Skocz do zawartości

Wyjscie Aux


pachol83

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.03.2020 o 21:29, olej napisał:

Znalazłem takie coś: https://www.joom.com/pl/products/5bf2867e28fc710101eb8aa3

Wtyk ma jak gniazdo z tyłu radia ale zamiast jacka jest BT. Powinno działać, ew, poprzekładać piny wg.subarowskiego schematu.

Część. Proszę daj znać czy działa u ciebie ten sprzęt bluetooth. Zastanawiam się nad nim. Posiadam radio GX-204LE. Czy to samo jest u ciebie? Pozdrawiam z Podlasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używane radio i podmieniłem je za starsza wersje.

Plastiki i wszystko inne dookoła obkleiłem folia aby ładniej wyglądało.

Aux i wszystko inne ładnie działało w końcu jak chciałem ale do czasu ...

... po tygodniu wyświetliło mi się ,,security,, i już nie działa nic :-(

Kto wie co mam teraz zrobić z tym fantem ?

 

 

 

20200325_171754.thumb.jpg.b6c7c450b9df8c98a1c7b5fe6322b797.jpg20200403_143509.thumb.jpg.5119be649dcf87866c1f74728998b5d9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2020 o 16:23, _Peter_ napisał:

Właśnie odebrałem auto z ASO w Krakowie (Legacy Spec.B MY'08 z navi ze zmieniarką w jednostce i "ukrytą" szczeliną na DVD z mapami, core2) po dołożeniu OEM AUXa (H6210AG010) w podłokietniku i z jakiegoś powodu nie działa. Po podpięciu urządzenia pod gniazdo i naciśnięciu przycisku AUX na jednostce źródło dźwięku nie przełącza się. Na ten moment ASO nie ma pomysłu dlaczego oprócz wadliwej części co wydaje się mało prawdopodobne. Macie może jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? Wydaje mi się, że gdzieś kiedyś przeczytałem, że update navi może taki objaw spowodować ale na ten moment nie potrafię tego potwierdzić/znaleźć.

 

Ze zdjęć na necie tego OEM AUXa (H6210AG010) wynika że ma on wtyczkę 8-pin.

Aux wpina się do gniazda 8-pin razem ze sterowaniem z kierownicy w GX-204LE

 

W tym radiu tj. FZDA07ELEF2 aux wpina się do gniazda 24-pin. 8-pin jest do kamery cofania i sterowania z kierownicy, oprócz tego sterowanie jest zdublowane znowu do gniazda 24-pin.

Trzeba sprawdzić czy na pewno jest prawidłowo podłączone. Działa sterowanie z kierownicy?

 

Skądinąd miałem raz taki przypadek że po aktualizacji softu aux przestał być aktywny. 

Trzeba było odpiąć klemę z aku i załadować soft od nowa. Od tego bym zaczął.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zdążyłem już się zorientować, że problemem jest właśnie to:

 

9 minut temu, lechuorzech napisał:

W tym radiu tj. FZDA07ELEF2 aux wpina się do gniazda 24-pin. 8-pin jest do kamery cofania i sterowania z kierownicy, oprócz tego sterowanie jest zdublowane znowu do gniazda 24-pin.

 

Ta wiązka z tym radiem bez przerabiania (podpinania się pod 24-pinowe gniazdo) nie zadziała - nie ma prawa jak jest wpięta w gniazdo kamery cofania...

 

11 minut temu, lechuorzech napisał:

Skądinąd miałem raz taki przypadek że po aktualizacji softu aux przestał być aktywny. 

Trzeba było odpiąć klemę z aku i załadować soft od nowa. Od tego bym zaczął.

 

Znalazłem też gdzieś takie info, że może być problem po aktualizacji. Jaki masz soft? Czytałem, że na 5700 przestaje działać, ale może właśnie wystarczy załadować go od zera tak jak napisałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, WOJO napisał:

Odłączenie akumulatora nie działa na kolejny tydzień? :)

I co ja będę tak się bawił ciągle z tym?

W czym jest problem i jak go na stale rozwiązać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CZAJA48 napisał:

W czym jest problem i jak go na stale rozwiązać ?

Problem w tym, że pojazdy w wersjach UK posiadały fabryczny autoalarm sprzężony z fabrycznym radioodbiornikiem.

Na forum jest mnóstwo ostrzeżeń, by nie kupować takich odbiorników (odzwierciedla to także ich cena).

