Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie jakie macie spalanie LPG w wolnossących Lanosach, bo mi wychodzi ok. 14/100 i to po trasie(połowa 100km/h tempomat, połowa Zakopianka i napadanie w każdy zakręt z butem). Wg mnie jest nieco za dużo, bo spodziewałem zużycia, ok się 10-11/100. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie odnośnie lanosa, ale z moich obserwacji 2,5 N/A na elpidżi:

- normalna jazda w dwie osoby, 50-120 km/h, średnia prędkość w okolicach 70 km/h – 9.8-10,5 l/100 km (benzyna ~8,5)

- jazda autostradowa z klimatyzacją 130-150 km/h – 13,5-14,8 l/100 km (benzyna ~12)

- miasto – podobnie, jak w przypadku autostrady.

 

Średnie zużycie LPG z 10 tys. km: 12,1 l/100 km.

 

Więc jeśli, Markusie, jeździsz dość rześko, to IMHO spalanie raczej w normie.

 

Jakiś czas temu ktoś podał tutaj (albo w wątku LPG) skrajnie niskie spalanie na gazie w instalacji robionej przez Jako. Spalanie było w zasadzie identyczne, jak na benzynie. Ale odpowiedź na pytanie, jak tego dokonał nie padła. :)

Edytowane przez bakkz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam pytanie do użytkowników imprezy hatchback z silnikiem 2.0 ile wam pali w mieście diesel a ile lpg? zdecydowałam się na zakup imprezy właśnie 2,0 ale nie wiem czy kupić benzynę i wrzucić to w gaz czy kupić diesla, zależy mi żeby było jak najtańsze w tankowaniu bo bardzo dużo jeżdżę, dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2.0 NA

Trasa 568 km spalanie LPG 11 litrów. Instalacja Landi-Renzo.

Prędkość średnia ok 80 km/h, drogi expresowe i autostrady ok 120-130 km/h.

Plus kilka litrów ręcznego "dotrysku" benzynki na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek XT 2.0T MY13

Trasa 750 km z Wrocławia nad Balaton (autostrady 130-150 km/h i drogi główne 90-100 km/h) plus wycieczka po mega zakorkowanej Bratysławie -> 9,0l /100 km,

trochę jazdy na miejscu plus kolejna wycieczka do Budapesztu (również zatłoczonego) - w sumie ok. 350 km podniosła ten wynik do zaledwie 9,2l/100 km

 

Generalnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - analogiczne przejażdżki Outbackiem 3.6R skutkowały spalaniem ok. 1,5l wyższym spalaniem.

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cześć, ja mam pytanie do użytkowników imprezy hatchback z silnikiem 2.0 ile wam pali w mieście diesel a ile lpg? zdecydowałam się na zakup imprezy właśnie 2,0 ale nie wiem czy kupić benzynę i wrzucić to w gaz czy kupić diesla, zależy mi żeby było jak najtańsze w tankowaniu bo bardzo dużo jeżdżę, dzięki za pomoc

 

 

Po ostatnim tankowaniu LPG wyszło 10,72l/100km. Miasto i trasa(spokojna jazda).

 

P.S. Miałem ten sam dylemat, ale po przeczytaniu wielu opinii nt. Diesli, zdecydowałem się na wolnossącą benzynę. I wiem, ze dobrze zrobiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 800 km, LPG, powrót odrobinę szybszy, w obie strony klimatyzacja, warunki drogowe bardzo podobne.

Bielsko-Biała-Białobrzegi 10,8 l/100 km (wg komputera 8,4)

Białobrzegi-Bielsko-Biała 12 l/100 km (wg komputera 9,2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek XT 2.0T MY13

Trasa 750 km z Wrocławia nad Balaton (autostrady 130-150 km/h i drogi główne 90-100 km/h) plus wycieczka po mega zakorkowanej Bratysławie -> 9,0l /100 km,

trochę jazdy na miejscu plus kolejna wycieczka do Budapesztu (również zatłoczonego) - w sumie ok. 350 km podniosła ten wynik do zaledwie 9,2l/100 km

 

Generalnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - analogiczne przejażdżki Outbackiem 3.6R skutkowały spalaniem ok. 1,5l wyższym spalaniem.

 

To odczyt z komputera czy realny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezbyt lubie gadac o spalaniu w Subaru, szczegolbie w Tribece, ale tym razem napisze :)

 

trasa Wilno-Strasburg-Wilno (wyszlo troszke ponad 4000 km, na pokladzie 2 doroslych, 2 dzieciaki i sporo bagazu, klima pracowala prawie caly czas), sr. spalanie wg. kompa 11,2L

 

trasa Wilno-Astana - kolejne 4000 km, sr. spalanie tez 11,2L (1 osoba + duzo bagazu, ale bylo znacznie dynamiczniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio 200 km tylko po Lublinie , duża w korkach spalanie około 15 według kompa, jazda dynamiczna bez szaleństw, poprzednio było 14 l ale w mniej w korkach zaraz wakacje więc znowu spadnie  -cieżko porównać spalanie w mieście.  Spalanie według kompa vs "rzeczywiste" wychodzi mi około 0.5-0.8 l/100, oczywiście komp mniej pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 06 2.0NA normalnie na pełnej butli ok 62l lpg przejezdzam 500-560 km. W trasie do chorwacji na autostradzie, dużo w górach z boxem i 2 rowerami na dachu 130-140 km/h z klima przejeżdżałem ok 380-400 km czyli wychodzi 15/16l na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-Turbo 170KM AT + LPG:

- tylko miasto: bardzo spokojnie to ok. 15 lpg, bardzo dynamicznie ok. 18 lpg

- trasa: rzadko spokojnie bo kusi, prędkości od 80-140km/h - a spalanie od 12 do 15 lpg (muszę kiedyś przejechać trasę jak kapelusz i zobaczyć jaki wynik wtedy osiągnę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek Turbo, ostatnie tankowanie 10 L / 100 km (trasa 430 km spokojna wycieczka z prędkościami nie przekraczającymi 90, trochę górek i serpentyn), to chyba najniżej jak kiedykolwiek zszedłem Forkiem.

 

Średnia z ostatniego kwartału, jeżdżonego spokojnie (w Norwegii)  10.61 L benzyny na 100 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-Turbo 170KM AT + LPG:

- tylko miasto: bardzo spokojnie to ok. 15 lpg, bardzo dynamicznie ok. 18 lpg

- trasa: rzadko spokojnie bo kusi, prędkości od 80-140km/h - a spalanie od 12 do 15 lpg (muszę kiedyś przejechać trasę jak kapelusz i zobaczyć jaki wynik wtedy osiągnę)

Mam dokładnie takie same spalanie, raz jechałem ok 400 km z prędkością nie przekraczającą 90km/h(męczarnia straszna, ale padło łozysko w tylnej piaście) i wyszło w okolicach 9l/100km. Autostrada z przelotową 160km/h - 16l i więcej. Oczywiście lpg. Ogólnie zauważyłem jedną prawidłowość ile km/h-tyle lpg spali( 100/h-10l, 160/h-16l :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...