Skocz do zawartości

Ceramizer


FILIP2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest ktoś kto niedawno dolewał ceramizer?

 

Ja ale do kominka  :twisted:…. pali sie do dziś   :P

Edytowane przez carfit
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

:D a nie do kominka, tylko do auta?

 

Użytkowałam kilka pojazdów silnikowych, do których różni ludzie w różnych celach lali różne ceramizery bądź inne dodatki i robiłam im regularne pomiary kompresji itp, a w dwóch silnik został też rozebrany do oglądu. Co chcesz konkretnie wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się do końca nie śmiał. Mój kumpel z Chemii Uniwersytetu Warszawskiego zajmował się badaniami struktur powierzchni metali poddawanymi różnym środkom. Końca badań nie znam, ale któraś z wersji Militec naprawdę zmieniała strukturę powierzchni na praktycznie długowieczną. Oczywiście nie były to środki dostępne w sklepie i nie były badane w silniku. Temperatury tak, obecność środków smarnych tak, zmiany w strukturze powierzchniowej zerowe w porónaniu z warunkami normalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, ze dolewanie jakichkolwiek dodatkow do nowoczesnych oleji jest bez sensu i rujnuje tylko wysilki producenta oleju zmiezajace do uzyskania optymalnych wynikow.

 

Za PRL-u dosypywalo sie treciny przed wyjazdem na gielde.

 

Silnik pracowal cichucienko. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:D a nie do kominka, tylko do auta?

 

Użytkowałam kilka pojazdów silnikowych, do których różni ludzie w różnych celach lali różne ceramizery bądź inne dodatki i robiłam im regularne pomiary kompresji itp, a w dwóch silnik został też rozebrany do oglądu. Co chcesz konkretnie wiedzieć?

 

 

Wpływają one jakość na dolot?

Jest może przez nie więcej osadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, ze dolewanie jakichkolwiek dodatkow do nowoczesnych oleji jest bez sensu i rujnuje tylko wysilki producenta oleju zmiezajace do uzyskania optymalnych wynikow.

 

Za PRL-u dosypywalo sie treciny przed wyjazdem na gielde.

 

Silnik pracowal cichucienko. :biglol:

 

Rozumiem, że chodzi o trociny...

Dosypywało się do dyfrów i skrzyń biegów jak wyły, a nie do silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok już minął jak zastosowałem AR9300,zmian nie zauważyłem,mocy nie przybyło, spalanie  nie spadło. piston slap jak był tak jest.testu jazdy bez oleju nie robiłem  :P .Jedyna zmiana to lżejszy portfel po zakupie AR9300.Myślę że nie zaszkodziłem dla silnika bo dalej normalnie jeździ. silnik ej22 przelatane 300kkm olej motul 5w40 x-cess wymieniany co 8kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wpływają one jakość na dolot? Jest może przez nie więcej osadu.

 

Jeżeli przez dolot rozumiesz przepływ powietrza, to oczywiście nie wpływają, więc zakładam, że nie za bardzo rozumiem, o co chodzi z tym dolotem.

Nagary na tłokach były w normie jak na silniki o przebiegu ponad 100 kkm, natomiast w jednym przypadku taniego ceramizera pojawiał się niebieski nalot na świecach, skracając im zdecydowanie żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak by wszystkie te magiczne preparaty działały, to ich producenci powinni zbijać naprawdę grubą kasę na skutecznych naprawach a nie promowaniu i sprzedaży produktu. Mechanicy by zbankrutowali.

Oczywiście są specyfiki zmniejszające tarcie, ale żaden nie naprawi mechanicznie uszkodzonych lub zużytych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A smarujecie też kable głośnikowe specjalnym silikonem absorbującym wibracje i poprawiającym przestrzeń między instrumentami, a wysokim tonom nadającym bardziej otwarte i czystsze brzmienie?

p.s. Sprzedam podstawkę pod wzmacniacz z kompozytów kosmicznych, poprawia bas i wokale. 1750pln,oferty na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy taki środek może zregenerować silnik? Zmniejszyć branie oleju?

 

Odpowiedź na pierwsze pytanie - zdecydowanie nie i nie ma co się oszukiwać.

 

Odpowiedź na drugie pytanie - tak, o ile silnik nie pochłania oleju w ilości szklanka na 100km. Jeżeli planujesz remont w najbliższej przyszłości, ale jeszcze nie teraz, a denerwuje Cię konieczność ciągłych dolewek, to jest to niezła opcja. Na pewno lepsza, niż zagęstniki oleju typu moto doktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...