Skocz do zawartości

Wyjscie Aux


pachol83

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzebię temat, wreszcie przyszła mobilizacja i kupiłem adapter BT. W aucie (OBK III polift) mam radnio kenwood fzda07elef2, to model gdzie płytę dla navi wsadza się pod zaślepką. Z internetów wygrzebałem, że aux podłącza się pod 24 pinowe gniazdo. Kupiłem BT z takim wtykiem i lekki zonk bo w moim radiu w tym porcie już siedzi wtyczka z mnóstwem kabli ale ma puste miejsca tam gdzie są kabelki we wtyczce od BT. Czy wystarczy że poprzekładam kable we wtyczkach i to zabangla? Wtyk od adapteru BT ma zajętych 6 pinów (pomostkowane są chyba dwa).

20210421_125923.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię temat, wreszcie przyszła mobilizacja i kupiłem adapter BT. W aucie (OBK III polift) mam radnio kenwood fzda07elef2, to model gdzie płytę dla navi wsadza się pod zaślepką. Z internetów wygrzebałem, że aux podłącza się pod 24 pinowe gniazdo. Kupiłem BT z takim wtykiem i lekki zonk bo w moim radiu w tym porcie już siedzi wtyczka z mnóstwem kabli ale ma puste miejsca tam gdzie są kabelki we wtyczce od BT. Czy wystarczy że poprzekładam kable we wtyczkach i to zabangla? Wtyk od adapteru BT ma zajętych 6 pinów (pomostkowane są chyba dwa).
20210421_125923.thumb.jpg.cf6a3095079a634cb63c3177d58656a1.jpg
Biorąc na logikę, to tak, zadziała

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, olej said:

Zrobiłem po rusku i działa elegancko. L,R i Ground. Dwa piny zmostokwane wg. schematu. Koszt dynxu 36 zeta, 2 tygodnie czekania na paczkę z ali, dwa kable do przylutowania, 5 pinów do przełożenia we wtyczkę. 

Teraz juz wiem do kogo się zgłosić w tego typu tematach :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2021 o 09:29, olej napisał:

Zrobiłem po rusku i działa elegancko. L,R i Ground. Dwa piny zmostokwane wg. schematu. Koszt dynxu 36 zeta, 2 tygodnie czekania na paczkę z ali, dwa kable do przylutowania, 5 pinów do przełożenia we wtyczkę. 

Czy ten adapter bt łączy się gdy dasz zasilanie i rozłącza się gdy je odejmiesz (tj stacyjka)? Kupiłem już kilka i wciąż szukam takiego. Bez tej funkcji to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie ma zasilania - elektronika nie działa, to chyba jasne ;) Możesz podłączyć zasilanie przed stacyjką (bezpośrednio z aku) ale po co skoro bez przekręcenia kluczyka radio i tak nie działa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mario6906 napisał:

Jaki masz model radia?

Po co komu w aux'ie pilot? ;o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to GX 204LE. Ignorujemy pilota dla mnie istotny BT. Może co najwyżej być przydatny żeby wyłączyć to ustrojstwo. Poza tym chodzi mi podłączenie do tego gniazda z 8 pinami z tyłu radia. Skoro z np z telefonu poleci sygnał do radia przez wtyczkę AUX to zasadniczo z tel przez BT z tego też powinien. Pewności nie mam dlatego pytam bo może już ktoś to ćwiczył.

 

Edytowane przez Mario6906
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, między innymi dzięki Wam udało mi się dzisiaj dorobić działającego AUX'a, także opiszę 'dla potomnych' jak to u mnie wyglądało.

 

Legacy IV - polift, H6, "full opcja" - radio Kenwood fzda07elef2 - takie z navi na płyty.

radio1.thumb.jpg.1beb3c0676bf3aeece73e404f52d4a3e.jpg

 

Pierwsza rzecz to oczywiście sprawdzenie czy w aucie jest wyjście/wejście AUX / kable do niego - w pierwszych dniach posiadania auta nie takie oczywiste - szukać należy w schowku pod łokciem, między przednimi fotelami, pod gniazdem zapalniczki. U mnie była zaślepka, którą później wykorzystałem, prowadząc swój kabel.

auxschowek1.thumb.jpg.d7bd33a82ba2e658b53c10b2f909ae53.jpgauxschowek2.thumb.jpg.2c3236ab22005b7198ea65ab57fe32a4.jpg

 

Zakup kabla - jako że chciałem zwykły kabelek z jackiem 3.5mm taki właśnie zakupiłem - na Aliexpress spokojnie można znaleźć z kostką 24-pin (taką jaka w tym radiu aux'a obsługuje), ja kupiłem na Allegro z kostką 8-pin (pasującą do innych modeli Subaru). https://allegro.pl/oferta/zlacze-aux-in-do-nissan-subaru-suzuki-8pin-jack-9964524041

kabel8pin.png.2980e3390a242b913f1b1e973f0eb391.png8pin.thumb.jpg.382548c6261c2b8cb5583b5c6d7fb7d8.jpg

 

Jako że wykorzystałem istniejącą kostkę 24-pin (w której były już inne kabelki) nie robiło mi to żadnej różnicy co kupię i rozbiorę. Piny w kostce bardzo małe, rozbieranie mało wygodne, znaleźć i dokupić oczywiście jak to z pinami w kostkach samochodowych - ciężko... znalazłem podobne, pasujące rozmiarem (brakuje 1 pinu żeby przerobić istniejącą kostkę). Oryginalna kostka 24-pin ma zabezpieczenie które należy wysunąć zanim będzie się wkładać nowe kabelki. Schemat znaleziony w sieci z kolorkami naniesionymi przeze mnie (takimi jakie zastałem w ori wiązce u siebie), myślę że bardziej czytelny niż zdjęcia z auta ;)

aux.thumb.png.099714331c31bb76e25350f0a07ab30e.png

 

