Skocz do zawartości

Zakup nowego impreza wrx sti vs focus rs


gaiden

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dźwięk nowego SERYJNEGO STI lepszy od seryjnej Foki? Czyżby?

 

https://youtu.be/DXMoM-Nw-uc

 

(przewinąć 30s)

A słyszałeś dźwięk focusa na żywo? Dla mnie jest żenujący. Tragedia. Właśnie z dwóch powodów go nie kupię: jeden to dźwięk (wiem, można to "naprawić" montując inny wydech) i ugrzeczniony wygląd w stosunku do mk2.

 

 

Ty nie kupisz, kupia tysiace innych ;):D

wyglad, jak i dzwiek, to rzecz bardzo indywidualna - mi przod RS'a tez slabo pasuje, moze przy okazji FL (o ile bedzie takowy) cos poprawia

 

obecnie na szczescie jest naprawde z czego wybrac w segmencie HH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dźwięk nowego SERYJNEGO STI lepszy od seryjnej Foki? Czyżby?

 

https://youtu.be/DXMoM-Nw-uc

 

(przewinąć 30s)

A słyszałeś dźwięk focusa na żywo? Dla mnie jest żenujący. Tragedia. Właśnie z dwóch powodów go nie kupię: jeden to dźwięk (wiem, można to "naprawić" montując inny wydech) i ugrzeczniony wygląd w stosunku do mk2.

 

 

Ty nie kupisz, kupia tysiace innych ;):D

wyglad, jak i dzwiek, to rzecz bardzo indywidualna - mi przod RS'a tez slabo pasuje, moze przy okazji FL (o ile bedzie takowy) cos poprawia

 

obecnie na szczescie jest naprawde z czego wybrac w segmencie HH

 

Nie będzie FL - RS wychodzi zawsze na koniec produkcji focusa danej generacji. To jest już focus po FL. Coś planują focusa rs500, ale z przecieków słychać o ceramice, dwusprzęgłowej skrzyni co wywinduje cenę do ceny pewnie audi rs3 a to będzie dużo za dużo wg mnie, gdyż nadal jest to... ford focus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu bowiem sam jakiś czas temu szukałem mocnego samochodu.

 

Odwiedziłem salony i w boju pozostały :

Honda Civic Type R - Odpadła w przedbiegach ponieważ ma napęd na tylko przód, poza tym nie ma ich już prawie na rynku. Wchodzi nowy Civic a do pojawienia się type R trzeba poczekać.

BMW 140i - odpadł ponieważ jest mały dla mnie za mały w środku.

Ford focus RS - dealer z Chorzowa i Katowic nie ma tego samochodu w salonie. Podobno RS zobaczyć i kupić w Krakowie. Bez komentarza

Subaru WRX STI- od zawsze byłem zakochany w subaru. Jazda próbna przechyliła wagę na korzyść Subaru. Mocne, dużo miejsca w środku

 

W Fordzie RS siedziałem w wypożyczalni samochodów. Jak dla mnie za mało miejsca.

Jako ciekawostkę powiem ,że wypożyczalnia posiada szereg supersamochodów od Ferrari na McLarenie kończąc jednak największym zaskoczeniem tam jest ford focus. Na pierwszych metrach ford kasuje dużo mocniejsze supersamochody.

 

Do salonu Skody nie wchodzę bo jeszcze zmienię zdanie o STI.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gaiden, nie raz słyszałem na żywo RS-a i nie raz słyszałem na żywo seryjne nowe STI (zresztą mój starszy sedan praktycznie niczym się w tej kwestii nie różni od MY15, a przez jakiś rok jeździłem na serii) i uważam, że Foka wypada dużo lepiej (zwłaszcza pod większym obciążeniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS jest produkowany chyba w Niemczech a więc nic w EU nie płacą dodatkowo. Subaru jako, że importuje z Japonii ma 10% cła. Wiem, że to tyczy się całej Unii ale może jakoś w innych krajach zakrywają tą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ford focus RS - dealer z Chorzowa i Katowic nie ma tego samochodu w salonie. Podobno RS zobaczyć i kupić w Krakowie. Bez komentarza

Sprzedaż i serwis RS'a, Mustanga oraz Edge'a odbywa się tylko w specjalnych salonach FordStore. Jest ich w tej chwili 8 w Polsce.

Dealerzy nie mają samochodów na salonie bo wszystkie się sprzedają. Pula jest bardzo mała.

Mam jeden samochód pod klienta przygotowany do wydania. Do przyszłego wtorku (22.11.2016) mogę pokazać, ale trzeba się kontaktować bezpośrednio ze mną.

