Skocz do zawartości

Wyjscie Aux


pachol83

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji kupiłem taką przejściówkę:
https://pl.aliexpress.com/item/32978671290.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.297e5c0fDjxhu7

Ciekawe czy będzie to działać. Cena symboliczna to zaryzykowałem.

 

Kupiłem też taki adapter bluetooth:
https://pl.aliexpress.com/item/4000421672976.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.297e5c0fDjxhu7
Jeśli wszystko będzie śmigać to nie będę już musiał szukać emulatora zmieniarki z funkcją bluetooth i usb lub wydawać kupę kasy na wymianę radia żeby mieć obie te funkcje, bo tylko tego mi brakuje w samochodzie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji kupiłem taką przejściówkę:

https://pl.aliexpress.com/item/32978671290.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.297e5c0fDjxhu7

Ciekawe czy będzie to działać. Cena symboliczna to zaryzykowałem.

 

Kupiłem też taki adapter bluetooth:

https://pl.aliexpress.com/item/4000421672976.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.297e5c0fDjxhu7

Jeśli wszystko będzie śmigać to nie będę już musiał szukać emulatora zmieniarki z funkcją bluetooth i usb lub wydawać kupę kasy na wymianę radia żeby mieć obie te funkcje, bo tylko tego mi brakuje w samochodzie.

Ta pierwsza przejściówka nie ma prawa raczej działać default_wink.png

A ten BT wrzuciłem do swojego koszyka:)

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, remuch napisał:

Ta pierwsza przejściówka nie ma prawa raczej działać

No właśnie wiem że Jack nie przenosi zasilania które jest potrzebne do działania USB ale może ten kabelek który kupiłem jest jakiś wyjątkowy. Ewentualnie może wymiana na jakieś inne gniazdko jack i podpięcie jakiegoś kabelka z prądem i będzie śmigać. Jak czytałem opisy na allegro to piszą że niektóre radia mają taką możliwość czyli jest to wykonalne. Tak czy inaczej kosztowało to mniej niż 3zł więc żadna strata jak coś.
 

 

8 minut temu, remuch napisał:

A ten BT wrzuciłem do swojego koszyka:)

To za jakiś miesiąc jak dojdzie dam znać czy i jak działa. Jakbym zapomniał to przypomnij się.

Edytowane przez ziomek4000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za jakiś miesiąc jak dojdzie dam znać czy i jak działa. Jakbym zapomniał to przypomnij się.

Tu masz to Czego szukasz default_smile.png

 

 

35,06 zł 12%OFF | Bluetooth audio tablica odbiorcza z USB gniazdo karty tf odtwarzanie dekodowania wyjście przedwzmacniacza bezprzewodowy samochód głośniki

https://s.click.aliexpress.com/e/OkHHYBs87

 

Ma usb, ma czytnik kart, ma radio ma pilota, ma mikrofon (u mnie coś nie działał, może źle go przelutowalem)

Podłączanie zasilanie przez mikro usb i jackiem do auxa

 

 

Dopiero teraz zauważyłem że ten BT ma zła końcówkę, trzeba będzie przełożyć kabelki do innej wtyczki

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.12.2019 o 20:36, ziomek4000 napisał:

 

 

Kupiłem też taki adapter bluetooth:
https://pl.aliexpress.com/item/4000421672976.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.297e5c0fDjxhu7
Jeśli wszystko będzie śmigać to nie będę już musiał szukać emulatora zmieniarki z funkcją bluetooth i usb lub wydawać kupę kasy na wymianę radia żeby mieć obie te funkcje, bo tylko tego mi brakuje w samochodzie.

Jeśli dobrze rozumuję, to mając w radiu opcję AUX (w schowku zaślepka, ale na radiu AUX jest), ale nie mając zmieniarki ten adapter zadziała? Chodzi mi głównie o puszczanie muzyki z telefonu. I jeszcze jedno pytanko, czy jeśli mam fabryczny moduł BT do telefonu, to nie da się go w jakiś sposób wykorzystać do odtwarzania muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.12.2019 o 13:37, elmot napisał:

Jeśli dobrze rozumuję, to mając w radiu opcję AUX (w schowku zaślepka, ale na radiu AUX jest), ale nie mając zmieniarki ten adapter zadziała? Chodzi mi głównie o puszczanie muzyki z telefonu. I jeszcze jedno pytanko, czy jeśli mam fabryczny moduł BT do telefonu, to nie da się go w jakiś sposób wykorzystać do odtwarzania muzyki?

