Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że za wyregulowanie luzów w serwisie liczą sobie 1100zł. Jeden gościu napisał mi na priva, że jego mechanik w takim samym autku wyregulował mu luzy za 80zł i że niby reguluje się je łatwiej niż w Polonezie ale czy to prawda to nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, po dostrojeniu mojego Forysia gaz przełącza się bardzo szybko. Przed regulacją do 2 km na benzynie, aktualnie kilkaset metrów i juz jest na gazie. Temperatury powietrza +/- stałe w tym czasie. Tak ma pozostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. W przyszłym tygodniu montuje gaz do Legacy IV. Patrząc na te samochody odnoszę wrażenie, że tył ciągnie się dość nisko nad drogą. Obawiam się, że jak dojdzie jeszcze ciężar butli, nie mówię o pasażerach, to chyba tylnym zderzakiem będę zbierał wszystkie wystające elementy na drodze. Czy ktoś z Was ma/miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, po dostrojeniu mojego Forysia gaz przełącza się bardzo szybko. Przed regulacją do 2 km na benzynie, aktualnie kilkaset metrów i juz jest na gazie. Temperatury powietrza +/- stałe w tym czasie. Tak ma pozostać?

 

Nic nie zmieniałem w ustawieniach przełączania. Podjedź zobaczę czy wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. W przyszłym tygodniu montuje gaz do Legacy IV. Patrząc na te samochody odnoszę wrażenie, że tył ciągnie się dość nisko nad drogą. Obawiam się, że jak dojdzie jeszcze ciężar butli, nie mówię o pasażerach, to chyba tylnym zderzakiem będę zbierał wszystkie wystające elementy na drodze. Czy ktoś z Was ma/miał taki problem?

 

Legacy z natury ma miękki tył, LPG nie wpływa znacząco na zwis !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym podjechal z tym do Wawy - do Jako - a luzy zrobil w serwisie znajdujacym sie niedlaeko

tak samo zrobiłem jakieś pół roku temu. do teraz wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, po dostrojeniu mojego Forysia gaz przełącza się bardzo szybko. Przed regulacją do 2 km na benzynie, aktualnie kilkaset metrów i juz jest na gazie. Temperatury powietrza +/- stałe w tym czasie. Tak ma pozostać?

 

Nic nie zmieniałem w ustawieniach przełączania. Podjedź zobaczę czy wszystko gra.

Dystans potrzebny do przełączenia nadal bez zmian :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest gaz, oczywiscie od jako :)

 

Srednie spalanie na odcinku 5Kkm to 14.3ltr LPG. Mam ciezka noge i naleze raczej do tych co wyprzedzaja niz sa wyprzedzani. Maksymalne zanotowane spalanie to 18ltr LPG na szutrowych odcinkach Rajdu Polski a minimalne 12,6 autostrada z 3city do Grudziadza z tempomatem ustawionym na 130km/h

 

Na dzien dzisiejszy smialo moge polecic montaz LPG do Subaru, oczywiscie tylko w Warszawie, wiadomo u kogo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest gaz, oczywiscie od jako :)

 

No i ja dzisiaj wyjechalem z gazem :smile: . Na razie tylko tyle mogę powiedzieć, że tył pod ciężarem butli, zatankowanej do pełna, przysiadł równo o 1 cm, więc nie ma tragedii. Myślałem, że będzie gorzej. Spalaniem i innymi wrażeniami podzielę się za czas jakiś. Parę kilometrów najsamprzód :wink: muszę zrobić. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej wiercę temat :oops:

Firma teleflex+instalacje holenderskie (fabrycznie montowane w subaru)+ auto gaz holandia koło Krakowa... :idea: :?:

Ktokolwiek wie ktokolwiek widział... i co najważniejsze cokolwiek powie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest gaz, oczywiscie od jako :)

 

