Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ludzie ktorzy ujezdzaja Forki Turbo z LPG moga mi powiedziec jak duze zbiorniki maja zamontowane w miejsce kola zapasowego

Ja mam w kole zapasowym zamontowany zbiornik h=250mm D=650mm. Wystaje odrobine ponad ( podniosłem schowki i jest na równo ). Pojemność 65 litrów wchodzi około 54 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy instalacji BRC SQ24 i znawców instalacji gazowych ;)

 

Z jakiej przyczyny autko czasami mi się nie przełącza na gaz lub dopiero po dłuższej drodze, gdzie temp. silnika już dawno 90st i reduktor tak gorący że ledwo idzie go dotknąć?

 

Sytuacja ma miejsce tylko przy większych mrozach jak -15 i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG zamontowane. W sobotę auto odebrane od gazownika.

Parownik Gurtner, wtryski zielone Hana, elektronika Zenit.

Jestem zadowolony, autko niema czkawki na wysokich i ciągnie równo od samego dołu, aż do odcinki. Mam nawet wrażenie, że na gazie mam mocniejszy dół.

Ciekawe jak ze spalaniem :) bo za mało przejechałem, żeby mieć jakiekolwiek pojęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy instalacji BRC SQ24 i znawców instalacji gazowych

 

Z jakiej przyczyny autko czasami mi się nie przełącza na gaz lub dopiero po dłuższej drodze, gdzie temp. silnika już dawno 90st i reduktor tak gorący że ledwo idzie go dotknąć?

 

Sytuacja ma miejsce tylko przy większych mrozach jak -15 i więcej.

Jest kilka opcji:

- słaby gaz zła proporcja propanu z butanem któryś z nich rozpręża się tylko do 0 st

- czujnik temp gazu ochładza się od zimna - osłonięcie czujnika

- czujnik w parowniku to samo też się ochładza - osłonięcie parownika

 

Sam niedawno miałem problem z instalacją i to są jakieś podpowiedzi jakie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe2, twoj zbiornik jest kozak :mrgreen: pojemnosc zadowolila by mnie w 100% ale chyba H=270 to troszke za duzo :roll: i za duzo by sie podloga podniosla :P

draqoon, mozsz podeslac photosa jak to u Ciebie wyglada :idea: z ta podloga :wink:

suberet, Ty masz zawor po tuningu wiec jest jeszcze lepiej niz super :mrgreen:

Panowie, dzieki wam wiem teraz ze dam rade wcisnac zbiornik o wym. 650/240 8) a czy ktos ma jakies doswiadczenie ze zbiornikami 4 otworowymi o takimi :arrow: http://www.stako.pl/index.php?id=produc ... 14〈=pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy instalacji BRC SQ24 i znawców instalacji gazowych

 

Z jakiej przyczyny autko czasami mi się nie przełącza na gaz lub dopiero po dłuższej drodze, gdzie temp. silnika już dawno 90st i reduktor tak gorący że ledwo idzie go dotknąć?

 

Sytuacja ma miejsce tylko przy większych mrozach jak -15 i więcej.

Jest kilka opcji:

- słaby gaz zła proporcja propanu z butanem któryś z nich rozpręża się tylko do 0 st

- czujnik temp gazu ochładza się od zimna - osłonięcie czujnika

- czujnik w parowniku to samo też się ochładza - osłonięcie parownika

 

Sam niedawno miałem problem z instalacją i to są jakieś podpowiedzi jakie znalazłem.

 

 

Już się dzisiaj dowiedziałem :) W ustawieniach instalacji gazowej jest temperatura listwy wtryskowej w której znajduje się czujnik.

Było wrzucone tam -10 st, dlatego jak listwa bardziej zmarzła to nie przerzucał na gaz i czekał aż się ogrzeje od ciepłego silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

draqoon, mozsz podeslac photosa jak to u Ciebie wyglada z ta podloga

 

jutro zrobie jakieś foto i podeślę

 

Ja mam 56L, wchodzi 54

 

sugerujesz pogadać z gazownikiem ? nie ukrywam, że przy moim spalaniu jeszcze tochę gazu więcej byłoby miło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam 56L, wchodzi 54

 

sugerujesz pogadać z gazownikiem ? nie ukrywam, że przy moim spalaniu jeszcze tochę gazu więcej byłoby miło....

Dragoon, to mój zbiornik, a nie pepe2 :?

Na początku wchodziło 47, ale się coś uszkodziło i jest jak jest. Nie jest to niebezpieczne, chyba że wystawiło by się taki zbiornik na ostre słońce w Egipcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pamięta jaki wymiar butli wchodzi do Legacy I kombi, tak aby nie podnosiło podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej pojemności zbiornik LPG wejdzie w miejsce koła zapasowego (Legacy III sedan)?

 

Do Outbacka 2005 w koło weszła mi butla 67litrów (przy tankowaniu wchodzi max 55). Musiałem wyjąć taką wanne ze schowkami aby się zmieściła. Po za tym podłoga bagażnika jest idealnie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech wychodziła wersja Comfort (Forester 2005-7) z 'fabrycznie' montowaną holenderską instalacją. Butelka tam jest o pojemności 74 l, max wypełnienie to ok 60l.

Podłoga bagażnika podniesiona o ok. 5 cm, ale ładnie zabudowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avic, dość powiedzieć, że mój zagazowany przez Jako forek, zamiast małej turbiny ładującej 0,7 bara i zamiast mocy 177 KM, obecnie legitymuje się średnią turbiną z WRX, doładowaniem 1.2 bara, i mocą ~250+ KM.

 

Strojenie z kontrolą doładowania, ilości powietrza, temperatury spalin i składu mieszanki/ AFR, pod obciążeniem i bez obciążenia, pełna profeska.

 

Tuning jak nic :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avic, dość powiedzieć, że mój zagazowany przez Jako forek, zamiast małej turbiny ładującej 0,7 bara i zamiast mocy 177 KM, obecnie legitymuje się średnią turbiną z WRX, doładowaniem 1.2 bara, i mocą ~250+ KM.

 

Strojenie z kontrolą doładowania, ilości powietrza, temperatury spalin i składu mieszanki/ AFR, pod obciążeniem i bez obciążenia, pełna profeska.

 

Tuning jak nic :twisted:

 

Też mam takiego tuninga tylko wystrojonego trochę niżej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...