Próbuj.

https://legacygt.com/forums/showthread.php/kenwood-gx-204re-code-reseti-244076.html?s=62d4acd602be96b9c2817436c6a59b66&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linku podanego przez ,,WOJO,, wynika:

 

If your car battery died, your Kenwood stereo will ask you for a code. There are various ways to enter the security code, this depends on the model of your Kenwood stereo. Look in your manual and see what the security code is for your particular Kenwood stereo. There are common security codes on many Kenwood stereos. Kenwood claims security, but its stereos have many of the same security codes. Here are three common security codes:
1-2-3-4 (a code many Kenwood owners use),
3-0-5-1 (a common security code in Kenwood manuals) and KCAR (works on some Kenwood stereo models).

You should have a code within the pages of your manual. Luckily, many Kenwood stereos have the same security codes.

Enter the security code into your Kenwood radio.

 

Method #1:
During the code request mode, while holding the DISP key depressed, press and hold the "Volume UP" or "DOWN" key for three seconds until the " ... " display disappears. Enter the security code using your Kenwood remote.

(W trybie żądania kodu, trzymając wciśnięty przycisk DISP, naciśnij i przytrzymaj przycisk „Zwiększanie głośności” lub „W dół” przez trzy sekundy, aż zniknie wskazanie „...”. Wprowadź kod bezpieczeństwa za pomocą pilota Kenwood.)

 

Method #2:
Press the "Auto" and "Track Up" button on the face of radio at the same time until the four dash lines disappear. Enter the security code using your Kenwood remote.

(Naciśnij jednocześnie przyciski „Auto” i „Track Up” na radiu, aż znikną cztery linie myślnika. Wprowadź kod bezpieczeństwa za pomocą pilota Kenwood.)

 

Method #3:
Press and hold the "One" then the "Six" present keys until the display shows the letter "C." Enter the security code using your Kenwood remote.

(Naciśnij i przytrzymaj klawisz „One”, a następnie „Six”, aż na wyświetlaczu pojawi się litera „C.” Wprowadź kod bezpieczeństwa za pomocą pilota Kenwood.)

 

Tips:
If you did not have your manual, try the most common codes for Kenwood stereos. If those codes don't work, you can also buy your Kenwood stereo code online. There are places online that will sell you the security code to your Kenwood stereo.

Keep your security code and this information in a safe place.

 

Subaru gave me a code: 7602 which should work in all these headsets.

 

Podsumowując:

Metoda1: nie ma tam guzika głośność up/down jest tylko on/off wiec nie działa ta metoda. 

Metoda2: nie ma tam guzika auto jest tylko przy klimatyzacji a radio to osobne urządzenie wiec nie działa ta metoda.

Metoda3: próbowałem i nie działa, rożne metody. 

 

Wiec:

Co do kodu: to na radiu są tylko cyfry: 1 2 3 4 5 6 wiec kodu 3-0-5-1 i 7-6-0-2 nie wprowadzisz wiec jak komuś by się udało z ,,metoda3,, mógłby w tedy tylko wprowadzić kod: 1-2-3-4
 

https://instant-radio-code.com/subaru-radio-unlock-code

 

Edytowane przez CZAJA48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.04.2020 o 17:58, Lukasz Waszczuk napisał:

Witam wszystkich ktoś mi powiedział że mogę ten wyswietlacz podpiąć pod orginalne radio kture posiada aux ktoś może wie jak prosił bym o pod podpowiedz.wyswietlacz bandzie w zamiast schowka dzięki bardzo

20200401_121439.jpg

`1. Używaj proszę autokorekty, bo ciężko się to czyta - serio :) 

2. Napisz co to dokładnie jest - bo ten wyświetlacz nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przewertowałem cały temat i mam pytanko. Wystaje u mnie (w 2.0R 2007) kabelek z jackiem. Poprzedni właściciel mówił, że AUX jest - połączyłem już 3 telefony i nic! Nawet nawet napis na radiu się nie pojawia! Może to być do czegoś innego?

 

IMG_20200616_103604.jpg

Edytowane przez adamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to samoróbka. To może zadziałać dopiero jak np przełączysz radio na AM, albo CD i włożysz płytę. Tak się to robi najprościej. Odcinasz w elektronice sygnał z danego źródła gdy wpinasz wtyczkę jack, albo robisz to permanentnie, i po prostu jest odcięte. Spróbuj z ustawieniem na fale AM. Może ktoś tak to zrobił, normalnie to jest sygnał Mono, ale niektóre radia mają jednak stereo na AM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

Jeżeli to samoróbka.

GX-204LE posiada natywną obsługę AUX. W jakim celu ktoś miałby grzebać w elektronice, skoro podłącza kabelek za kilka złotych i działa?

15 godzin temu, adamski napisał:

Przewertowałem cały temat i mam pytanko. Wystaje u mnie (w 2.0R 2007) kabelek z jackiem. Poprzedni właściciel mówił, że AUX jest - połączyłem już 3 telefony i nic! Nawet nawet napis na radiu się nie pojawia! Może to być do czegoś innego?

