Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Forek S-Turbo. Dzisiaj podczas tankowania zobaczyłem że na klapce od wlewu jest napisane po angielsku żeby lać Super Gasoline. To jest 95 czy 98 ? Do tej pory lałem 95 i było cacy. Na mój chłopski rozum Super Gasoline oznacza benzynę z większą ilością oktanów niż 95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95 jest według instrukcji

Np w Niemczech 95 to "super" a 98 to "super plus". Jest jeszcze 91 "benzin" lub "normal". Wbrew pozorom dużo aut trawi tą najtańszą 91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem W FAQ ale odnośnik nie działa w sprawie diagnostyki abs :/ I tu moje pytanie jak zdiagnozować abs w S-turbo ? Bo diagnostykę ecu silnika zrobiłem ale Abs nie wiem jak zrobić :( pomożecie ?

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu? Coś się sypie czasami czy całkiem nie działa? Bo wstępnie najprościej to przetestować w naturze czyli na szutrze wcisnąć hebel na maxa, najlepiej w zakręcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zapaliła się kontrolka od Abs i nie działa w ogóle :/ W tej pogodzie to nie trzeba szutru aby stwierdzić ze nie działa

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Prawdopodobnie, uwalony kabel od któregoś czujnika przy kole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zapaliła się kontrolka od Abs i nie działa w ogóle :/ W tej pogodzie to nie trzeba szutru aby stwierdzić ze nie działa

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oplucz kola od wewnątrz wodą na myjce - sniegobrej rzucił się na czujnik i bruzdzi. U mnie pomoglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to klops :( Spójrz czy kabelek od czujnika się nie przerwał albo nie rozłączył przy którymś kole. Czasem pomaga pojeździć trochę i parę razy ostro zahamować albo zerwać przyczepność przy ruszaniu żeby pobudzić do życia ESP o ile jest. Jak nie to diagnostyka lub sprawdzenie po kolei 4 czujników ABS a potem to już pompa itd. Powodzenia.

Lub po prostu breja na czujniku jak pisze Kolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę połączenia i czy syfu nie złapał mam nadzieje ze to tylko to A czy jest w ogóle ręczne wymruganie błędu abs w Foresterze , bo wiem ze w hondzie to działało Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam delikatnie naderwany trójkąt przy lusterku, co powoduje strasznie głośny szum powyżej 100km/h. Próbować go reanimować, silikonować, czy jednak, jak sugeruje warsztat, kupić nowy? Twierdzą, że to ok. 300zł, więc trochę ból za takie gó.....nko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę połączenia i czy syfu nie złapał mam nadzieje ze to tylko to A czy jest w ogóle ręczne wymruganie błędu abs w Foresterze , bo wiem ze w hondzie to działało Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W legacy 05 jest i co więcej błędy ABS nie kasują się z pamięci nawet po skasowaniu ich torque-em. Tzn nie świecą na desce ale da się je wymrugac (u mnie zawsze wymruguje błąd jednego czujnika mimo że na blacie cisza i wszystko działa, przez torque-a go nie widać czyli zakładam że to jakiś historyczny)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy to to od lusterek świeci się na zielono w foresterze II, bo się u mnie nie świeci i nie wiem czy tak ma być...Jak tak ma być to się przyzwyczaję, a jak nie, to pogrzebię żeby się świeciło, bo innaczej to po co grzebać...

post-28670-0-46896400-1486411392.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeci jak to włączę Po bodajże 15 min się samo wyłącza.

No tak,na pomarańczowo, ale czy na zielono jest podświetlenie w stanie "nieczynnym" czyli sam biały "obrazeczek " lusterka - jak np. obok przycisk "przeciwmgielne"....

Edytowane przez Tomforju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koledzy, czy to to od lusterek świeci się na zielono w foresterze II, bo się u mnie nie świeci i nie wiem czy tak ma być...Jak tak ma być to się przyzwyczaję, a jak nie, to pogrzebię żeby się świeciło, bo innaczej to po co grzebać...

Według mnie przycisk powinien się podświetlać po włączeniu reflektorów (bo o tym chyba tu prawimy). W owym przycisku modułowym powinny siedzieć dwie żaróweczki T3 / R3. Jedna podświetla przycisk po włączeniu reflektorów, druga sygnalizuje załączenie podgrzewania. W Forku SG '06 ten przycisk powinien wyleźć po lekkim podważeniu go czymś płaskim (płaski wkrętak, może być owinięty taśmą izolacyjną). Siedzi na zatrzasku. Podważyć, odczepić z wiązki, wymienić żaróweczkę, zapiąć, włożyć, zatrzasnąć  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to ekologiczny olej. Produkowany z morskich glonów :)


A tak na poważnie - po co się leje 0W20? Chodzi o bardzo niskie temperatury użytkowania czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...