Skocz do zawartości

Ceramizer


FILIP2010

Rekomendowane odpowiedzi

stosowałem ceramizer juz u siebie w kilku samochodach ! ale ten oryginalny ! powiem tak jest sukces bo żadnego samochodu mi to niepopsuło  ;) czy pomogło tego niewiem bo lałem profilaktycznie, efekt psychologiczny pierwsza klasa  :lol: moze i pomaga bo lałęm to do swojego audi a6 c5 2.4 kupinego od turasa w rajchu z przebiegiem 150 tyś (czyli bliżej 250) od tego czasu samochod ma nalatane ponad 100 tys na lpg, obastaiwam ze blizej 400 tys przebiegu i nic sie zupełnie niedzieje z motorem a lekko niemiał(z chorwacji wracałęm nim w 11 godzin po autobahnie 200-240 w upale)  !!! moze to jakosc audi, moze to ceramizer ciezko powiedziec ale samochod niema lekko a dzielnie dzisiaj smiga i jest niezawodne. Znajomy miał w firme budowlanej łade samare w archaicznym lpg, zajechane to było juz tak ze smigac niechciało wogole, nieodpalało, gasło na swiatłach ledwo sie turlał staruszek ,on na próbę wlał ceramizer x3 i odziwo samara nawet odzyła , w zasadzie zaczeła pracowac normalnie i chodziła tak az pol roku az umarła definitywnie. Wiec cos tam to chyba daje na plus, az w takie cuda zeby jezdzic bez oleju to nie. Przeciez wydechy pokrywaja tez wartwa ceramiczna i wtedy rure mozna reka dotknac i nic sie niedzieje. Ja lałęm to do starego cepskiego  V6 wiec sie nie bałęm. Teraz mam subaru 2.0D jest to precyzyjny silnik i tu sie boje  :mellow: choc na forum przewineło mi sie przez oczy ze mozna stosowac srodki do oleju niwelujace tarcie, ale niewiem co by to miało byc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramizera nie wlewalem do subaru ale wlalem dodatek uszlachetniajacy.

Z tego co sie orientuje i zauka zawana fizyka, ceramizer powinien tworzyc cienki film na wszystkich elementach na ktorych wystepuje z nim kontakt. Czyli olej prowadzi wszedzie gdzie moze bo sie dostaje. Jednak ceramizer dziala glownie na lini tarcia i nie jest wszedzie wymagany. Dobrym pomyslem jest dodanie go takze do manualnych skrzyn biegow i mostow no bo przeciez tam tez pracuja zebatki.

 

Co do dodatkow uszlachetniajacych to glownie czysta syntetyczna chemia z mniejszymi niz standardowe molekuly, srodkami typu dwusiarczek wolframu, molibdenu, itp

Co do slusznosci i jakosci ceramizerow moge przyjac najszczersze uwagii jednak co do slusznosci dodatkow mnie nikt nie przekona ze jest zle z nimi. Oczywiscie nie pisze o gowienkach typu SUPER HIPER POWER za jedyne 19,90 bo to bylby szczyt glupoty cos takiego kupowac. Pisze o renomowanych markach ktore zyja z oliw i sa wyzej w hierarchii od mobili, castrolow i reszty szitu.

 

 

Co do plukanek na 100% wiem bo osobiscie widzialem jak wyglada wymiana oleju w usa, nie pisze o zwyklych mechaniorach tylko o autoryzowanych serwisach.

Przyjazd, wlanie plukanki, odpalenie, 10-20min na wolnych obrotach, zlew przez korek to ponoc wazne i nowy olej. Plukanka jest zawsze w cenie oleju i tak nakazuja im procedury serwisowe, jesli nie wyrazasz zgody piszesz oswiadczenie. Nie wiem jak u innych marek bo nie widzialem ale te silniki maja naprawde natrzepane mil i chodza jak z fabryki, wiec w kraju gdzie mozna pozwac za to ze ktos sie krzywo popatrzyl stosowanie plukanki na pewno ford by sobie darowal jesli by nie dzialaly.

 

U nas w europie naprawde ciezko zauwazylem jest z pewnymi rzeczami, z ich wprowadzeniem. Tak samo jak z klimami. Tutaj nie spotkalem sie z samochodem z ponizej 1993 roku ktory by mial klime oczywiscie nie twierdze ze takich nie bylo tylko nie spotkalem sie po roznych nawet zabytkach. A w usa lata 60/70 i klimy pelna morda.

 

Tak samo jest ze skrzyniami automatycznymi. Teraz cos w ciagu ostatnich 10 lat sie ruszylo. A tam manuala daje tylko subaru i to golarkach asfaltowych, za manuala ogolnie jest doplata a czasami duza doplata. Tak samo z plukankami, z gosciem z serwisu rozmawialem to maja zalecenie od ponad 10 lat aby je stosowac co wymiane. A u nas dopiero sie wdrapuja na polki.  Ogolnie strasznie mamy zle podejscie do tego typu nowinek.

