Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja to VSI PRINS na wtryskach Keico Japan 73 CC, z akcesoriami do montazu w 4 cyl bokserze, wszystko pieknie chodzi i nic ise nei dzieje nipokojacego, osiagi uwazam za takie same jak na benzynie. Zbiornik toroidalny w miejscu kola 53 litry- caly komputer gazu schowany w srodku w za radiem w konsoli srodkowej- z dala od czynnikow atmosferycznych dzieki temu, zlacza serwisowe w kabinie, podlacza sie laptopa i sprawdza a takze na biezaco podczas jazdy jak cos trzeba dostroic na przyklad. Wlew ukrylem pod tablica rejestracyjna. Aha koszt instalacji- no coz postanowilem nie oszczedzac i zalozyc sprawdzona w dobrym zakladzie wiec prawie 5,5 tysiaca, ale warto bylo i jak na razi enie zaluje. Zrobie fotki to pokaże bo aktualnei nie dysponuje jeszcze. W razie jakichś pytań chętnie odpowiem i się podzielę wrażeniami crai1@wp.pl lub GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kiehina sie zgadzam, chyba nie ma lepszych. Przebiegu mam obecnie 109 tysiecy, z czego 7 juz na gazie i jak na razie zadnych ale, wszystko wymaga tylko bardzo dokladnego zestrojenia. A potem to juz tylko przeglady i wymiana filtrow fazy lotnej i cieklej. Mysle ze sie nie zawiode. Dzien pozniej gazowali Range Rovera V8 4,2 litra i smiga wiec chyba to mowi samo za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny byc ustawione tak jak producent przewiduje, tu się nic nie reguluje.

 

W mojej nie sekwencyjnej instalacji zamiast 1,1 gazownik ustawil na 0,9.

Pytanie, czy powinno tak byc i z czego te zmiany wynikaja?

 

Z tego co rozmawiałem ze znajomymi to u nich nic nie było przestawiane, proponowałbym Tobie skonfrontować Twoje ustawienia w jakimś innym zakładzie, bo przestawienie świec moż epowodowac teraz zaburzenie jazdy na benzynie, a w efekcie doprowadzić do uszkodzeń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust zmniejszenie odległości pomiędzy elektrodami może ułatwic przeskok iskry i zdetonowanie mieszanki gazowej, ale o ile mi wiadomo, to świec się nie dotyka, bo po pierwsze auto ma dobrze chodzić na benzynie a dopiero potem na gazie, inaczej ciężko się szuka ewentualnych problemów z instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Co sądzicie o gazowni w Będzinie (Gierkówka/ po lewej stronie w kierunku W-wy/za M-1). Ponoć mają dobrą renomę, hamowni itd. Czy ktoś jest w stanie napisać coś o nich.

Gdzie można dobrze zagazować Subaru Outback 2.5 2005 170KM. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Co sądzicie o gazowni w Będzinie (Gierkówka/ po lewej stronie w kierunku W-wy/za M-1). Ponoć mają dobrą renomę, hamowni itd. Czy ktoś jest w stanie napisać coś o nich.

Gdzie można dobrze zagazować Subaru Outback 2.5 2005 170KM. Pozdrawiam

napewno hamowni 4x4 nie mają...więc i tak bez sensu - wiem kto gazuje subaru w serwisie, i robi to z powodzeniem (Auto gaz ślask), sam zreszta ma nowe legacy zagazowane jak chcesz to się mogę blizej dowiedzieć co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Co sądzicie o gazowni w Będzinie (Gierkówka/ po lewej stronie w kierunku W-wy/za M-1). Ponoć mają dobrą renomę, hamowni itd. Czy ktoś jest w stanie napisać coś o nich.

Gdzie można dobrze zagazować Subaru Outback 2.5 2005 170KM. Pozdrawiam

 

Fajnie że sie przedstawiłeś i wiemy skąd jesteś i możemy polecać zakłady w całej Polsce a wręcz Europie nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry panklex. Juz poprawilem swje dane i chyba jest git:)

Aktualnie jestem w USA i pomykam Mitubishi Outlanderem 4X4. Przymierzam się do zakupienia Outbacka 05 tutaj bo można go wyrwać za tańszą kasę niż w starej Europie. Po powrocie chcę go zagazować. Przed wyjazdem do stanów pomykałem Accordem 00 z sekwencją(super). Na gazie zrobiłem już ze 200000km i wiem , że jest od pyty partaczy udających fachórki. Tak mi się spodobał ten Outback, że już go nie odpuszczę. Dlatego szukam namiarów na porządnych znawców tematu. Pomyślałem, że gdzie jak gdzie ale na takim szanownym forum uzyskam informację prima sorte:)

Dlatego jeśli ktoś z szanownych kolegów wie gdzie profesjonalnie podejdą do tematu zagazowania Outbacka byłbym bardzo wdzięczny. W grę wchodzi Śląsk i Poznań+okolice. Jeśli w krakowie macie coś wartego polecenia to tyz dobrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po prawie 1,5 roku jazdy na BRC Sequent 24 pierwsza awaria. Nie wiem co się stało ale wczoraj wsiadłem do autka jadę i w pewnym momencie zaczyna piszczeć z przełącznika gaz/beznyzna, okazało się że nie przełącza na gaz ?? Spróbowałem kilka razy pstykać w czasie jazdy ale za każdym razem jak już miał przełączyć zaczynał piszczeć, czasem lekko szarpiąc.

Do tej pory wszystko było jak najbardziej ok z instalacją. Zatankowane mam prawie full i to na sprawdzonej stacji. Dzwonie dziś do gazowników i się umawiam.

Zastanawiam się co się mogło stać, komputer od gazu zgłupiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre zbiorniki mają jeszcze wskaźnik wewnątrz, możesz odkręcić klapkę od zbiornika i zerknąc czy go nie zmroziło. Ale pewnei najprościej będzie podjechać do warsztatu, jak zdechł czujnik w zbiorniku to zdaje się stracisz cały gaz (chyba, ze będą go jakoś przelewać), jak padł przełącznik to go wymienią w 5 minut, a jak kabelek to też problemu nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem u siebie na poczatku podobny problem w VSI PRINS, na poczatku podczazs jazdy nagle zaczal mi piszczec, gaz byl na full, pojechalem do moich gazownikow, zczytali bledy, skasowali pamiec i od tamtej pory nic, z tego co wiem gaz gazowi nie rozny i czasem sie lubi zblokowac lub zle zczyta dane z czujnika. Jedyne na co ostatnio chwilke narzekeam to na zapach gazu czaem w kabinie, szukam przyczyny, bo wszsytko jest szczelne jak na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne na co ostatnio chwilke narzekeam to na zapach gazu czaem w kabinie

Jezeli czuć po uruchomieniu/zgaszeniu silnika to prawdopodobnie zła mieszanka, która może tez nie być dopalana do końca. Przydała by się regulacja ewentualnie sprawdzenie, czy świece sa OK (bo jak wiadomo, gaz jest cholereni wymagający jezeli idzie o elektrykę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...