Bierzesz pod uwagę, że kabelek może być uszkodzony? Może kabelek to samoróbka i piny się wysunęły w gniazda? Chyba bez wykręcenia kilku śrubek i zajrzenia na tył radia się nie obejdzie.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, WOJO napisał:

GX-204LE posiada natywną obsługę AUX. W jakim celu ktoś miałby grzebać w elektronice, skoro podłącza kabelek za kilka złotych i działa?

Bierzesz pod uwagę, że kabelek może być uszkodzony? Może kabelek to samoróbka i piny się wysunęły w gniazda? Chyba bez wykręcenia kilku śrubek i zajrzenia na tył radia się nie obejdzie.

Ok. To rozkręce i sprawdzę jak to wyglada. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz pod uwagę, że kabelek może być uszkodzony? Może kabelek to samoróbka i piny się wysunęły w gniazda? Chyba bez wykręcenia kilku śrubek i zajrzenia na tył radia się nie obejdzie.

Jak widzę taki kabelek to jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie samoróbka.

Nie sądziłem że da się po prostu dopiąć z tyłu AUX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ewemarkam napisał:

Jak widzę taki kabelek to jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie samoróbka.

Nie sądziłem że da się po prostu dopiąć z tyłu AUX.

 

Pisząc "samoróbka" miałem na myśli samodzielne wykonanie takiego kabelka.

Dokładnie taki jack wystaje też u mnie, gdy podłączyłem "chińską samoróbkę". :)

 

aux_out.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, WOJO napisał:

Pisząc "samoróbka" miałem na myśli samodzielne wykonanie takiego kabelka.

Dokładnie taki jack wystaje też u mnie, gdy podłączyłem "chińską samoróbkę". :)

 

aux_out.png

Ciągle mnie nie rozumiesz. Jeśli da się taki patent zamontować to nie można mówić o samoróbce. Zdarzało mi się nie raz radia przerabiać dodając Wejście AUX. Po modyfikacji wpinasz w radio kabelek jack i odcina Ci on np radio FM zamiast tego gra np smartfon. Wypinasz wtyczkę znów gra radio. Lutujesz łącznie 5 przewodów do radia i przecinasz 2 ścieżki. Wtedy to jest samoróbka, myślałem że tutaj też ktoś taki patent zastosował:) ale jednak nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewemarkam napisał:

Ciągle mnie nie rozumiesz. Jeśli da się taki patent zamontować to nie można mówić o samoróbce. Zdarzało mi się nie raz radia przerabiać dodając Wejście AUX. Po modyfikacji wpinasz w radio kabelek jack i odcina Ci on np radio FM zamiast tego gra np smartfon. Wypinasz wtyczkę znów gra radio. Lutujesz łącznie 5 przewodów do radia i przecinasz 2 ścieżki. Wtedy to jest samoróbka, myślałem że tutaj też ktoś taki patent zastosował:) ale jednak nie.

 

Inaczej rozumiemy słowo "samoróbka". Ty ze względu na zboczenie zawodowe, myślisz o samodzielnym grzebaniu w środku radia (jak np. w GX-201LH). Ja tak głębokiej ingerencji raczej nie nazywam samoróbką. :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.06.2020 o 17:25, ewemarkam napisał:

Zdarzało mi się nie raz radia przerabiać dodając Wejście AUX. Po modyfikacji wpinasz w radio kabelek jack i odcina Ci on np radio FM zamiast tego gra np smartfon. Wypinasz wtyczkę znów gra radio. Lutujesz łącznie 5 przewodów do radia i przecinasz 2 ścieżki. Wtedy to jest samoróbka, myślałem że tutaj też ktoś taki patent zastosował:) ale jednak nie.

 

 

pewno taki sposób masz na myśli, dla elektronika jest to łatwy wydawało by się sposób na dodanie AUX w radiu 201.

https://patrick.cloke.us/posts/2014/08/30/adding-an-auxiliary-audio-input-to-a-2005-subaru-outback/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wczytywałem się w tekst, ale tam chyba mowa o płycie CD. Ja odcinam tor FM gniazdem Jack wlasniem czyli radio gra normalnie, wspinasz wtyczkę i już gra np telefon. Albo druga opcja, niektóre radia mimo że AM jest mono to przedwzmacniacz j tak jest dwukanałowy. Wtedy przełączając radio na AM masz dźwięk np z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Nie wczytywałem się w tekst, ale tam chyba mowa o płycie CD. Ja odcinam tor FM gniazdem Jack wlasniem czyli radio gra normalnie, wspinasz wtyczkę i już gra np telefon.

 

opisany sposób, to właśnie wlutowanie się w tor radia

soldered-connections.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...