To tak jak moj mechanik. NIE bo NIE a teraz jak przyjezdza gosc co mial na 10 000 wymienic a wymienia po 2 latach albo 20 000tys to jeb plukanka. A ze mnie sie smial jeszcze jakis czas temu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Plakac sie mnie czasem chce jak ludzie czasem twardo stoja ze swoim uporem w swej glupocie.

Czy ktos nakazuje wam cos wlewac do silnika? Nie

Czy ktos zmusza was do jezdzenia do mobilu? Nie

 

To po co sie sracie?

Gosc pisze ze po miesiacu czasu stania na mrozie jego subaru odpala po sekundzie. Wnosze ze w Lublinie to standardowa sekunda jest mierzona inaczej (moze czas w Lublinie to pojecie wzgledne) albo mrozy tam sa na plusie, jesli mozna tak napisac i skomentowac.

 

Temat byl z ceramizerami. Zaden z ostatnich komentujacych nie stosowal bo przynajmniej tak wynika. Wciskacie ludziom ze nic nie dziala. Oleje sa przereklamowane, ceramizery to shit a dodatki innego typu to efekt placebo.

I wlasnie takich ludzi podziwiam - niejako za glupote wrodzona lub nabyta... Ostrzy na forum a jak jedzie do mechanika... "Panie? A bedzie to jezdzic na tym oleju dobrze?"

 

Jesli tak Wam zle to najlepiej moze sie nie wypowiadajcie w takich tematach o ktorych odnosze dziwne wrazenie chyba macie mniejsze pojecie od wiekszosci komentujacych.

 

I tak naprawde czy te ceramizery cos daja czy nie to chyba juz nie dla was informacje poniewaz jako ludzie mocni psychicznie lejecie najtanszy olej z biedronki lub lidelka do swoich samochodow - PO CHOLERE PRZEPLACAC, PRZECIEZ DOBRZE CHODZI. Po co naprawiac i po co eksperymentowac... to sie nie oplaca, mozna zaliczyc zatarcie silnika, itp.

 

No wlasnie chyba po to sa takie fora aby dzielic sie wiedza w pewnych tematach i tak to dzialalo zanim nie pojawili sie w swiecie trole gnebiace ten swiat.

Zamiast sprawdzic, dac dobra rade a nie porady wyssane z tylka zapewne do samochodu ktorym nawet nie jezdziliscie z takich czy innych przyczyn.

 

Ja  przynajmniej uczciwie napisalem ze posiadam jako zapasowke starego subaru ktory na dzien dzisiejszy jest wart tyle co niskiej klasy tv wiec nie zal mnie go zajechac.

Jednak w miare sprawdzania plukanek przekonalem sie do nich, sprawdzalem takze dodatko do oleju ( juz nie bede pisal bo ten drugi sie odezwie ktory bardzo przezywa ze wspomnialem co wlalem - rownie dobrze moglbgm napisac ze bylem na stacji paliw i tam cos kupilem ... a niech sie domyslaja )

 

 

Skoro niektorzy z Was twierdza ze ceramizery to kupa, dodatki tez a olej zwykly nalezy bo za inne sie tylko przeplaca to ciekaw jestem czemu nie jezdza na najtanszych badziewnych olejach... moze odpowiedza i moze uzyskamy pasjonujaca odpowiedz... chodziaz znajac poniekad ich tok rozumowania oraz aparycje jezykowa smiem twierdzic ze bedzie to ograniczona krzykiem.

 

Pozdrawiam mimo waszego uporu

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę grzeczniej kolego,nie jestes na forum Onetu. Nie spinaj się tak bo jeszcze na zdrowiu się to odbije, i wrzodów dostaniesz na żołądku. Rozumiem ze emocje związane z odkryciem przez Ciebie płukanki do silnika są tak wielkie że chcesz to całemu światu powiedzieć. Ale wyobraź sobie ze my wcześniej odkryliśmy płukanki do silników, Ty i twoj mechanik jeszcze w błogiej nieświadomości żyliście.

Edytowane przez andre82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję powstrzymać się od komentarzy na tyle ironicznych, że mogą być odebrane jako obraźliwe. Moderatonia czuwa i ostrzega.

Znaczy sie poprawność polityczna i nadstawiamy drugi policzek? Raczyłbym zauważyć że każdy ma inną wrażliwość i kierując się zasadą mówimy tylko miłe rzeczy a jak na nas krzyczą siedźmy cicho bo jeszcze ich urazimy, dochodzimy do granic absurdu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proponuję powstrzymać się od komentarzy na tyle ironicznych, że mogą być odebrane jako obraźliwe. Moderatonia czuwa i ostrzega.

Znaczy sie poprawność polityczna i nadstawiamy drugi policzek? Raczyłbym zauważyć że każdy ma inną wrażliwość i kierując się zasadą mówimy tylko miłe rzeczy a jak na nas krzyczą siedźmy cicho bo jeszcze ich urazimy, dochodzimy do granic absurdu.

 

 

Tak się zaczyna, a kończy się tak -> https://pl.wikipedia.org/wiki/451_stopni_Fahrenheita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...