Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, fiku napisał:

 


Przecież umieszczona jest w obudowie zbiornika spryskiwaczyemoji3.png Demontujesz zbiorniczek, zakładasz nową pompkę i cieszysz się szybko ubywajacym plynememoji6.png

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Dzięki, wiem że w zbiorniku, ale jak oglądałem zbiorniczek, to jakoś tak nie za bardzo widziałem jak się do niego dostać (poza wlewem, gdzie jak pierwszy raz kupiłem baniak 5-litrowy, to kilka razy patrzyłem pod samochód, czy nie robi się kałuża, bo cały baniak się zmieścił :) ), popatrzę jeszcze raz w sobotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz go zdemontować czyli dwie śruby klucz 10 po czym odpinasz 3 wtyczki + 3 wężyki.Przed wyciągnąłem spuścić pasuje płyn, ja do tej operacji wykorzystywalem starą pompkę do akwarium

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miroman napisał:

a jak już "zanabędę" taka pompkę to w SG poliftowym jak się do niej dostać? trzeba zdejmować zderzak?

nie przerabiałem tego w polifcie więc Ci w tym nie pomogę

2 godziny temu, fiku napisał:

Przecież umieszczona jest w obudowie zbiornika spryskiwaczyemoji3.png

ale On o polifta pyta, tam jest zbiornik w nadkolu schowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej od niedawna jestem właścicielem Forestera 2.0 XT MY03 :)
Mam dwa szybkie pytania:

1. Radio - jak ustawić głośność z którą uruchamia się przy starcie silnika? Radio które jest u mnie to ten sam model jak na zdjęciu (nieważne że anglik)12615d1214430373-questions-stereo-replac


2. Skrzynia biegów - ciężko wskakuje jedynka i dwójka (chociaż różnie to bywa, czasami wskakują zaskakująco lekko...), najgorzej wsteczny. Najczęściej te problemy występują na "zimno". Czy to może być jakaś poważna usterka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów ;)

 

a więc szybkie pytanie...

napalilem sie cholernie na forka 2.o xt 177km w automacie z  2003- z LPG. Auto w "pełni" sprawne z małymi elementani rdzy do 20000 zl./cena do negocjacji/ Mówię że w pełni sprawne bo kupowane będąc szczerym -po rodzinie. 

 

A teraz pytanie:

jakie są koszty utrzymania?   jak wygląda sytuacja z częściami do tego auta zamienniki - oryginał ,  czy robocizna to typowo aso czy "dobry" mechanik poradzi sobie z ewentualnymi usterkami ? 

dodam ze obecnie poruszam sie audi a3 141km i koszty nie sa nie wiadomo jak duze tym bardziej ze czesci na ulicy mozna znaleźć,  wiem ze to inna bajka ale czy forek to to dopiero skarbonka ? czy jeśli jak pisze  i to dobry egzemplarz ,spokój ducha i frajda z jazdy 

Dzięki pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro auto po rodzinie to zastanów się jaką tzw. ''kulturę techniczną'' prezentuje obecny właściciel. XT z LPG wymaga IMHO wysokiej kultury jeżeli to ma służyć długo i możliwie niezawodnie.

Ogarnięty warsztat spokojnie sobie z Subaru radzi, ceny części eksploatacyjnych nie odbiegają od bardzo mocno także z tej strony nie ma się czego bać, ważniejszy jest zakup dobrze utrzymanego egz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kultura techniczna"  wierzac zapewnieniom w należytym porządku. Wszystko sprawdzanie i wymieniane w razie konieczności i na czas Jedynie co do zrobienia to małe elementy rdzy na przednim zderzaku wynikająca z chamstwa parkingowego. A tak jak piszę najbardziej obawiam sie kosztów napraw (części jak i samej robocizny) mocno wierzę że Forek będzie znakomitym wyborem

Dzięki  za odpowiedź.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slim2102 napisał:

pytanie do właścicieli foresterów SH po FL z 2 strefową klimą. jak ustawić nawiew aby nie było AUTO przy np. wianiu na nogi i twarz;) ?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

U mnie działa zejście z siłą nawiewu na bodajże dwie kreski (do trzech chyba się nie wyłącza). Potem możesz mieszać w sile nawiewu, a AUTO już się nie załączy.

Sprostowanie: wystarczy po prostu użyć jednego z przycisków do regulacji nawiewu, i AUTO znika.

Edytowane przez Giresse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa zejście z siłą nawiewu na bodajże dwie kreski (do trzech chyba się nie wyłącza). Potem możesz mieszać w sile nawiewu, a AUTO już się nie załączy.

Dzięki! rano sprawdzę, a czy jak mam włączone AUTO i wyłączone A/C to przy temperaturze np. 20.stppni na zewnątrz i ustawionej temp. w pojeździe na 15 to klima mimo wszystko będzie się załączać? Ponad rok mam to auto a człowiek ciągle się uczy ;)

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawione AUTO, to samoczynnie steruje załączeniem A/C w zależności od zadanej i aktualnej temperatury (w środku i na zewnątrz +czujnik nasłonecznienia).

W Outbacku (i zapewne w Foresterze też) jest tak, że jeśli zmienisz cokolwiek (kierunek nawiewu, moc nawiewu, A/C), to tryb AUTO się wyłącza. Jedynie sterowanie obiegiem powietrza (otwarty/zamknięty) nie powoduje wyłączenia funkcji AUTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kultura techniczna"  wierzac zapewnieniom w należytym porządku. Wszystko sprawdzanie i wymieniane w razie konieczności i na czas Jedynie co do zrobienia to małe elementy rdzy na przednim zderzaku wynikająca z chamstwa parkingowego. A tak jak piszę najbardziej obawiam sie kosztów napraw (części jak i samej robocizny) mocno wierzę że Forek będzie znakomitym wyborem

Dzięki  za odpowiedź.  

 

 

 

Elementy rdzy na przednim zderzaku?

To zapewne masz coś takiego hehea6482c1307b0a2590ac0528e5b0d0b4f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodziło? na zewnątrz 11 stopni

 tylko jak wybieram Mode i jest nadmuch na nogi i szybę to włącza się a/c i wyłącza auto, wtedy ręcznie wyłączam a/c i mam zwykły nadmuch o taki jaki mi chodzi. Przy ponownym wciśnięciu Mode i zmianie nadmuchu na nogi i twarz to włącza się auto. Jedyne co mogę wtedy wyłączyć to ręcznie a/c ale auto zostaje.

 

 https://youtu.be/ioWWxx7sH7g

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ada///m napisał:

22mm

Nowe tarcze 24mm

 

OK. Dzięki. Czyli przy np. 23mm zostawiam na kolejny komplet klocków, przy 22mm - wymieniam komplet tarcze+klocki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...