Skocz do zawartości

Ceramizer


FILIP2010

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie abym dodał do skrzyni środek taki jak ceramizer.

Myślę nad tym ponieważ słychać ze skrzyni wycie.

 

Pacjent to Forek MY03 2.0 125km manual

 

Czy ten specyfik nie będzie działał na skrzynię negatywnie?

Hehehe dobre.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O negatywach ceramizerów ciężko coś znaleźć,raczej znajdziesz wiele informacji o ich cudownych właściwościach i wpływie na wszelkie mechanizmy.

Negatywnym wpływem,w Twoim przypadku,może być efekt "wyciszenia" wycia,ale ich przyczyna usunięta nie została i wraz z upływem czasu,przebiegu luzy łożyskowe czy inne przyczyny wycia skrzyni będą się tylko zwiększać i w przyszłości mogą znacznie podnieść koszty naprawy skrzyni.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ich, lej ceramizer jeśli nie zabije skrzyni a tego raczej nie zrobi jest promil nadziei że przedłuży jej żywot. Panewki co prawda specyfiki nie naprawiają ( sprawdziłem) ale może przynajmniej skrzynię dadzą radę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Odnośnie ceramizera

pierwotnie przed laty opisywano go jako środek do smarowania przede wszystkim przekładni, trybów jak np. skrzynie biegów i przekładnie, więc myślę że jeżeli nie ma skrzyni ślizgowej/ciernej to zdecydowanie nie zaszkodzi, a czy pomoże to może...

Co do stosowania w silnikach = skoro ma zmniejszać tarcie/ścieralność elementów metalicznych na powierzchniach ślizgowych = to z perspektywy padających panewek w boxerach = czemu nie ???

 

Zakup to 30-50_pln, a aplikacja bez problemowa, więc jeden/dwa baki eko-drv po aplikacji   zwracają się z oszczędności na paliwie, więc opcja zerowa dla budżetu , a cień nadziei ...

 

 

Jak to mawiają:

zabić nie zabije...

 

 

 

Ja tak zacząłem dolewać olej 2T do oleju napędowego.

Przed laty prawie nikt tego oficjalnie nie robił, a obecnie jest to tajemnica Poliszynela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolewanie 2t do paliwa to zabójstwo dla układu oczyszczenia spalin i ekologii ...

 

Jest sens stosować ceramizer (aczkolwiek ja polecam xado ) ale na nie zużytych mechanizmach. Na zdrowym materiale tworzy powlokę która zapobiega tarciu suchemu czyli zużycia adhezyjnego.

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem z ciekawości różne i xado i cerateca i bishops orginals. Jak się zagłębić trochę w składy tych specyfików to dla mnie zostaje liqui molly i bishops. Cerateca wlalem po remoncie generalnym w R6 i było to dla ochrony, na silniku stawialem dwa złote i ani drgnęło a start był miekszy i chodzi pięknie, do skrzyni też zalalem bo wyło łożysko na pierwszym biegu trochę i poprawiło się ale wiadomo że łożyska nie naprawilo. Do padliny lub martwego komponentu nic nie pomoże ale do sprawnych elementów nie zaszkodzi a pomóc może jak to mówią w wojsku :)

Trzeba brać też pod uwagę producenta i ceramizer za 30zl uważam za mało efektowny, xado ma dobry marketing ale akcje typu lejemy do trupa siuwaksik i wygrywamy Le Mans to bym darował bo dla testu wlalem to padliny i jak była padliną tak została.

Bishops też oceniam pozytywnie bo odczułem różnicę na nim i to nawet w jeździe, wcześniej wstawało turbo i w mrozy bardzo ładnie chodzi na zimnym, po rozgrzaniu nie cykał tak jak wcześniej. Silnik miał 100 tysięcy przebiegu po remoncie i był dosyć wysilony a nie jest to pancerna jednostka.

Nie jestem podatny na reklamy w stylu że auto pracuje bez oleju i nic mu się nie dzieje dlatego opisuje swoje doświadczenia i testy które robiłem na swoich autach. Należy też pamiętać o tym że każdy taki środek ma czas swojego działania i są środki bardziej agresywne i mniej. Ceratec jest tym mniej ale też dobrze jest 1000km po zalaniu nie pałowac tylko delikatnie obchodzić się z gazem. Bishops jest bardziej agresywny i tam jest konieczne traktować silnik jak na dotarciu przez 1500km i mieć świadomość że obydwa te środki potrzebują okolo 5-6 tysiecy kilometrow zeby zrobic swoja robote.

Ani jeden ani drugi to nie cudowna woda z Lichenia ale chemia i procesy chemiczne, trupa nie wskrzesza ale zdrowego wspomogą.

Dziękuję za uwagę. Polecam Bożena Dykiel:)

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...