 

Sercem jestem zawsze przy Subaru, przy Fordzie zawodowo. RS jest spoko, ale klimat ma słaby. W środku niewiele różni się od zwykłego Focusa i to bardzo boli. Jedynie fotele Recaro dodają uroku, ale są bardzo twarde i przy codziennym użytkowaniu moim zdaniem się nie sprawdzają.

Wydech po MKII rozczarowuje, tak se buczy. Spodoba się tym co lubią jak wydech popierduje po zamknięciu przepustnicy - to RS robi ładnie.

Pełne brzmienie pojawia się dopiero jak się silnik rozgrzeje. ECU zabezpiecza silnik przed pałowaniem na zimno.

 

Zdecydowanie STi w tych pieniądzach. :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sprzedaż i serwis RS'a, Mustanga oraz Edge'a odbywa się tylko w specjalnych salonach FordStore

 

Tak jest,

 

 

 

RS jest spoko, ale klimat ma słaby

 

Zaczekajmy na egzemplarze po wydechu i mapie. Bez wydechu i mapy to i evo jest nudne i nijakie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przecież w srodku STI tez jakos drastycznie nie różni sie od reszty z gamy.

W porządku, ale wnętrze STi przynajmniej jakoś żyje, a w Focusie jest smutno jak na Bronxie w nocy. Czarno, szaro, plastikowo. Ciężko w ogóle poznać, że to RS. Niebieskie obszycie kierownicy, inna gałka (jak w wersji Trend Sport), inne zegary i dodatkowe wskaźniki na desce (precyzyjne jak wbijanie gwoździa z zamknietymi oczami). Sytuację odmieniają tylko fotele Recaro o ile są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Informacja na nt RS-a od sprzedawcy w Ford Store - "nic nam nie wiadomo, o tym, abyśmy sprzedawali wadliwe samochody".

Ha,ha,ha....

Poczułem się od razu w domu. Jak w wątku na temat SBD albo UPG w 2,5T :hi:.

 

Pewnie za jakiś czas Ford poinformuje, że żadnej wady nie było, ale od jakiejś daty silnik w RS-ie jest poprawiony ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marhof napisał:

Hmm, czyżby wychodziły pewne problemy? Porównanie do 2.5T nasuwa się samo... Technicznie zaczyna się od 3:09 (...)

 

kompletny long-block w ASO zaledwie 7500 USD? taniocha! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, house_1 napisał:

Informacja na nt RS-a od sprzedawcy w Ford Store - "nic nam nie wiadomo, o tym, abyśmy sprzedawali wadliwe samochody".

Ha,ha,ha....

Poczułem się od razu w domu. Jak w wątku na temat SBD albo UPG w 2,5T :hi:.

 

Pewnie za jakiś czas Ford poinformuje, że żadnej wady nie było, ale od jakiejś daty silnik w RS-ie jest poprawiony ;).

 

Heh, jakbyśmy się przeszli do kilkudziesięciu salonów Forda w Polsce to by się fajne historyjki tutaj wkleiło :D

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Paweł_P napisał:

 

Heh, jakbyśmy się przeszli do kilkudziesięciu salonów Forda w Polsce to by się fajne historyjki tutaj wkleiło :D

Sprzedawcy Forda spokojnie mogą powiedzieć, że "doganiamy legendę, jaką jest Subaru Impreza STI - przynajmniej jeżeli chodzi o niezawodność naszego silnika" :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, coś tam Ford stara się załatać... podobno na przeglądach nie wymieniają oleju tylko całe silniki  ;)

 

http://www.thedrive.com/sheetmetal/17246/the-cause-of-the-ford-focus-rs-head-gasket-issues-has-been-discovered

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It should also be noted that the internet seems to have blown the commonality of this problem out of proportion. Yes, this is a serious problem that should never have occurred. Yet it only seems to have happened to 3 percent of all Focus RS models made. A spreadsheet on the FocusRS.org forums currently lists 48 cars known to be affected. Compared to 3,500 cars sold as of last March according to Motor1, it's a very small proportion of cars built that actually suffer from this problem. Remember the numerous head gasket problems reported by owners of Subarus in the mid-2000s that Subaru did nothing about, in comparison? The Focus RS has gained a bad reputation for a problem affecting only a small number of actual cars.

 

pamietam Dyrekcja i AK uzywala takich samych argumentow: sypie sie tylko nieznaczna czesc sprzedanych SBD... ;)

Edytowane przez eddie_gt4
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może to tylko choroba wieku dziecięcego...

W dniu 5.01.2018 o 23:18, Pyzo napisał:

SBD i 2.5T nigdy sie ich nie doczekaly ;)

Audi i silniki FSI z odkładającym się nagarem, wciąganiem oleju 1l na 1000km podobnie

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...