Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

...w takim razie ten T-dziadek przejeździ kolejne 300tyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nasz (2.0i CVT nie XT) na trasie Wrocław - Strzelce Opolskie (ok. 150 km, 80% autostrada 140 km/h wg GPS na tempomacie, 20% wąskie drogi 80 km/h) pali wg tankowania a nie kompa pokładowego: - zima 10.5 l/100 km - lato 10.0 l/ 100 km. Uważamy to za dobry wynik a opowieści poniżej 9 wkładamy miedzy bajki B)

 

4 osoby XT jeszcze docierany, bagaże i bagaznik na dwa rowery, predkosci 130-160, głownie około 140 bo wiekszosc autostrada, bez tempomatu  - musialem zmieniać często obroty -srednia z 3500 km 11.8 l. (jakaś tam częśc była po polskich drogach i niewielka cześc z tego po zakorkowanym miescie we Wloszech) komputerowo bo realnego nie mierzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś zatrzymał korek wypadkowy w trasie (chyba testowali po odbiorze z salonu cayenne turbo, jakieś 700 tys. zł zostało w rowie ...), więc potem mi się już spieszyło. Trochę autostrady, trochę krajówki, w sumie jakieś 200 km, średnia forka  z trasy 17,5. Takiej jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza GC 2.0 NA 115KM LPG, 4 osoby na pokładzie, drogi szybkiego ruchu i autostrady, czas przejazdu porównywalny:

- Żory-Wrocław (212km): 12,22l/100km. Jakieś 20km 140, potem równe 110-120km/h.

- Wrocław-Żory (214km): 9,96l/100km. Całość równe 110km/h.

 

Sorry, ja nic z tego nie rozumiem... :rolleyes:  Skąd aż taka różnica....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest pełny zbiornik to paliwo na dole jest ściskane przez paliwo na górze, a przez jest gęściejsze i bardziej tłoczone do motora. Jak wracał to miał już mniej paliwa i paliwo na dole nie było ściskane przez paliwo na górze i nie było tak mocno tłoczone.

Najważniejsze, by niespateryzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chcesz, żeby twoje Subaru paliło mniej

Jeździj z głową czyniąc z niej przyrodzony użytek i nie chodzi tu o konsumpcję. Eco driving potrafi skrócić czas podróży, ukoić nerwy, a i w portfelu mniej rozrabiara :)

 

Wielkieś mi uczyniła pustki w trzosie moim

Moja droga Imprezo tym spalaniem swojem

Edytowane przez Grzegorz Magdziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr?Górki?

Wiatr... o tym nie pomyślałem, bo faktycznie wiało... ale aż taka różnica...?

 

 

Jak jest pełny zbiornik to paliwo na dole jest ściskane przez paliwo na górze, a przez jest gęściejsze i bardziej tłoczone do motora. Jak wracał to miał już mniej paliwa i paliwo na dole nie było ściskane przez paliwo na górze i nie było tak mocno tłoczone.

Najważniejsze, by niespateryzować.

Zapomniałem dodać, że tankowane było przed każdym etapem (tzn. w Żorach wyjazd ze stacji, na wyjeździe z Wrocławia drugi raz, i w Żorach po przyjeździe trzeci - mam, niestety, ledwie 30-litrowy zbiornik).

Można by więc jeszcze się zastanowić, czy gaz nie był "lepsiejszy" we Wrocławiu, ALE... stację w Żorach znam i tankuję tam od lat, a we Wrocławiu był mały kryzys, i w końcu musiałem tankować (z duszą na ramieniu) na "stacji marki stacja"...

 

Co do eco-drivingu, to jako student opanowałem go już chyba prawie do perfekcji :biglol: Poza wypadami na tor/przełęczą górską/zimą :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

evo9 GT360 nie chce palić mniej niż 16 l/100km  :)

 

 

Dziwne, kumpel rok prawie jeździł Evo X GT360 i w mieście przy normalnej jeździe miał ~13-16, za to w trasie Poznań-Warszawa spokojnie do 10.5 zeszliśmy i to jadąc 120-180. Jego rekord to bodaj 9,5. Tym nie mniej jazda w trasie z 5MT jest w Evo trochę lipą i stąd się na 335xi przesiadł :mrgreen:

 

mam, niestety, ledwie 30-litrowy zbiornik

 

Dobra 5 min miałem zagwozdkę jakim cudem NA ma 30litrowy zbiornik paliwa zanim do mnie nie dotarło, że tam był magiczny zwrot elpidżi zawarty w zdaniu :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza wypadami na tor/przełęczą górską/zimą

I na Wyrazów ;)  

 

To się w "tor" zawiera :P

 

 

mam, niestety, ledwie 30-litrowy zbiornik

 

Dobra 5 min miałem zagwozdkę jakim cudem NA ma 30litrowy zbiornik paliwa zanim do mnie nie dotarło, że tam był magiczny zwrot elpidżi zawarty w zdaniu :biglol:

 

No (nie)stety, podtlenek jest u mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbodziad.

icon3.png

Minimum mi spalił dawno temu, jak wracałem po Sylwestrze z okolic Suwałk do Wawy, nie za szybko, tak z 80kmh ;) Wyszło jakieś 8 litrów/100km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2.5T na trasie Katowice - Opole przez Strzelce Opolskie 7,6 l/100 - wskazania komutera

założyłem się z kuzynem, że zejdzie na tej trasie poniżej 8. Udało mu się, mignęło nawet 7.4 ale pomysł strasznie głupi.

Trzy osoby na pokładzie i lekki bagaż.

Edytowane przez dub1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2.5T na trasie Katowice - Opole przez Strzelce Opolskie 7,6 l/100 - wskazania komutera

założyłem się z kuzynem, że zejdzie na tej trasie poniżej 8. Udało mu się, mignęło nawet 7.4 ale pomysł strasznie głupi.

Trzy osoby na pokładzie i lekki bagaż.

O my God! Przy 2.5T????? Ja jeszcze poniżej 9 nie zszedłem, mimo prób ekodrivingu....;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2.5T na trasie Katowice - Opole przez Strzelce Opolskie 7,6 l/100 - wskazania komutera

założyłem się z kuzynem, że zejdzie na tej trasie poniżej 8. Udało mu się, mignęło nawet 7.4 ale pomysł strasznie głupi.

Trzy osoby na pokładzie i lekki bagaż.

traktuje to jako wyzwanie.. :) zobaczę co da się zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2.5T na trasie Katowice - Opole przez Strzelce Opolskie 7,6 l/100 - wskazania komutera

założyłem się z kuzynem, że zejdzie na tej trasie poniżej 8. Udało mu się, mignęło nawet 7.4 ale pomysł strasznie głupi.

Trzy osoby na pokładzie i lekki bagaż.

Nie wiem jak Wy to robicie Panowie, ze Wam tak malo pala te auta... Tak jak juz pisalem moj 330-konny forek w miescie nie potrafi zejsc ponizej 18l.... W zasadzie norma to w tej chwili okolo 20-21l/100km a potrafi i wiecej....na trasie bylem nim raz i jechalem caly czas okolo 180km/h i wiecej i srednie zuzycie bylo na poziomie ok 25-27l/100km ale byly tez momenty jak jechalem 240 stad moze takie zuzycie... Zgroza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...