Skocz do zawartości

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]


MacGregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zarejestrowałem się chyba w styczniu ale forum przegladałe juz kilka miesiecy wczesniej.
Zastanawiam sie nad zakupem auta i byc może mogloby to być Subaru Legacy lub Impreza  N/A.
 
Obecnie pomykam Polo 9N SDI
 
Nie wiem do końca CZY SUBARU JEST DLA MNIE właściwym autem? (Taki chyba temat założe w Off topie)
Powód wahania: nigdy nie jechałem Subaru, nikt ze znajomych ani rodziny nigdy nie miał.
 
Pozdrawiam
 
 
Polecam OBK. Dla mnie rewe.
Witam,

Szanowni Państwo, jestem bardzo zainteresowany zakupem Subaru Legacy (lub ewentualnie Impreza) w kombi.
Zdecydowanie optujemy z małżonką za zakupem auta w benzynie (diesel wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem - prototypowe silniki z 2008 roku). Najlepiej silnik 2.0 w manualu lub automacie.

Może ktoś z forumowiczów ma do sprzedania to cudowne auto?
Na ten moment oglądaliśmy dwa legacy:

1) https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-le ... xtor=SEC-8 - bardzo zadbane, śliczne i bardzo dobrze utrzymane auto zakupione w Polsce - od początku jeden właściciel. Auto prezentuje się fantastycznie. Niestety jak to diesle w tym modelu mają - jest problem z silnikiem. Rozmawiałem z mechanikiem, który je kilka lat serwisował (polecam człowieka) mówił że auto juz może nie wytrzymywać ze względu na silnik. Oglądając auto zauwazyłem: wyciek na misce i olej w okolicach turbosprężarki. Diler sprzedający auto pisze, że pojazd przeszedł gruntowny przegląd w ichniejszym ASO - niestety moim zdaniem - ze względu na to co zauważyłem - mija się z prawdą. Wyjazd pod Kalisz miał zakończyć się zakupem tego pięknego Subaru a niestety okazał się jedynie wycieczką. Spowodował jednak to że jeszcze bardziej jestem zdeterminowany na zakup Subaru.

2)https://www.olx.pl/oferta/subaru-legacy-4x4-reduktor-CID5-IDt3W3D.html#057f2befbb - tym razem benzyna, auto również dobrze się prezentuje. Kilka mankametów: odpryski lakieru na masce, przy włączeniu nawiewu na full pasek alternatora daje znać o sobie w charakterystyczny sposób. Pod spodem - moim zdanie rura wydechowa zardzewiała (prędzej czy później spadnie?) Wycieków nie stwierdziłem. Auto z Niemiec. Martwią wpisy z książki serwisowej - przez ostatnie 3 lata auto zrobiło 3 tys. km - czemu tak mało jeździło? Jakaś poważna kontuzja? Przy jeździe próbnej wydaje mi się że zaczęło zamulać przy 100 km/h - mimo mocnego ciśnięcia pedału gazu - z trudem zwiększało prędkość.

Prośba o propozycje co do Subaru Legacy, jakie wybrać? 
Państwa wiedza na pewno nam się przyda.
Chcemy kupić duże przestrzenne auto gdyż rodzinna nam się powiększa (będzie 2 + 2 i pies). I jesteśmy bardzo zdeterminowani na zakup Subaru Legacy
OBK szczerze polecam. Duże przestronne i niezawodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Subaru.Mam na imie Adam i mieszkam w Gdańsku. Zarejestrowałem się bo chce pomóc kupic dobremu znajomemu Subaru Outback. Licze na wasza pomoc aby ustrzec sie przed zakupem czegos co bylo nie "wypałem".  Jestem miłosnikiem motoryzacji  i wykorzystuje swoja wiedzę przy zakupach i sprzedaży pojazdów znajomych. Ze swojej strony również mozecie liczyc na moją pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mówią na mnie Maciek i mieszkam w Krakowie.  Na co dzień jeżdżę starymi Fordami RWD, ale przewinęło mi się przez ręce również kilka Volvo.

Od zawsze miałem w tyle głowy jakiegoś "4ro buta" - najlepiej Legacy 1 kombi. Niedawno pojawiło się takie w okolicy i po prostu musiałem. Czeka mnie przy nim trochę pracy, więc na pewno spotkamy się w innych wątkach.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Świeżynki, plus za przywitanie się na The Forum ;)

 

Miłego pobytu :)

 

1 godzinę temu, Janek Kozakiewicz napisał:

Jestem szczęśliwym posiadaczem Forestera 2.5XT z 2004 roku, z którym powoli przychodzi mi się rozstawać, a chciałbym go oddać w ręce pasjonata i lub pasjonatki, których jest tu masa!

Tzn. witasz się i żegnasz? :P

Jakby co, to mi możesz tego Forka oddać, zajmę się nim troskliwie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, mniej lub bardziej zakręconych na punkcie Subaru :)

Ja z tą marką dotychczas nie miałem styczności, ale tak jakoś wyszło że dziś zamówiłem nowego XV - przede mną prawie kwartał oczekiwania na dostawę. Mam nadzieję że wybór okaże się dobry, a Wasze towarzystwo na forum SIP jeszcze lepsze ;)

 

Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas już korzystam z tego forum, w końcu przyszło mi napisać pierwszy post i wypadło mi z głowy żeby się tu przywitać :) Na szczęście zostałam przywołana do prządku! Tak więc oficjalnie Witam Was Wszystkich.

Pozdrawiam, Paulina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaktywacja

 

Witam ponownie po długiej przerwie! Wracam z nowymi silami i subarowym zapałem, a znakiem tego niech będzie nowy nick: subarutux (dawn. debtux).

 

Zmiana była podyktowana tym, że tamten nick wymyśliłem szybko, w stanie całkowitego braku "veny twórczej". Wydawał mi się dobry, ale szybko przekonałem się, że wcale tak nie jest. Ten - mam nadzieję - brzmi lepiej, a kojarzy się nadal z Linuksem. :)

 

A więc pozdrawiam wszystkich subarowo i linuksowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

jestem w trakcie poszukiwań Imprezy STI głównie do celów rekreacyjno-sportowych na torze i bardzo chciałbym w niedalekiej przyszłości znaleźć odpowiednie auto (oczywiście nie jakiś ulep jakich pełno :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.,

 

póki co jestem poszukującym i czytającym forum ale mam nadzieję, że już niedługo zostanę pełnoprawnym forumowiczem z Foresterm w garażu ;-).

Edytowane przez wawerus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niedawno stalem się właścicielem Forester SH XT 2.5 z 2008 roku. Samochód sprawdzony - bezwypadkowy od pierwszego właściciela z Polskiego salonu. Moc podniesiona na 306km i trochę ponad 550NM. Pare dodatkowych modow jak hamulce, wydech, etc... Szukałem Imprezy STI, ale ostatecznie po jeździe testowej i przeglądzie zdecydowałem się na forka... zdecydowanie nie żałuje :)

b09fb59b9959.jpg

 

Jeszcze raz - cześć wszystkim :) 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...