Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważ, że bez ramek są obecnie pojazdy 2/3 drzwiowe.

 

No, tu już trochę przesadziłeś z tymi 2/3 drzwiowymi autami.

Podam pierwsze z brzegu aktualne przykłady 4/5 drzwiowych bez ramek:

-Citroen C6

-Mercedes CLS

-Audi A5

-Audi A7

-VW Passat CC

 

Oczywiście masz rację w kwestii oszczędności: na pewno auto bezramkowe musi więcej kosztować ze względu na konieczność skompensowania mniejszej sztywności takiej karoserii.

 

Szkoda, że Subaru wycofało się :toobad: z rozwiązań bezramkowych (oprócz BRZ), to było fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tu już trochę przesadziłeś z tymi 2/3 drzwiowymi autami.

Nie ma jednak co ukrywać, że przedstawione auta (może za wyjątkiem CC) to wózki z nieco wyższej półki. Subaru musi się liczyć mocno z kosztami, bo na starcie od konkurencji dostaje w plecy droższym silnikiem i napędem (mało ludzi tak naprawdę przy porównywaniu ceny zwraca uwagę czy auta mają taki sam napęd). O ile dobrze pamiętam, to wraz z wprowadzeniem bezramkowych modeli, w USA zmieniła się też nieco polityka cenowa i notują rok rocznie świetne wzrosty sprzedaży. Osobiście też żałuję braku ramek mimo, że zdarzyło mi się kilka razy w nocy nadziać na szybę przy wsiadaniu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemczech kurnik uchodzi za proletariacki i do powaznych aut nie pasuje. Taka jest powszechna opinia. Mi tam brak okien bezramkowych nie przeszkadza mialy wiecej wad niz zalet (tylko optyka).

Dla mnie auto przy wyzszych predkosciach musi byc ciche dlatego jestem ciekawy jak z tym sobie nowy forek poradzi. Wszyskie SUV-y, krorymi jezdzilem byly powyzej 160 km/h dla mnie nie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale gdzie się tu pogubiłeś?W czasach smartphonów i innych multimediów to nie powinno nastręczać kłopotów. W pokrętłach takie funkcje jak:rear,front.wewn.obieg,auto,off i tak musisz wcisnąć w pokrętłach więc ja nie bardzo widzę różnicę a wygląda chyba lepiej.

 

Jakoś daję radę ;), ale na co dzień używam forka i OBK i mam bezpośrednie porównanie. W tym, pierwszym obsługa jest o wiele prostsza i intuicyjna. Przede wszystkim chodzi tu o wielkość przycisków / pokręteł. W forku są tylko trzy przyciski - po jednym w każdym pokrętle i mają średnicę mniej więcej 5 cm. Przyciski w OBK są o wiele mniejsze i ciasno upakowane. Oczywiście tak jak napisałeś, to kwestia przyzwyczajenia i upodobań. Wierzę, że są samochody, gdzie jest dużo gorzej / trudniej niż w OBK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzyło mi się kilka razy w nocy nadziać na szybę przy wsiadaniu :rolleyes:

 

Pociesz się, że mnie też się to zdarzało. Nawet w dzień :biglol: , szczególnie w róg (na szczęście mocno zaokrąglony) szyby. Mimo wszystko żałuję, że w następnym aucie już tego nie doświadczę :D . A jeśli chodzi o konsolę, to uważam, że ta w moim aucie (ostatni model bez ramek) jest naprawdę OK. Forek i Impreza pod tym względem były (jak kupowałem Legasia) i nawet obecnie są daleko w tyle. I nie chodzi tu o jakość plastików tylko o design. Dla mnie ważniejsze jest jak czuję się w aucie wewnątrz, niż to czy ma kurnik. Spędzam w nim trochę czasu, więc musi mi w nim być po prostu dobrze. Szczególnie, gdy płacę za niego niemałe pieniądze. Patrząc na filmiki i fotki, myślę, że nowy Forek będzie do zaakceptowania, widać postęp, co mnie bardzo :) cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Subaru wycofało się :toobad: z rozwiązań bezramkowych (oprócz BRZ), to było fajne
Właśnie ... Przez tę zmianę obrażam się na Subaru i zamierzam jeździć moimi starymi Forkami (2003 i 2007) do śmierci. Mojej lub ich ... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym nowym forku jest .

Im więcej oglądam z nim filmików tym bardziej mi się podoba, szczególnie te skrzela w przednim zderzaku wersji XT.

Fajnie gdyby się jeszcze szarpnęli na bogatsze przednie światła takie z ładnymi xenonami w soczewkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy tzw. zasięg czyli ile mi zostało do przejechania na paliwie pozostającym w baku dołożyli ??? W mojej wersji z 2011 tego nie ma , a u żony w Yarisie 2008 jest . Niby pierdółka ale w aucie za 150 tys PLN powinna być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy tzw. zasięg czyli ile mi zostało do przejechania na paliwie pozostającym w baku dołożyli ??? W mojej wersji z 2011 tego nie ma , a u żony w Yarisie 2008 jest . Niby pierdółka ale w aucie za 150 tys PLN powinna być .

 

dziwne bo w Legacy/OBK jest od zawsze......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy tzw. zasięg czyli ile mi zostało do przejechania na paliwie pozostającym w baku dołożyli ??? W mojej wersji z 2011 tego nie ma , a u żony w Yarisie 2008 jest . Niby pierdółka ale w aucie za 150 tys PLN powinna być .

 

Tam chyba jest taki wypasiony komputer jak w XV, podaje nawet ciśnienie doładowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym nowym forku jest .

Im więcej oglądam z nim filmików tym bardziej mi się podoba, szczególnie te skrzela w przednim zderzaku wersji XT.

Fajnie gdyby się jeszcze szarpnęli na bogatsze przednie światła takie z ładnymi xenonami w soczewkach.

a dla mnie brakuje przede wszystkim wiekszych halogenow z przodu :)

byc moze swieca ok, ale wizulanie sa za male :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku w ramach gonienia Skody Subaru będzie dodawać zieloną kurę do każdego samochodu:P

Ale jednak jeszcze trochę Subaru do Skody brakuje ;). Skoro FHI wprowadzi wyświetlanie średniej prędkości oraz czasu przejazdu, to wtedy już będą mogli spokojnie przejść do etapu kury ;):excl:

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym nowym forku jest .

Im więcej oglądam z nim filmików tym bardziej mi się podoba, szczególnie te skrzela w przednim zderzaku wersji XT.

Fajnie gdyby się jeszcze szarpnęli na bogatsze przednie światła takie z ładnymi xenonami w soczewkach.

a dla mnie brakuje przede wszystkim wiekszych halogenow z przodu :)

byc moze swieca ok, ale wizulanie sa za male :biglol:

 

Jak już świecą to nie są za małe. Wygląda, że skrzela też świecą :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=2HVCME6vYao

 

Fajnie gdyby się jeszcze szarpnęli na bogatsze przednie światła

W USA jest HID w opcji.

 

Tak, ale HID wcale nie oznacza, że będą soczewkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...