Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to ten nr , blaszek w komplecie brak , klocek jak klocek hamuje pyli i nie piszczy , Ferodo Premier to szajs w porównaniu do OMP .

Teraz założyłem najtańsze klocki jakie znalazłem na allegro 31.50 zł :biglol: i do jazdy po bułki to się nadają , ale na Ułęzu po 1 kółku dym i smród z hamulca

U mnie ten efekt na Ułężu był w tandemie klocki OMP i tarcze Speedmax. Po 2-ch ostrzejszych okrążeniach smród z hamulców jak ze spalonego sprzęgła :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak to ten nr , blaszek w komplecie brak , klocek jak klocek hamuje pyli i nie piszczy , Ferodo Premier to szajs w porównaniu do OMP .

Teraz założyłem najtańsze klocki jakie znalazłem na allegro 31.50 zł :biglol: i do jazdy po bułki to się nadają , ale na Ułęzu po 1 kółku dym i smród z hamulca

U mnie ten efekt na Ułężu był w tandemie klocki OMP i tarcze Speedmax. Po 2-ch ostrzejszych okrążeniach smród z hamulców jak ze spalonego sprzęgła :).

 

mięczak :lol: u mnie po jednym okrążeniu na ornecie z juridów żywym ogniem waliło :)

tak czy siak. Poza ferodo premier mam ultra badziew pod względem hamowania a nazywa się to Quinton Hazell 

to jest taki syf, że nie da się tego opisać :) dostałem je razem z zaciskami WRX 4 i 2 pot

podejrzewam, że są ultra tanie. plus taki, ze bardzo wolno się zużywają i nie żrą tarcz ale hamowanie! tylko dla twardzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech ktoś rozwieje wątpliwości które klocki kupić do 4 tłoczka OMP R&S bo na stronie producenta jest totalny misz masz i bzdury a na polskich stronach sprzedawców widnieją klocki o numerach OT/8047 i OT/7156 :question: Po rysunkach technicznych oba komplety wyglądają identycznie może się różnią tym że jedne mają blaszki a drugie nie jak w przypadku TRW :question:

Edytowane przez TOŁEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o poradę jaki komplet tarcze+klocki kupić do Forka 2.0 NA rocznik 2000, pod felgi 15.

O aktualnym zestawie wiem tyle że tracza wentylowana, mechanik określił jako "zwykła za stówkę".

Myślałem o tarczach Brembo i klockach Ferodo Premier lub OMP gdyż niektórzy twierdzą że te lepsze.

Zestaw do jazdy zdecydowanie cywilnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem w końcu do Legacy'05 tarcze Brembo i klocki Ferodo DS.

Na razie zrobiłem na tym zestawie tylko 1500 km ale w porównaniu do poprzedniego zestawu jestem mega zadowolony bo w końcu nic nie piszczy :-) i hamuje lepiej. Z tego co widziałem poprzedni właściciel założył klocki TRW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tarcze i klocki :)

Ale dopisz ile zabawy miałeś na Torze Kielce :P

 

 

No właśnie, ile? Przy takim zużyciu to strach na urlop jechać.

 

 

 

Ktoś wie gdzie dostanę blaszki do czterotłoka pomiędzy tłoczki a klocek :question: Tylko OEM w salonie :question: Ktoś kupował jaki to koszt :question:

 

Wiem, że do którychś klocków dodają, ale nie wiem do których. Zakładając, że myślimy o tych samych blaszkach.

 

 

 

To takie zapytanie. Planowałem przy wymianie klocków zakupić RC5, ale tak sobie myślę, może EBC? Jak się ma jedno do drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiem, że do którychś klocków dodają, ale nie wiem do których. Zakładając, że myślimy o tych samych blaszkach.

TRW mają dwa rodzaje i jedne są z blaszkami ale wole kupić OMP i dokupić te blaszki oddzielnie o ile się da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pytanie już gdzieś padło, ale temat ma 114 stron i nie każdą przeczytałem ;)
Pytanie do osób mających porównanie, które jeździły na jednych i drugich klockach.
EBC red/yellow Stuff    vs    CL RC 5+
Obecnie mam cl, ale niedługo trzeba będzie wymienić, a nie chciałbym założyć ebc i stwierdzić, że du.a blada bo są gorsze.

Auto szybsze niż seria ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...