W moim przypadku oczywiście bez żółtego, zaznaczyłem dla tych którzy kupią coś bardziej złożonego niż jack. Kabelek 150cm wystarcza na podłączenie do radia, przeprowadzenie wzdłuż tunelu obok ręcznego, wyprowadzenie w schowku podłokietnika jak na zdjęciach wyżej i zapas pozwalający na trzymanie podłączonego urządzenia w cupholderach w tunelu środkowym.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało się ustrojstwo zamontować i nawet działa. Z pilotem. Minusik akcji jest taki że ponieważ zasilanie zostało podłączone pod podświetlenie gniazda zapalniczki ustawienie BT kasuje się po wyłączeniu zapłonu i trzeba z pilocika nastawić ponownie ale... To pikuś. Blutacz jest i działa.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panie i Panowie..zaczynam mod pod tytułem AUX. Radio gx204LEF2. Wtyczka jest już z wiązką jak śmiem twierdzić do sterowania z kierownicy.. tak? 

Myślę nad wyprowadzeniem wtyczki Jack w górnym schowku między kratki nawiewu.. najczęściej będzie wpinany smartfon, może w przyszłości tablet.. ktoś tak ma? Jakieś podpowiedzi?

IMG_20221126_171531.jpg

IMG_20221126_171604.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jojo80 napisał(a):

Panie i Panowie..zaczynam mod pod tytułem AUX. Radio gx204LEF2. Wtyczka jest już z wiązką jak śmiem twierdzić do sterowania z kierownicy.. tak? 

Myślę nad wyprowadzeniem wtyczki Jack w górnym schowku między kratki nawiewu.. najczęściej będzie wpinany smartfon, może w przyszłości tablet.. ktoś tak ma? Jakieś podpowiedzi?

IMG_20221126_171531.jpg

IMG_20221126_171604.jpg

Ja tak mam u siebie. Link do opisu jak ja to zrobiłem. Generalnie proponuję przejrzeć cały wątek. :)

A tablet u mnie siedzi tak:

895.thumb.jpg.041d3c03be342b1a1fc28e6712f2d275.jpg

 

489.jpg

Edytowane przez Orear
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Chcę podmienić GX-201 (bez monitora, ze schowkiem w jego miejscu) w obk 2006 na radio z polifta z DVD bo takie się trafiło. Gdy je podpinam to działa klima i podświetlenie ale wyświetlacz samego radia nic nie pokazuje. Czy te radia nie działają zamiennie, czy dokładnie taką przekładką już ktoś robił i działało? Zastanawiam się czy po prostu nie uszkodziłem nowego radia i stąd brak reakcji.

 

20230822_111400.jpg

20230822_111540.jpg

Edytowane przez Pingwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to radio z DVD jest w ogole pod Navi, do tego widze, ze z anglika, a sam wyswietlacz radia moze nie dzialac z innych przyczyn. Jakby co, mam ekran do Navi razem z ramka w miejsce schowka, cala wiazke elektryczna ze wszystkimi kostkami i antene GPS do tego zestawu.

Edytowane przez skrzypekQ4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pingwin napisał(a):

Radio chce wymienić de facto tylko pod AUX. Wyświetlacz zamiast schowka nie jest mi potrzebny. Jakiś pomysł dlaczego wyświetlacz radia nie działa?

 

 

Zimne luty mogą być.

TTTM czasami. 

Edyta:

Łatwiej dołożyć WEFE i mieć i AUX i BT. Tylko sprawdź czy działa z Twoim modelem radia. 

Edytowane przez Orear
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie radio właśnie GX-201 miałem z takim nazwijmy to modułem wefa tylko inaczej zrobionym ale słyszałem, że radio poliftowe dużo lepiej gra a i nie potrzebuje na drodze aux żadnego pośrednika. No nic pozostaje znaleźć inną wersję radia z polifta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Pingwin napisał(a):

Poprzednie radio właśnie GX-201 miałem z takim nazwijmy to modułem wefa tylko inaczej zrobionym ale słyszałem, że radio poliftowe dużo lepiej gra a i nie potrzebuje na drodze aux żadnego pośrednika. No nic pozostaje znaleźć inną wersję radia z polifta.

 

Mam polift i właśnie radio samoistnie się wyłączało i włączało. Wywaliłem to i przerobiłem cały panel na 1din. Kupiłem radio Alpine i rozbudowałem trochę audio. Wygłuszenie drzwi subwoofer, wzmacniacz, kable zasilające grubsze. Teraz to gra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2023 o 13:20, Jojo80 napisał(a):

received_537939404915769.jpeg

received_1296444474422981.jpeg

 

Uuu, fancy! Takie modyfikacje szanuję, wygląda jak z fabryki! 

W dniu 23.08.2023 o 12:15, Pingwin napisał(a):

Poprzednie radio właśnie GX-201 miałem z takim nazwijmy to modułem wefa tylko inaczej zrobionym ale słyszałem, że radio poliftowe dużo lepiej gra a i nie potrzebuje na drodze aux żadnego pośrednika. No nic pozostaje znaleźć inną wersję radia z polifta.

 

 

To prawda, że AUX w fabrycznym poliftowym radiu gra bardzo przyzwoicie.

Choć to zależy co do niego podłączysz. Osobiście wolę BT, bo jakość moim zdaniem jest lepsza.

Ale to tylko moje subiektywne zdanie. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...