Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

2.0 165hp,W trasie , po tankowaniu i resecie kompa styl jazdy nie zalecany dla tego silnika :) , normalnie to w okolicach 10l Pb 95.

ps.Najmniej to mi 6.8 pokazywalo ale to juz męczenie silnika było ;)

Niżej już się nie da, chyba że z górki i z wyłączonym silnikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poniżej 11L/100 zszedłem tylko jak jechałem pierwszy raz (wtedy już moim) XTkiem z Poznania do Trójmiasta  :rolleyes:

Ja, kupując go wyszedłem z założenia, że jest to auto pseudo sportowe, takie auto z zapasem mocy. Nie miało ono służyć do szybkiej jazdy - 140 i więcej na zwykłych drogach. Nie piszę tu też, że jeżdżę, do 90 i basta, nie. Jeżdżę normalnie, w zasadzie tak jak każdym innym normalnym autem. Może to wynika z regulacji tego auta? bo przecież, żona nim jeździ na co dzień (ja w weekendy) i jej pali podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie szaleję :) Zwykle mieszczę się między 11,5 a 12,5, zero ekodrivingu, bez szaleństw większych, ot taka normalna jazda. Forek ma aerodynamikę lodówki i pewnych rzeczy się nie przeskoczy... za to 2.5 NA forkiem zrobiłem 7,98/100 raz, ale to było traumatyczne przeżycie :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie szaleję :) Zwykle mieszczę się między 11,5 a 12,5, zero ekodrivingu, bez szaleństw większych, ot taka normalna jazda. Forek ma aerodynamikę lodówki i pewnych rzeczy się nie przeskoczy... za to 2.5 NA forkiem zrobiłem 7,98/100 raz, ale to było traumatyczne przeżycie :)

no właśnie, aerodynamika, myslę, że może być nawet litr + masa auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek XT MY05 z kucizną, moc 327KM. Posiadaczem jestem od 5 dni i wyglada to tak. W dniu zakupu wracalem Forkiem z okolic Lodzi... Odcinek 110km na A2 spalilem ponad polowe baku.... Test max predkosci tj zapiecie zegarow czyli chwila na 240km/h a potem reszte trasy tak ok 180km/h. Reszte baku dopalilem jezdzac po Wawie i na stacji pojawilem sie po...236km... :). Od poprzedniego tankowania zuzyl dokladnie 50.46litra czyli wychodzi 21,41litra na 100km... Ekologicznie nie jest :) i tanio tez nie ale radosc z jazdy wynagradza wszystko. Kolejne tankowaniw to Shell V-power 100... Poki co 150km przejechalem po miescie i jest jest sporo ponad pol baku... Noga raczej ciezka... Czyzby Forek mniej palil takiej benzyny??

Edytowane przez Forekfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11,24 km - włączona klima, dużo jazdy w mieście.

Kurcze, mnie to więcej w trasie spala.

 

nie ukrywamy, że też jesteśmy zdziwieni. Liczyliśmy, że wyjdzie 12-13, a nawet 14 l. Fakt, nie pałujemy go w ogóle ale też "nie jesteśmy ostatni na światłach" :), normalna jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Kupując auto 6 miesięcy temu,pierwszy raz prowadząc STI wyszło na odcinku 300 km 9.5l na 100km... Od tego czasu,po kilku miesiącach posiadania,spalanie wacha się miedzy 15l a 25l (jazda mieszana i miejska) :)

 

STI 265KM, najniższe 15l/100, najwyższe 25l/100 :)

sprawdzany na komputerze, sondy są ok :)

 

STI 310 KM najniższe 12,7l najwyższe ponad 25l

 

w subaru górną granicę spalania określa dolna granica baku ;)

 

p.s-pokazuje wam 25l, bo komputer nie chce was straszyć...

Edytowane przez adamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

verva 98
Też taką tankuję. W takim razie musiałeś jeździć z wyjątkowo lekką nogą. ;)

 

nie zupełnie lekką nogą, staramy się jeździć normalnie.np na obwodnicy 140-160, max 180, a w mieście jak każdym innym autkiem

dzisiejsze tankowanie - średnia 10,19 l , przejechany dystans 399 km

25% miasto

15% autostrady/ekspresówki

60% zwykłe drogi - w tym przypadku 91-ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis kolejne tankowanie. Caly bak wyjezdzilem po miescie. Noga ciezka... Srednie spalanie 19,12l wiec jestem bardzo podbudowany bo forek zrobil sie eco :). A na powaznie to wczesniej tankowalem verve 98 i z tak samo ciezka noga mialem spalanie na poziomie ok 21l... Dodam, ze te 19,12l to bylo na shell v-power 100. Mozliwe, ze pali mniej takiego paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...