Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżam się do 90 tysięcy i kolejnego przeglądu. Kolejny raz będę zgłaszał ubytek płynu chłodzącego ok 300-350 ml na 15 tys. Sprawdzane systematycznie, rano na zimnym silniku w zbiorniku wyrównawczym. Do tej pory bez żadnej reakcji ze strony serwisu, a do końca gwarancji już niedaleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia i się zacznie. Jeden usłyszy zapoda na forum i nagle wszyscy słyszą. Myślałem kiedyś by z tego forum właśnie z tego powodu zrezygnować by nie mieć efektu "placebo". Ale jestem i pewnie będę słuchał i też w końcu usłyszę :)

tym razem uslyszala zona, ja potwierdzam niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia cena wymiany klocków w naszych autach (wolnossące silniki) to wydatek ilu zł?

Parę postów wyżej padło 700zł to za komplet przód/tył?

Ktoś wspominał o nielegalnej operacji za 400zł ;-)

 

Jestem ciekaw wielkości ceny. Ile może kosztować komplet klocków i tarcz (raczej po 45k km nie będę wymieniał, w aucie poprzednim tarcze poszły po 140K km)

Piszę o ASO, bo z tego co zrozumiałem, ceny poszczególnych ASO też się różnią?

Wiem, że są karty zniżkowe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia cena wymiany klocków w naszych autach (wolnossące silniki) to wydatek ilu zł?

Parę postów wyżej padło 700zł to za komplet przód/tył?

Ktoś wspominał o nielegalnej operacji za 400zł ;-)

 

Jestem ciekaw wielkości ceny. Ile może kosztować komplet klocków i tarcz (raczej po 45k km nie będę wymieniał, w aucie poprzednim tarcze poszły po 140K km)

Piszę o ASO, bo z tego co zrozumiałem, ceny poszczególnych ASO też się różnią?

Wiem, że są karty zniżkowe itp.

@@wilkor, nie mam dostepu do faktur, wiec niestety nie pomogę. Nie pamiętam ile płaciłem. Ale nie było jakoś tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

430 klocki, 150 wymiana. U mnie wymienione po 46 tys km.Nic nie stuka(ło) nigdy.

 

Inna sprawa ze od przebiegu ok 30 cos wyje przy wchodzeniu i schodzeniu z obrotow niskich tj ruszanie,manewry parkingowe.Dzwiek taki jakby jakas pompa sie meczyla.ASO sluchalo i ponoc jest to w wielu foresterach ale tylko 2,0 turbo.Kazali sluchac,obserwowac.Dzwiek sie niestety wzmaga bo zaczyna byc go slychac jak stoje na swiatlach z wcisnietym hamulec wiec trzeba bedzie oddac do ASO na rozpoznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam czy tak wyglada oryginalny akumulator do Forka XT 2015? Bo mam nieodparte wrażenie ze na przeglądzie po 15000 mi wymienili. Kurde rozumiem ze OEMowy był słaby ale czemu na taki syf? Dałbym sobie rękę uciąć ze wcześniej był Panasonic a nie Centra

post-16578-0-72056700-1465155257_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś mi się wydaje że ojciec dyrektor musi się wybudzić z letargu i zabrać parę autoryzacji "śmiesznym zenkom" bo coś z tej marki w Polsce jakiś syf zaczyna się robić. Co dealer to radosna twórczość. Maaaasaaaakaraaaa.

 

Pozdrawiam, Promil one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie bede mówił który. Jutro zadzwonię i zapytam O CO KAMAN. Prawda jest taka ze w serwisie byłem prawie 2 tyg temu a dopiero dzisiaj otworzyłem maskę zeby płynu do spryskiwaczy dolać. Ale kurde bez jaj. Nie spotkałem sie z tym zeby ktoś ludziom na ulicy pod Biedronka zamieniał akumulatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie miał. We wtorek przegląd a w nocy ze środy na czwartek dzida na Plejady. Nikt poza mną samochodem nie jezdzil. Na myjni był ale samoobsługowej. Ze mną ;)

 

Edit: żona dwa razy podjeżdżała przed próbami za mnie a ja obserwowałem zmagania innych. Ale o ją o to bym nie podejrzewał

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnych naście lat temu w CC w ASO podmienili mojej żonie ... koło kierownicy. To był sporting, więc było skórzane, zamienili na zwykłe plastikowe ... i jeszcze dyskutowali, że tamto było na granicy pęknięcia, więc należą się im podziękowania, bo nie kazali za to płacić :biglol:

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...