Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Subaru Forester MY 2015 istnieje możliwość wyłączenia wszystkich świateł ?

 

Pozycja 0 i Auto w dzień ZAWSZE odpalają światła dzienne w postaci świeczek w halogenach, funkcja Auto dodatkowo wieczorem przełącza na drogowe.

 

Co zrobić aby przy odpalonym silniku być z kompletnie wyłączonymi światłami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy trybie Auto - zalaczaja sie od razu w garazu po przelreceniu kluczyka. Przy Off swiatla do jazdy dziennej zalaczaja sie po spuszczeniu recznego, albo po przekreceniu wlacznika.

 

 

---------

Błędy w pisowni i niepasujące do kontekstu słowa sponsoruje

iPhone + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące ubezpieczenia AC/OC

 

Ile płacicie za Forestera z 2013 roku w full opcji?

Ja w ubiegłym roku płaciłem 2 tys zł w PZU, dzisiaj podobno to samo ubezpieczenie kosztuje 3 tys zł!! Przy nowym aucie w 2013r płaciłem 2700 zł.

O co chodzi? Czy ceny aż tak poszybowały w górę??

 

Najtańszy ubezpieczyciel ma za 2600 zł (nie pamiętam nazwy, chyba Compensa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące ubezpieczenia AC/OC

 

Ile płacicie za Forestera z 2013 roku w full opcji?

Ja w ubiegłym roku płaciłem 2 tys zł w PZU, dzisiaj podobno to samo ubezpieczenie kosztuje 3 tys zł!! Przy nowym aucie w 2013r płaciłem 2700 zł.

O co chodzi? Czy ceny aż tak poszybowały w górę??

 

Najtańszy ubezpieczyciel ma za 2600 zł (nie pamiętam nazwy, chyba Compensa).

 

Niedawno przedłużałem polisę na OBK i okazało się, że ogólnie stawki mocno poszły teraz w górę, a w PZU najbardziej ze wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

podniosła samą stawkę OC z 420 na 604 pln.....czyli 50%.  AC podnieśli z 680 na 890 pln..... mimo spadku wartości auta

Niestety tak jest, że ubezpieczyciele często podnoszą stawkę w 2-gim roku. Po prostu w walce o nowych klientów oferowane są stawki nierentowne przy zakupie auta, a później się je podnosi.

 

Nie to żeby reklamował, czy nakłaniał  ale w przypadku Warty, z którą mamy umowę centralną, takie podwyżki zgodnie z umową nie są dopuszczalne ( oczywiście o ile jazda bezszkodowa ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety tak jest, że ubezpieczyciele często podnoszą stawkę w 2-gim roku. Po prostu w walce o nowych klientów oferowane są stawki nierentowne przy zakupie auta, a później się je podnosi.

 

W moim przypadku jest to 3 rok ubezpieczania Forestera. Jutro będę miał wycenę z Warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczałem dwa tygodnie temu starszego Forka i AXA podniosła samą stawkę OC z 420 na 604 pln.....czyli 50%.  AC podnieśli z 680 na 890 pln..... mimo spadku wartości auta.

 

Popatrzyłem na starą polisę z 2012 i nową (OBK) i różnica ok. 50PLN (było 462 a jest 501 OC) w Allianz kupowane we wrześniu może teraz coś poszło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z nieco innej beczki - i wiem, że już to tutaj było - ale jakiś czas temu więc może i są nowości....

 

szukam do FXT wersja Comfort - nowoczesnej stacji multimedialnej  - ale takiej na 100% zgodnej z okablowanie i sterowaniem z kierownicy, żeby to było praktycznie rozwiązaniem p&p - moje oczekiwania to, żeby była pod Androida, umożliwiała wgranie AutoMapy, może internet, nie musi mieć czytnika CD, aby czytała divix etc.

 

Ma ktoś coś takiego na oku lub już zamontowane? - ja niespecjalnie się w tym orientuję - i chętnie skorzystam z podpowiedzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety tak jest, że ubezpieczyciele często podnoszą stawkę w 2-gim roku.

 

Miałem na myśli Forka z MY07.  XT MY15 ma super tanie ubezpieczenie z tego roku 2.6% za pakiet.


Drugi rok Forestera XT Platinium. Raiffeisen nawet mnie nie pytali i z 3600zł zrobili na 4751zł. Kilka telefonów, maile i zeszli do 2750zł! :)

 

w RF to norma. Trzeba ich pilnować, dzwonić i naciskać a stawki mogą być naprawdę rozsądne. Za XT My15 płacę 4x 620pln za rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...