zdaniem jedne z najpiękniejszych klasyków.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To że akurat ktoś ma prawdziwe RS6 a obok sąsiad podstawową A6 to dla trzeciego żadna różnica dlatego tak dużo jest tych aut

każde oko nawet nie wprawne zauważy różnice pomiedzy rs6 a a6 tdi więc nie wiem o czym piszesz. Wcale mnie  nie dziwi, że tych aut tyle u nas jezdzi bo Audi to niezłe samochody. Nawet nie bede porównywał do nowych modeli naszej szanownej marki bo dzieli je przepasc - niestety

 

 

 

filmik jak filmik wpisz na YT Subaru idiots i wyskoczy Ci masa podobnych filmów z udziałem aut marki Subaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

każde oko nawet nie wprawne zauważy różnice pomiedzy rs6 a a6 tdi więc nie wiem o czym piszesz

 

Wprawne zauważy, ale te auta są na tyle podobne że ktoś kto się nie interesował tematem może bardzo łatwo je pomylić.

 

Gdybym zobaczył to zdjęcie i miał rozpoznać w ciągu 5 sekund co to za auto, to nie byłbym pewien czy to nie RS (to 2.0 diesel)

post-24949-0-28463100-1484169977_thumb.jpg

Edytowane przez nhp890
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

filmik jak filmik wpisz na YT Subaru idiots i wyskoczy Ci masa podobnych filmów z udziałem aut marki Subaru. 

 

ale np. stosunek idiots w BMW do idiots w Subaru wynosi 100:1  :D

 

 

 

 

każde oko nawet nie wprawne zauważy różnice pomiedzy rs6 a a6 tdi więc nie wiem o czym piszesz

 

Wprawne zauważy, ale te auta są na tyle podobne że ktoś kto się nie interesował tematem może bardzo łatwo je pomylić.

 

Gdybym zobaczył to zdjęcie i miał rozpoznać w ciągu 5 sekund co to za auto, to nie byłbym pewien czy to nie RS (to 2.0 diesel)

 

ano racja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie, ale się różni

Audi-RS6_Avant_performance-2016-ig.jpg

 

post-24949-0-28463100-1484169977_thumb.j

 

ale co miał zrobić? po prostu innego ciekawszego wyboru w tym budżecie nie było

Problem w tym, że zdjęcia nie oddają rzeczywistości!!! Na żywo, nawet laikowi, trudno pomylić te dwa auta.

Podobnie sprawa ma się z innymi modelami RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...