Skocz do zawartości

Przycisk "bright"


Weno Szuster

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od pół roku jeżdżę Foresterem (model II, poj. 2.0, rok 2003) i od pół roku coś mnie zastanawia. Może ktoś wie i zaspokoi moją ciekawość? Po co na lewym kółeczku, tym od ustawiania temperatury, na dolnym przycisku, który służy do wyłączania wentylatora jest napis "bright"?! Dodatkowo na dźwigni kierunkowskazów, też jest przełącznik "bright". Ten pierwszy nie działa (lub nie odkryłem jak go użyć) a drugi bardzo nieznacznie rozjaśnia/przyciemnia dwa malutkie wyświetlacze - ten od przebiegu i... zegarek. Nie ma zupełnie wpływu na jasność wskazówek prędkościomierza, obrotomierza, itd. ani przycisków, co miałoby sens podczas nocnych podróży (wcześniej jeździłem SAABem, w którym "night panel" bardzo mi się podobał i często z niego korzystałem) ...

 

Czy ktoś wyjaśni mi zagadkę ?

 

Może nie wiem jak tego używać?

Ale nawet to jak to działa nie ma sensu, bo rozjaśnienie/przyciemnienie jest tak nieznaczne, że trudno uznać, że taka była intencja tego co to wymyślił?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po co na lewym kółeczku, tym od ustawiania temperatury, na dolnym przycisku, który służy do wyłączania wentylatora jest napis "bright"?!

 

 

 

coś mnie zastanawia

 

 

Przycisk służy do zastanawiania się właśnie. ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak serio: spróbuj przy włączonych światłach przytrzymać go dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... no to muszę jeszcze raz sprawdzić czy/jak to działa?! Bo sprawdzałem po wyłączeniu nawiewu... myślałem, że to rozjaśni/przyciemni deskę rozdzielczą i radio, ale jeśli zadziała na diody od klimy to super, bo naprawdę trudno zobaczyć "nastawy" w słoneczny dzień. Dzięki za info, teraz wiem, że to jest funkcja, a nie po prostu błędnie zamontowany klawisz.


To może jeszcze jedno pytanie. Nawiew na szybę na maxa jest wtedy gdy się wciśnie przycisk (górny w "prawym kółeczku") z symbolem podgrzewania podszybia ?! Tak mi się wydaje, bo wtedy wentylator samoistnie nastawia się na najwyższy bieg i dmucha głównie na szybę i nawet jak jest mróz to załącza się klima. Czy tak powinno być? Czy pozostałe tryby nawiewu też dają co nieco powietrza na szybę, bo brakuje klasycznej ikonki, że wieje na szybę i nigdy nie jestem pewien kiedy jest tak, że najszybciej mi się rozmrozi lub odparuje. Trochę na czuja to robię. Nawet nie wiem czy to co napisałem właśnie jest zrozumiałe dla Was?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

a w moim forku 2001 jest też przycisk z tym napisem można go włączyć i wtedy podświetlenie na zegarach lekko lepsze lub wyłączyć czy tylko taką pełni funkcję bo to trochę śmieszne by było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko, jeszcze zegarek w podsufitce jest bardziej lub mniej podświetlony :)

 

Przycisk ten pełni jeszcze funkcję pytajnika: gdy ktoś wsiada po raz pierwszy do subaru, zazwyczaj lecą dwa pytania: 1. ile to pali? 2. do czego ten przycisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko, jeszcze zegarek w podsufitce jest bardziej lub mniej podświetlony :)

 

Przycisk ten pełni jeszcze funkcję pytajnika: gdy ktoś wsiada po raz pierwszy do subaru, zazwyczaj lecą dwa pytania: 1. ile to pali? 2. do czego ten przycisk?

zegarek właśnie dziś został reanimowany i działa :D standardowo zimny lut na rezystorze, wymieniłem radio na Blaupunkt i głośniki na JBL i od razu lepiej to brzmi bo te firmowe głośniki kartonowe to masakra a w miejscu gwizdków to nic nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety termometru :-( chyba że mam i nie wiem?)

 

via Mobile

termometr temperatury fajna sprawa i przydatna szczególnie zimą, w moim forku 2001 jest, w rocznikach starszych nie wiem czy jest czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

a ja przytoczę wypowiedź kolegi z innego forum, bo myślę, że trafił w sedno:

 

"PRZYCISK BRIGHT - Owiany legenda wytwór myśli technicznej japońskich inżynierów. Jego innowacyjność niczym nie ustępuje słynnemu napędowi AWD, który wyróżnia samochody Subaru spośród innych marek, a wielu porównuje wprowadzenie przycisku "Bright" do tak przełomowych wynalazków, jak pierwszy silnik benzynowy czy poduszka powietrzna. Od pierwszego pojawienia się, znalazł on uznanie wśród wszystkich kierowców którzy mieli okazje siedzieć za kierownica Subaru. Przycisk "Bright" w zupełności oddaje sportowego ducha marki, będąc ucieleśnieniem osławionej niezawodności i doskonałej sprawności samochodów spod znaku Plejad. Niektórzy twierdzą wręcz, że to własnie dzięki przyciskowi "Bright" ich doznania płynące z prowadzenia samochodu wkroczyły w zupełnie nowy wymiar. Niezależnie od subiektywnych opinii kierowców zachwyconych tym unikatowym rozwiązaniem technicznym, trudno przecenić też obiektywną ocenę wpływu zastosowania przycisku "Bright" na aktywne bezpieczeństwo, cechę od lat uznawaną za jeden ze znaków rozpoznawczych Subaru".
 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PawelBoro napisał:

A czy ten „magiczny” przycisk  w forku  SG po lifcie  ma jakieś  dodatkowe funkcje oprócz rozjaśniania radia ? :rolleyes:

 

Radia on nie rozświetla ;-). Radio aby przyciemnić/rozjaśnić trzeba dłużej przycisnąć pokrętło włączające/regulujące głośnością.

 

Bright jedynie rozjaśnia dwa małe prostokąciki - licznik km i zegar na środku pod schowkiem. Fajne to przyciemnianie i na pewno jest krokiem milowym na drodze ergonomicznych rozwiązań w światowej motoryzacji ;-). Tyle, że kiedy już sobie ściemnisz te prostokąciki i poczujesz z tego radość, efekt trwa tak długo dopóki nie włączysz tempomatu, bo wtedy kontrolka Cruise zaczyna tak "dawać" po oczach, że czar pryska ...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2015 o 21:17, leonard17 napisał:

a w moim forku 2001 jest też przycisk z tym napisem można go włączyć i wtedy podświetlenie na zegarach lekko lepsze lub wyłączyć czy tylko taką pełni funkcję bo to trochę śmieszne by było....

To jest najbardziej mistrzowski przycisk, jaki został kiedykolwiek skonstruowany :D

Jak po raz pierwszy (X lat temu) jechałem Forkiem 1szej generacji nie byłem w stanie uwierzyć, że ktoś wpadł na pomysł zamontowania takiego przycisku na środku konsoli :D

I o ile dobrze pamiętam, to wcale nie dawało jakiejś mega różnicy w podświetleniu, coś pięknego :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...