Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a ma ktoś w swoim subaru starą instalację AUTRONIC ? (Sterownik AL700) ?

Odziedziczyłem taką po poprzednim właścicielu i nie mogę z nią dojść do porozumienia ..... już robie do niej interfejs i chyba sam ją poprzestawiam, bo warsztaty (różne) nie mogą mi pomóc ....

Jakby co to służę instrukcja i oprogramowaniem do ustawień .....

MOże ktoś z Was ma taki wynalazek - to porównałbym ustawienia .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! parę miesięcy temu rozpocząłem temat LPG na Górny Śląsku, miałem wówczas bardzo zakrojone plany na Forysia. Niestety "uciekł" mi a w jego miejscu pojawiła się Impreza GT 97/98 2,0L. Ceny paliw od tego czasu poszybowały w górę a ja już ledwo dyszę....

Usiłowałem ponownie nawiązać kotakt z JAKO jednak bezskutecznie - może się obraził :wink:

Znalazłem gościa z Pstrążnej (trasa Racibórz-Rybnik), który polecił mi BRC FLY(4400zł). Wiem, że zakładał w Legacy 2,5L z 93 z b.dobrym skutkiem, zagazował też Seata Cordobę Cupra mojego kumpla z turbo, po 4kkm nie wnosi żadnych zastrzeżeń. Więc chyba ma pojęcie o tych intalacjach. Czy możecie polecić ewentualnie jakąś alternatywę lub podzielić się doświadczeniami n/t ww.warsztatu?? POzdr Mont

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłowałem ponownie nawiązać kotakt z JAKO jednak bezskutecznie - może się obraził :wink:

 

No bez przesady, wprawdzie ostatnio musiał zmienić numer komórki, ale na forum zagląda :) Nieco cierpliwości :) Albo większej determinacji w "nękaniu: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! parę miesięcy temu rozpocząłem temat LPG na Górny Śląsku, miałem wówczas bardzo zakrojone plany na Forysia. Niestety "uciekł" mi a w jego miejscu pojawiła się Impreza GT 97/98 2,0L. Ceny paliw od tego czasu poszybowały w górę a ja już ledwo dyszę....

Usiłowałem ponownie nawiązać kotakt z JAKO jednak bezskutecznie - może się obraził :wink:

Znalazłem gościa z Pstrążnej (trasa Racibórz-Rybnik), który polecił mi BRC FLY(4400zł). Wiem, że zakładał w Legacy 2,5L z 93 z b.dobrym skutkiem, zagazował też Seata Cordobę Cupra mojego kumpla z turbo, po 4kkm nie wnosi żadnych zastrzeżeń. Więc chyba ma pojęcie o tych intalacjach. Czy możecie polecić ewentualnie jakąś alternatywę lub podzielić się doświadczeniami n/t ww.warsztatu?? POzdr Mont

 

Dawaj tego Gt-ka.

Legacy 2,5 93 ? nigdy nie słyszałem.

Aktualny telefon 692 325 541

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOOO RAAAANYYY :!: :!: :!: ale kompromitacja :oops: określiłem moją imprezkę GT

bo tak jakoś wywnioskowałem z informacji wyczytanych w necie ale widzę że byłem w błędzie. Mam tam wolnossącą jednostkę o mocy 85 KW. W dokumencie nabycia określona jako GLX ale to chyba wersja wyposażenia. Przepraszam za ignorancję :P i już dzwonię do JAKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam poważne pytanko:

Powiedzcie czy było błędem zakładanie instalacji mieszalnikowej w Legacy 2.2 '90? Czytam i czytam tu i zaczynam mieć wątpliwości czy dobrze zrobiłem. Mam BRC założony przez Konrada ze Sparko we Wro (Pozdr). Na razie około 3tkm i nic się złego nie dzieje ale czy to tylko na razie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poważne pytanko:

Powiedzcie czy było błędem zakładanie instalacji mieszalnikowej w Legacy 2.2 '90? Czytam i czytam tu i zaczynam mieć wątpliwości czy dobrze zrobiłem. Mam BRC założony przez Konrada ze Sparko we Wro (Pozdr). Na razie około 3tkm i nic się złego nie dzieje ale czy to tylko na razie???

Ciężko powiedzieć czy błędem. Z drugiej strony czy warto pakować w piętnastoletnie auto instalację wartą ponad połowę auta? Wszystko jest sprawą indywidualnego podejścia. Pytania odnośnie LPG przetaczały się na tym forum bardzo często i wniosek wypływał z nich mniej więcej taki, że jak zakładać to jednak wtrysk sekwencyjny bo nie pogarsza osiągów auta na benzynie, osiągi na gazie są zbliżone do benzynowych, brak strzałów w kolektor, nie ogłupia się komputera emulatorami tylko używa do sterowania instalacją. Ogólnie instalacja sekwencyjna jest mniej druciarska od mieszalnikowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nawiazujac do check engine 32 wlaczajacego sie w antykach zasilanych gazem, donosze, ze pod koniec pazdziernika do mojego auta dobral sie Jako i .... blyskawicznie okielznal to czerwone bydle. Jezdzilem po gorach, trasie i nic. Zarowka jest na swoim miejscu :wink:

Z tego, co zrozumialem, Jako wylaczyl a nie wlaczyl emulacje sondy lambda. Antyk zle reagowal na emulowany sygnal sondy z prawdziwym najwyrazniej nie ma problemu. Przy okazji zostal znaleziony jeszcze jeden problem w mojej instalacji.

Pozdr,

Slawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa checka była prosta więcej czasu i inwencji będzie trzeba wykazać przy tej drugiej anomalii.

Przy okazji wyjechał dzisiaj WRX2003 na BIGAS i motorek pracuje pięknie, ucieszyła mnie możliwość przejażdżki i regulacji, ale po niej pozostał niesmak. Niestety auto zaliczyło kiedyś poważny wypadek. Wdać było naprawy podłużnicy. WRX prowadził się jakby przejechał 200 000 km po polskich drogach a miał 15 000 mil na liczniku z USA.

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc pożale sie publicznie na forum, założyłem gaz i jestem zadowolony. Zdecydowałem się na wtrysk sekwencyjny brc sequent 24, instalacje założyła firma rozprowadzająca te instalacje po naszym kraju. Po założeniu i zgrubnym dostrojeniu auto zostało pogonione na autostradzi z laptopem i wyregulowane. Nie zauważyłem różnic w jeździe między paliwami. Co do spalania nie wypowiadam się narazie pojeźdze potankuje policze podziele sie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc stało się, wybrałem się do stolycy gdzie Jako 8) oczekiwał na mnie wraz z trzema potężnymi drabami. Przerobili ją..... :cry:

Za mało nią przejechałem by śpiewać hymny pochwalne na cześć Gigazu ale auto sprawuje się znakomicie. Na trasie spalanie 10l/100kmo gazie przypominam sobie tylko podczas tankowania. Takma być :D

Dzięki serdeczne i polecam. Mont

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...