Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek  Katowice -Warszawa-Katowice przejechane 604km z predkoscia srednio 100/h 2 osoby spalanie 8,8LPG

Ludzie jak wy to robicie iż wam auta palą tak mało ,nauczcie mnie ,zapłacę tyle ile będzie trzeba ,jak biorę od żony Megane 1.6 to ona mi tyle pali(8,8)  /Forek  16 l i mniej nie chce sory !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak wy to robicie iż wam auta palą tak mało ,nauczcie mnie ,zapłacę tyle ile będzie trzeba ,jak biorę od żony Megane 1.6 to ona mi tyle pali(8,8)  /Forek  16 l i mniej nie chce sory !!!!

Na zimnym nigdy nie przekraczam 2.5 tyś obrotów, jeżdżę zwykle w zakresie 2 - 3.5 tyś, hamuję silnikiem przed światłami, zakrętami, na prostych odcinkach wrzucam 5. Ruszam zwykle dynamicznie i bardzo szybko do prędkości 'przelotowej'. Czasem pozawalam sobie na wycieczki pod czerwone pole - jak na razie zawsze się mieszczę w 12 - 13 L. Pewnie będzie mniej jak zrobi się cieplej i zmienię opony na letnie.

 

Forkiem 2.5 NA z automatem na trasie, przy 4 dorosłych osobach na pokładzie i bagażniku zapakowanym po dach (trasa Trójmiasto - Bieszczady) regularnie schodziłem do 8.5L. Mój rekord to 7.98 ;)

 

 

Edit:

 

Z ciekawości policzyłem ile mi wyszło spalanie przy ostatnim tankowaniu XT'ka - 11,7 litra na 100 :)

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie TZD u mnie to nie realne poniżej tych wartości chyba że moje dziewczę wsiada za kółko,  wiec schodzi do 13tu ale nie przekracza 60km/h w miescie. Jeździłem trochę Forkiem 2,5 XT 2009/2010 w automacie trasa przy 130-150 18-19l PB to nie było miłe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ja moim wolnymssakiem 2.0 125KM nie potrafię zejść poniżej 11 LPG choćbym jechał nie wiadomo jak ekonomicznie...?? cos sie posuło chyba :)

Ale mój tato też ma popsutego forestera... z tym samym silnikiem co u mnie wychodzi mu min 14 LPG... ale on ma opony "wranglery" 205 a to nie pomaga :)

Edytowane przez Dyziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić bo nie moge wyjść z pod dźwigu po dzisijeszym osiągnięciu :D Impreza NA 125KM na LPG 8,8L/100km - trasa Wawa-Włocławek-Wawa (przez Płock) 320km, emerycko 80-90km/h "na grzebień". Najlepszy mój wynik subarem ;D Wynik pi razy oko bo gaz tankowany na dwóch różnych stacjach ale i tak jestem zaskoczony mile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja mam się czym chwalić ale na trasie krajowej 79 i trochę po Krakowie spalanie mi wyszło 10,8L LPG/100 km

W dzień jazda tak do stówki. Nocny powrót do domu to jazda za jakimś opelem 120/130 

Chyba nie źle  :)

Jak nie mam czasu i testowanie na #S pali ok 14...

Edytowane przez szamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się czasem zastanawiam, co trzeba zrobić żeby mieć takie spalanie rzędu 14-18 l jak niektórzy :D Jeżdżę w miarę ;) zgodnie z przepisami, rozpędzam się szybko i staram się jeździć płynnie i mam średnią 10,5. Fakt, na krótkich (2-3km) odcinkach, na zimnym silniku, komp pokazuje 17l ale to jest raczej normalne :D W warszawskim ruchu wychodzi mi jakieś 12-14l - w zależności od tempa korka :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje statystyki z programu FUELIO prowadzone od 01.01.2013:

Przejechany dystans: 29897 km

Ilość zużytego LPG: 4069l

Koszt LPG:10396

Ilość tankowań: 118

Średni koszt za km: 0,34

Średnie spalanie: 13,46l

Ilość zużytego Pb: 381l

Koszt Pb: 2170

Średni koszt za km: 0,07

Średnie spalanie: 1,2l

 

Mieszkam w górach, do pracy mam 12,5 km a początek podjazd 6 kilometrów serpentynami. Szkoda, że nie mam jeszcze statystyk średniej prędkości... Styl jazdy dość dynamiczny, jak jadę w trasę to spalanie zauważalnie spada (płynność jazdy). W miarę regularnie dojeżdżamy na gokarty do Bielska (50 km drogą ekspresową), często prawie spóźnieni, więc i prędkości rzędu 160-180 (oczywiście niemiecką autostradą). Zdarzają się oczywiście nocne spoty z polataniem bokami po śniegu, gdzie paliwo liczy się w sumie w motogodzinach. Patrząc w taki sposób, średnie spalanie chyba nie jest tragiczne...

 

Rekordy spalania: przejazd przez Słowację do Rumunii - 4 osoby w aucie, dozwolone prędkości - 11,5l LPG, oraz jeden wyjazd do Mysłowic z dozwolonymi prędkościami - ~10l LPG (ale mam z Wisły z górki na Śląsk  ;) ). W "drugą stronę" - nocne jazdy na serpentynach Salmopolu w śniegu: 19,6 l LPG.

 

Samo paliwo wychodzi około 40 groszy za kilometr. Idę kupić skodę w dyszlu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...