 

W tej wersji nawigacji BT zdaje się obsługuje i telefon i odtwarzacz multimedialny, ale nie z jednego urządzenia na raz. Możesz sparować telefon jako telefon, albo telefon jako media player. Przynajmniej tak miałem w OBK MY12. Brakuje wsparcia jakiegoś protokołu.

Ja do obsługi Bluetooth dołożyłem taki moduł:

ale to jest ułomne rozwiązanie względem fabryki, więc Tobie go nie polecam ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krogulec napisał:

 

W tej wersji nawigacji BT zdaje się obsługuje i telefon i odtwarzacz multimedialny, ale nie z jednego urządzenia na raz. Możesz sparować telefon jako telefon, albo telefon jako media player. Przynajmniej tak miałem w OBK MY12. Brakuje wsparcia jakiegoś protokołu.

Ja do obsługi Bluetooth dołożyłem taki moduł:

ale to jest ułomne rozwiązanie względem fabryki, więc Tobie go nie polecam ;)

Telefon działa, mam jedynie problem z załadowaniem kontaktów, ale to jeszcze będę ogarniał. Co do muzy, to będę jeszcze rozczytywał sie w temacie (opieram się na duńskiej instrukcji i amerykańskim forum Legacy), ale bez modułu się chyba nie obejdzie. Chcę to ogarnąć razem z kamerą cofania ( mam wyjście) więc jest nad czym dumać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, elmot napisał:

Telefon działa, mam jedynie problem z załadowaniem kontaktów, ale to jeszcze będę ogarniał. Co do muzy, to będę jeszcze rozczytywał sie w temacie (opieram się na duńskiej instrukcji i amerykańskim forum Legacy), ale bez modułu się chyba nie obejdzie. Chcę to ogarnąć razem z kamerą cofania ( mam wyjście) więc jest nad czym dumać :)

 

Wczytywanie kontaktów sprawdź przede wszystkim z innym telefonem - najlepiej z iPhonem, bo ich obsługa jest najlepiej wspierana. Jeżeli zaś chodzi o muzykę z BT to najprostsze rozwiązanie to... drugie urządzenie (najtańszy smartfon), który osobno parujesz jako media player, wrzucasz do podłokietnika na stałe i z niego leci muza. Nie jest to idealne wyjście, ale (o ile tylko ogarniesz te kontakty) zawsze wygodniejsze niż ekstra moduł bt, który mimo wszystko będzie bardziej "upierdliwy" - chociażby przez mniej wygodną obsługę z poziomu kierownicy/ekranu (nie da się tą drogą np. wybrać telefonu).

Kamerę cofania można dołożyć bez problemu, musisz tylko ponoć znaleźć model, który pracuje w trybie NTSC, a nie PAL. Sam tego jednak nie ogarniałem - u mnie niestety nie ma wejścia na kamerę, dlatego zamówiłem lusterko fotochromatyczne z rejestratorem i kamerą.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krogulec napisał:

 

Wczytywanie kontaktów sprawdź przede wszystkim z innym telefonem - najlepiej z iPhonem, bo ich obsługa jest najlepiej wspierana. Jeżeli zaś chodzi o muzykę z BT to najprostsze rozwiązanie to... drugie urządzenie (najtańszy smartfon), który osobno parujesz jako media player, wrzucasz do podłokietnika na stałe i z niego leci muza. Nie jest to idealne wyjście, ale (o ile tylko ogarniesz te kontakty) zawsze wygodniejsze niż ekstra moduł bt, który mimo wszystko będzie bardziej "upierdliwy" - chociażby przez mniej wygodną obsługę z poziomu kierownicy/ekranu (nie da się tą drogą np. wybrać telefonu).

Kamerę cofania można dołożyć bez problemu, musisz tylko ponoć znaleźć model, który pracuje w trybie NTSC, a nie PAL. Sam tego jednak nie ogarniałem - u mnie niestety nie ma wejścia na kamerę, dlatego zamówiłem lusterko fotochromatyczne z rejestratorem i kamerą.

Sprawdzałem z iPhonem i coś nie zgrało się przy parowaniu, ale usunę go i spróbuję jeszcze raz. Tyle, że yo dopiero za jakiś czas, bo wóz u mechanika (klocki, tarcze, łożysko, itp).

