Jump to content

EDDIE

Użytkownik
 • Content Count

  167
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22 Dobry

About EDDIE

 • Rank
  ..:: Bywalec :..
 • Birthday 07/21/1987

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Rzeszów
 • Auto
  EVO

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.bicyklon.pl

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To ja mam takie pytanie Czy ktoś wie czy istnieje sposób który po rozbiórce silnika, mając uszczelke, głowicę isilnik przed oczami, określić kiedy nastąpiło uszkodzenie uszczelki ? Np. 1 miesiąc, dwa, pół roku temu ?
 2. Dzięki Panowie, pytanie zadałem w kontekście zamocowania na miejscu środkowym bazy pod fotelik dziecięcy 0-9kg.
 3. W kontekście skrzyni CVT: Nagły spadek obrotów, a w późniejszym stadium nawet gaśnięcie to oznaka konwertera skrzyni. Natomiast drgania na wolnych prędkościach to problem elektrozaworu rozdzielającego moc przód/tył.
 4. Hej, czy poratuje ktoś i zmierzy jaka jest odległość H od tunelu środkowego do krawędzi siedziska (w najwyższym miejscu) w tylnym rzędzie ? Odcinek starałem pokazać się na foto. Dzięki.
 5. Jak najwięcej zdrowia i do tego jeszcze więcej zdrowia
 6. EDDIE

  CVT - awarie

  Sama wymiana dynamiczna nie zrobi spustoszenia jeśli przebieg na oleju jest stosunkowo nie wielki. Jeśli chcecie robić zależności, to niech każdy poda ile przebiegu miała skrzynia zrobione przed wymianą. Na forach w USA często piszą, i jest to nie tylko zasada w CVT Subaru, że skrzynia która od nowości nie miała zmienionego oleju i zrobimy to mając dobre 200kkm na liczniku to kaplica niemal murowana.
 7. EDDIE

  CVT - awarie

  Ja mam wrażenie jakby dalej rzężiło
 8. Sporo poczytałem o tych skrzyniach w USA i jeśli chodzi o sposób wymiany oleju - to tylko statyczna ! I widzę, że potwierdza to również zakład który naprawdę zajmuje się tymi skrzyniami. W skrócie dlaczego nie dynamiczna? CVT ma 2 filtry - jeden na spodzie miski, dostępny podczas wymiany, drugi - mały jak filtr motocyklowy którego nie da się wymienić bez rozbiórki skrzyni. I w momencie wymiany dynamicznej cały syf zebrany na spodzie miski ale i całym obrębie skrzyni jest przepychany w stronę małego filtra, który się zalepia. Po takiej wymianie spada ciśnienie oleju i przypadki przywołane prze
 9. Czy w przypadku CVT, gdzie nie ma centralnego mechanizmu roznicowego (jeśli się mylę poprawcie), to jeśli słychać a zwłaszcza czuć w aucie przeskakiwanie kół tylnych podczas skrecania, to jest objaw uszkodzonego tylnego mostu czy sprzegłą rozdzielającego napęd w skrzyni ?
 10. EDDIE

  P0457

  Odymienie układu odprowadzania par paliw da odpowiedź gdzie jest nieszczelność. Błąd 457 nie koniecznie wskazuje na korek mimo opisu, przyczyna może być gdzie indziej. Ogólnie trudna sprawa do rozwiązania, niezbyt poważna, w Usa jest tony tematów o o tym bo to przypadłość tylko aut z USA,. Wedza mechaników w Polsce na ten temat nie jest zbyt duża.
 11. W gazecie MOTOR podali że nowy OBK będzie w Europie.
 12. Jeśli uszczelka faktycznie puściła pomiędzy kanałem olejowym a zewnętrzną częścią głowicy (nie popularny przypadek) to z temperaturą i pracą silnika będzie wszystko ok. Traktować można jako zwykły wyciek oleju, przynajmniej do czasu
 13. EDDIE

  CVT - awarie

  Czyli mamy dwa przypadki gdzie pomogła wymiana oleju. Czy ktoś jeszcze próbował i ma wynik pozytywny/ negatywny?
 14. EDDIE

  Rdza na Forku SG

  Z rdzą jest tak, że jak już się raz pojawi, to już nigdy nie wytępisz i malowanie co 2 lata zapewnione
×
×
 • Create New...