Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

verva 98

Też taką tankuję. W takim razie musiałeś jeździć z wyjątkowo lekką nogą. ;)

nie zupełnie lekką nogą, staramy się jeździć normalnie.np na obwodnicy 140-160, max 180, a w mieście jak każdym innym autkiem

 

dzisiejsze tankowanie - średnia 10,19 l , przejechany dystans 399 km

25% miasto

15% autostrady/ekspresówki

60% zwykłe drogi - w tym przypadku 91-ka

Kurcze, aż sie wierzyć nie chce... I nie masz żadnego remapu?...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

verva 98

Też taką tankuję. W takim razie musiałeś jeździć z wyjątkowo lekką nogą. ;)
nie zupełnie lekką nogą, staramy się jeździć normalnie.np na obwodnicy 140-160, max 180, a w mieście jak każdym innym autkiem

 

dzisiejsze tankowanie - średnia 10,19 l , przejechany dystans 399 km

25% miasto

15% autostrady/ekspresówki

60% zwykłe drogi - w tym przypadku 91-ka

Kurcze, aż sie wierzyć nie chce... I nie masz żadnego remapu?...

 

 

 

Ja wierze bo mój WRX pali podobnie w takich warunkach a jest całkowitą serią jeśli chodzi o silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebachon, ile spala Twój WRX?

Nie aż tak strasznie więcej, ale 10 w cyklu mieszanym, i to jeszcze z takimi prędkościami, w życiu nie uzyskałem. Generalnie w mieście 12,8-14. Pół trasa, pół miasto: 11,8. Trasa (średnio 120-130)- 11 z hakiem. Próbowałem czasami sprawdzić, ile pali przy jeździe emeryckiej typu 90 max w trasie, albo w mieście nie przekraczając 3 tys. obrotów, ale szybko z tego rezygnowałem.... ;)

 

 

Ja wierze bo mój WRX pali podobnie w takich warunkach a jest całkowitą serią jeśli chodzi o silnik.
Ale Twój jest 2.0.... :P  ;)   Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

verva 98

Też taką tankuję. W takim razie musiałeś jeździć z wyjątkowo lekką nogą. ;)
nie zupełnie lekką nogą, staramy się jeździć normalnie.np na obwodnicy 140-160, max 180, a w mieście jak każdym innym autkiem

 

dzisiejsze tankowanie - średnia 10,19 l , przejechany dystans 399 km

25% miasto

15% autostrady/ekspresówki

60% zwykłe drogi - w tym przypadku 91-ka

Kurcze, aż sie wierzyć nie chce... I nie masz żadnego remapu?...

 

o remapie nic nie wiem...

 

 

 

 

verva 98

Też taką tankuję. W takim razie musiałeś jeździć z wyjątkowo lekką nogą. ;)
nie zupełnie lekką nogą, staramy się jeździć normalnie.np na obwodnicy 140-160, max 180, a w mieście jak każdym innym autkiem

 

dzisiejsze tankowanie - średnia 10,19 l , przejechany dystans 399 km

25% miasto

15% autostrady/ekspresówki

60% zwykłe drogi - w tym przypadku 91-ka

Kurcze, aż sie wierzyć nie chce... I nie masz żadnego remapu?...

 

o remapie nic nie wiem...

 

auto mam od 13-go kwietnia. Wczesnej jeździło w Niemczech.  Może oni coś robili bo auto było serwisowane w ASO, a wiadomo, że Niemcy nie bawią się w drobne naprawy tylko robią co trzeba, kiedy trzeba - bez oszczędności - być może to ma wpływ? nie wiem.

Jednak zaznaczę, że  raczej była to jazda bez szaleństwa ale też bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10,78l -   237 km

miasto jakieś 50 km

autostrada - 80 km (prędkość 130 - 140)

pozostałe drogi - 107 km (max do 120 )

to zazdroszcze takiego spalania :rolleyes:

ale robie teraz próbe; zatankowałem do pełna i jeżdże tak jak potrzebiuje, po chleb, na poczte, do kościoła itd...

bez szaleństw i staram się nie przekraczać4,5tyś.obr. ale właściwie cały czas tylko jazda miejska

zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aż tak strasznie więcej, ale 10 w cyklu mieszanym, i to jeszcze z takimi prędkościami, w życiu nie uzyskałem. Generalnie w mieście 12,8-14. Pół trasa, pół miasto: 11,8. Trasa (średnio 120-130)- 11 z hakiem

O, to już bardziej zbliżone dane do moich.

 

 

 

Co wy z tym spalaniem???

A tylko tyle, że dziwne mi się wydawało, że jedno auto pali o 30% więcej niż drugie takie samo w podobnych warunkach eksploatacji ;)

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to raczej, czasami wolno :) czasami się zastanawiam czy nie ma dwóch pomp paliwa! :) albo lewego dodatkowego wężyka, a raczej węża ! :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wkleje zdjecie gdzie bedzie to widoczne (mam nadzieję) , mnie też to zaskoczyło mam przejechane 79000 , ale nigdy nie sprawdzałem spalania na tak długiej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - mój spala w trasie całkiem podobnie na tempomacie.

...ale jest już temat dot. spalania: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/8455-ile-wam-pali/page-230

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... średnie 8,6 dużo jazdy na z tempomatem licznikowe 140 ...

 

Piszesz o benzynie czy oleju silnikowym :o

Nasz (2.0i CVT nie XT) na trasie Wrocław - Strzelce Opolskie (ok. 150 km, 80% autostrada 140 km/h wg GPS na tempomacie, 20% wąskie drogi 80 km/h) pali wg tankowania a nie kompa pokładowego:

- zima 10.5 l/100 km

- lato 10.0 l/ 100 km.

Uważamy to za dobry wynik a opowieści poniżej 9 wkładamy miedzy bajki B)

 

BTW Wrocław - Monachium w dwie osoby bez bagażu, cała trasa po autostradzie z tempomatem 140 km/h wg GPS to 10.5 l/100 km.

Pewnie mamy zepsutego Forka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam , odnosnie tematu trasa do rzymu i spowrotem 3800 km średnie 8,6 dużo jazdy na z tempomatem licznikowe 140. wedlug mnie wynik dobry.

Wynik z komputera czy obliczeń? W każdym razie wygląda realnie, mimo że nie wszyscy w to wierzą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Kupując auto 6 miesięcy temu,pierwszy raz prowadząc STI wyszło na odcinku 300 km 9.5l na 100km... Od tego czasu,po kilku miesiącach posiadania,spalanie wacha się miedzy 15l a 25l (jazda mieszana i miejska) :)

 

Hehe, jechałem wtedy z Tobą i do dzisiaj trudno mi uwierzyć, że da się tak wolno jechać tym autem :D Po późniejszych wynikach widzę, że jednak zacząłeś bardziej prostować prawą nogę ;-)

 

Żeby nie robić kompletnego off-topu to raportuję, że Forek 2.0 Aut (150KM) na trasie Elbląg - Kraków (z przejazdem przez WWA w korkach) spalił 8.8l/100 przy mniej więcej przepisowej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , odnosnie tematu trasa do rzymu i spowrotem 3800 km średnie 8,6 dużo jazdy na z tempomatem licznikowe 140. wedlug mnie wynik dobry.

Z ciekawosci to spalanie to spec czy obk?

 

;)

Edytowane przez Kam1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...