Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dostajecie na przegladzie dodatkowe zaswiadczenie o instal. gazowej :?: Jakoby powinienem wozic taki kwitek razem z dowodem rejestracyjnym :?: :?:

Pozdrawiam,

Slawo.

Nie, sama pieczątka stacja z uprawnieniami do gazu wystarcza. Ale kiedyś faktycznie dostawałem jakiś ekstra świstek. Nie zapomnij zabrać na przegląd homologacji, mnie się czepiali o jej brak i musiałem po nią wracać. Co ciekawe jak robiłem w wcześniej przeglądy to jej nie chcieli :) Dziwni są, a może to przepisy ewoluują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba konkretnie nie, ale instalacje sekwencyjna w uturbionych autach jest znana i stosowana :)

 

Ja ją widziałem ostatnio jakieś pół roku temu - była na 4 wymianie silnika :) Właściciele podobno strasznie ją katowali i rodzaj paliwa jakim była zasilania nie miał tutaj wpływu na usterkę. Przynajmniej tak mi się wydaje, ze to była ta sławna Impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ze słyszenia ponoć ta zagazowana krakowska impreza się zmierzyła przodem z tirem (tylko plotki), ale dzwoniłem kiedys z głupa do tej firmy gazującej i ponoć stała na parkingu u nich też po jakims dzwonie. widze na tej stronie fragmenty artykułu o niej z Auta Po Gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją widziałem ostatnio jakieś pół roku temu - była na 4 wymianie silnika :) Właściciele podobno strasznie ją katowali i rodzaj paliwa jakim była zasilania nie miał tutaj wpływu na usterkę. Przynajmniej tak mi się wydaje, ze to była ta sławna Impreza.

no to mamy kolejny zakatowany silnik. dzis znow przyjechala na lawecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słyszenia ponoć ta zagazowana krakowska impreza się zmierzyła przodem z tirem (tylko plotki), ale dzwoniłem kiedys z głupa do tej firmy gazującej i ponoć stała na parkingu u nich też po jakims dzwonie. widze na tej stronie fragmenty artykułu o niej z Auta Po Gwarancji.

miala dzwona, ale z tramwajem i przystankiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka "prostych" pytań :

 

1.Czy po wymianie wydechu na przelot powinienem coś zmienić/uaktualnić w sterowniku od gazu ? (mam gazik sterowany AL700 ... spadek po poprzednim właścicielu imprezki), czy komputerek od benzyny tez potrzebuje drobnych zmian ? czy sobie poradzi ......

 

2.Kilka razy zdarzyło sie, że ... strzelił... a obudowa filtra .... popękała, dopatrzyłem się śladów, że poprzedniemu kierowcy też strzelało ..... Czym to jest spowodowane? Co sie może popsuć? Jak temu zaradzić?

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedć.

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Kilka razy zdarzyło sie, że ... strzelił... a obudowa filtra .... popękała, dopatrzyłem się śladów, że poprzedniemu kierowcy też strzelało ..... Czym to jest spowodowane? Co sie może popsuć? Jak temu zaradzić?

Być może tym, że poprzedni właściciel poskąpił na instalację gazową i zamontował coś słabszego niż wtrysk sekwencyjny gazu. Rada jest bardzo prosta - jeździć na benzynie lub wymienić instalcję na lepszą. Ale nie załamuj się - mamy tutaj takie doktora - jako na niego wołają to może coś poczaruje jak zaglądanie na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem tez o stożku - zamiast oryginalnego filtra, ale nie wiem co gaz powie na takie zwiększenie ilości powietrza, no i jak będzie strzelało, to czy mi go nie rozerwie ... :?: 8)

 

Zamiast zabawy w stożki (gdyby przez stożek leciało więcej powietrza to wzrosła by moc a jakoś od samego stożka nie wzrasta, a jakość filtrowania powietrza dużo gorsza) podjedż do kogos kto umie naprawić ci to auto żeby nie strzelało, wymień świece kable, i co tam masz do wymiany a jak już naprawi samochód to go już sobie tuninguj jak chcesz, chyba że zależy ci na tym że jak kolejny raz strzeli i rozkraczy sie pośrodku niczego i otworzysz maskę to widok stozka poprawi ci humor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zabawy w stożki (gdyby przez stożek leciało więcej powietrza to wzrosła by moc a jakoś od samego stożka nie wzrasta, a jakość filtrowania powietrza dużo gorsza) podjedż do kogos kto umie naprawić ci to auto żeby nie strzelało, wymień świece kable, i co tam masz do wymiany a jak już naprawi samochód to go już sobie tuninguj jak chcesz, chyba że zależy ci na tym że jak kolejny raz strzeli i rozkraczy sie pośrodku niczego i otworzysz maskę to widok stozka poprawi ci humor.

