Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie .

Zajechałem tarczę Tarox F2000 ( ma paskudne bicie ) i muszę wymienić tylko nie wiem na jaki zestaw .Rozważam dwa które wypatrzyłem u Carfita :

-zestaw Galfera z dwuczęściową tarczą nacinaną

-zestaw nacinane Brembo Sport i Ferodo DS 2500

Proszę o podpowiedzi , sugestie i opinie z własnych doświadczeń :mrgreen: .

Pozdrawiam

piszony

 

zestaw Galfera mam w Foresterze narazie jest super,ale za mało km przejechałem zeby powiedziec cos więcej, u kolegi w EVO9 zamontowaliśmi taki zestaw, miał wcześniej TAROX ale sie pogieły, (auto po Gryzlim przjechał troche km, zrobił rajd Żubrów, kilka upalań w Kielcach i jest zadowlony, zero bicia, hamulec ok.

Ja w tej chwili w STI mam Brembo Sport + niebieskiego Pagida , ( dopiero teraz założyłem wiec sie nie wypowiadam) wcześniej miałem DS3000 (kiler tarcz :twisted: ) i generalnie w szoku byłem :shock: że nie pokrzywiłem tarcz a zrobiłem ok 8000km ostrej jazdy.

A jak w tej chwili z dostępnością u Ciebie tych zestawów gdybym się zdecydował na któryś z nich .Zakupu chciałbym dokonać jeszcze w tym roku bo potrzebuje kosztów :lol: .Wrócę jeszcze do tematu Bridgestone RE 050A czy 4 szt.już by się znalazły?

 

Jest wszystko dostępne od ręki :cool: , opony do trzech dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

miałem w foresterze (tarcza 294mm) samochód hamuje lepiej niż na serii, ale po krótkiej próbie "złapania" wrx'a :) ebc stanęło w ogniu - miałem ok 6-7 hamowań ze 130 do 50 km/h

po zapłonie hamulce działały dalej, ale ich skuteczność jednak trochę spadłą

ps

u mnie były klocki czerwone + tarcza Ultimax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat sie juz przewijał na forum. Wniosek jest taki: zeby konkretnie poprawic skutecznosc hamowania musisz wymienic wszystko włącznie z zaciskami na cos wiekszego :arrow: np. 8 tłoczkowe D2 330mm. Wymiana samych tarcz, klocków, plynów na seryjnym zacisku daje pewną poprawę ale do skutecznego hamowania nadal sporo brakuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wstawić do mojego wrx-a lepsze hamulce od lipnych fabrycznych.

Znalazłem dwa zestawy firmy MOVIT.de i D2.http://www.d2racingsport.co.uk/Pages/brakesystem.asp

Może ktoś z forum ma takie i doradzi czy warto wydać na nie pieniądze.

 

generalnie skuteczność układu hamulcowego jest ok (D2). Tarcze i zaciski sa większe, przez co wydajność układu również. Minus tego zestawu - potwornie hałasują!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nie bedę nowego zakładał tylko tu zapytam. Jakie polecicie tarcze i klocki do SI 1,8. Fabryczne się pokrzywiły - dość często opóźniam hamowania, w zasadzie gdzie tylko sie da i potrzebowałbym coś solidniejszego, ale bez zmiany felg (15) i zacisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Jestem na etapie zakupu kompletu tarcze/klocki.

Auto nie jeździ na wyscigach czy imprezach torowych, jest wykorzystywane weekendowo do funu. jako tarcze ida gładkie Brembo lub Zimmermann'y. Myślałem nad klockami i chciałem Ferrodo DS, ale troche powstrzymuje mnie cena. Pytanie: czy do zostosowań jak powyżej polecacie jakąś rozsądniejszą cenowo alternatywe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede promowal tanie (stosunkowo ) tarcze black diamond (ja mam nacinane i nawiercane) u mnie to siedzi z klockami ebc green + stalowe przewody black diamon ........warto w nowe rurki zainwestowac czucie i skutecznosc hamulcow wyraznie wzrasta a koszt niewielki!!!

Mały minus trzeba pare razy zachamowac i dopiero dziala to jak powinno...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy hamulce - 294mm zacisk czterotłoczkowy w EU-spec WRX MY'07 i Foresterze XT MY'07 są takie same? Różnią się jedynie kolorem zacisków?

 

nie , sa inne zaciski i klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jaki najlepiej zastosować płyn hamulcowy do GT ? , zaznaczam że mam przewody w stalowym oplocie , myśle nad MOTUL RBF 660 czy to właściwy wybór do w sumie seryjnego auta ? a może wystarczy np. Ferodo DOT 5.1 ?

 

Co polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...