 

Z kamerką znam temat, chyba siądzie taka montowana w lampce oświetlenia tablicy (są dedykowane do Subaru) i działa w dwóch systemach (PAL/NTSC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elmot napisał:

Z kamerką znam temat, chyba siądzie taka montowana w lampce oświetlenia tablicy (są dedykowane do Subaru) i działa w dwóch systemach (PAL/NTSC).

 

Też na nie z początku patrzyłem, to rozwiązanie ma tylko tę słabość, że one zwykle mają zintegrowaną żaróweczkę LED i ciężko będzie dobrać drugą świecącą tak samo. W tych z obudową bez żaróweczki z kolei kamera montowana jest poza obrysem lampki i będzie już chyba wystawać spod wnęki tablicy rej. Poza tym nie wygląda to zbyt solidnie/stabilnie.

Wg mnie lepiej już chyba wkręcić się w miejsce dedykowane do fabrycznego montażu - zaślepka po lewej stronie od lewej lampki. Ja zamówiłem coś takiego:

HTB11Db.ar7U5uJjSZFFq6yYHpXaY.thumb.jpg.ed01bc84de5923e92e74f03198028b07.jpg
Ewentualnie montaż wraz z ramką tablicy rejestracyjnej. Można też jeszcze poszukać fabrycznej kamery, która była dedykowana do modelu, choć tutaj ceny zwykle są kosmiczne, a ciężko taką znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krogulec napisał:

 

Też na nie z początku patrzyłem, to rozwiązanie ma tylko tę słabość, że one zwykle mają zintegrowaną żaróweczkę LED i ciężko będzie dobrać drugą świecącą tak samo. W tych z obudową bez żaróweczki z kolei kamera montowana jest poza obrysem lampki i będzie już chyba wystawać spod wnęki tablicy rej. Poza tym nie wygląda to zbyt solidnie/stabilnie.

Wg mnie lepiej już chyba wkręcić się w miejsce dedykowane do fabrycznego montażu - zaślepka po lewej stronie od lewej lampki. Ja zamówiłem coś takiego:

HTB11Db.ar7U5uJjSZFFq6yYHpXaY.thumb.jpg.ed01bc84de5923e92e74f03198028b07.jpg
Ewentualnie montaż wraz z ramką tablicy rejestracyjnej. Można też jeszcze poszukać fabrycznej kamery, która była dedykowana do modelu, choć tutaj ceny zwykle są kosmiczne, a ciężko taką znaleźć...

Kurcze faktycznie mam zaślepkę pod kamerę :) Poszukam fabrycznej, a nuż sie trafi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, elmot napisał:

Kurcze faktycznie mam zaślepkę pod kamerę :) Poszukam fabrycznej, a nuż sie trafi ;)

 

Też u siebie nie od razu ją wypatrzyłem ;)

Na wypadek gdybyś nie znalazł fabrycznej kamery to pamiętaj, że do podłączenia niefabrycznej musisz mieć taki adapter:

https://allegro.pl/oferta/kabel-dla-polaczenia-kamery-do-monitorow-w-subaru-7346285666

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie odebrałem auto z ASO w Krakowie (Legacy Spec.B MY'08 z navi ze zmieniarką w jednostce i "ukrytą" szczeliną na DVD z mapami, core2) po dołożeniu OEM AUXa (H6210AG010) w podłokietniku i z jakiegoś powodu nie działa. Po podpięciu urządzenia pod gniazdo i naciśnięciu przycisku AUX na jednostce źródło dźwięku nie przełącza się. Na ten moment ASO nie ma pomysłu dlaczego oprócz wadliwej części co wydaje się mało prawdopodobne. Macie może jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? Wydaje mi się, że gdzieś kiedyś przeczytałem, że update navi może taki objaw spowodować ale na ten moment nie potrafię tego potwierdzić/znaleźć.

Edytowane przez _Peter_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzeba podać masę na któryś pin we wtyczce, żeby przełączyło się na AUX. Zdaje się, że w "AUXie OEM" "podanie masy" następuje dopiero po wsadzeniu wtyczki minijack w gniazdo AUX. Coś musi być źle podłączone. Zobacz: 2007 AUX Mini input jack kit H6210AG000.pdf

Więcej tu:

 

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety już w dwóch miejscach (ASO Kraków i Carfit) nie udało się rozwiązać problemu z OEMowym Auxem, podłączony jest podobno dobrze. Czy komuś przychodzi do głowy jaka może być przyczyna? Ewentualnie gdzie w okolicach Krakowa ktoś mógłby na to spojrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...