Srednie spalanie na odcinku 5Kkm to 14.3ltr LPG. Mam ciezka noge i naleze raczej do tych co wyprzedzaja niz sa wyprzedzani. Maksymalne zanotowane spalanie to 18ltr LPG na szutrowych odcinkach Rajdu Polski a minimalne 12,6 autostrada z 3city do Grudziadza z tempomatem ustawionym na 130km/h

 

Na dzien dzisiejszy smialo moge polecic montaz LPG do Subaru, oczywiscie tylko w Warszawie, wiadomo u kogo ;)

 

u mnie to samo prawie ale ja mam wrx i wlasnie dzis wyjechalem od jako

spoalanie bardzo podobne osiagi na oko prawie takie same ale w kieszeni zostaje ponad polowa :> ( na remapik :>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Sro Lip 22, 2009 9:39 pm ]

No i jest gaz, oczywiscie od jako :)

 

Srednie spalanie na odcinku 5Kkm to 14.3ltr LPG. Mam ciezka noge i naleze raczej do tych co wyprzedzaja niz sa wyprzedzani. Maksymalne zanotowane spalanie to 18ltr LPG na szutrowych odcinkach Rajdu Polski a minimalne 12,6 autostrada z 3city do Grudziadza z tempomatem ustawionym na 130km/h

 

Na dzien dzisiejszy smialo moge polecic montaz LPG do Subaru, oczywiscie tylko w Warszawie, wiadomo u kogo ;)

 

 

dla zainteresowanych tematem :

po zainstalowaniu gazu w moim wrx spalanie wynosi :

miasto ( ruszanie dynamiczne bieg do gory w okolicach 6000 obrotow) 15 litrow

trasa w przedziale 0-160 km/h przy wyprzedzaniu redukcja i do 60000 15-16 litrow

trasa w przedziale 160-260 km/h 25 litrow

 

przejechalem na gazie narazie 3000 km glownie trasa i moim zdaniem na bezynie sie ma odczucie ze samochod jedzie ciut lzej natomiast roznica w przyspieszeniu jest nieodczowalna ( przynajmniej dla mnie bo jak zmierzyc czasy to mozeby byla )

 

instalacja montowana u wiadomo kogo ( dzieki jako !!!!! )

i na koniec mala kalkulacja ekonomiczna

przejechalem 3000 km na co potrzebowalem 450 litrow paliwa ( srednio) * 4,57 za Pb98 to daje 2056.50 PLN

natomiast na gazie to jest 450 * 1.99 co daje 895,5 co nam daje kwote 1161 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Sro Lip 22, 2009 9:39 pm ]
No i jest gaz, oczywiscie od jako :)

 

Srednie spalanie na odcinku 5Kkm to 14.3ltr LPG. Mam ciezka noge i naleze raczej do tych co wyprzedzaja niz sa wyprzedzani. Maksymalne zanotowane spalanie to 18ltr LPG na szutrowych odcinkach Rajdu Polski a minimalne 12,6 autostrada z 3city do Grudziadza z tempomatem ustawionym na 130km/h

 

Na dzien dzisiejszy smialo moge polecic montaz LPG do Subaru, oczywiscie tylko w Warszawie, wiadomo u kogo ;)

 

 

dla zainteresowanych tematem :

po zainstalowaniu gazu w moim wrx spalanie wynosi :

miasto ( ruszanie dynamiczne bieg do gory w okolicach 6000 obrotow) 15 litrow

trasa w przedziale 0-160 km/h przy wyprzedzaniu redukcja i do 60000 15-16 litrow

trasa w przedziale 160-260 km/h 25 litrow

 

przejechalem na gazie narazie 3000 km glownie trasa i moim zdaniem na bezynie sie ma odczucie ze samochod jedzie ciut lzej natomiast roznica w przyspieszeniu jest nieodczowalna ( przynajmniej dla mnie bo jak zmierzyc czasy to mozeby byla )

