Jump to content

xdavidx

Użytkownik
 • Content Count

  116
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by xdavidx

 1. Montaż w miejsce fabrycznego. Wziąłem fabryczny uchwyt, zwymiarowałem, dałem do wycięcia ze stali 10mm. Średnica otworów montażowych: 2 otwory 11 mm, 1 otwór 13 mm. Montowałem sam więc bezkosztowo Możliwe, że jeszcze kilka uchwytów mi zostało, ale musiałbym poszukać.
 2. Nie pamiętam czy przedni zaczep w SG jest taki sam jak w SF. W SF zmieniałem przedni zaczep, który jest z blachy (bodajże) 4mm na pancerny grubości 10mm. Zdaje egzamin, zdjęcia w załączeniu Fabryczny zaczep był pogięty od obijania się od kamieni, korzeni i innych przygód poza asfaltem.
 3. tu masz cały schemat jakby co: http://opposedforces.com/parts/forester/en_s11/type_1/body_equipment_exterior/sun_roof/illustration_2/
 4. o to chodzi https://www.buddssubaru.com/assets/forester/Owners%20Manual/2017/2017-Subaru-Forester-Owner-Manual.pdf ?
 5. xdavidx

  Subaru Forester

  zobacz tu: https://forum.subaru.pl/topic/21717-daszek-na-zegary/?page=3
 6. xdavidx

  Schemat ABS

  Zerknij tu: http://opposedforces.com/parts/forester/
 7. Da się. Np tu masz filmik instruktażowy
 8. Aku chcesz mieć cały czas wpięty w gniazdko zapalniczki? Jak chcesz podłączyć diody? Dodatkowy aku powinien mieć wyłącznik - żeby bez problemu wypiąć z obwodu auta. Przy okazji mała podpowiedź: jeśli chcesz spać w środku, możesz pociągnąć linkę od mechanizmu klapy tak, zeby mieć możliwość otwierania klapy od środka - dużo wygodniejsze niż wygrzebywanie się przez tylne drzwi.
 9. odpowietrzenie całego układu to kilka minut, ale nie 30
 10. Na luzie buczy przy wciśniętym sprzęgle? Czy cały czas? Bo jak przy wciśniętym, to u mnie szumiało łożysko oporowe, po czym się rozleciało
 11. O ile dobrze pamiętam, obudowa z rolką rolety wejdzie w gniazdo, ale był jakiś problem z zaczepami rolety
 12. a, z ciekawości, mógłbyś zrobić zdjęcie jak takie rozwiązanie wygląda?
 13. @@Mr.StationWagon, zmienia i podświetlenie zegarka oraz podświetlenie, w liczniku, dystansu oraz temperatury zewnętrznej. Aż tyle i tylko tyle.
 14. Nie tylko, jeszcze zegarek w podsufitce jest bardziej lub mniej podświetlony Przycisk ten pełni jeszcze funkcję pytajnika: gdy ktoś wsiada po raz pierwszy do subaru, zazwyczaj lecą dwa pytania: 1. ile to pali? 2. do czego ten przycisk?
 15. Chcesz zrzucać skrzynie żeby wymienić łożysko tylko po to żeby za chwilę znów zrzucać skrzynię i wymieniać tarczę sprzęgła a za jakiś czas znów powtarzać operację przy docisku itd? No powodzenia...
 16. Nie chcę straszyć, ale u mnie po 2-3 tygodniach dziwnych dźwięków (szumy, przy wciśniętym sprzęgle), w końcu łożysko się rozsypało.
 17. Rozrusznika co prawda nie sprzedam, jednak mam podpowiedź: spróbuj stuknąć/puknąć kilka razy (tylko z wyczuciem!) w bendiks rozrusznika. Czasem pomaga. Zobacz jeszcze, czy przewód od sterowania rozrusznikiem nie jest odczepiony (taka końcówka z wsuwką). Swoją drogą regeneracja regeneracji nie równa. O, tutaj ktoś pokazał co można spróbowac z bendiksem zrobić https://www.youtube.com/watch?v=WrDYkksIYok
 18. Zmiana będzie na plus oczywiście. Kwestia tylko jakości ledów oraz podzespołów (a co za tym idzie ich żywotności) bo różnie bywa. W podsufitce miejsca masz więcej niż takie minimum jakie kupiłeś. Ale od czegoś trzeba zacząć
 19. @@lordshaman, no bo widzisz: żeby nie denerwować tubylców powinieneś najpierw wykazać się odrobiną kreatywności i samodzielnego myślenia. Tutejsze forum istnieje już łohohoho i jeszcze trochę. Wiele tematów, w tym (uwaga: będzie zaskoczenie) o silnikach, zostało już tu poruszone. Teraz ważna kwestia związana z wiedzą niemal tajemną: forumowa wyszukiwarka działa! Co więcej, prawidłowo działa i wyszukuje tematy.
 20. Mam posiadać takową ekspertyzę? Może i tak jest, nie wiem wszystkiego, ale z chęcią się czegoś nowego nauczę. Wskaż mi proszę konkretne zapisy ustawy, uchwały lub rozporządzenia dotyczącego ruchu drogowego, które zobowiązywałyby mnie do posiadania stosownej, prawnie wiążącej ekspertyzy.
 21. @@Dymian, Z całym szacunkiem, ale... [Tu z góry przepraszam wszystkich za offtopic] Zastosowane przeze mnie reflektory mają 'wybite' na kloszu m.in.: liczbę cechową (20), oznaczenie kraju dopuszczającego ECE (E20), oznaczenie rodzaju reflektora (HR - reflektory drogowe), numer badania zgodnego z normą ECE, oznaczenie producenta, źródło światła (żarówka H3) Homologację na reflektor straciłbym dopiero w momencie, gdy np używaję innego źródła światła (ksenon, led ect).
 22. @@Dymian, utratą DR? Zgodnie z Załącznikiem nr 6 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, pojazd może być wyposażone w 1 lub 2 pary świateł drogowych (tzw. długich), o ile (w dużym skrócie) można je załączać parami i nie działają równocześnie ze światłami mijania. Dodatkowych drogowych nie załączysz bez załączenia 'podstawowych' drogowych. @@Krzychu91, nie tyle samoloty co dziki i leśne ssaki czające się przy drogach Sam dobrze wiesz jak równe, proste i bezpieczne drogi mamy na DŚ poza miastem
 23. A ja dziś tak skromnie. Tylko zmiana/przerobienie grilla + montaż dodatkowych świateł drogowych
×
×
 • Create New...