Jakby widok stożka poprawiał mi humor, to juz dawno by wisiał w widocznym miejscu 8)

 

A tak poważnie, to co może być przyczyną strzałów ? kiepski gaz? kiepska instalacja? czy błędy regulacji?

Może ktos jeździ z taka instalacją (AL700) i miał podobne problemy >

 

:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez strzelała zwykła instalacja. Świece i kable nie pomogły, dopiero jak założyłem blos-a to wszystko wróciło do normy. Koszt ok 360 zł na allegro. Montarz bardzo prosty w subaru. Komputer, register i mikser wyrzucasz. Taki patent miałem też w crx-ie i spisywało się jeszcze lepiej. Brak zmułki spowodowanej mikserem na benzynie. Honda ciągnęła mi natym wynalazku 235 km/h licznikowe. W subaru nie czuję różnicy między gazem a benzyną. Wtrysk zakładam dopiero wtedy jak będę mial silnik z turbo, i będzie to vsi Prince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Kilka razy zdarzyło sie, że ... strzelił... a obudowa filtra .... popękała, dopatrzyłem się śladów, że poprzedniemu kierowcy też strzelało ..... Czym to jest spowodowane? Co sie może popsuć? Jak temu zaradzić?

Być może tym, że poprzedni właściciel poskąpił na instalację gazową i zamontował coś słabszego niż wtrysk sekwencyjny gazu. Rada jest bardzo prosta - jeździć na benzynie lub wymienić instalcję na lepszą. Ale nie załamuj się - mamy tutaj takie doktora - jako na niego wołają to może coś poczaruje jak zaglądanie na forum ;)

 

Subaru bardzo ladnie jezdza na " nie sekwencyjnych" instalacjach. U mnie tez strzelilo kilka razy po zalozeniu gazu, ale wymienilem swiece i jak reka odjal Na wszelki wypadek z przewodami zrobilem to samo.

Pozdrawiam,

Slawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatywnych skutków nie widzę jedyny problem może być na przeglądzie. Teraz jest obowiazek posiadania elektroniki w instalacji czyli rzeczonego al 700 a w blosie go wywalamy chyba że zostawisz i będzie dalej symulował emulował sondę lambda. Dzięki temu nie pali ci się check engine. W porównaniu z mikserem i al700 różnica w osiągach bedzie spora a i spalanie powinno delikatnie spaść choć to niekoniecznie bo reakcja samochodu z blosem na naciskanie gazu zachęca do jego używania. Kończy się na tym, że pali tyle samo ale jeździ dynamiczniej znacznie przynajmniej ja tak miałem w crx-ie. Jak nie sekwencja to polecam, sprawdzone. Tylko trzeba ustawić na porządnym analizatorze. Reakcja na gaz taka jak na benzynie bez jakiegokolwiek laga. Dostępne blosy na allegro obsługują silniki od 100 do 150 KM moja Honda jeździ na tym super, impreza 1,6 poprawnie ale już nie tak dobrze, miałem trochę więcej roboty z regulacja. Nie poszło tak łatwo jak z hondą. W crx-ie trafiłem w punkt po 1 min. kręcenia i w całym zakresie wskoczyła od razu idealna mieszanka, ale w subci też się da. 2.0 lub 2.2 wyreguluje się pewnie bezproblemowo. POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już wymieniłem świece, szukam dobrych przewodów ... na razie widzialem tylko Powertec za 240zł (Brrr)

A BLOSem, może warto się zainteresować ....

na razie znalazłem :

http://www.agadampol.republika.pl/pl_system_blos.html

a tu wynika, że to niekoniecznie jest legalne w naszym pięknym kraju ....

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody do imprezy kupiłem ostatnio za 65 zł Bosha fakt że miałem zniżkę fajną ale normalnie kosztują koło 90zł tyle samo mniej więcej przewody jan-maru czy jakoś tak. Niektórzy psioczą na bosha ale u mnie jest ok, te jan-maru maja bardzo dobrą opinię.Swoje Bosha kupowałem w hurtowni Fota, mają swoje oddziały na terenie całego kraju. Można kupować detalicznie, te 90zł to detal.

http://www.fota.pl/

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zalozylem do siebie LPG po dlugich i mocnych obawach, jak na razie nie zaluje, wszystko sprawuje sie idealnie. Zainwestowalem w VSI PRINS i na prawde nie czuje roznicy w osiagach. Jezeli ktos bedzie chetny to moge opisac wszystko szerzej i zalaczyc fotki instalacji calej, crai1@wp.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...