 

instalacja montowana u wiadomo kogo ( dzieki jako !!!!! )

i na koniec mala kalkulacja ekonomiczna

przejechalem 3000 km na co potrzebowalem 450 litrow paliwa ( srednio) * 4,57 za Pb98 to daje 2056.50 PLN

natomiast na gazie to jest 450 * 1.99 co daje 895,5 co nam daje kwote 1161 PLN

 

Dobrze określiłeś,.. że na Pb jedzie "ciut lżej"

Kalkulacja nie do końca jest prawdziwa, bo LPG, powinien konsumować ok 20% więcej niż Pb i sądzę, że tak jest.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Moje pytanie tyczy 'zgazowania' Tribeki'.Za kilka miesięcy wracam po kilkuletnim pobycie w USA do Polski na stałe. Moje subaru oczywiście jedzie ze mną (Limited w.5 miejscowa 2008 3.6l).

Tribeca do oszczędnych nie należy, a europejskie ceny paliw to paranoja.Bardzo mały zasięg strasznie mnie wkurza.Co za idiota wsadził taki mały zbiornik paliwa do tego samochodu!.Tak więc może instalacja LPG stanie się panaceum na ten problem, a za zaoszczędzone pięniążki subarowiczów na piwko można byłoby zaprosić :lol:

O.K. chłopaki. To gdzie zbiornik LPG(bagażnik czy koło zapasowe,osobiście chciałbym jak największy w koło zapasowe).Jaka instalacja?Ma być bardzo dobra oczywiście i niezawodna.

Orientacyjne koszty warto znać też.

Aha Jakie wady/ograniczenia ma taka instalacja.Gdzieś wyczytałem że układ wydechowy koroduje szybko i jeszcze inne takie tam duperele.

Dzięki i czekam na reposts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribeca do oszczędnych nie należy, a europejskie ceny paliw to paranoja.Bardzo mały zasięg strasznie mnie wkurza.Co za idiota wsadził taki mały zbiornik paliwa do tego samochodu!.Tak więc może instalacja LPG stanie się panaceum na ten problem, a za zaoszczędzone pięniążki subarowiczów na piwko można byłoby zaprosić :lol:

 

Taki mały Japończyk. :razz:

 

Piwko? Chętnie. :mrgreen:

Napisz do Jako, nikt nie ogarnia instalacji LPG jak on. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę.

Do regulacji zaworków polecam edycja moderatora. Serwis wyłącznie Szurków. Regulacja w moim kombi 500 zł.

Z pozdrowieniami

 

[ Dodano: Czw Lip 30, 2009 11:49 am ]

Witam Panów dyskutantów.

Mój Legacy jest również zagazowany u najlepszego w Polsce - Jako (wielkie dzięki). Gazownia zaczę ła funkcjonować przy przebiegu ok. 60 tys. km, a obecnie na zegarze pojawiło się 90 tys. Tyłek troszkę przysiadł, ale nic niepokojkącego nie zaobserwowałem. W opiniii edycja moderatora (serwis wyłącznie u niego) nie należy się tym przejmować, ale w skrajnych przypadkach należałoby pomyśleć o twardszych sprężynach.

Z pozdrowianiami

 

[ Dodano: Czw Lip 30, 2009 12:27 pm ]

Witaj Jako!

W Legacu kombi gazowanym u Ciebie. Obserwuję niepokojący objaw. Przy rozgrzanym silniku przy ruszaniu z miejsca auto gaśnie. Tym bardziej mnie to niepokoii, że to automat. Przebieg 86 tys., instalacja założona przy 60 tys., ostatni przegląd u Ciebie przy 75 tys. Gaśnięcie samochodu występuje najczęściej przy upałach. Poradź coś Mistrzu! Za jakiś tydzień postaram się umówić na wizytę.

Z pozdrowieniami

 

Przypominam o regulaminie!

III. Przymusowy urlop od Forum przysługuje m.in. za:
a) prowadzenie u nas działalności komercyjnej związanej z motoryzacją,
 promowanie działalności konkurencyjnej wobec gospodarza Forum (SIP),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...