Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a jak oceniacie start/stop? Przydatne czy zbędne? Bo zastanawiam się właśnie nad trwałością np. rozrusznika, sprzęgła, czy nie eksploatują się bardziej w autach kiedy jeździ się na tym systemie?

Wczoraj kupiłem pierwsze XV tak jak pisałem wyżej, 150KM, 105kkm, jutro wymiana sprzęgła i świec. Ale ogólnie jest super.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, XVKermit napisał(a):

Panowie a jak oceniacie start/stop? Przydatne czy zbędne? Bo zastanawiam się właśnie nad trwałością np. rozrusznika, sprzęgła, czy nie eksploatują się bardziej w autach kiedy jeździ się na tym systemie?

Wczoraj kupiłem pierwsze XV tak jak pisałem wyżej, 150KM, 105kkm, jutro wymiana sprzęgła i świec. Ale ogólnie jest super.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Auto Start/stop mam u siebie na stałe dezaktywowany. Irytowały mnie wstrząsy przy uruchomieniu. 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, XVKermit napisał(a):

Czyli na razie nie widzę pozytywnych opinii.. zastanawiam się czy rzeczywiście wpływa to na niższe spalanie. Bo jeśli różnica jest niewielka a do tego rozwala aku i rozrusznik to bipora włączyć silnik wyłączony start/stopem.lans wydaje się oczywisty.

Wkrótce zrobi się bardzo ciepło i stale włączona klima przyda się. Na prawdę nie trzeba długo stać pod czerwonym światłem żeby komputer uznał, że trzeba włączyć silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, XVKermit napisał(a):

Czyli na razie nie widzę pozytywnych opinii.. zastanawiam się czy rzeczywiście wpływa to na niższe spalanie. Bo jeśli różnica jest niewielka a do tego rozwala aku i rozrusznik to bilans wydaje się oczywisty.

Start/Stop nie powstał po to by użytkownik miał niższe spalanie, tylko by auto niższym kosztem przechodziło testy homologacyjne na emisję. Ja nie wyłączam SS - dobrze udaje mi się go wyczuć na pedale hamulca. Po pięciu latach bez usterek. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, chudy87 napisał(a):

Ja zawsze leje 0W20. Raz mi się zdarzyło 5W30 ale to był wyjątek. Skoro na korku jest napisane 0w20 to trzeba lać taki olej

Że też w ASO tego nie wiedzieli, podczas pierwszej wymiany i po jakimś czasie dopiero zorientowałem się że zalano mi Eneos ale 5W30...

Edytowane przez Szürkebarát
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Że też w ASO tego nie wiedzieli, podczas pierwszej wymiany i po jakimś czasie dopiero zorientowałem się że zalano mi Eneos ale 5W30...

Leja co akurat maja w beczkach , jedne aso leja 0w20 inne 5w30 bez zadnej reguly

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 17:27, chudy87 napisał(a):

Ja zawsze leje 0W20. Raz mi się zdarzyło 5W30 ale to był wyjątek. Skoro na korku jest napisane 0w20 to trzeba lać taki olej

Tylko, że po rozrzedzeniu benzyną robi się 0w15... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 12:39, XVKermit napisał(a):

Czyli na razie nie widzę pozytywnych opinii.. zastanawiam się czy rzeczywiście wpływa to na niższe spalanie. Bo jeśli różnica jest niewielka a do tego rozwala aku i rozrusznik to bilans wydaje się oczywisty.

Ja kiedyś zrobiłem test (kopiuje post z tematu 'System start/stop'): 

"6 tygodni - 1500 km przejechane (powiedzmy ze 50% trasa i 50% jazda po mieście a więc 750km w trybie S&S - niewiele ale praca zdalna ograniczyła jazdę po mieście o ok. 100km tygodniowo~400km miesięcznie ~600km od momentu zakupu)

Oszczędzone zostało do tej pory 0.5l paliwa"

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zrobiłem test (kopiuje post z tematu 'System start/stop'): 
"6 tygodni - 1500 km przejechane (powiedzmy ze 50% trasa i 50% jazda po mieście a więc 750km w trybie S&S - niewiele ale praca zdalna ograniczyła jazdę po mieście o ok. 100km tygodniowo~400km miesięcznie ~600km od momentu zakupu)

Oszczędzone zostało do tej pory 0.5l paliwa"

 

 


Omg, dzięki! :o To rzuca ciekawe światło na ten system. Jeszcze się przyjrzę tamtemu tematowi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, XVKermit napisał(a):

Omg, dzięki! :o To rzuca ciekawe światło na ten system. Jeszcze się przyjrzę tamtemu tematowi.

Zobacz jak wyglądała procedura homologacji NEDC (jak dużo jest tam czasu przeznaczonego na postój względem zwykłej jazdy), wtedy będziesz wiedział po co wprowadzono Start/Stop :)

Ja też potwierdzam, że jak się człowiek mocno wysili to może 0,5l na całym zbiorniku paliwa po mieście się oszczędzi. Co ciekawe podobne wyniki miałem w e-Boxer :)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Xv 2018, prawo serii, po spuchniętych przewodach hamulcowych - padła klima - zatarła się sprężarka, co pociągnęło jej wymianę, skraplacza z osuszaczem i płukanie całości...ponoć 5 lat to i tak długo...sprzedam nerkę...;)

 

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po dwóch latach...i kurna zrobiła się trzyletnia przerwa i padło na tydzień przed wizytą echhh w zasadzie bez objawów zrozumiałych dla mnie, zaczęło dmuchać gorącym i zrobiło się dziwnie cicho....zatarte...

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, 555marcin napisał(a):

 

Coś więcej o tym procesie? Kilka aut już miałem, ale pierwsze słyszę...

sprawdzenie czynnika i oleju w kompresorze i ewentualne uzupełnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...